Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tarihten Bir Sayfa..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

Abdülmecid koşarak babası II.Mahmut'un yanına gelir:

Baba,baba..Pertevniyal Validem az önce kardeşimi doğurdu..

II.Mahmut:

Peki er midir..?

Abdülmecid:

Erdir devletlü babam,erdir..

II.Mahmut:

Ya Pertevniyal Validen,O da iyi midir..?

Abdülmecid:

O da iyidir devletlü babacım..

II: Mahmut,henüz 7yaşında olan Abdülmecid'in bu çoşkulu tavrında oldukça memnun kalmış olacak ki,kesesinden çıkardığı parayı katlayarak Abdülmecid'in eline tutuşturdu..Abdülmecid,az da olsa çıktıkları çarşı gezmelerinde harcayacağı düşüncesiyle parayı üstlüğünden içeri soktu.Açıkçası sevincini gizleyememişti..

II.Mahmud:

Şimdi tiz gidesün,validen Bezmialem'e haber edesün..Varsın Pertevniyal validene yardım etsin.Sütü yeter mi bir baksın.Yok yetmez ise süt anne bulmak icab edecek..

Abdülmecid:

Emrin başım üstüne devletlü babam..

...

...

...

...

Nasıl,bu gerçekle eşdeğer tarihi hikayeden hoşlandınız mı..? O gün olabilecekleri gözümün önünde canlandırdım sadece,ama sanırım önemli bir hata yaptım..Bunu bulabilir misiniz..?
;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<B>Abdülmecid koşarak babası II.Mahmut'un yanına gelir:

II.Mahmu
t
:

II: Mahmu
t
,henüz 7yaşında

II.Mahmu
d
:

Nasıl,bu gerçekle eşdeğer tarihi hikayeden hoşlandınız mı..? O gün olabilecekleri gözümün önünde canlandırdım sadece,ama sanırım
önemli bir hata yaptım..Bunu bulabilir misiniz..?
;)

</B>

önemli bir hata bu degil degilmi taurusmutis :) bu sadece kazalak olan bir hata sanirim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önemli bir hata bu degil degilmi taurusmutis :) bu sadece kazalak olan bir hata sanirim...

Hayır..Dikkat et,bak orada II.Mahmut'tan sonra virgül var..;) t-d değişimine gelince,aslına bakarsan karar veremedim.d ile mi bitsin t ile mi..:blushing: Ama hata bu da değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
bu konuda emin değilim ama,koca osmanlı sultanı cebinde para tasımıyordur kesin.ibrikçibasısından,hamamcıbaşına,nişandarına, kadar adam bulunduran sultan,parasını da birine tasıtıyordur bence.bilmiyorum ama ben bu yönden düşündüm

Bu sorunun cevabı verildi arkadaşım..O sırada henüz banknot yoktu Osmanlı'da..Yani sadece metal paralar vardı ve metal parayıda katlayarak veremezdi..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.