Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İHLAS SURESİ MATEMATİK (ASAL) MUCİZE

YALINKILIÇ

Önerilen İletiler

İHLAS SURESİ 1-19-47-66

bir-vahid-besmele-ihlas-allah-asal-asal olmayan

SIĞINIYORUM ALLÂH’A TAŞLANMIŞ ŞEYTANDAN

ADIYLA ALLÂH’IN, MERHAMETİYLE KUŞATANIN, GEREĞİNCE MERHAMET EDENİN

besmele 19 harf. İhlas suresi 47 harf. Besmele ve ihlas

suresinin harf toplamı (19+47 )= 66 harf. Besmelenin

harf toplamı olan 19 yüce allahın adlarından olan

bir “ anlamındaki “vahid” kelimesinin sayısal toplamı.

besmele bir bütün cümle oluşu ilede bire işaret edici.

ihlas suresi 47 harf .19 ve 47 toplanınca sonuç (19+47=) 66.

66 ise “bir” olan tanrının en çok anılan adının “allah”

kelimesinin sayısal toplamı. Besmele ve ihlas sureside bir

bütün sure olarak “bir” anlamına işaretle,anlamı

kuvvetlendiriyor . Bir satırlık yazıdan kısa olan

bu surede tanrının bu adı iki aded bulunuyor. Bu surenin

tamamı yüce allah ı tanıtıyor, başka bir konu içermiyor.

bu surenin önemli bir özelliği ise kuran da çeşitli

yazılışları ile 85 aded olan “bir” anlamındaki

“ehad” kelimelerinden yüce allah hakkında kullanılan

tek “ehad” kelimesinin bu surede olmasıdır.bu

sayısal bileşimin çok özel bir anlamı var. Bu bileşim asal

sayılar ve asal olmayan sayılar ile doğrudan ilgili

bir bileşimdir.

66 sayısına kadar 19 aded asal sayı vardır , besmelenin harf

adedi kadar . 66 sayısına kadar 47 aded asal olmayan sayı

vardır, ihlas suresinin harf adedi kadar .

bir çok matematik özellik barındıran, matematik bir “allah

yazısı .üstelik asal olanları ve asal olmayanları ile besmele ve ihlas suresinin harf adedine denk ayrımı ile; 19 ve 47 nin birlikteliği ile 66 sayısı kuran ın allah ın kitabı olduğunu mucize bir tarzda hatırlatıyor. Ve surede denildiği gibi ,diyor:

DE O ALLAH BİR “ ( kuran,sure 112,ayet 1 )

(BU YAZIDA BAHSEDİLEN ASAL SAYILARA 1 DAHİLDİR)

66 sayısına kadar asal sayı adedi = 19 = Besmelenin harf adedi

66 sayısına kadar asal olmayan sayı adedi = 47 = İhlas suresinin harf adedi

“ALLAH” adının ebced ( sayısal ) toplamı = 66 = Besmele ve ihlas suresinin harf toplamı

Yazının telif hakkı yazar adı ve web sayfasının yayınlanmasından ibarettir.

alıntı : yazar, ali kenan aydın

sayfa, www.enbuyuk1.tr.gg ve www.enbuyukbir.com

İhlas suresi

Ehad – bir – besmele – ihlas – asalasal olmayan

1 – 13 – 26 – 39

İhlas suresi 4 ayettir , besmele ile birlikte 5 ayet olur . Bu 5 ayetin her birisinin içinde kullanılan harfler tesbit edilir . Tesbit edilen bu harf çeşidi ayrılır , bu işlem her ayet için ayrı ayrı yapılır . Sonuçta bu 5 ayetin her birisi için tebit edilen harf çeşidi listesi oluşur .

Tekrar eden harfler--Harf çeşidi--Ayetin adı veya ayetin sıra no--Ayetin harf adedi toplamı

9----------------------10--------------Besmele-------------------------19

4-----------------------7---------------1. Ayet--------------------------11

3-----------------------6---------------2. Ayet---------------------------9

7-----------------------5---------------3. Ayet--------------------------12

4----------------------11---------------4. Ayet--------------------------15

27---------------------39--------------Toplam---------------------------66

Kuranda bulunan “bir” anlamındaki “ehad” kelimelerinden yüce allah hakkında kullanılan tek “ehad” kelimesi ihlas suresindedir .”Ehad” kelimesinin ebced (sayısal) karşılığı 13 dür. Tabloda görüldüğü gibi , ihlas suresinin ( besmele dahil ) 5 ayetinin ayrı ayrı tesbit edilen harf çeşidi adedlerinin toplamı 39 dur . 39 sayısı 13 ün 3 katıdır ( 13 x 3 = 39 ) .

