Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Askerlik hakaret küfür insanları aşağılamak mı?

Önerilen İletiler

Askere gidenlerden ve şuan askerde olan en yakın arkadaşımdan duyduğumu ve öğrendiklerimi açıklamak ve tartışmak üzere bu konuyu açıyorum:

-Askerde yeni bir hayat başladığı söyleniyor evli-bekar-dul-yalnız-paralı-parasız-hırsız-memur-amir her yerden insan herkes orada disipline giriyor askerlik zorunlu bir görev!!

-Askerden gelen olanlardan duymuşunuzdur kimisi rahat askerlik yapar kimisi hakaret,aşağılayıcı sözler,ana avrat küfüre kadar yer neden?

-Şu an arkadaşım benim çavuş oldu ve komutanları yeni gelecek olan acemileri ezmeleri konusunda eğitim veriyorlarmış hatta ağza alınmayacak küfürler edin korkutun diyorlarmış niye?

-Dışarıdan askere sorduğun zaman -30 derece terörist avlarken vatan sağolsun diyor içeride yediği hakaretin haddi hesabı yok!

-Tabiki eve tabutla dönme riskinde var!!

-Böyle bir sistem bence artık kaldırılmalı isteyen asker olarak paralı asker olabilir çünkü eskiden çok savaş olduğu için zorunlu askerlik vardı vatanı korumak için ama şuan nasıl polisler paralı çalışıyorsa jandarma kuvvetleride paralı olarak devreye geçmeli bir çok insan işinden gücünden bırakılıp zorunlu çalıştırılmamalıdır, Bu insan haklarına aykırıdır hiç bir insan a zorla bir eğitim veya herhangi birşey yaptıralamaz bu o ülkenin kanunu olsa dahii

-Onun için Türkiyede ezmeyi severler lanet olsun böyle sisteme...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim de anlam veremedigim bi konuya deyinmissin Santa-Monica

Askere gidenlerden ve şuan askerde olan en yakın arkadaşımdan duyduğumu ve öğrendiklerimi açıklamak ve tartışmak üzere bu konuyu açıyorum:

-Askerde yeni bir hayat başladığı söyleniyor evli-bekar-dul-yalnız-paralı-parasız-hırsız-memur-amir her yerden insan herkes orada disipline giriyor askerlik zorunlu bir görev!!

Askerlik zorunlu bir görev demissin ve deniliyor..

Neden zorunlu…bir savas esnasin da , onca can vurulmaya hazir olsun diyemi…

( görüsüm tüm ülkeler icin gecerli sadece Türkiye icin degil )

kaldi ki zorunlu askerlik denilirken… bunu ikiye ayirmak ta mümkün…örnekleri var.

Eline silah almak istemeyenler oluyor ve bu kendine özgü bi secme özgürlügüdür bence.. kimse mecburen silah

tutacaksin diyemez… ki zorunlu tutuluyor ve tuturuluyor Türkiye de, bildigim kadari ile..

Bi kücük misal vereyim.. yine zorunlu askerlik yapiliyor… lakin silah tutmak istemeyenleri

Sozialer Friedendienst diye bir kurum üzerine görev de tutuluyor.

Nedir bu Sozialer Friedendienst diyenler icin biraz acayim..

Yardima muhtac olanlara yardima gelenler..

Gerek özürlü cocuklarin bakimi ile ilgilenen.. evden alip okularina götüren..zamani geldigin de evine yine teslim eden…

Arada yaslilara gidip onlarla ilgilenenler..alisverislerini yapan.. doktorlarina götürüp getiren..günün belirli saatlerin de belirli

kisilerle ilgilenen.

Sonun da hem zorunlu oldugu askerligini yapmis oluyor.. hemde en azindan oncasina o zaman icersin bile olsa yardimi

dokunuyor……. Yok etmiyor.. var etmeye calisiyor, yasama güclerini kuvetlendirmeyi sagliyor.

