Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürtlere artık sadece vaad yetmiyor...

Taner Bayram

Önerilen İletiler

sadece ufak bir not...

Varlığımızı kabul etmeyenler baskalarını sırf kütülemek icin Saidi kürdi diyebiliyorlar Said nursi demiyorlar... buda güzel...enazından bi sekilde de varlıgımızı kendi agızlarıyla söyleyebiliyorlar (: buda daha da güzel

Bak simdi kendi kendini eleverdin.Öncelikle size iki seyi vurgulayayim ve sizin inkar dediginiz seylerin aslinda sadece sizin gercekleri inkar etmeniz oldugunu anlayin:A-Türkiyede bugüne kadar hic kimse Kürt varligini inkar etmedi,bunu nereden cikardiniz oda ayiri bir muammadirama ben buna gerekce olarak Kürtcülük propagandasi diyorum.B-Said'i Nursi ortaya ciktiginda Kürdi enirdi ona belki bilmiyorsaniz simdi ögrenmis oldunuz,sonralari dinle ugrastigi ve kendine isbirlikciler buldugu icin kendisine dogdugu köy olan Nursi'yi lkap olarak taktilar ve uydurdugu yoluda Nurculuk olarak adlandirldilar,Nurculugun icinde Islami carpitmak adina onlarca iddia vardir hatta Saidi Kürdi dahada ileri giderek kendisini peygamber ayrina kadar cikarmistir.Yani gercekleri carpitmakta birebirsiniz,belki siz öyle ögrendiniz olabilir bu nedenle size özellikle onun kendi yazdigi kitaplari ve o kitaplardaki dine aykiri hususlari kendiniz okuyup ögrenin birakin ondan bundan duyduklarinizi.

Bakin ben size simdi "Özgür Ülke"gazetesinden bir alinti yaparak Saidi Kürdinin ne ve kim oldugunu bizzat SAIDI kÜRDININ KENDI SÖZLERIYLE belgeleyecegim.

"...Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum,onu büyütüp gelistirin"SAIDI KÜRDI

Özgür ülke Saidi Kürdinin bu vasiyetini bakin hangi sözlerle tamamliyor;

..."Saidi Kürdinin bu vasiyetini simdilik sehitlerin kaninda acan kirmizi bir gül destesini ithaf etmekle yerine getiriyor,o büyük ruhun hosnut olmasini NIYAZ EDIYORUZ.

Ve Özgür ülkenin bu yazisina ona yakinligiyla bilinen TARAF dergisi su eklemeyi yapiyor:

..."Yigit Kürt halki 70 yildir faaliyet gösteren DECCAL rejimine karsi varini yogunu ortaya koyarak mücadele ediyor.Bu ugurda "IZZET BEYLERI,HACI MUSALARI,SEYH SAIDLERI,SEYYYID RIZALARI,SAIDI NURSILERI SEHIT VERDI."Ve bugün Said Nursinin rüyasini gördügü ugrunda sehitler vererek kan ve can vererek yilömadan mücadele ediyor.Birlesik Islam devleti icin KÜRDISTAN'i kurmaya kararli,inatci ve inancli.Dügüm burada,yillardir söyledigimizde;Müslpman Kürt halkinin mücadelesi,Anadolu merkezli Bagimsiz Birlesik Islam Devletinin yapi tasidir.

Kumandan Mirzabeyoglu dediki:Gayet acik söylüyorum,Bugün IBDA,Saidi Nursi hazretlerinin rüyasini gördügü bir temsil planidir.

Bakin arkadasim,kendi agizlariyla hangi amac icin var olduklarini itiraf edenleri hala kahraman aziz kutsal diye bize satmanizin bir alemi yok.Yikardaki yazilari ben kafamdan yazmadim,özellikle olaylarin icinde olanlarin kendi yazdiklaridir.

Ergenekon senaryosunuda bu anlamda degerlendirmeniz ve kimlerin Ergenekonu sisirdigini incelerseniz yukardaki yazinin icerigine ulasirsiniz.Amac hedef Türkiye Cumhuriyeti devletidir,sistemin cökertilmesi Atatürkcülügün yikilip yerine yukarda bahsedilen rejimin getirilmesi icin herseyden önce ülkenin silahli kuvvetlerinin düsürülmesi gereklidir buda yetmez,Atatürkcü düsünen kalemleri ve cevreleride düsürmek gerekir,Iste Ergenekon gercegi budur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak simdi kendi kendini eleverdin.Öncelikle size iki seyi vurgulayayim ve sizin inkar dediginiz seylerin aslinda sadece sizin gercekleri inkar etmeniz oldugunu anlayin:

.