39 sayısına kadar 13 aded asal sayı var. ( 13 = 13 )

39 sayısına kadar 26 aded asal olmayan sayı var . ( 26 = 13 x 2 )

Her yönüyle matematik mucize kuranın , her yönüyle asal mucize oluşunada şaşılmaz , çünkü o her şeyi bilerek var eden yüce var edicinin yüce varlığından indirilmedir . Öyleyse her mucizesi ile çağrısının doğruluğunu ve tekrar edilişine layık olduğunu isbat ediyor .öyleyse “de o allah bir” (kuran , ihlas suresi , ayet 1 )

(bu yazıda bahsedilen asal sayılara 1 dahildir)

Yazının telif hakkı yazar adı ve web sayfasının yayınlanmasından ibarettir.

sayfa, www.enbuyuk1.tr.gg ve www.enbuyukbir.com

İhlas suresi

ehad bir asal

1 13 169 1002

kuran da kullanılan ‘bir’ anlamındaki ‘ehad’ kelimelerinin

yalnızca bir adedi yüce allah ın adı olarak kullanılır . Yüce allah

hakkında kullanılan bu tek ‘ehad’ kelimesi , kuran ın 112. Suresi olan

ihlas suresindedir . ‘bir’ anlamındaki ‘ehad’ kelimesinin sayısal toplamı

13 dür .ihlas suresinin tüm harflerinin sayısal toplamı 1002 dir . 1002 ye

kadar 169 asal sayı vardır .169 un kare kökü 13 dür ( “bir” anlamındaki “ehad”

kelimesinin sayısal karşıliğına denk ) . Yani 13 x 13 = 169 dur .

kuran daki ‘ehad’ kelimelerinden yüce allahın adı olarak kullanılan

tek ‘ehad’ kelimesinin içinde bulundugu sure olan , ihlas suresinin sayısal

toplamı olan 1002 ye kadar ,’ ehad’ kelimesinin sayısal karşılıgı olan 13 ün

kendisiyle çarpımı kadar ( 13 x 13 ) = 169 aded asal sayı var .

bu durum kuran ile asal sayıların ilişkili oldugunu isbat eder .

bu durum asal sayılar ile asal olmayan sayıların , varlıkların

bütününü oluşturan uyumunu isbat eder .

bu durum kuran ın yüksek matematik özellikleri oldugunu isbat eder .

öyleyse ne demek gerekiyorsa ihlas suresi onu demiş ,

de o allah bir “ (ihlas suresi , ayet 1 )

(bu yazıda bahsedilen asal sayılara 1 dahildir)

yazının telif hakkı yazar adı ve web sayfasının yayınlanmasından ibarettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlara Dolar kaç para ve nedendir diye sorsan iki kelime ötesine geçemeyecektir... Ama kelime ve harflerin sayılarıyla oyna ve ortaya anlamlı olduğu sanılan (Mucize) sonuçlar çıkar... Ne işin var gerisiyle ha?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boş işler.

Diğer surelerin harf kombinasyonlarında MUCİZE olmadığı ,

ve anlamsız rakamlar çıktığı için ,

Kuranın mucizelerine ve tanımladığı Allaha inanmıyorum.

Saygılar.

İnanıp,inanmamak, kişiye kalmış nede olsa "İRADE" sahibi ve "AKLI" var dolayısı ile sorun yok...

Bizde;inanmayanların (her ne ise) inandıklarına itibar etmiyoruz ve ibret alıyoruz...

Nasıl olsa,er veya geç hakikat meydana çıkar.

Biz, gökleri, yeri ve her ikisinin arasındakilerini hakkın dışında (herhangi bir amaçla) yaratmadık. Hiç şüphesiz o saat de yaklaşarak-gelmektedir; öyleyse (onlara karşı) güzel davranışlarla davran. (Hicr Suresi, 85)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sığınırım allaha taşlanmış şeytandan .