Türkiye de bu secenek haki neden yok, hep kendi kendime sormusumdur.. ki Türkiye de bulunan asker sayisi hic bir

ülkede yoktur, fakat yardima muhtaci olan oncasi...

Simdi bu gibi birsey olsa.. askerlerimiz azalir diyenler belki olur, azalir tabiki fakat kazancimiz oncasina yapilanlar ile

daha fazla olmaz mi..

-Askerden gelen olanlardan duymuşunuzdur kimisi rahat askerlik yapar kimisi hakaret,aşağılayıcı sözler,ana avrat küfüre kadar yer neden?

Askerlerimiz sayi olarak üstünlügünü korusa da

-hic bir üstünlügü olmayan yönetenleri görüyorum bu yazilar da

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

-Onun için Türkiyede ezmeyi severler lanet olsun böyle sisteme...

Arkadaşınız sanırım askerlik hikayelerini size epey abartmış gibi.bizlerde askerlik yaptık ve böyle anlatılanlar gibi değildi vede ne şiddete nede küfüre şahit oldum.Askkerlik döneminde 15 ay boyunca en az 300 kişi bir arada yaşıyor acemileri eğiten eğitmenler içerisinde görev anlayışı olmayanlar,iyi bir komutan vs olabilir. o nedenle, bunu askerde her yerde yapıyorlar diye söylenemez.

Ayrıca bildiğim kadarı ile her 2-3 ayda bir anket yapılıyor, askerlerin sorunları anket aracılığı ile çzülüyor.

Askerler Acemi birliğine geldiğinde Saçından,temizliğinden tutunda banyo ve tuvalaete varana kadar komutanları ilgileniyor...o nednle belkide olmuş olabilir ama heryerde işini bilmezler çıkabilir bunu askerliğe genelleme yapamayız.kardeşimin askerliği ile yakından igilendiğimden..

Yani öyle bir sistem yok..

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

daha askere gıtmedım ama cok yakındır gıtmeye.bunları bende bır kac arkadasımdan duydum.bılmıyorum kafam karıstı ıyıce.

bu ısı yapanlar yanı kufur tarzı seyler yerıne gore degısıyor.mesela bayburtta boyle davranıyorlarsa ısparta da boyle yapmıyor olabılırler.o yuzdende askerden gelen ya rahat yapmıstır yada zor. aradakı fark bu.

ustte yazan arkadasların bazı konularında da hak verıyorum.dogruluk payları var.

yazınız ıcın tesekkurler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşınız sanırım askerlik hikayelerini size epey abartmış gibi.bizlerde askerlik yaptık ve böyle anlatılanlar gibi değildi vede ne şiddete nede küfüre şahit oldum.Askkerlik döneminde 15 ay boyunca en az 300 kişi bir arada yaşıyor acemileri eğiten eğitmenler içerisinde görev anlayışı olmayanlar,iyi bir komutan vs olabilir. o nedenle, bunu askerde her yerde yapıyorlar diye söylenemez.

Ayrıca bildiğim kadarı ile her 2-3 ayda bir anket yapılıyor, askerlerin sorunları anket aracılığı ile çzülüyor.

Askerler Acemi birliğine geldiğinde Saçından,temizliğinden tutunda banyo ve tuvalaete varana kadar komutanları ilgileniyor...o nednle belkide olmuş olabilir ama heryerde işini bilmezler çıkabilir bunu askerliğe genelleme yapamayız.kardeşimin askerliği ile yakından igilendiğimden..

Yani öyle bir sistem yok..

saygılar

Askerlik yapmayani ülkemizde erketen saymazlar ve oraya gidipte dayak yemedim diyenede kimse inanmaz. Bunun sebebi nedir acaba? Her sey abartiliyorsa, neden bizler her seyi abartan bir milletiz acaba???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askerlik yapmayani ülkemizde erketen saymazlar ve oraya gidipte dayak yemedim diyenede kimse inanmaz. Bunun sebebi nedir acaba? Her sey abartiliyorsa, neden bizler her seyi abartan bir milletiz acaba???

