Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Oruç Tutmayanlar Şöyle Bir Kenara Geçsin!

Misafir rua

Önerilen İletiler

Avrupada herkes din okuluna gitse bile hickimse o ülkenin rejimini tehdit etmez.Avrupada dinin siyasete alet edilmesi yasaktir ve cezasi vardir.Birakin artik laf üretmeyi,insanlari aldatmayi,Avrupayi bilmiyorsaniz gidin ögrenin. ne güzel yazilmis bilmem ne kadar IHL li varmista Islamdan korkuluyormusta falanmista flanmista,bunlar hikayedir.Islamdan kimse korkmuyor Islami devleti yikmak icin kullananlardan korkuyor insanlar.Bugün dünyanin bütündemokrasi ile yönetilen ülkelerinde Laiklik vardir.Laiklik demokrasinin vazgecilmezidir.Avrupadainsanlar dini artik günlük sorunlarin icersine yerlestirmiyor helede bizim ülkemiz gibi cok acil sorunlari varken dinciligin hicbir geregi yoktur.Amac Laik düzenin yililmasidir,bütün cabalar bunun icindir,yok müslümanliktan korkuluyormus,yok Laiklik bilmem nereden alinmis ya birakin bunlari biraz ciddi olalim lütfen.Hersey icin Avrupayi örnek gösterirsiniz Laiklige gelince yok efendim sudur budur oluyor,AVrupada okullarda dini semboller yasaktir.Nicin bunlari yazmiyor sizin o koyu dindar gazeteleriniz yoksa bilmiyorlarmi.Avrupada Katolik veya dini okullara gidenlerin özel üniformalarida yoktur bizdeki gibi.Orada insanlar insanca egitim yapiyorlar devleti nasil yikacaklarinin planlarini degil.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 132
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Avrupada herkes din okuluna gitse bile hickimse o ülkenin rejimini tehdit etmez.Avrupada dinin siyasete alet edilmesi yasaktir ve cezasi vardir.Birakin artik laf üretmeyi,insanlari aldatmayi,Avrupayi bilmiyorsaniz gidin ögrenin. ne güzel yazilmis bilmem ne kadar IHL li varmista Islamdan korkuluyormusta falanmista flanmista,bunlar hikayedir.Islamdan kimse korkmuyor Islami devleti yikmak icin kullananlardan korkuyor insanlar.Bugün dünyanin bütündemokrasi ile yönetilen ülkelerinde Laiklik vardir.Laiklik demokrasinin vazgecilmezidir.Avrupadainsanlar dini artik günlük sorunlarin icersine yerlestirmiyor helede bizim ülkemiz gibi cok acil sorunlari varken dinciligin hicbir geregi yoktur.Amac Laik düzenin yililmasidir,bütün cabalar bunun icindir,yok müslümanliktan korkuluyormus,yok Laiklik bilmem nereden alinmis ya birakin bunlari biraz ciddi olalim lütfen.Hersey icin Avrupayi örnek gösterirsiniz Laiklige gelince yok efendim sudur budur oluyor,AVrupada okullarda dini semboller yasaktir.Nicin bunlari yazmiyor sizin o koyu dindar gazeteleriniz yoksa bilmiyorlarmi.Avrupada Katolik veya dini okullara gidenlerin özel üniformalarida yoktur bizdeki gibi.Orada insanlar insanca egitim yapiyorlar devleti nasil yikacaklarinin planlarini degil.

saygilarla

oruç tutmayı bile siyasete alet edenler var politika. ondan sonra biz bunları söyleyince "saçmalamış, paranoid düşünceler üretmiş" oluyoruz. bazıları ya görmüyor, ya da görüp de görmemezlikten geliyor. göremeyenleri anlıyorum, ama görmemezlikten gelenleri anlamak imkansız. acaba bunların kaçı gidip de şer-i hukukla yönetilen bir ülkede yaşamak ister?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TEİAŞ'ta yemek çıkarılması gerekçesiyle oruç tutmayanların isimlerinin bildirilmesi istendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü'nde yemek çıkarılması gerekçesine dayanılarak, tüm dairelerde oruç tutmayanların isimlerinin bildirilmesi istendi.