.

Sayın Politika;bana kalırsa da biraz tanımak gerek bir kişi hakkında yorum yaZmak için.Zira şu veya bu ile değil Saidi Nursıi yada Saidi Kürdi ile ve onun düşünceleriyle konuşmak gerek.Benim bildiğim Saidi Nursi'nin bir kürt devleti değil de İslami kurallara dayalı bir devlet istediğir.Hatta Şeyh Sait kendisinden destek istediği zaman bunu kabul etmemiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak simdi kendi kendini eleverdin.Öncelikle size iki seyi vurgulayayim ve sizin inkar dediginiz seylerin aslinda sadece sizin gercekleri inkar etmeniz oldugunu anlayin:A-Türkiyede bugüne kadar hic kimse Kürt varligini inkar etmedi,bunu nereden cikardiniz oda ayiri bir muammadirama ben buna gerekce olarak Kürtcülük propagandasi diyorum.B-Said'i Nursi ortaya ciktiginda Kürdi enirdi ona belki bilmiyorsaniz simdi ögrenmis oldunuz,sonralari dinle ugrastigi ve kendine isbirlikciler buldugu icin kendisine dogdugu köy olan Nursi'yi lkap olarak taktilar ve uydurdugu yoluda Nurculuk olarak adlandirldilar,Nurculugun icinde Islami carpitmak adina onlarca iddia vardir hatta Saidi Kürdi dahada ileri giderek kendisini peygamber ayrina kadar cikarmistir.Yani gercekleri carpitmakta birebirsiniz,belki siz öyle ögrendiniz olabilir bu nedenle size özellikle onun kendi yazdigi kitaplari ve o kitaplardaki dine aykiri hususlari kendiniz okuyup ögrenin birakin ondan bundan duyduklarinizi.

Bakin ben size simdi "Özgür Ülke"gazetesinden bir alinti yaparak Saidi Kürdinin ne ve kim oldugunu bizzat SAIDI kÜRDININ KENDI SÖZLERIYLE belgeleyecegim.

"...Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum,onu büyütüp gelistirin"SAIDI KÜRDI

Özgür ülke Saidi Kürdinin bu vasiyetini bakin hangi sözlerle tamamliyor;

..."Saidi Kürdinin bu vasiyetini simdilik sehitlerin kaninda acan kirmizi bir gül destesini ithaf etmekle yerine getiriyor,o büyük ruhun hosnut olmasini NIYAZ EDIYORUZ.

Ve Özgür ülkenin bu yazisina ona yakinligiyla bilinen TARAF dergisi su eklemeyi yapiyor:

..."Yigit Kürt halki 70 yildir faaliyet gösteren DECCAL rejimine karsi varini yogunu ortaya koyarak mücadele ediyor.Bu ugurda "IZZET BEYLERI,HACI MUSALARI,SEYH SAIDLERI,SEYYYID RIZALARI,SAIDI NURSILERI SEHIT VERDI."Ve bugün Said Nursinin rüyasini gördügü ugrunda sehitler vererek kan ve can vererek yilömadan mücadele ediyor.Birlesik Islam devleti icin KÜRDISTAN'i kurmaya kararli,inatci ve inancli.Dügüm burada,yillardir söyledigimizde;Müslpman Kürt halkinin mücadelesi,Anadolu merkezli Bagimsiz Birlesik Islam Devletinin yapi tasidir.

Kumandan Mirzabeyoglu dediki:Gayet acik söylüyorum,Bugün IBDA,Saidi Nursi hazretlerinin rüyasini gördügü bir temsil planidir.

Bakin arkadasim,kendi agizlariyla hangi amac icin var olduklarini itiraf edenleri hala kahraman aziz kutsal diye bize satmanizin bir alemi yok.Yikardaki yazilari ben kafamdan yazmadim,özellikle olaylarin icinde olanlarin kendi yazdiklaridir.

Ergenekon senaryosunuda bu anlamda degerlendirmeniz ve kimlerin Ergenekonu sisirdigini incelerseniz yukardaki yazinin icerigine ulasirsiniz.Amac hedef Türkiye Cumhuriyeti devletidir,sistemin cökertilmesi Atatürkcülügün yikilip yerine yukarda bahsedilen rejimin getirilmesi icin herseyden önce ülkenin silahli kuvvetlerinin düsürülmesi gereklidir buda yetmez,Atatürkcü düsünen kalemleri ve cevreleride düsürmek gerekir,Iste Ergenekon gercegi budur.

saygilarla

Bilmeden konusup felsefe yapmak o kadar kolay ki!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmeden konusup felsefe yapmak o kadar kolay ki!

