Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sorunun içindeki soru

XOzibo

Önerilen İletiler

Prof. Ali Bey yeni bir soru bulmanın heyecanıyla okula gelmişti öğrencilere dikkatle baktıktan sonra hiçbirisinin bu soruyu çözmeyeceğini düşündü birkaç dakika sonra soruyu sormaya karar verdi ve soruyu sordu soru şöyleydi

(X.Z)+(Y/D)=W (W.Ş)+(Y-T)=Ö (M.K)+(T/L)-İ=S (J/Ğ)-(L+Ş)=Q (F/K)+(L-Ş)=R (Ç.R)/(L+D)=Y (J.K).(L.Ş)=O

(J+K)-(T.R)=C (Ü+Ğ)+(P+O)=I (M-J).(F+V)=S.S (Y-T)+(Ş.W)=K (Ö.N)-(H/Y)=P+K (J-K)-(L+Ş)=E (O+P)/(X.Y)=Ö.L olduğuna göre A kaçtır?

Ali Bey arkasını döndüğünde lisenin müdürü olan Ahmet Bey geldi bir konuşma yapıp çıktı Ali Bey tam sorunun cevabını soracaktı ki zil çaldı ve herkes teneffüse çıktı.

Hikayenin içinde İKİ yanlışlık var bunlar nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey soruyu sorduktan sonra neden arkasını dönüyor? Nereye arkasını dönüyor? Soruyu sormak demek tahtaya yazmak demek midir. Öyleyse Soruyu yazdı denmeli miydi? "Soruyu yazdıktan sonra arkasını döndü" olmalıydı.

Prof. cevabını okurken bende tespit etmiştim. Taurus yazmış.

İkinci yanlış şu da olabilir.

Aslında 1 yanlış var "PROF" İkinci yanlış da 2 yanlış var demek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

(X.Z)+(Y/D)=W (W.Ş)+(Y-T)=Ö (M.K)+(T/L)-İ=S (J/Ğ)-(L+Ş)=Q (F/K)+(L-Ş)=R (Ç.R)/(L+D)=Y (J.K).(L.Ş)=O

(J+K)-(T.R)=C (Ü+Ğ)+(P+O)=I (M-J).(F+V)=S.S (Y-T)+(Ş.W)=K (Ö.N)-(H/Y)=P+K (J-K)-(L+Ş)=E (O+P)/(X.Y)=Ö.L olduğuna göre A kaçtır?

Eşitliklerde A yer almıyor ve A kaçtır diye soruluyor!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öğrencilere dikkatle baktıktan sonra hiçbirisinin bu soruyu çözmeyeceğini düşündü birkaç dakika sonra soruyu sormaya karar verdi ve soruyu sordu soru şöyleydi

Ali Bey arkasını döndüğünde lisenin müdürü olan Ahmet Bey geldi bir konuşma yapıp çıktı Ali Bey tam sorunun cevabını soracaktı ki zil çaldı ve herkes teneffüse çıktı.

Hikayenin içinde İKİ yanlışlık var bunlar nedir?

çözemeyeceğini olmalı

soruyu soracaktı denmesi gerekmezmi? -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar cevap bi imla hatası değil gerçekten farkettim çözmeyeceğini yazmışım o çözemeyeceğini olacak ayrıca profesörler lisede çalışamazmı böyle bi zorunlulukmu var ve arkaşlar ilk yazdığım soruyu sordu tahtaya yazdı anlamında ikincisi ''Bu sorunun cevabını kim verecek?'' anlamında bi de hepsinde Türkçe harf kullanmamam aradığım hata değil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....... profesörler lisede çalışamazmı böyle bi zorunlulukmu var .............

Bence bu yazıdaki en vahim hata bu. -_- Binlerce Üniversite mezunu öğretmen olmak için tayin beklerken; Binlercesi sokakta simit vs. satarken; üniversitelerin kaliteli öğretim üyesi bulamadığı bir Türkiye'de sen tut gocaman profu sıradan bir lisede REHBERLİK ÖĞRETMENİ yapmaya mahkum et. :angry: Bana sorarsanız affedilmeyecek en büyük hata bu. Bence o prof. sizi hemen mahkemeye vermeli :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Verilen eşitliklerde yalnız harfler kullanılmış ve hiç sayı kullanılmamış.

Bu durumda hiçbir harfin sayı karşılığı bulunamaz.

Örneğin K=5 bulsanız

diğer bürün harflerin değerini ikiyle çarparsanız

eşitlikler K=10 için de doğru olur.

Yani sonsuz sayıda çözüm olabilir.

Eşitliklerde en az bir sayı kullanılması gerekirdi!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam arkadaşlar yoğun istek üzerine LİSE yi ÜNİVERSİTE olarak değiştiriyorum

xxxabacxxx rehberlik öğretmeniyle ne alakası var şahsen ben hiç bir rehberlik öğretmenin böyle bi soru sorduğunu görmedim

arkadaşlar galiba 3 gün oldu soruyu soralı size bi ipucu yanlışlık eşitliklerde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.