Jump to content

turkakay

Φ Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Nötr

About turkakay

 • Rank
  Yeni Üye

Profile İnformation

 • Sex
  Erkek
 • Location
  Bolu
 • Interests
  Ekonomi, yaşam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kızılderililer ya da Amerika Yerlileri, Sibirya kökenli Eskimo - Aleut halkları dışında kalan bütün Amerika yerlileri için kullanılan ortak birleştirici ad.
 2. Bilim, gündelik hayatın hızlı akışı içerisinde sıklıkla farkında olmak zorlaşsa da, somut pratikleriyle hayatın her alanında yanımızdadır. Bilimin çıktıları ile toplumsal hayat iç içe geçmiş durumdadır.
 3. 1) Bölük komutanının yanına koşarak gelip çakı gibi bir selam verdikten sonra heyecanla "Beni arzu etmişsiniz komutanım" diyen ve yüzbaşının "Seni ne arzu edeceğim lan!" kükremesiyle yollara düşen Mehmetçik için kocaman bir alkış lütfen... 2) İşyerime arkadaşım ziyarete geldi. Ne içmek istediğini sorduğumda çay cevabı ile 5-6 metre uzakta olan askerime, 2 işareti yapıp çay karıştırma hareketini yaptım. Asker olduğu yerde 2 kere döndü. Bir an arkadaş koptu, ben şaşkın... 3) Sevgili anneanneciğim, havaalanındaki kadın polis memurunun amacı sana sarılmak değil, üzerini aramaktı. Hadi sa
 4. Evde tıkılı kaldık diye isyan etmeyelim. Şu evrede dışarıda olmamız hepimizi etkileyecek bu nedenle evde kalalım. Elbette bu günlerde bitecek inşallah.
 5. turkakay

  Jüpiter

  Jüpiter Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni. Güneş'ten uzaklığa göre beşinci sırada yer alır.
 6. Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman Dünya'nın gölgesine girer. Buna Ay tutulması denir.
 7. Liberal fikirleri savunan doktrinleri ifade eden liberalizm, özgürlük taraftarı bir akımdır. Bireysel özgürlükler temelinde gelişmiş, farklı ifadelerle tanımlanmıştır. Yıllarca yıl öncesinde doğan düşünce, bugünün pek çok politik, ekonomik ve sosyal sistemini etkilemiştir. Bireyin siyasetin temel sorunu olma özgürlüğünü korumayı ve geliştirmeyi gerektiren politik doktrin olarak da açıklanmaktadır. Liberaller genellikle hükümetin bireylerin başkaları tarafından zarar görmesini önlemek için gerekli olduğuna inanırlar ancak hükümetin kendisinin özgürlük için bir tehdit oluşturabileceğin
 8. Bir kadın; cazibesi ve hanımefendilik özellikleri ile öne çıkar. Birçoğumuz da bu özellikleri destekleyecek kokuları yakından tanırız. İşte sizlere en çok tercih edilen ve beğenilen kadın parfümleri listesi: https://paratic.com/kadin-parfumleri/
 9. Teşekkürler..Evde can sıkıntısına izlemediğim film kalmadı neredeyse.
 10. Ufkunuzu daha da genişletip, hayatı sorgulatan ya da bizleri gizem dolu dünyaların içerisine sürükleyen gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmleri listesi buldum: https://paratic.com/bilim-kurgu-filmleri/ Bol bol film izliyorum sizlerde bakın izlemeye başlayın arkadaşlar.
 11. Ya anlasana dargınım ama mahkûmum sana. Ağlamak dudakların diyemediğini gözyaşlarına söyletmektir. Sensin kalbim değildir böyle göğsüme vuran.
 12. “Sadece büyük ölçüde başarısız olmaya cesaret edenler büyük ölçüde başarabilirler.” - Robert F. Kennedy “Eğer tavuklarla takılırsan, kilitleneceksin ve kartallarla takılırsan uçacaksın.” - Steve Maraboli "Başarının sırrı yoktur. Hazırlık, sıkı çalışma ve başarısızlıktan öğrenmenin sonucudur."
 13. Acıkan doymam sanır, susayan kanmam sanır. Cömert derler maldan ederler; yiğit derler candan ederler.
 14. İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir. Masallar Albayım. Bu dünyada sonu mutlu biten tek şey onlar. Yaz dostum! Güzel sevmeyene adam denir mi? Şurama batan şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim. Kan bağı neye yarar can bağı olmadıktan sonra.
 15. En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır. Herkesin gülmekten konuşamayacağı bir arkadaşı olmalı.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.