Neyi bilip konusacaktim,size belgesi ile Saidi Kürdinin ne istedigini amacinin ne oldugunu yazdim hala bilmeden konusup felsefe yapmak diye laflar ediyorsunuz,yani Saidi Kürdiyi mezardanmi cikartip getirelim.Yapmayin artik karsinizdakilere inkarci inkarci diye diye kendi inkarciliginizida karsinizdakilere yüklemeye calisiyrsunuz.

"SIZE BIR KÜRDISTAN TOHUMU EKIYORUM,ONU GELISTIRIN"Bu sözün sahibi Saidi Kürdidir,daha neyi bilecektik,acik degilmi bu söz,yoksa sakami yapmisti Saidi Kürdi?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Politika;bana kalırsa da biraz tanımak gerek bir kişi hakkında yorum yaZmak için.Zira şu veya bu ile değil Saidi Nursıi yada Saidi Kürdi ile ve onun düşünceleriyle konuşmak gerek.Benim bildiğim Saidi Nursi'nin bir kürt devleti değil de İslami kurallara dayalı bir devlet istediğir.Hatta Şeyh Sait kendisinden destek istediği zaman bunu kabul etmemiştir.
Sayin Mavi olmayan Gökyüzü bakin ben yazimda alinti yaptigim dergi ve gazetelerin adlarinida verdim ki bana sen uydurdun denmesin diye.Bu adi gecen dergi ve gazetelerin kime ait oldugunu sanirim bilmektesiniz.O alintilarda yazilanlari sizde okudunuz saniyorum,ve bana hala Kürt devleti degilde Islam devleti diyebiliyorsunuz,yani yazilanlarida kabul etmiyorsunuz.anlamini söylermisiniz "SIZE BIR KÜRDISTAN TOHUMU EKTIM ONU GELISTIRIN"sözünün lütfen.Ayrica Taraf dergisinin ve Özgür ülkenin yazdiklarinin hangi anlama geldigini bana aciklarsaniz memnun olurum.O yazilanlarda cok detaylar var.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Politika;

Ben sizin yazdıklarınızı okurken haklılık payınızı düşünmedim değil;ki bu konuda pek bilgim yok.Bugün arkadaşlarımızla bunu konuştuk.Ben Şeyh Sait'e destek vermeyen bir Saidi Nursi demiştim.Ama bunun bir Kürt Devleti isteyip istememekten çok silahlı bir mücadele ve kanla olmasına karşı olmakla ilgili olduğunu öğrendim.Şimdi geleyim bildiklerime...Osmanlı Devleti en zor döneminden geçerken Saidi Nursi federal bir devletb önerisi ile kendilerine gitmiş;ancak bu önerisi reddedilmişti.Bunu yanısıra devlet erkanına yazdığı mektuplarda bölgesel alkınmanın önemini belirtmiş ve orada yaşanalara tanıklık ederken kendine düşeni yapmış;ve merhamet demiş.Milli Mücadele dönemi tüm kavgaların ortak noktası vatan iken daha sonra ki dönemlerde herkes kendi doğrusundan taleplerle siyaset içerisinde yer almıştır.Saidi Nursi bu dönemde ilk önce,kısa bir süre,siyasetle kendini anlatmaya çalışmış,daha sonra tamamen siyasetten çekilmiştir.Kürt Devleti yada şeriat;kimbilir belki de istemiştir bunu.Ayrıca dediğiniz dergi ve gazeteleri takip etmediğim için bir yorumda bulunmayacağım;ama bence kitleleri ardında sürükleyen,Saidi Nursi yada Saidi Kürdi'yi küçümsemek pek doğru değil!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

:chris: İşiniz gücünüz kürtleri suçlu göstermek pkk kendi zevkinden oluşmadı devrimciler kendi kendine oluşmadı bu oluşumlar ************* yüzündendir.SİZ TÜRKLER HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİNİZ YOK..TÜRKİYE TÜM DOĞRU SÖYLEYEN KÜRT KANALLARINI SİTELERİNİ GAZETELERİNİ DERGİLERİNİ KAPATMAKLA YETİNİYOR..TC. HİÇ KİMSENİN GERÇEK HABERLERİ DUYMALARINI İSTEMİYOR..

