Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kadın Erkek İlişkileri hakkında...

Misafir mtmtk5

Önerilen İletiler

Müsaade ederseniz kadın erkek ilikileri hakkında kafamdaki bazı fikirleri yazacağım; Kur'anda derki "biz kadın ve erkeği yarattık, birbirlerini sevsinler diye" yani birbirlerinin eksikliklerini görüp birbirleriyle dalga geçsinler diye demiyor, kadınla rekek arasındaki ilişkiler sadece cinsellikle ilgili değildir. Ayrıca abla kardeş ya da abi kardeş ya da anne oğul, baba kız ya da kuzenler dayılar amcalar teyzeler diye gider... Bunu daha da genişletirsek yaşlılar gençler ve çocuklar olarak da söyleyebiliriz. Bana sorarsanız çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, engelli, kısacası toplumun tüm bireyleri aynı ortamlarda yaşamalılardır. Bunun böyle olması sonucunda insanların birçoğunda birçok konu hakkında oluşan kafa karışıklığı çözülebilir. Bir engelliye yardım etmek hayatın bir parçası olur, 40 yılda bir "çekinerek" yaptığımız birşey olmaz, hatta bunun o kadar da abartılacak birşey olmadığını, hatta çok anlamlı ve güzel birşey olduğunu herkes yaşayarak öğrenir. Bütün bu söylediklerim bence kadın erkek ilişkileri için de geçerli; zira eğer toplumun tüm kesimleri birarada barış içinde yaşamayı öğrenirse, bence her birey evleneceği eşini çok daha kolaylıkla seçebilir.

Hayat mütevazidir. Hayvan davranışı bellidir. Ayın ne zaman çıkacağı hangi evreleri geçireceği, güneşin batışı, doğuşu, insanın yaş alması, yaşlanması, ve bir yıpranmaya maruz kalması bellidir. Fakat insan - bence - aynı şekilde mütevazi değildir. İnsanlar "gösteriş" yapmaktadırlar. Bu gösterişli tavırların sonucu olarak kadın ve erkeğin arasındaki ilişkiler ve cinsellik "olağanüstü" birşey gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Halbuki boşanan birçok çiftin fiziksel durumları oldukça yerindedir. Demek oluyor ki kafa yapısı, benzer fikirleri paylaşma, hayat görüşü, eğitim düzeyi ve inançlar evliliklerin yürüyüp yürümemesinde etkin rol oynamaktadır. Hal böyle olunca yukarıda da belirttiğim gibi toplumun bireyleri birlikte yaşamayı "konuşmayı" paylaşmayı başarabilirse herkes ideal eşini bulmaya yaklaşabilir. Yani kısaca bütün kadınlarla "konuşabilmeliyim" ki içlerinden en ideal eşimi seçebileyim diyorum ben.

Kadınlar erkekler için hep "akıllarında cinsellik var" derler. Benim son yıllarda edindiğim fikir ise şöyle; bir erkeğin yanında bulunmasından çekinen hatta bırakın cinsel ilişkiyi "konuşmayı" bile çok gören kadının kafasında ne vardır? Eğer erkek kadının cinselliğini istiyosa veya ona saldıracaksa çoktan saldırırdı. Bence bunu zaten yapacak kişi kadının konuşmasını beklemez.

Her toplumda farklı düşüncelere sahip olan kadın ve erkekler vardır ve benim görüşüme göre sınırı aşan erkeler ve kadınlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından uyarılmalıdır. Yanlışları görüp tepki vermek hem kadının hem de erkeğin görevidir. Bizim Rus kızlarının etek boylarını ölçmeyecek, sıcaklığını hissedeceğimiz babalara ve abilere de ihtiyacımız var.

Yok yaşım geldi evleneceğim, bana birisini bulsana, annem bir kız bulacak bana, aman evi olsun arabası olsun yeter işte, gibi cümleler işte hep beraber yaşayamamaktan ileri geliyor, beraber olsak bireysel olmasak acaba kaç kişi birbirine saldıracak? Bence Türk milletinin büyük çoğunlukla kadınları ve erkekleri bu kadar karaktersiz değiller.

Biryerlerde toplanmış bulunan erkek kalabalıkları ya da kadın kalabalıkları inanın hiç hoş değil, kadın ve erkek beraber yaşamayı öğrenmeliler. O zaman cinsellik tabu olmaktan, hiç konuşulamayan birşey olmaktan çıkar, doğal olur, mütevazi olur ve güzel olur. Herkes birbirine daha fazla saygı gösterir. Birini elde etmek için oynanan oyunlar ortadan kalkar, iletişim duruma hakim olur, insanlar bu sıcak ortamda birileri tarafından reddedildikleri için çok fazla üzülmezler. Hatta böyle bir reddedilme durumunda karşı tarafı anlayıla karşılayabilirler.