Ramazanın başlamasının ardından TEİAŞ'ta öğle yemeği uygulamasının ne olacağı konusu gündeme geldi. Oruç tutmayanlar için sınırlı sayıda yemek çıkarılması kararı alınan TEİAŞ'ta kaç kişinin yemek yiyeceği konusunda ise ilginç bir uygulamaya başvuruldu.

Dairelerde kaç kişinin öğle yemeği yiyeceğinin sorulması yerine, isim bildirilmesi talimatı verildi. Talimata göre dairelerde oruç tutmayanların isimleri yazılarak bir liste oluşturulacak. Bu liste ilgili birime verilecek. Bu çerçevede öğle yemeğinin kaç kişi için çıkarılacağı düzenlemesi yapılacak.

(Alıntıdır)

Arkadaşlar bunda bir gariplik yok. Bir çok resmi kurumda ve özel kurumlarda ramazan ayında sistem böyle işler Emniyette soruldu ramazan ayında oruç tutmayacak varmı diye Türikye genelinde 4 kişi tutmayacağını bildirdi. Onlar için yemek çıkartıldı. Yani burda oruç tutmayanları dışlamak değil onlar için yemek çıkartmak için yapılmış bir uygulama ha listeler asılır o yanlıştır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir nevi "kara liste" hazırlama işte.

Tamam bu listedekiler oruç tutmuyor yakında askıya alınırlar :) biraz abartmıyor muyuz? Neredeyse tüm şirketlerde ve resmi kurumlara bu uygulama vardır. Size en yakın abimin bulunduğu inşaat şirketinden aktarayım ramazam gelmeden 2 gün önce oruç tutmayacaklar isimlerini söylesinler dendi. 100 kişinin içerisinde yaklaşık 15 kişi tutmayacağını söyledi. Her gün 15 kişilik yemek çıkartılak. Yani uygulamamının amacı bu kimse kimseyi dışladığı falan yok.

Her kez kendisi için tutuyor orucu senin tutuğun orucun bana bi faydası yok. Eskiden oruç tutmayanlara farklı bir bakış vardı ama günümüzde bu yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bunda bir gariplik yok. Bir çok resmi kurumda ve özel kurumlarda ramazan ayında sistem böyle işler Emniyette soruldu ramazan ayında oruç tutmayacak varmı diye Türikye genelinde 4 kişi tutmayacağını bildirdi. Onlar için yemek çıkartıldı. Yani burda oruç tutmayanları dışlamak değil onlar için yemek çıkartmak için yapılmış bir uygulama ha listeler asılır o yanlıştır

:)

dostum, biz de diyoruz ki: iş yerlerinde oruç tutmayanlar sayı olarak saptanır, ona göre yemek gelir. neden isimler alınıyor diyoruz biz. tartışmayı baştan takip etmedin sanırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu mahalle baskısı hakkında koskoca başbakan yardımcısı sayın Mehmet Fırat açık oturumda kalktı olmayacak bir polemik tarzında laf konuştu. "Güvenlik kameralı, özel güvenlikli villalarda oturanlar ne bilirmiş mahalle baskısını!" (mealen)

Ben hiç villada oturmadım, güvenliğe hiç ihtiyaç duymadım, bir yamukluk olunca çıkar kendim halledebilirim. Güvenlikçi benden fazla bir şey yapamaz.

Fakat çocukluğumdan beri, özellikle gençliğimde mahalle baskısını hep hissettim. Baskı deyince illa kolunu büküp dediklerini yaptıracaklar değil. Bunu kimse asla yapamaz. Yaptıkları şu:

Bir yaz okul tatil olunca üşenip sakalımı kesmedim. Mahallenin tarikata devam eden abisi yolumu kesti. "Böyle duasız sakalla gezilmez. Ya hemen duasını yapacağız, ya berbere gireceksin" diye dayattı. Ben önce şaka yapıyor sandım. Ben de şakayla geçiştirmeye çalıştım, fakat baktım üsteliyor. Az daha alttan alsam kolumdan tutup berbere sokacak. Berberde kırk satır mı kırk katır mı hesabı, ya dua, ya traş...