TÜRKİYE ASLA KÜRT KANALI ROJ TV KAPATAMAYACAKSINIZ! :chris::chris:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:chris: İşiniz gücünüz kürtleri suçlu göstermek pkk kendi zevkinden oluşmadı devrimciler kendi kendine oluşmadı bu oluşumlar ************* yüzündendir.SİZ TÜRKLER HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİNİZ YOK..TÜRKİYE TÜM DOĞRU SÖYLEYEN KÜRT KANALLARINI SİTELERİNİ GAZETELERİNİ DERGİLERİNİ KAPATMAKLA YETİNİYOR..TC. HİÇ KİMSENİN GERÇEK HABERLERİ DUYMALARINI İSTEMİYOR..

Bu ne hararet acınız nerden, acınızı anlayalım önce!Pkk terörü örs ve çekiç olan sözde bayrağını niye değiştirdi?

madem kendinden oluşmadıysa bu pkk terörü, bunu oluşturanlar kimler asalanın bitmesiyle pkk nın başlaması sizce tesadüfmü?

ya o sünnetsiz teröristlere demeli?

kürtlermi oluşturdu bu sünnetsiz pkk teröristlerini?

bu memlekette bu zihniyetler olduğu sürece İnadına yeşil- inadına çatlı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne devrimnden bahsediyorsunuz,bölücülük ne zamandan beri devrim diye adlandirilmaya baslandi,neyin devrimin yapmaktasiniz,eliniz kanla bulanmisken devrim demek biraz renksiz kacmiyormu..

Gercekler demissiniz hangi gercekler,sucsuz insanlari katletmenizimi,kundaktadki bebeleri katletmenizmi bunlarmi devrimcilik,hadi canim, bunun adina insanlik dilinde vahset denir,vahsete bulasanlar medet umma hakkina sahip olamazlar.ya gelip teslim olacaksiniz yada günü birinde topragi pisleteceksiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne devrimnden bahsediyorsunuz,bölücülük ne zamandan beri devrim diye adlandirilmaya baslandi,neyin devrimin yapmaktasiniz,eliniz kanla bulanmisken devrim demek biraz renksiz kacmiyormu..

Gercekler demissiniz hangi gercekler,sucsuz insanlari katletmenizimi,kundaktadki bebeleri katletmenizmi bunlarmi devrimcilik,hadi canim, bunun adina insanlik dilinde vahset denir,vahsete bulasanlar medet umma hakkina sahip olamazlar.ya gelip teslim olacaksiniz yada günü birinde topragi pisleteceksiniz.

saygilarla

Kimsenin sucsuz insanlari katlettigi yok Kurt olarak. Dun Gungoren'de olanlara ne diyeceksiniz? Madem sucsuz insanlardan bahsediyorsunuz! PKK ne kadar isterseniz bile ustlenmedi iste! Kim yapti? Hadi bakalim.. Kimler yapti?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimsenin sucsuz insanlari katlettigi yok Kurt olarak. Dun Gungoren'de olanlara ne diyeceksiniz? Madem sucsuz insanlardan bahsediyorsunuz! PKK ne kadar isterseniz bile ustlenmedi iste! Kim yapti? Hadi bakalim.. Kimler yapti?
Ben sizin ne demek istediginizi cok iyi anladim,hernekadar aciklammissanizda sorus tarzinizdan bu acik secik ortadadir.PKK veya bir baskasi her kimse cikacak heralde ortaya,bekleyecegiz ve görecegiz kim oldugunu,ama bazi ileti sahipleri icin suclu bellidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sizin ne demek istediginizi cok iyi anladim,hernekadar aciklammissanizda sorus tarzinizdan bu acik secik ortadadir.PKK veya bir baskasi her kimse cikacak heralde ortaya,bekleyecegiz ve görecegiz kim oldugunu,ama bazi ileti sahipleri icin suclu bellidir.

saygilarla

Gorecegiz hepimiz! Bakalim bu sefer kim hangi tasin arkasina siginacak PKK'nin da bu saldiriyi kinamasindan sonra! :))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

saygilarla

Sayin politika, yazdiklarinila bizlerde sizi cok iyi tanidik. Sagolun! Ve kime ve hangi zihniyete hizmet ettiginiz ortada. Bizlerin ise hangi zihniyete hizmet ettigimiz gizli ya da sakli bir sey degil. Biz bas bas bagiriyoruz her gun meydanlarda, forumlarda!! Dedim ya yakinda herkes gorecek? Ne mutlu ki aranizda isin farkina varan bir suru Turk arkadaslar da var. ************ Ve biz mucadelen hiz ama hic yiladik ve yilmayiz da! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.