Bu mesleler aile meselsidir o nedenle..

Çocuk ailesinden ne görürse onu büyüyünce yapar...o nedenle herkes sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
Benim de anlam veremedigim bi konuya deyinmissin Santa-Monica

.

.

Söylenmesi gereken vicdani "red" olmalıdır. Bunu söylemekten çekinmemeli kimse. Herkes işini yapmalı. Bir itfaiyeciyi, bir polisi, bir bakkalı askere almak çözüm değildir. bakkal ne yapabilir ki askerde. adam akıllı maaş verilip, düzenli ama işi askerlik olan istihdamlar sağlanmalı bence. Sövgülere gelince; yapmak istedikleri şey tamamen psikolik baskıdır. Emir komuta zincirinin neresinde olduğunu bilmen gerektiğini bu ağır sendromlarla işlerler bilincine. Karşı gelmek ya da yorumda bulunmak anlamsızdır. Vicdani Red'çi olanların toplum önünde de küçük düşürülerek sivil baskılara maruz bırakıldığı su götürmeyen bir gerçektir. Taşıdığım ruh savaşmaya yatkın bir karaktere sahip olmayabilir. Bu yüzden de asker olmayı istememem olasıdır. Hak vermesin kimse. Bir düşünüş bu yalnızca. Katılınır veya reddedilir. Vicdan da olduğu gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aynı fikirdeyim sizlerle ben kendi capımda bi cuzum buldum sırf gitmemek icin ikinci unv kazandım........ sonunda gidecem biliyorum ... ne kufur kaldırırım ne de ezilmeyi biliyorum karsı cıkmak mantıksız olan askeriyede tam bi mantıksızlık olur ondan dır böyle yapıyorum bende...30 kusur yasa kadar gitmemeye calısacam belki bedelli cıkar bedelliye gideriz... bedelliye kızılıyo diye bedelli den vaz gecmem abi -_- tek çare gibi simdilik....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hic kimse küfürle zevk alip askerlik yapmaz,askerlik bir disiplin gerektirir,bu disiplini saglamak icin birtakim sert kati kurallar uygulanir,tabiiki küfredende cikar,ama bunu tüm TSK camiasina yaymak aslinda TSK yi Ergenekoncu gibi göstermekten farkli degildir.En azindan bu ülke icin daglarda eskiyaya karsi savas verip sehit ve gazi olan askerlerden utanmak gerekir.Eger onlarda sizler gibi düsünseydi vay bu milletin ve ülkenin basina.Yani herkes tartismakta özgürdür de nereden gelirakiliniza böyle TARAF'gilli yazilar anlasilmaz.Bu ordu bizim ordumuzdur,eger gerekli degilse askerlik farkli bir boyutta yapilirdi,yani isteyen gitsin isteyen gitmesin derken acaba sizlerden kaciniz askere gider diyede sormadan edemiyorum.

Yanlislar kurumlari temelden suclayarak giderilmez,yanlislar varsa eger ki vardir o zaman yol düzen ne ise ona göre düzeltilmeye calisilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
aynı fikirdeyim sizlerle ben kendi capımda bi cuzum buldum sırf gitmemek icin ikinci unv kazandım........ sonunda gidecem biliyorum ... ne kufur kaldırırım ne de ezilmeyi biliyorum karsı cıkmak mantıksız olan askeriyede tam bi mantıksızlık olur ondan dır böyle yapıyorum bende...30 kusur yasa kadar gitmemeye calısacam belki bedelli cıkar bedelliye gideriz... bedelliye kızılıyo diye bedelli den vaz gecmem abi -_- tek çare gibi simdilik....
Sırf askerden kaçmak için ikinci üniversite kazanamaka vay beee.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.