"İşim var baba, çekil yolumdan" diye tersledim ve yürüdüm. Fena halde bozuldu. Bir daha bana selam vemedi. Bunlar daha kızarlarsa kanser ol, trafik kazasında öl diye Azrail'e ısmarlamada da bulunurlar. Üç günlük dünyada öleceğim diye kimseye minnet etmem. Ölmeyecek kim varsa o karşıma çıksın. Fakat bu baskılar terslemeyle filan bitmiyor. Koca adam olduk, Türkçe meal okuyup "burda ne demek istiyor?" diye sorunca fırça yedik. Ne demek istediğini müfessirler anlarmış. Bizim yapacağımız "işittik, itaat ettik" demekmiş...

Bu şartlarda bana "işittim, itaat etmiyorum" demekten başka bir şey kalıyor mu? Bana adam gibi bir mantıkla gelen olsun, bakarız yani. Bu adamlar şeyhlerin kerametini inkar ettim diye beni neredeyse halk mahkemesinde yargılayıp döveceklerdi yahu, ne mahalle baskısı olmayacağı? Baktım ortalık kalabalık, pabuç pahalı, "şeyhler keramet gösterebilebilir" deyip paçayı kurtarmak zorunda kaldım. Biraz yürüyünce:

-"Yine de dünya dönüyor" dedim tabii. Tartıştırmazlar, itiraz ettirmezler. Kutsaldır, tabudur, elletmezler. Boynunu bükersen ne ala. Bükmezsen baskı olmayan mahalleye taşınabilirsin, bulabilirsen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mahalle baskısından bahsediyoruz galiba

e birazda ben örnek veriyim

mesela namaza gitmeye kalktığında tepki şudur:'ıyyy sende mi namaz kılıyorsun?'

ya da 'oruçlumusun yoksa hiç beklemezdim'

ya da başıörtülü kişilere karşı tutumda birdir: gerici bunlar şekerim,şeriatde getirecekler zaten hepsi İran'a özeniyor bunların

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya da başıörtülü kişilere karşı tutumda birdir: gerici bunlar şekerim,şeriatde getirecekler zaten hepsi İran'a özeniyor bunların

bu dediklerin anca eski Türk filmlerinde olur. Kötü adam veya kadınlar söyler filmlerde :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylediğin hangi ülkenin emniyetinde oldu :) Ne Emniyet, Ne ordu, nede bu sene Tedaş'ın yaptığı haricinde hiçbir kamu kurumu "oruç tutmayan varmı" diye soru sormaz personeline artı oruç tutmayanların sayısı diye bir şeyde istemez. Tutanların sayısı istenir, onlara göre iftar ve sahur saatinde eğer mesai saati içerisindeyse (ki emniyette mutlaka mesai saati içerisindedir) ek öğün eklenir.

Emniyette böyle böyle bir şey sorulduğunu ve koca türkiyede 4 kişi çıktığını sen nereden duydun bilmiyorumda. Bizlede paylaş istersen :)

Hiçbir resmi kurumda ramazan ayında sistem böyle işlemez.

Tüm resmi kurumlarda ramazan ayındada normal yemek saatinde yemek çıkar. Ancak oruç tutan personelin sayısına göre eksiltme yapılır. dediğim gibi iftar ve sahur saatlerinde personel iş başındaysa ona göre ek düzenleme yapılır. Bu liste hazırlayarak olmaz. İlk bir kaç günden sonra, tüketilen miktara göre çıkar yemekler. hiç bir kamu kurumunda ramazanın başında sayı hesaplayıp yemek falanda çıkarılmaz. Kimse senaryo yazmasın. Zira sanki ramazan başında şu kadar personel 30 gün tutacak, şu kadar personel 30 gün hiç tutmayacak diye kesin bir şey varda. Yok üç gün tutup, sonra tutmayanlar aç kalıyormuşda sanki.

Özel şirketler ister oruç tutanı çalıştırır, ister tutmayanı. İster sarışın olanı çalıştırır ister esmeri, İsterse gözünün üstünde kaş olanı çalıştırır. İsterse olmayanı. Adı üstünde özel şirkettir. İstediğini çalıştırır, istediğini çalıştırmaz. Kamu kurumları özel şirketler değildir.