Adıyla allahın , merhametiyle (her şeyi) kuşatanın , (gerekene gereğince ) çok merhamet edenin .

kuran ın ilk ayeti , "adıyla allahın , merhametiyle (her şeyi) kuşatanın , (gerekene gereğince) çok merhamet edenin

" anlamındaki "bismillahir rahmanir rahim" cümlesidir . Bu cümle başlangıcını hatırlatıcı olan kısa bir cümlecik ile adlandırılmış ve ona kısaca besmele denmiştir .

besmele 19 harfdir . "bir" anlamındaki "vahid" kelimesinin ebced (sayısal) karşılığı da 19 dur .kuran ilk , 1. Ayetinde böylece "bir (1)" anlamına dikkat çekerek başlar .

besmelede 10 çeşit harf kullanılmıştır . Birden fazla kullanılan harfleri ise 9 adeddir . 19 harflik bu cümle böylece 10 + 9 luk iki bölümden oluşan bir cümledir .

bu birliktelik asal sayılarla ilişkili bir birlikteliktir . Bir (1) ve 19 asal sayılardır .(1) birden 19 sayısına kadar , (1) bir ve 19 dahil 9 asal sayı var .19 sayısına kadar asal olmayan sayılar ise 10 adeddir . Besmele bu haliyle asal sayıların ve asal olmayan sayıların bileşiminden oluşan bir yazıdır .

BESMELENİN HARF ÇEŞİDİ = 10 = 19 A KADAR ASAL OLMAYAN SAYI ADEDİ

BESMELENİN BİRDEN FAZLA TEKRARLANAN HARF ADEDİ = 9 = 19 A KADAR ASAL OLAN SAYI ADEDİ

BESMELENİN HARF TOPLAMI 19

Kuran ve matematiğin bildirdikleri anlayana anlatıyor. Doğa ve onu var edenin kitabı burada birleşiyor . Gerçeği bildiren bilim ve kuran sade , yalın , anlaşılır bir gerçekten haber veriyor .

matematiğin ve bilimin veya felsefenin veya hayatın karmaşası içinde aklı karışan kişiler gerçeğin bu kadar yalın bir şekilde delillendirilebilmesine şaşabilirler . Sayfalar , ciltler dolduran sayıları ,pirincin taşını , bakışların ihanetini çözmeye çalışırken , ansızın , birden bahseden biri , her şeyi birle çözen biri her şeyden çok ilgilerini çekebilirmi . 360 putla çözülmeyeni tek başına çözebilen bir tanrımı .evet bilene , helede her şeyi bilene her şey bir şey kadar kolaydır .

gelelim "bir" sorununa . Besmeleden ihlasa uzun bir yolculuğa .kuran da bulunan sayısal karşılığı 19 olan "bir" anlamındaki "vahid" kelimeleri bu kelimenin ebced (sayısal) karşılığı kadar 19 adeddirler .

bu kelimelerden allahdan başkası kasdedilerek kullanılanları 6 adeddir allah kasdedilelerek kullanılanları ise 13 adeddir . 13 ise arap dilinde "bir" anlamında kullanılan iki kelimeden diğeri olan "ehad" kelimesinin ebced (sayısal) karşılığıdır . Bir bir diğer bir bire işaret ediyor .

bu "bir" anlamındaki "ehad kelimesi ise kuran da çeşitli yazılışları ile , eril ve dişilleri ile 85 adeddir .bu 85 aded kelimeden yalın haliyle kullanılan eril ve ebced (sayısal) karşılığı 13 olanları 33 adeddirler . Tüm bu kelimelerden yüce allah hakkında kullanılan kelime ise 1 adeddir. Bu kelime ihlas suresinin 1. Ayetindeki "bir" anlamındaki "ehad" kelimesidir.

1. Ayette bulunuşu , bir anlamında oluşu ve kuran da yüce allah hakkında kullanılan tek "ehad" kelimesi oluşu ile kuran ı kuşatan bir yalınlıkla "ehad" kelimesi tanıktır . Allah var ve bir ve kuran o "bir"in kitabı .

"ve sağ olsun kim uydu (gerçeğe) iletene" (kuran,sure20,ayet47)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlara Dolar kaç para ve nedendir diye sorsan iki kelime ötesine geçemeyecektir... Ama kelime ve harflerin sayılarıyla oyna ve ortaya anlamlı olduğu sanılan (Mucize) sonuçlar çıkar... Ne işin var gerisiyle ha?

