Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AĞDA BİLGİSAYAR YÖNETME PROGRAMI

burak34

Önerilen İletiler

Merhaba, ben bu siteye yeni üye oldum. Sizin böyle bir bölüm açtığınızı duyunca ve de benimde bir programa ihtiyacım olunca yazmak istedim. İstediğim program hakkında kısa bilgi vereyim. Bilirsiniz internet cafelerde bütün bilgisayarlar tek bilgisayardan anında ulaşılabilecek şekildedir. Yani atıyorum 20 nolu bilgisayar çalışırken ana bilgisayar buna müdahale edebiliyor masaüstüne girebiliyor gibi.

bende böyle bir program istiyorum ama mümkünse hem internet te hem de normal internet bğlantısı olmayan sadece ağ bağlantılı olan bilgisayarlar istiyorum.

Peki ben bunları niye istiyorum onuda yazayım

1. İnternette niye istediğim mesela mesengerr da biriyle mesajlaşırken ondan bir dosya istedim. oda bana gönderdi ama ben onun bilgisayarına girip masaüstünden o dosyayı kopyalayıp kendi masaüstüme yapıştırmak istiyorum.

2. Normal ağ bilgisayarında ise mesela diğer ağdaki bilgisayarların masaüstlerine ulaşıp onlara yardımcı olmak isterim.

??? Windows XP kullanıyorum ve böyle bir özelliği var "UZAK MASAÜSTÜ" diye ama onda şöyle bir sorun oluyor diğer ağdaki bilgisayarın masaüstüne ulaşınca o bilgisayar direk kullanıcı hesapları na geçiyor birde kullanıcı hesapları şifrelenmeden bu işlem yapılamıyor.

Birde küçük bir sorum olacak. Biz bilgisayardaki herhangi dosya veya klasörü siliyoruz. Geri Dönüşüm kutusuna gidiyor. Peki ordan sildiğimiz zaman nereye gidiyor.

Şimdiden Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

umarım istediğim program hakkında bilgi verebilmişimdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birinci isteğin için uzaktan kontrol programları var ama bunu hem kendi bilgisayarına hemde diğer bilgisayara yüklemiş olmalısın masaüstünü kendi masaüstü gibi görmek istiyorsan remote conrtol programları var bunun haricinde r3x gibi klasor olarak karşı bilgisayarı görebileceğin programlar da var ip scanner programı ağdaki programları görüp içeriğine bakma şansı verir ama yinede remote control yardımcı programı ister 2. sorunda da hafızadan hiç bir şey silinmez yeni bilgi eskisinin üstüne yazılır eğer güçlü bir harddisk kurtarma programın varsa geri alabilirsin piyasada bulabileceğin harddisk kurtarma yazılımları tramisu gibi programlar hatta memory stick sd hafıza kartı telefon hafıza kartı gibi kartlar için bile kurtarma yazılımları var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

peki bende böyle bir sey yapmak istiyorum yani kendi apartmanimizda 4 aile benim modem üzerinden internete baglanacaklar ben ana bilgisayar olmak istiyorum bunun için neler yapmaliyim ben evden oturdugum yerden onlarin sorunlarini halletmeliyim bunun için hangi programlari kurmaliyim ne tür islemler yapmaliyim bunlari tek tek anlatacak birini ariyorum acillll lütfen simdiden ilgiilenenlere tesekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

birinci isteğin için uzaktan kontrol programları var ama bunu hem kendi bilgisayarına hemde diğer bilgisayara yüklemiş olmalısın masaüstünü kendi masaüstü gibi görmek istiyorsan remote conrtol programları var bunun haricinde r3x gibi klasor olarak karşı bilgisayarı görebileceğin programlar da var ip scanner programı ağdaki programları görüp içeriğine bakma şansı verir ama yinede remote control yardımcı programı ister 2. sorunda da hafızadan hiç bir şey silinmez yeni bilgi eskisinin üstüne yazılır eğer güçlü bir harddisk kurtarma programın varsa geri alabilirsin piyasada bulabileceğin harddisk kurtarma yazılımları tramisu gibi programlar hatta memory stick sd hafıza kartı telefon hafıza kartı gibi kartlar için bile kurtarma yazılımları var

arkadas sanirim senin istedigin program bu dur WinVNC kendi bilgisayarina yukluyorsun ana bilgisayara ve giris yapmak istedigin öteki bilgisayara yukluyorsun karsi tarafin bilgisayari artik sana emanet :)))))))) ama ne yazikki bu program bende yok olsaydi paylasirdim seninlen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.