Memleketimizde, kamu kurumlarında, fişleme, kara liste hazırlama, kadrolaşma hiç yabancı ve hiç duymadığımız uygulamalar değildir. Artı şu an hükümette olan partinin geleneği kardolaşma konusunda en ünlü siyasi harekettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet inanmayız. Ben bugüne kadar hiçbir mahallede hiçkimsenin namaz kıldığı yada oruç tuttuğu için aşağılandığını duymadım. Görmedim.

Ama oruç tutmadığı için bırak aşağılanmayı tehdit edilen, dövülen, hatta öldürülen insanları duydum, gördüm. Türkiyede yaşıyan herkes duydu, gördü.

10 yıldır oruç tutuyorum daha bir kişi bile bana neden tutuyorsun demedi. Ne okulda, ne askerde, ne mahallede, ne işte.

Kişiler kendileri oruç tutan tutmayan, namaz kılan kılmayan kimseler için istediğini düşünebilir. Sever sevmez. Ancak bunu karşısındaki kişinin önüne koymak. Bu kabul edilemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet inanmayız. Ben bugüne kadar hiçbir mahallede hiçkimsenin namaz kıldığı yada oruç tuttuğu için aşağılandığını duymadım. Görmedim.

Ama oruç tutmadığı için bırak aşağılanmayı tehdit edilen, dövülen, hatta öldürülen insanları duydum, gördüm. Türkiyede yaşıyan herkes duydu, gördü.

10 yıldır oruç tutuyorum daha bir kişi bile bana neden tutuyorsun demedi. Ne okulda, ne askerde, ne mahallede, ne işte.

Kişiler kendileri oruç tutan tutmayan, namaz kılan kılmayan kimseler için istediğini düşünebilir. Sever sevmez. Ancak bunu karşısındaki kişinin önüne koymak. Bu kabul edilemez.

bende tüm samimiyetimle söylüyorum bugüne kadar oruç tutmadığı ya da namaz kılmadığı için başına söylediğiniz şeyler geleni görmedim o yüzden bana da onlara inanması zor geliyor ama anlaşılan var

o bahsettiğim aşağılamaları okulda da gördüm sokaklarda da

bana inanırmısınız bilmem gerçi ama aşağıdaki daha inanılası bir örnek gibi,inanmayanlar için

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/09/25/haber...2DB9EE97F5.html

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bu kadar komik ve gerçek dışı bir şey duymamıştım. Bu olsa olsa Nişantaşı ya da Kadıköy'ün bazı kesimlerinde olmuş olabilir. Ülkenin %99 unda böyle bir şey Yeşilçam filminden bile absürd olur. Yok artık "Neee? Namaz mı kılıyorsun üleyn? Nolamaz, ben izin vermeden kılabilemezsin! Bi de kızımı istersin ha! Al şu dolarları, kızımın peşini bırak! Kızımın başını mı kapatacaksın? Ben onu laiklere, darbecilere verecem üleyn!"

Size tavsiyem, dini kanallara baskıya uğrayan mazlum dinci senaryoları yazın, iyi iş yaparsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bu kadar komik ve gerçek dışı bir şey duymamıştım. Bu olsa olsa Nişantaşı ya da Kadıköy'ün bazı kesimlerinde olmuş olabilir. Ülkenin %99 unda böyle bir şey Yeşilçam filminden bile absürd olur. Yok artık "Neee? Namaz mı kılıyorsun üleyn? Nolamaz, ben izin vermeden kılabilemezsin! Bi de kızımı istersin ha! Al şu dolarları, kızımın peşini bırak! Kızımın başını mı kapatacaksın? Ben onu laiklere, darbecilere verecem üleyn!"

Size tavsiyem, dini kanallara baskıya uğrayan mazlum dinci senaryoları yazın, iyi iş yaparsınız...