İddia ettiğin gibi kelime ve harflerin sayılarıyla oynadığımı isbat etmeni bekliyorum.Bir satırlık bir yazıda bir bardak suda boğulan adam gibi küçük kafa oyunları yapılamaz.İddianı isbatla.[/b]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rabbimiz bizi yarattı ve Dünya´ya gönderdi.Biz insanlar başkabir alemden geliyoruz.Dünyada belli bir süre yaşıyoruz ve tekrar geri dönüyoruz.Eğer bir yaratici yoksa neden dünyayi terkediyoruz;ya da neden dünyaya geliyoruz.dünya eğlence yeriyse neden kimi zaman dayanılmaz ızdıraplar yaşıyoruz?Bu dünya , gördüklerimiz ve yaşadıklarımız çatışmasız, mükemmel bir nizam içinde.Kimimizin aklına küresel ısınma gelebilir nizam bozuldudiye;fakat dünyanin geçmişine baktığımızda bu nizami bozan yine biz insanlar değil miyiz?İnanirsam hayatimda ne değişir inanmazsam ne olur?ben inanmanın zararını bu dünyada görmedim ki ahirette de görmeyeceğime eminim ama inanmayan insanların perişanlıklarını görüyorum ahirette ki perişanlıklarının küçük bir numunesi.Herşeyi bi kenara bırakın mezar ziyareti yapın bakın zengin fakir genç yaşlı hasta sağlıklı hepsi aynı yerde bu en büyük ibret tabiki almasını bilene.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boş işler.

Diğer surelerin harf kombinasyonlarında MUCİZE olmadığı ,

ve anlamsız rakamlar çıktığı için ,

Kuranın mucizelerine ve tanımladığı Allaha inanmıyorum.

Saygılar.

Diğer surelerin harflerinde matematik özellikler olmadığını nerden biliyorsun. Bu tür bir isbatmı yapılmış, hayır bu tür bir isbat yapılmamış ve yapılamaz, çünkü diğer surelerin harflerinin ve kelimelerinin ve ayetlerinin ve surelerin tümünün matematik özellikleri var. İNANÇSIZLIĞINI OLMADIĞI ÜZERİNE KURDUĞUNA GÖRE TEVBE EDİP İNAN ÖYLEYSE, DELİLİNİ GÖRDÜĞÜNDE. Bu sebeple , İnançsızlığında haksızlığını isbatlayacak binlerce delili yayınlanmış olarak bulup okuyabilirsin. Eğer yanlış inanç olan inançsızlığının yanlışlığına dair bu haberi değerlendirmezsen cehenneme gideceğini bilmen gerekir. Bu haberin doğruluğuna dair en azından bir belirtidir bu sitede yazdığım bazı yazılar. Öyleyse sana sunulan bu az kanıt seni çoğunu bulmaya yönlendirmeli. Eğer yapmaz yada yapar ve yanlışlığına delil bulmaz olduğun halde inançsızlığına devam edersen gerçeğe değer vermeyenin , sözü de kendide değersizdir, gerçeğe dair ne varsa orda.

VE ARDINA TAKILMA NEYİN (Kİ) (VAR) DEĞİL SENİN İÇİN ONUNLA (İLGİLİ) BİLGİ, ELBETTE İŞİTME VE GÖRME VE GÖNÜL, HEPSİ İŞTE (ONLAR)IN OLDU ONDAN MES’ÛL”

(17 İSRÂ 36)

: “…VE (HATÂDAN) DÖNÜN ALLÂH’A TOPTAN EY GÜVENENLER (ÎMÂN EDENLER) OLURKİ SİZ KURTULURSUNUZ

” (24 NÛR 31)

: “…VE SAĞ OLSUN KİM UYDU (GERÇEĞE) İLETENE

” (20 TÂHÂ 47)

:“ÖVGÜ ALLÂH’A DÜZENLEYENİ EVRENLERİN” (1FATİHA 1)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İddia ettiğin gibi kelime ve harflerin sayılarıyla oynadığımı isbat etmeni bekliyorum.Bir satırlık bir yazıda bir bardak suda boğulan adam gibi küçük kafa oyunları yapılamaz.İddianı isbatla.[/b]

Oyunun neyini ispat edeyim?

O harfi topla şundan çıkar bunu ekle aaa 60 çıktı, sübhanekeyi de ekle 66. Aaa bunun bi anlamı vardı... Şu ayetin numarası kaçtı be? 70 mi? Hah işte ondan iki besmele çıkar bak 66! Aaaa! Mucizeye bak seeen :D

Kardeşim, Yaratan varlığını bu şekilde mi ispat ediyyor da onun adına matematikçi avukatlar kesiliyorsunuz ve ispat teoremleri geliştiriyorsunuz?? Ayıptır! Yapmayın!

Ayrıca sağdan soldan kopyala yapıştır devrine bir son verin de tartışma devrine geçelim ha? Ne dersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O harfi topla şundan çıkar bunu ekle aaa 60 çıktı, sübhanekeyi de ekle 66. Aaa bunun bi anlamı vardı... Şu ayetin numarası kaçtı be? 70 mi? Hah işte ondan iki besmele çıkar bak 66! Aaaa! Mucizeye bak seeen :D

:D

İnsan mucize aramak isterse, herşeyde mucize bulabilir.

