Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

bu sefer bir oyun

ABACI

Önerilen İletiler

aşağıdaki web sitesinde bir oyun var bu oyunda sonlara doğru geldim ancak bir kapıda tıkandım ve ilerleyemiyorum

bu oyununu çözüp bitirmek için yardım istiyorum

oldukça zor bir oyun

oyunda şifreler ve gizli evraklar-kağıtlar-ikonlar mevcut bunları bulmak gerekiyor

hepinize bol şanslar

http://www.kraloyun.com/Oyunlar/Zeka/Hapis_2

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak neresinde takıldın.

1-)radyonun olduğu yerdeki en alt çekmecedeki R0 kartını al

2-)sola dön kalorifer peteğinin üzerindeki ikonu al

3-)şu sn ekranda ro-r1..r5 yazılarının yakın olduğu yerdeki kapıdan gir ( zaten diğer kapı kapalı )

4-)pardesünün kolunu tıkla ve cebindeki kağıdı al

5-)pardesünün solundaki kalorifer peteğinin üzerinde ikonu al

6-)sola 2 defa tıkla ve kırmızı minderin altındaki R1 kartını al

7-)tlf yanındaki ikonu al

8-)şömine içindeki ikonu al

9-)topladığın bu ikonlar birleşerek küp şeklini alacak

10-)tekrar pardesünün olduğu yere gidip bu küp şekli kapı yanındaki yere,yerleştir

11-)kapıdan girebilirsin

12-)sandalye ayaklarının altındaki kağıdı al

13-)4 katlı açık mavi renkli dolabın en altındaki çekmecedeki klasörü al

14-)sağa 1 defa tıkla ve kalın bordo kitabın içindeki R2 kartını al

15-)sağa 1 defa tıkla ve saati 9:00 dan 6:00 'a al ( klasörde saat 6:00 yazıyor) ve r2 küpünü al

16-)sağa 1 defa tıkla lamba altındaki 2. R2 kartını al ve küpü yerleştir ve kapıdan gir

17-)ters dönmüş odanın içindesin sağa 2 defa tıkla ve yerdeki resmi al ve odadan çık

18-)ilk başladığın yere döndün radyonun tam karşısında bir resim var ve resmi tıklayarak şifreli kasayı aç ( 72273)( scape yazıyor = cep tlf tuşları ile bu rakamlara denk geliyor ) ve küpü al

19-)resmin olduğu yerde,zeminde bir kağıt var onu al

20-)resmin sağına tıkla ve kalorierin solundaki odaya gir odaya girdiğinde 2 defa sağa tıkla ve kapıdan odaya geç ( odanın düzeldiğini göreceksin) lambanın altındaki komidinin içindeki kağıdı al

21-) yastığın altındaki R3 kartını al

22-)sola tıkla ve kahverengi dolabın altına küpü yerleştir ve dolap açılacaktır

23-)dolaptan içeri gir ve beyaz kapaksız rafların sağ alttan 2. rafında R4 kartını al

24-)sağa 2 defa tıkla beyaz dolabın kapısını kapatıp raftaki beyaz haç biçimindeki ikonu al ( bunun üzerinde 0-1-2-3-4-5 yazıyor)

25-)sola tıkla ve kapıya gel

benden bu kadar gerisini bulamadım

ancak bu haç biçimindeki ikonu mause ile tıklayarak topladığın R0...R5 kartlarını buraya taşıyabiliyorsun ancak burda nasıl bir kombinasyon var bulamadım ( belkide yanlış yapıyorumdur kartları bu ikona taşımamam gerekiyordur )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

direktiflerinizi takip ederek dediğiniz yere kadar geldim ama zannedersem bu hac seklinde bir ikon değil açılmış bir küp belkide fark ettiniz bilmiyorum

ikonu üzerine çift tıklayarak ortaya alınca diğer bütün kartları ikonun üzerine alabiliyorsunuz zannedersem doğru dizilimi buldugunuzda ikon kapanacak ama ben hala doğlru dizilişi bulamadım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-)radyonun olduğu yerdeki en alt çekmecedeki R0 kartını al

2-)sola dön kalorifer peteğinin üzerindeki ikonu al

3-)şu sn ekranda ro-r1..r5 yazılarının yakın olduğu yerdeki kapıdan gir ( zaten diğer kapı kapalı )

4-)pardesünün kolunu tıkla ve cebindeki kağıdı al

.

.

.

22-)sola tıkla ve kahverengi dolabın altına küpü yerleştir ve dolap açılacaktır

23-)dolaptan içeri gir ve beyaz kapaksız rafların sağ alttan 2. rafında R4 kartını al

24-)sağa 2 defa tıkla beyaz dolabın kapısını kapatıp raftaki beyaz haç biçimindeki ikonu al ( bunun üzerinde 0-1-2-3-4-5 yazıyor)

25-)sola tıkla ve kapıya gel

benden bu kadar gerisini bulamadım

ancak bu haç biçimindeki ikonu mause ile tıklayarak topladığın R0...R5 kartlarını buraya taşıyabiliyorsun ancak burda nasıl bir kombinasyon var bulamadım ( belkide yanlış yapıyorumdur kartları bu ikona taşımamam gerekiyordur )

Selam Abaci, gerceten cok güzel ve oyaliyci bir oyun :clover:

ilk bir yerde zorlandim.. orasi da, küpü al kapinin yanin da ki yere yerlestir olayi di...

küpü nasil o tarafa getirme olayi yani...fakat bir iki deneyince cikariyor insan ve bu her kapi icin gecerli sanirim ... tek en

son kapi bu küplerle acilmiyor... haci buldum en sonuna kadar hepsi oldu..1-2-3-4-5 rakamlarini göremedim.

dasspieleg4.png

simdi bu kapidan nasil gecilecek degilmi :) bilmiyorum yazdiklariniz da varmiydi fakat az geri gitigim de, bir kitapin icinde

de birsey vardi onu da aldim, belki siz daha önceden aldiniz bilemiyorum.

spiel2kx7.png

bence ama daha eksik alinmayanlar var, tamamlaninca anca ozaman o küpler ile yukarda ki kapi acilacak

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YArdımı olur mu bilmem ama Ege'm oynarken,hangi odada olduğunu hatırlamadığım uzun ayaklı abajurda bir puzzle parçası daha bulmuştu..Onla beraber tüm Puzzle parçaları tam oluyor ve birleştirip bişi yapılıyor.Sanırım onu bir yere koyup devam edeceksiniz..