:lol::lol::lol:

demek ki insanlar işlerine gelmeyen gerçeklerle karşılaştıkları zaman espri yetenekleri açığa çıkıyormuş

hadi diyelim benim yazdıklarıma inanmadınız altta verdiğim linkte yazanlarda mı yalan?

siz kabul etmek istemesenizde bu ülkede öyle şeylerde yaşanıyor

yani mahalle baskısı sadece dindar kesimden değil diğer kesimlerdende geliyor

tabii insanlar işinize gelmeyen şeyleri söylediği zaman yalan bunlar,yok öyle şeyler demek,karşınızdakinede yalancı ithamında bulunmak çok daha kolay dimi

nese madem öyle istiyorsunuz siz bana inanmayın bende size çok daha kolay dimi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunlar gerçekçi değil.bu ülkede namaz kıldığı ya da oruç tuttuğu için kınanan biri yok; hiç olmamıştır.

türban kullandığı için birileri gericilikle suçlanıyorlarsa eğer, o kişiler iğneyi başkasına çuvaldızı da kendilerine batırsınlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani mahalle baskısı sadece dindar kesimden değil diğer kesimlerdende geliyor

tabii insanlar işinize gelmeyen şeyleri söylediği zaman yalan bunlar,yok öyle şeyler demek,karşınızdakinede yalancı ithamında bulunmak çok daha kolay dimi

nese madem öyle istiyorsunuz siz bana inanmayın bende size çok daha kolay dimi

Arkadaşım önce elinizi, vicdanınıza koyun sonra da iki kesimden olan baskıları da ayrı ayrı kefelere koyun ve dürüst olarak cevap verin.

Kim bu ülke de daha çok taciz edildi ?

Bu ülkede oruç tutuyor diye ,namaz kılıyor diye kim dövüldü.Yapmayın lütfen.Şunu kabul edebilirim tabiki münferid bir takım olaylar vardır oruç tutanlara karşı yapılan .Ama lütfen bu ülke de asıl baskı altında olanlar inanmayanlardır.%99 u müslüman olan bir ülke demek bile ,başlı başına bir baskı ve istismardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım önce elinizi, vicdanınıza koyun sonra da iki kesimden olan baskıları da ayrı ayrı kefelere koyun ve dürüst olarak cevap verin.

Kim bu ülke de daha çok taciz edildi ?

Bu ülkede oruç tutuyor diye ,namaz kılıyor diye kim dövüldü.Yapmayın lütfen.Şunu kabul edebilirim tabiki münferid bir takım olaylar vardır oruç tutanlara karşı yapılan .Ama lütfen bu ülke de asıl baskı altında olanlar inanmayanlardır.%99 u müslüman olan bir ülke demek bile ,başlı başına bir baskı ve istismardır.

eh enazından yalancı olduğumu düşünmemişsiniz :)

ben bugüne kadar etrafımda sizin bahsettiğiniz şekilde baskıya maruz kalan insanlar görmedim kendi gördüklerimi yazdım

çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşadığımız ve radikal insanlarında olduğu düşünülürse haklı olabilirsiniz

ancak kimse kimin daha çok taciz edilip baskı altında kaldığını bilemez ancak çevremizde gördüklerimizden duyduklarımızdan yola çıkarak bireysel sonuçlara sahip olabiliriz

aslında benim anlamadığım mahalle baskısınından kastedilen tam olarak ne

bir insanın düşüncelerinden,yaptıklarından ya da yapmadıklarından dolayı şiddete uğramasımıdır mahalle baskısı yoksa yaşadığı toplum tarafından yadırganmasımıdır

(küçük yerlerde daha çok olur)mesela bir genç kızın gece geç saatte eve gelmesi yüzünden komşularıyla arasının açılmasımıdır yoksa bu yüzden babasından dayak yemesimidir mahalle baskısı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ayhan arkadaş bu Türkiye'nin neresinde yaşıyor merak ettim. Cam fanus içinde korunan özel bir bölgesinde nümunelik dindar olarak içerde kalmasına izin vermişler gibi anlatıyor.

Duyan da adam kahvehaneye girmiş: "Ne duruyorsunuz, ne oturuyorsunuz, dinli allahlılar ezan okudu, şimdi de namaz kılacaklar, üstelik oruç da tutuyorlarmış..." diye milleti ayağa kaldırmış da yurraa... olay çıkmış sanacak. Gülünç olmayın arkadaşım ya, lütfen artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende tüm samimiyetimle söylüyorum bugüne kadar oruç tutmadığı ya da namaz kılmadığı için başına söylediğiniz şeyler geleni görmedim o yüzden bana da onlara inanması zor geliyor ama anlaşılan var

o bahsettiğim aşağılamaları okulda da gördüm sokaklarda da

bana inanırmısınız bilmem gerçi ama aşağıdaki daha inanılası bir örnek gibi,inanmayanlar için