Birgün internette avare avare gezinirken, gözüm Turkish Media Foruma takıldı.

Herşeyi yaratan, herşeyi gören, herşeyi bilen, ama bana tapının beni sevin diye alvarmayan Uçan Spagetti Canavarı bana vahiy falan göndermemesine rağmen, but tuttum Turkish Media Forumda yazmaya başladım.

Kendime bir rumuz seçmem gerekti, düşündüm taşındım, BrainSlapper isminde karar kıldım.

Bir de ne göreyim, bu isim mucizevi bir isimdi.

Bu isim tam 12 harften uluşuyordu. 12 birçok kültürde mükemmelliğin simgesiydi.

Ayların sayısı 12'ydi, burçların sayısı 12'ydi. Gün 24 (12*2) saate ayrılmış, ancak 12'lik sistem ile biliniyordu.

Bir daire 360 (12*30) dereceden oluşmaktaydı.

Asya Kültüründe insanın ömrü 12'lik evrelere ayrılmaktaydı.

(0-12: Çocukluk, 12-24: Gençlik, 24-36: Altın Çağ, 36-48: Olgunluk, vs...)

Herneyse, baktım rumuzum esasen iki kelimeden oluşuyor. İngilizce olan bu isimdeki kelimelerin başharflerinin (B, 2. harf ve S, 19. harf) sayısal değer toplamı 21 etmekteydi.

Bu mucize karşısında donakaldım. Şu simetriye bakın 12 -21 !!

İste 12'nin rakamlarını, ister 21'in rakamlarını toplayayım, 1+2 veya 2+1 sonuç 3 çıkıyordu. Demekki 3'te bir keramet vardı.

12'yi 3'e bölünce mevsimlerin sayısının 4 olduğu ortaya çıkıyordu.

Bir de ne göreyim, 21'i 3 e bölünce, haftada kaç gün olduğu (7) ortaya çıkıyordu.

Yüce Uçan Spagetti Canavarı aklımı sen koru, bu ne mucize.

BrainSlapper rumuzunda 12 harf olmasına rağmen, esasen 10 harf ile yazılmaktaydı (p ve r harfleri tekrar etmektedir).

Bu 10 harfin sayısal değerini toplayınca 96 ediyordu (12*8).

Yüce Uçan Spagetti Canavarı, yerim ben seni!!

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birgün internette avare avare gezinirken, gözüm Turkish Media Foruma takıldı.

Herşeyi yaratan, herşeyi gören, herşeyi bilen, ama bana tapının beni sevin diye alvarmayan Uçan Spagetti Canavarı bana vahiy falan göndermemesine rağmen, but tuttum Turkish Media Forumda yazmaya başladım.

Kendime bir rumuz seçmem gerekti, düşündüm taşındım, BrainSlapper isminde karar kıldım.

Bir de ne göreyim, bu isim mucizevi bir isimdi.

Bu isim tam 12 harften uluşuyordu. 12 birçok kültürde mükemmelliğin simgesiydi.

Ayların sayısı 12'ydi, burçların sayısı 12'ydi. Gün 24 (12*2) saate ayrılmış, ancak 12'lik sistem ile biliniyordu.

Bir daire 360 (12*30) dereceden oluşmaktaydı.

Asya Kültüründe insanın ömrü 12'lik evrelere ayrılmaktaydı.

(0-12: Çocukluk, 12-24: Gençlik, 24-36: Altın Çağ, 36-48: Olgunluk, vs...)

Herneyse, baktım rumuzum esasen iki kelimeden oluşuyor. İngilizce olan bu isimdeki kelimelerin başharflerinin (B, 2. harf ve S, 19. harf) sayısal değer toplamı 21 etmekteydi.

Bu mucize karşısında donakaldım. Şu simetriye bakın 12 -21 !!

İste 12'nin rakamlarını, ister 21'in rakamlarını toplayayım, 1+2 veya 2+1 sonuç 3 çıkıyordu. Demekki 3'te bir keramet vardı.

12'yi 3'e bölünce mevsimlerin sayısının 4 olduğu ortaya çıkıyordu.

Bir de ne göreyim, 21'i 3 e bölünce, haftada kaç gün olduğu (7) ortaya çıkıyordu.

Yüce Uçan Spagetti Canavarı aklımı sen koru, bu ne mucize.

BrainSlapper rumuzunda 12 harf olmasına rağmen, esasen 10 harf ile yazılmaktaydı (p ve r harfleri tekrar etmektedir).

Bu 10 harfin sayısal değerini toplayınca 96 ediyordu (12*8).