Erkekler bizi sadece cinsellik için istiyor diyen bazı kadınlar hiç kitap okumazlar, evlendikten sonra da okumazlar. Onlar da bütün gün kocalarını beklerler ve kocaları gelince cinsellik gerçekleşir, peki bu kadınlar hayattan ne ister gerçekten? Bu sabah programlarındaki kadınlar çok mu eğitim düşkünü kadınlar? İlla okula mı gitmek gerekir bir kitap alıp okumak için?

Erkekler kadınları kimlerle aldatırlar? Diğer kadınlarla. Peki o zaman kadınlar da kadınları aldatmış olmaz mı? Erkekler kadınları uzaylılarla aldatmıyorlar ki! Onlar ahlaksız kadınlarsa bu onları uzaylı yapmaz. Kadın kadındır.

Bence kadın erkek ilişkileri bireyseldir. Genelleme yapılamaz. Yani şunu demek istiyorum; televizyonda erkekler şöyle kötü böyle zulum yapıyor diyen bir sürü kadın var. Ama eğer Bakırköy'de dolaşırsanız bir sürü sevgiliyi elele dolaşırken görürüsünüz. Hiç de birbirleriyle zorla birlikte oluyorlarmış gibi görünmüyorlar; herkes memnun. Demek ki herkes kendi keyfini düşünüyor, şikayet eden de etmeyen de. Ya da kaç tan kadın ya da erkek "eyvah bu kadın ya da adam kötü yola düşmüş" diye geceleri uyuyamıyor? Ya da kaç kişi bunu üzerine alınıyor? Demekki birinin kötü yola düşmesi geneli etkilemiyor; demekki bu tür ilişkiler tamamen bireysel boyutta...

Kadınla erkeğin birbirlerini 20li yaşlarında keşfetmesi çok acı verici bir durum bence. Zira olay "olağanüstücülüğe" gidiyor, inanamıyorum bir sevgilim oldu deniyor, bütün bunlara gerek yok.

Evlendikten sonra ne olacak? Demek istediğim cinsellikten sonra herkes kalkıp yürüyor. Kimse kimseyi yemiyor. Hatta birkaçkez evlenenler var. Yaşanılan cinsel haz karşılıklı. Bazı erkekler kadını cinsellikle cezalandırdığını bile zannediyor. Tekrar ediyorum, bütün bunlar beraber yaşamamaktan ileri geliyor. Dünyanın sorunları hem kadını hem de erkeği ilgilendirir, bu sorunların beraber aşılması gereklidir.

Beraber yaşamaktan kastettiğim ise şu; ben bir otobüse bindiğimde hem kadını hem erkeği, yaşlıyı, genci, çocuğu ve hatta engellileri görebilmeliyim. Bunu kastediyorum. Bunları heryerde görebilmeliyiz. Birbirimiz görerek daha iyi anlarız. Sorunlarımız daha kolay çözeriz.

Kadınların doğuştan cennetlik olduklarına inanmıyorum, erkekler gibi herkesin yaptığının karşılığını - olumlu ya da olumsuz - alacağını düşünüyorum, hayatı boyunca şımaran bir kadının vakit kaybettiğini düşünüyorum, belki 6 saat şımarırsın ama 7. saat yani günün geri kalan kısmında ciddileşmen gerekir.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Erkeklerin kafasında 24 saat cinsellik var diyen kadınlar, mutluluğu sadece bir erkekten bekliyorlar, hayatın geri kalan güzelliklerini umursamıyorlar,

Sokakta, metroda, "aman erkekler bize dokunmasın" diyen kadınlar, zengin işadamlarıyla sırf paraları var diye evleniyorlar, demek ki metroda veya otobüste onlara zengin işadamları tacizde bulunsa, onlara kızmayacaklar, yani işin özü sen aptalsın değil, "senin paran yok"...,

Bazı kadınlar erkekleri kendileri yarattı zannediyor, o zaman neden erkek olarak yarattılar? erkek olarak yarattılarsa neden sahip çıkmıyorlar? demek ki Allah'a karşı başları o kadar da dik olamayacak...

Erkekleri çok ***** zannetmişler, yanıldılar...

Erkekleri peşlerinde koşturarak, onurlarını ellerinden aldılar, ve onurlu erkekler istediler, burada büyük bir "çelişki" var,

Onurlu erkek isteselerdi, başları dimdik, güleryüzlü olurlardı, hatta benim gibi onurlu erkekler onlara diğer kötü erkeklerle savaşmaları için yardım ederdik, ama hayata küserek ve asık yüzlü olarak hizmetçi erkek aradıklarını çok belli ediyorlar, hayatla yalnız başlarına savaşacaklar, çünkü bunu kendileri istedi,

Kızların gerçek yüzlerini 28 yaşımda anladım ve kızlar için o kadar kendimi mahvettiğim için üzülüyorum şimdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
Erkeklerin kafasında 24 saat cinsellik var diyen kadınlar, mutluluğu sadece bir erkekten bekliyorlar, hayatın geri kalan güzelliklerini umursamıyorlar,

Sokakta, metroda, "aman erkekler bize dokunmasın" diyen kadınlar, zengin işadamlarıyla sırf paraları var diye evleniyorlar, demek ki metroda veya otobüste onlara zengin işadamları tacizde bulunsa, onlara kızmayacaklar, yani işin özü sen aptalsın değil, "senin paran yok"...,

Bazı kadınlar erkekleri kendileri yarattı zannediyor, o zaman neden erkek olarak yarattılar? erkek olarak yarattılarsa neden sahip çıkmıyorlar? demek ki Allah'a karşı başları o kadar da dik olamayacak...