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/09/25/haber...2DB9EE97F5.html

birincisi sabah gazetesinin haberlerini gerçekçi bulmam imkansız. tsmf nin kontrolü altında hükümetin medya kanalı.

ben daha bugün dışarıda yemek aldığımda etrafımlakilerin tacizkar bakışlarına maruz kaldım. birileri oruç tutuyor diye herkes tutmak zorundamı? oruç tuttuğu için hiç kimseyi kınamadım kınayanada rastlamadım. bu kişilerin seçimi saygı duymak lazım ama asıl gerçek olan din baskısıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TEİAŞ'ta yemek çıkarılması gerekçesiyle oruç tutmayanların isimlerinin bildirilmesi istendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü'nde yemek çıkarılması gerekçesine dayanılarak, tüm dairelerde oruç tutmayanların isimlerinin bildirilmesi istendi.

Ramazanın başlamasının ardından TEİAŞ'ta öğle yemeği uygulamasının ne olacağı konusu gündeme geldi. Oruç tutmayanlar için sınırlı sayıda yemek çıkarılması kararı alınan TEİAŞ'ta kaç kişinin yemek yiyeceği konusunda ise ilginç bir uygulamaya başvuruldu.

Dairelerde kaç kişinin öğle yemeği yiyeceğinin sorulması yerine, isim bildirilmesi talimatı verildi. Talimata göre dairelerde oruç tutmayanların isimleri yazılarak bir liste oluşturulacak. Bu liste ilgili birime verilecek. Bu çerçevede öğle yemeğinin kaç kişi için çıkarılacağı düzenlemesi yapılacak.

(Alıntıdır)

ee ne çıkarmamız gerekiyor şimdi bundan :unsure: durum vahim mi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oruç tutmayanların seceresini tutanlara ne demeli?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ayhan arkadaş bu Türkiye'nin neresinde yaşıyor merak ettim. Cam fanus içinde korunan özel bir bölgesinde nümunelik dindar olarak içerde kalmasına izin vermişler gibi anlatıyor.

Duyan da adam kahvehaneye girmiş: "Ne duruyorsunuz, ne oturuyorsunuz, dinli allahlılar ezan okudu, şimdi de namaz kılacaklar, üstelik oruç da tutuyorlarmış..." diye milleti ayağa kaldırmış da yurraa... olay çıkmış sanacak. Gülünç olmayın arkadaşım ya, lütfen artık...

Sizi duyan da adam kahvehaneye girmiş: "Ne duruyorsunuz,ne oturuyorsunuz,dinsiz allahsızlar yemek yiyorlar,az önce evlerine girerken sigarada içiyorlardı..." diye milleti ayağa kaldırmış da olay çıkmış sanacak. Gülünç olmayın arkadaşım ya,lütfen artık...

ufak bir çocuğa evinizde fil olduğunu 1 ay söylerseniz o çocukta size gelir filin hortumunu gördüğün hatta o hortumdan kaydığını söyler

bütün dinsizlerin hergün dövüldüğü,baskı ve zulüme maaruz kaldığı kendi hayal dünyanızda yaşıyorsunuz anlaşılan

ama unutmayın bu sizin hayal dünyanız herşeyi sadece düşünerek değiştirebilirsiniz biraz daha rahat olun ve unutmayın bu ülkeninde polisi kanunları var

ve sayın blackcady nin başına gelenlerse maalesef oluyor ancak herhangi bir toplumda çoğunluğun dışına çıktığınızda tehditkar olmasa bile mutlaka dikkat çekersiniz bu kaçınılmazdır ancak bu ilginin tehditkar ve can sıkıcı olmaması önemlidir

yinede ülkemizde kadınların sokakta yürürken bile ne kadar rahatsız edildiği düşünülürse bu o kadarda garip bir durum olmuyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

traji komik bi şey bu ya :stuart: Peki merak ediyorum da oruç tutuyorsun da ne oluyor ki? Akşamına beni mükemmel bi sofranın beklediğini düşünmekten açlığın ne olduğunu düşünemem ki :lol: Ne diyim ben ya gülmekle yetinebilirim :D

nıetzsche nikine yakışmayan bir düşünce :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.