Yüce Uçan Spagetti Canavarı, yerim ben seni!!

Saygılar.

:D :D :D

:clover:

Olay budur... Görebilene, anlayabilene...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...
  • 2 ay sonra...

Kuranda her turlu sayisal mucize mevcuttur ...

en basit izahi ile matematik zihnin matrixidir-kodlamasidir .

denklemleri bilirsiniz- 1 bilinmeyenli 2 bilinmeyenli ve birkac bilinmeyenli denklemler vardir ve bilinmeyeni X,y tutup bilinen uzerinden ilerledikce bilmediklerimizi kusatmis oluruz ..

Kurandaki sayisal ilgincliklere cogu insanin kafayi takmasindan dolayi buna ALGIDA SECICILIK der ve geceriz

ama hic dusundunuz mu ? Kuran ayetleri ve indirilis amaci ile haram ve helallere karsi algida secici olmayi emretmiyor mu ? 

matematik acidan Kurandaki ilginc denklikler algida secicilik ve algida seciciligi analitik zihin uzerinden titrestiren bir kusatici tesvik ve sayi degerli bir telkindir

zihin bir odada kac kisi oldugunu gorur ve hatta sayar da .. ama biz zihnimizin bunu yaptigini bilmeyiz .. hipnoz altinda tarih saat sayi ve herturlu detayi verebiliyor olmamiz zihnimizin nasil calistigini gosterir ! 

Kurandaki matematik uyum ve denklem formulu ile verilmis sirlari da anlamayiz ama zihin onu sip diye kapar ve isler .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...
  • 5 ay sonra...

50 Küsür Islam ülkesi var,dünya ülkeleri arasinda ve bunlar Türkiye'de dahil olmak üzere ya tam sömürge ya da Türkiye gibi yari sömürge.Kurtulus Savasi ile ulusal bagimsizligimizi elde ettik.Savastan sonra cok hizli bir kalkinma,sanayilesme hamleleri yapildi.15 yil icersinde Türkiye tam bir mucize olusturdu.1946 yilina kadar Türkiye'de Demiryolu uzunlugu 8000Km'yi buluyordu.Bunun 4.000 Km'sini Cumhuriyet hükümetleri yapti diger 4.000 Km'yide Yabancilardan satin alarak ülkemizi Kapitülasyonlardan kurtardilar.Cünkü o günlerde demiryollari biz Türklerin degil Fransizlarin Almanlarin elindeydi ve biz bunlari Türk Lirasi vererek satin aldik böylece 8.000 Km demiryolu ulasima acildi.Hani 2002'de iktidara gelenler var ya,söyle diyordular,10. Yil marsi icin."Hangi demiryolunu yaptiniz biz yaptik biz"Biz yaptik dedikleri topu topu 1.000 Km'lik Demiryoluydu.Yani Cumhuriyeti kuranlarla dalga gecer gibi "biz yaptik"diyordular.Yani 8.000 Km.Demiryolu sanki yoktu!Demokrasi sehidi diyerek yere göge sigdiramadiklari Menderes;Yerli Oto yerine Amerikan'in külüstür kuyruklu markalari ile ülkeyi doldurdu.Bugün hükümetin  ortagi Bahceli'nin arabasi bu kuyruklulardandir.Cumhuriyetin ilan edilmesi ile Türkiye toplumu artik kölelikten yani ümmetlikten vatandasliga terfi etti.Yani artik kafasinda bir tac'la birisi ,Türk milleti'ni sömüremiyecekti.Artik Anadolu köylüsü,Padisah saltanat sürsün diye,hayvan vergisi ödemeyecekti.Ancak karanlik gücler yavas yavas ihanet calismalarina basladilar,Önce yer altinda sonra sartlar olusunca yer yüzüne ciktilar.Ilk icraatlari,Menemen'de, kahraman Cumhuriyet ve Türk subayi Kubilay'in basini keserek Cumhuriyete meydan okumak oldu.Bütün dünyanin örnek olarak gösterdigi Türkiye'de artik karanlik gücler,Allah Peygamber diyerek devlete karsi savasa basladilar.Istedikleri,aynen Ortadogudaki Afrikadaki islam ülkeleri gibi seriatla ve dikta ile yönetilmekti.Cünkü Laiklik,yani Demokrasi müslümanlar icin yabanci bir kelimeydi anlamini bilmiyordular,Islami yasalar dururken demokrasi ne demekmis diye isyanlara basladilar."Din elden gidiyor"yalanina ahlaksizca sarilarak Cumhuriyeti kuranlara en alcakca hakaretlerle saldirdilar hala saldiriyorlar.Osmanli'da kadinin degeri bir köpekten daha asagidaydi.Cumhuriyet ile kadina kadin oldugu hakki tanindi.Avrupada Kadinlara ilk secme hakkini veren Türkiye Atatürk'ün kurdugu  cumhuriyet verdi ancak kadin haklari cok partili sisteme gecildikten sonra unutuldu.Cünkü karanlik gücler,Islamda kadinin yeri evidir,kadin sokaga cikamaz,kadin gülemez,kadin calisamaz diyordular.Peki kadin ne yapabilecekti;Seriat yasalarina göre,kadin evde oturacak,cocuk yapacak,erkegin gönlünü edecek(bugün istemiyorum "deme hakki da yok.cünkü kocasinin istegini yerine getirmeyen kadin cehennemliktir.Hadi simdi burada rakamlarla mucizeler olusturanlar bu yazdiklarima cevap versinler.Erken karisina üc defa "bossun,bossun,bossun"diyerek bosama hakkina sahiptir seriatta.Kadin bosandiktan sonrada hemen baskasiyla evlenemez eger hamileyse!