Erkekleri çok ***** zannetmişler, yanıldılar...

Erkekleri peşlerinde koşturarak, onurlarını ellerinden aldılar, ve onurlu erkekler istediler, burada büyük bir "çelişki" var,

Onurlu erkek isteselerdi, başları dimdik, güleryüzlü olurlardı, hatta benim gibi onurlu erkekler onlara diğer kötü erkeklerle savaşmaları için yardım ederdik, ama hayata küserek ve asık yüzlü olarak hizmetçi erkek aradıklarını çok belli ediyorlar, hayatla yalnız başlarına savaşacaklar, çünkü bunu kendileri istedi,

Kızların gerçek yüzlerini 28 yaşımda anladım ve kızlar için o kadar kendimi mahvettiğim için üzülüyorum şimdi...

Nasıl bu kadar genel konuşulabilir ki. Yani tüm kadınları kastederek olumsuz cümleler kullanmak nasıl bu kadar kolay olabiliyor. Kadınlar erkekleri kendileri yarattıklarını zanndiyor da ne demek. Veya herşeyi bir kenara bırak zengin erkeklerle paraları var diye evleniyorlar kadar aşağılayıcı bir cümle olabilir mi? Hem de dünyadaki tüm kadınlar zenginlerle mi evli? Tacizi yapan zengin olsa sesini çıkartmayacaklar....

Baştan aşağı yanlış kere yanlış bir yazı. bence bir 28 yıla daha ihtiyacın var bişeyleri anlamak için. ve ayrıyeten şunu belirtmek isterim; kimse bir annenin yani kadının çocuğu olduğunu unutmasın. Çünkü birgün verecek hesap bulamayabilirsiniz ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl bu kadar genel konuşulabilir ki. Yani tüm kadınları kastederek olumsuz cümleler kullanmak nasıl bu kadar kolay olabiliyor. Kadınlar erkekleri kendileri yarattıklarını zanndiyor da ne demek. Veya herşeyi bir kenara bırak zengin erkeklerle paraları var diye evleniyorlar kadar aşağılayıcı bir cümle olabilir mi? Hem de dünyadaki tüm kadınlar zenginlerle mi evli? Tacizi yapan zengin olsa sesini çıkartmayacaklar....

Baştan aşağı yanlış kere yanlış bir yazı. bence bir 28 yıla daha ihtiyacın var bişeyleri anlamak için. ve ayrıyeten şunu belirtmek isterim; kimse bir annenin yani kadının çocuğu olduğunu unutmasın. Çünkü birgün verecek hesap bulamayabilirsiniz ;)

Aman Emre, bu yazinin ciddiye alinacak herhangi bir boyutu var mi sence :)

Hayati boyunca kadinlara oyle bir mantikla bakmiski bu arkadas, zamanlada kendi gibi kadinlarla icli disli olmustur buyuk bir ihtimalle. SOmurulmustur, duygulariyla oynamistir. Cunku bu mantikda olan birine hangi duzgun ve akilli kiz bakarki ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aman Emre, bu yazinin ciddiye alinacak herhangi bir boyutu var mi sence :)

Hayati boyunca kadinlara oyle bir mantikla bakmiski bu arkadas, zamanlada kendi gibi kadinlarla icli disli olmustur buyuk bir ihtimalle. SOmurulmustur, duygulariyla oynamistir. Cunku bu mantikda olan birine hangi duzgun ve akilli kiz bakarki ;)

Onun nasıl bir hayat yaşadığını bilmem; beni de pek ilgilendirmez açıkçası. Ancak benim de kadınlar konusunda sivri yazılarım olmuştur zamanla burda. Hiç bu kadar ileri gidene rastlamamıştım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazdıklarım genelleme değil, genelleme yapmak isteseydim; bütün kadınlar ....... ....... . der, öylece bırakırdım. O kadar uzun yazmazdım. Genelleme yapmak benim haddime düşmeyeceği gibi; gerçekle de bağdaşmaz.

Yazdıklarıma gelince; hayat tecrübemden mütevellit olarak, içimdekileri dökmek istediğimdendir; sadece bir forum yazısıdır, herkes kendi hayatından ve kendi yaptıklarından sorumludur.

Bu foruma yazmaya başladığımdan beri yazdıklarıma bir bakarsanız, kimseyi incitmek için yazılmış yazılar değildir onlar, içimi döktüm işte öylesine, daha da devam edecek değilim; zira istediğimi çoktan aldım; bana katkı yapan arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

Tekrar, eğer genelleme gibi anlaşılmışsa, birini incittiysem, tekrar ondan özür dilerim;

saygılar sunarım,

teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.