Not: Oyun oynamayı pek sevmediğimden fazla ilgilenemedim..:blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YArdımı olur mu bilmem ama Ege'm oynarken,hangi odada olduğunu hatırlamadığım uzun ayaklı abajurda bir puzzle parçası daha bulmuştu..

Gece gördüydüm ben bu yaziyi fakat vakit cok gec' ti uyuyordur diye de, az biraz daha kendim ugrasayim dedim ve

böylelikle sabahi buldum. Simdi artik uyanmisdir sanirim :) cocuk akli hic umadigini yaparlar görürler... abajurun etrafin da

birazda kendisi gezse, ben isigi bile söndüremedim de..belki isik söner de, gözükmeyen parlak birsey ortaya cikar

diye..ama yok.. kac defa oyunu tekrar bastan aldi isem de ayni yerde dönüp duruyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gece gördüydüm ben bu yaziyi fakat vakit cok gec' ti uyuyordur diye de, az biraz daha kendim ugrasayim dedim ve

böylelikle sabahi buldum. Simdi artik uyanmisdir sanirim :) cocuk akli hic umadigini yaparlar görürler... abajurun etrafin da

birazda kendisi gezse, ben isigi bile söndüremedim de..belki isik söner de, gözükmeyen parlak birsey ortaya cikar

diye..ama yok.. kac defa oyunu tekrar bastan aldi isem de ayni yerde dönüp duruyorum.

Sevgili Birce;

Ben de bu iletini yeni gördüm..Senin için bir oynayayım bakalım,çözüme ulaşabilecek miyim.Ege bey şu anda yok..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne beter bişeymiş bu ya..Neyse;haç üzerine sırasıyla:

Mavi (0)-Yeşil (1)-Turuncu (2)-Kırmızı (3)-Mor (4)-Gri (5) kartları koyunca küp oluşuyor.Ardından merdiveni çıkın.Kapıda son kağıt parçasını alıp,üstüne tıklayın.Mektup oluşacak..Sonra kapıdan girin..Ve FİNAAALLL..:w00t::D

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mavi (0)-Yeşil (1)-Turuncu (2)-Kırmızı (3)-Mor (4)-Gri (5) kartları koyunca küp oluşuyor.Ardından merdiveni çıkın.Kapıda son kağıt parçasını alıp,üstüne tıklayın.Mektup oluşacak..Sonra kapıdan girin..Ve FİNAAALLL..:w00t::D

;)

oyunu çözdüğün için tebrikler valla sıkıntı gelmeye başlamıştı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mavi (0)-Yeşil (1)-Turuncu (2)-Kırmızı (3)-Mor (4)-Gri (5) kartları koyunca küp oluşuyor.Ardından merdiveni çıkın.Kapıda son kağıt parçasını alıp,üstüne tıklayın.Mektup oluşacak..Sonra kapıdan girin..Ve FİNAAALLL.. :w00t::D

;)

dedigin gibi hacin üzerine taurusmutis kartlari siraladim :)

malsehenem1.png

buraya kadar tamam.

Fakat bu hac nasil kapaniyor da küp oluyor.. ne denedi isem de hac tümden kayboluyor oratadan.. tekrar kartlari siraliyorum.

Ve söz konusu olan merdiven hangisi. Mutfakta merdiven yok ki, sabah sabah benmi göremiyorum yoksa

Bu ara da sana tebrikler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedigin gibi hacin üzerine taurusmutis kartlari siraladim :)

malsehenem1.png

buraya kadar tamam.

Fakat bu hac nasil kapaniyor da küp oluyor.. ne denedi isem de hac tümden kayboluyor oratadan.. tekrar kartlari siraliyorum.

Ve söz konusu olan merdiven hangisi. Mutfakta merdiven yok ki, sabah sabah benmi göremiyorum yoksa

Bu ara da sana tebrikler :clover:

Olmamış ki..:) Sen sıfıra kırmızı,bire gri vs koymuşsun..Verdiğim sıralamaya iyi bak,ona göre koy.Sonra oluşan küpü yerine koy.Merdiveni göreceksin..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonun da oldu :) cok tesekkür ederim taurusmutis :clover:

sonundaolduqd7.png

fakat ben yine de birsey sormak istiyorum... saat 6:00 olayini anladim da... kartin da yaziyor.

72273 olayini nasil akil etiniz, insanin degil saatlerini günlerini alir bulana kadar o rakamlari

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonun da oldu :) cok tesekkür ederim taurusmutis :clover:

sonundaolduqd7.png

fakat ben yine de birsey sormak istiyorum... saat 6:00 olayini anladim da... kartin da yaziyor.

72273 olayini nasil akil etiniz, insanin degil saatlerini günlerini alir bulana kadar o rakamlari

Rica ederim..:clover:

Cep telefonunu eline al..SCAPE yazmak için hangi sayılara basıyorsun bak bakalım..;) Bu bölümde bu tuşlarla ilgili birkaç soru çözmüştük..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.