Islam ülkelerinde kadinlar yavas yavas haklarini istemeye basladilar.Taliban yönetimindeki Afganistanda bile artik kadinlar korkusuzca sokaga cikip hak arayabiliyorlar,dayak yemeyi göze alarak.Bu aslinda cok büyük bir gelismedir.peki kadinlari kim dögüyor Afganistan'da?Taliban'in polisleri.Bizde kadinlari kim dögüyor?Sarayin polisleri yani Afganistandan tek farkimiz,cumhuriyetin kadinlara vermis oldugu haklardir,bu haklari dinci iktidar kadinlarin elinden almak istiyor.Ne diyordu bir cemaatin baskani:Hamile kadinlar sokaga cikamaz,fuhusu tesvik ederler.Ne diyordu bir kadin seriatci:Dondurma yemeyin,dondurma fuhusu tesvik ediyor.Yine ne diyordu bir yobaz:Kadinlarla ayni asansöre binmeyin.Veya yine bir karanlik odaklarin seyhi:Kiz cocuklar 6 yasinda nikahlanabilirler.Parantez acarak:(Osmanlida bu yaslarda iki üc koca degistiren kiz cocuklar vardir.Simdi birileri itiraz eder.Ama nafile,Arsivler yalan söylemez.

Simdi bir ülke düsünün;B ir iktidar 20 yildir isbasinda.Birtakim dolaplarla hem parti baskani hem ülkeye baskan olduruverildi.Yani artik  nereye ne atanacak,nerenin müdürü degisecek,hangi yasa cikacak,kim ne yapacak,kim tutuklanacak,kim tahliye edilecek sadece bir kisi karar veriyor.Meclis artik islevini yitirmis sarayin noteri olmustur.Muhalefet ise TERÖRIST!

Karanlik gücler artik devleti yönetiyorlar.Milli Egitim,Saglik,Ekonomi,Savunma tüm kurumlar cemaatlerin elinde.Merkez Bankasi bagimsiz olmasi gerekirken,saraydaki muktedir aklina estiginde Merkez Bankasinin  baskanini görevden aliyor,gerekce:Laf dinlemiyor.Hangi lafi dinlemiyor.Faizi indirirsek kurlar yukari firlar,enflasyon artar diyince görevden alinmasi icin bir gerekce olusuyor,Islamda faiz haram mis.Peki bundan bir süre önce sen Faizin arttirilmasini istediginde o zaman faiz haram degilmiydi?Yani sen Ingilterenin tefecilerinden kredi alirken ödedigin faiz haram degil mi?

Hayir,bu iktidar ve onun etrafinda kümelenmis olan cemaatler Cumhuriyetin kazanimlarinin yok edilmesi icin mümkün olan her yola basvuruyorlar.Zorda kalincada hemen Atatürk'e sariliyorlar.Cumhuriyet ilkeleri teker teker islevsiz hale getirildi.Artik okullarda sarayin genclik kollari denilen birtakim vakiflar görev yapiyor.Amac Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni demokrasiden uzaklastirip bir saray rejimine dönüstürmektir.Yani Osmanlicilik,Erdogan'da Islamcilarin son halifesi.Halbuki Islamda Halifelik diye bir kurum yoktur.4 Halife denilen olay Peygamberden sonra devleti yönetecek isimlerdir.Yani devlet baskani.Allah hic kimseye halifelik yetkisi vermemistir.Halifelik Hiristiyanliktan kapma bir uygulamadir yani Papalik gibi.Islamda kisilerle Tanri arasinda bir arabulucu yoktur.Ama bu cemaat denilen ve Cumhuriyetle birlikte kapilarina kilit vurulan karanlik odaklar insanlarin inanclarini sömürerek bir makam olusturmuslar kendileri icin.Bunlar peygamberle konusur.Allahtan vahiy alirlar.Ve bunlarin peslerinde binlerce cahil cühela vardir.Iste bu rakamlarla oynamak rakamlarla mucizeler icad edenler bu karanlik odaklarin hizmetinde olanlardir yani Cumhuriyet düsmanlari,Kadin düsmanlari,inanc bezirganlaridir.

Bakin,Avrupa kapilarinda sürünenlere,bunlarin hepsi Islam ülkelerinden kacanlar.Afgan,Suriye,Irak,Libya,Pakistan vs.Bunlar Avrupalilara küfür ederler ama Avrupalidan medet umarlar.Bir müslüman olarak utanmalari gerekenler utanmiyorlar.

Akli,dinin önüne gecirmeyen ülkelerde yoksulluk,cehalet yolsuzluk,hirsizlik,soysuzluk hergecen gün artar.Istanbul Sözlesmesi'nin bir gecede ben istedim oldu denerek iptal edilmesi bu karanlik odaklarin calismalari sonucudur.Cünkü istanbul Sözlesmesi devletin korumakla yükümlü oldugu kesimler icin bir sigorta idi.Bunlarin basinda kadinlar gelmektedir.Kadini erkegin hizmetcisi,zevk makinesi olarak gören karanlik gücler bu sigortanin iptal edilmesi icin dinci iktidara baski yapti,oylar gitmesin koltuktan kalkmayalim diyerek bu sözlesme iptal edildi.Gerekceside, tamamen Insan Haklari'nin cignenmesi icin yolun acilmasi olarak gösterildi.Ülkenin en yüksek yargi organlarindan olan Danistay, yapilan itirazi, Insan Haklarinin cignenecek olmasina ragmen reddederek iktidara yandaslik yapti.

Avrupa,Ortacagda bizim bugün yani Islamin bugün yasadigi sartlari yasadi.Ancak Avrupada AKIL sahipleri öne gecti,hertürlü tehdide,hertürlü baskiya ragmen ölümü bile göze alarak AKLI savundular.Ve Avrupa Rönesansi yakaladi.Din Kilisede kaldi.Öyle de olmasi gerekiyordu.Batili aydinlar her zorluga gögüs gererek,Aklin öne gecmesi icin mücadele verdiler ve kalkindilar.Hani diyorlar ya;Avrupali aydinlarin imanlari olsa cennetliktir.Bunlari söyleyenler hala gerceklerden kopuk o karanlik güclerin tamtamlari ile yasiyorlar.Halbuki Avrupali aydinlar Allahin emirlerini yerine getirerek,insan haklari icin calistilar,Allahin calisin emrini yerine getirdiler.Yani onlar imansiz oluyor ama bizim karanlik gücler cennetlik öyle mi?Sevsinler sizi.

Islam alimleri diye birtakim isimler vardir.Hep onlarla ögünürüz.Peki bunlar ne yaptilar ögünecek?Batinin kalkinmasinda bu Islam alimlerinin katkilari yadsinamaz.Cünkü Eski Yunan Kültürünü bunlar Avrupalilara,ögrettiler,Avrupalilar bu kültürü gelistirip ülkelerinin kalkinmasi insanligin rahati icin kullandilar,peki Avrupalilara Yunan Kültürünü tasiyan Islami Alimler kendi ülkeleri icin ne yaptilar?Hicbirsey, cünkü o dinci bagnazlik onlari insanlik icin birseyler yapmaktan alikoydu.

Bugün eger,Bati, Mars'a gitmenin hesaplarini yapiyorsa,Fezada insanlik icin calismalar yapiyorsa, bu dinin kilisede kalmis olmasindandir.Biz, dini camide birakamadigimiz icin bugün Kurandaki ayetlerle ilgili rakamlar toplamalar cikarmalar yapmakla mesgulüz.1950 yilindan itibaren Cumhuriyete karsi kurulmus olan cephe son 20 yilda artik zirveye cikmistir.2023 cok önemli bir tarihtir.2023,Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ya sonu olacaktir  ya da Türkiye yeniden aydinliga cikacaktir.Hicbirsey kaybedilmis veya kazanilmis degildir.Gerci kayiplarimiz cok ama bunlar telafi edilebilir.Yeterki biz aydinliga cikmak icin dogru olani bulalim. 

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.