Jump to content

turkakay

Φ Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Nötr

About turkakay

 • Rank
  Yeni Üye

Profile İnformation

 • Sex
  Erkek
 • Location
  Bolu
 • Interests
  Ekonomi, yaşam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. turkakay

  Jüpiter

  Jüpiter Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni. Güneş'ten uzaklığa göre beşinci sırada yer alır.
 2. Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman Dünya'nın gölgesine girer. Buna Ay tutulması denir.
 3. Liberal fikirleri savunan doktrinleri ifade eden liberalizm, özgürlük taraftarı bir akımdır. Bireysel özgürlükler temelinde gelişmiş, farklı ifadelerle tanımlanmıştır. Yıllarca yıl öncesinde doğan düşünce, bugünün pek çok politik, ekonomik ve sosyal sistemini etkilemiştir. Bireyin siyasetin temel sorunu olma özgürlüğünü korumayı ve geliştirmeyi gerektiren politik doktrin olarak da açıklanmaktadır. Liberaller genellikle hükümetin bireylerin başkaları tarafından zarar görmesini önlemek için gerekli olduğuna inanırlar ancak hükümetin kendisinin özgürlük için bir tehdit oluşturabileceğini de kabul ederler. Bireyin hayatını ve özgürlüğünü güvence altına almak için yasalar, yargıçlar ve polise ihtiyaç vardır, ancak zorlayıcı güçleri bireye karşı da döndürülebilir. O halde sorun, hükümete bireysel özgürlüğü korumak için gerekli gücü veren, aynı zamanda yönetenlerin bu gücü kötüye kullanmasını önleyen bir sistem tasarlamaktır. Sorun, hükümetin bireysel özgürlük için tek şey olup olmaması gerektiği konusunda karmaşıklaşır. Bazı liberaller -neoklasik liberaller veya liberterler- bu sorunun yanıtının “evet” olduğunu düşünür. Öte yandan 19. yüzyılın sonlarından bu yana çoğu liberal, hükümet güçlerinin bireyin özgürlüğünü hem destekleyebileceği hem de koruyabileceği konusunda ısrar etmiştir.
 4. Bir kadın; cazibesi ve hanımefendilik özellikleri ile öne çıkar. Birçoğumuz da bu özellikleri destekleyecek kokuları yakından tanırız. İşte sizlere en çok tercih edilen ve beğenilen kadın parfümleri listesi: https://paratic.com/kadin-parfumleri/
 5. Teşekkürler..Evde can sıkıntısına izlemediğim film kalmadı neredeyse.
 6. Ufkunuzu daha da genişletip, hayatı sorgulatan ya da bizleri gizem dolu dünyaların içerisine sürükleyen gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmleri listesi buldum: https://paratic.com/bilim-kurgu-filmleri/ Bol bol film izliyorum sizlerde bakın izlemeye başlayın arkadaşlar.
 7. Ya anlasana dargınım ama mahkûmum sana. Ağlamak dudakların diyemediğini gözyaşlarına söyletmektir. Sensin kalbim değildir böyle göğsüme vuran.
 8. “Sadece büyük ölçüde başarısız olmaya cesaret edenler büyük ölçüde başarabilirler.” - Robert F. Kennedy “Eğer tavuklarla takılırsan, kilitleneceksin ve kartallarla takılırsan uçacaksın.” - Steve Maraboli "Başarının sırrı yoktur. Hazırlık, sıkı çalışma ve başarısızlıktan öğrenmenin sonucudur."
 9. Acıkan doymam sanır, susayan kanmam sanır. Cömert derler maldan ederler; yiğit derler candan ederler.
 10. İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir. Masallar Albayım. Bu dünyada sonu mutlu biten tek şey onlar. Yaz dostum! Güzel sevmeyene adam denir mi? Şurama batan şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim. Kan bağı neye yarar can bağı olmadıktan sonra.
 11. En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır. Herkesin gülmekten konuşamayacağı bir arkadaşı olmalı.
 12. turkakay

  İlginç Bilgiler...

  Bu ikisi arasında bir ilişki kurmaya çalıştığımda aklınıza yalnızca “winter is coming” cümlesi gelse de durum bu değil. Çünkü soğuk bir odada uyumak, kabus görme ihtimalini arttırıyor. Çünkü alkollüyken kahve içmek, sizi ayıltmıyor. Aksine alkolün etkisini arttırıyor. Paraguay’da kan bağışı yapan kişiler, düello yapabiliyor. Ve karşı taraf öldüğü takdirde, hayatta kalana hiçbir ceza verilmiyor. Everest’te 200’ün üzerinde ceset bulunuyor ve bu cesetler dağcılar tarafından varış noktaları olarak kullanılıyor. Buradan da en ilginç bilgileri okuyabilirsiniz.
 13. Petrol Fiyatları OPEC Anlaşmazlığı ile Çakıldı! Ham Petrolün Varili 27 Dolara İndi Of of sabahan beri git gide düşüşler patladı. Haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz: https://paratic.com/petrol-fiyatlari-opec-anlasmazligi-cakildi/
 14. turkakay

  ateizm

  Ateizm tanrı fikrine, tanrılara, dinlere, ruhsal varlıklara ve metafizik inançlara inanmayı reddeden bir düşünce akımıdır. Bu akım mutlak bir tanrıya inanan Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet gibi semavi dinlerin yanı sıra tüm dinleri, örneğin Afrika dinlerini, Hinduizm, Şamanizm veya Budizmi de reddeder. Çünkü ateistler, ilahi bir gücün evreni yoktan var ettiği ve tüm yaratıkların üzerinde mutlak denetimi olduğu fikrini kabul etmezler. Onlara göre dinlerin varlığı, tanımı gibi dinle ilgili meseleler de ateizmin tartışma konusu değildir. Zira din ile ilgili her şey onlar için metafizik demektir. Ateistler yaygın şekilde tanrı tanımaz veya tanrıyı inkâr eden kişi olarak adlandırılmayı kabul etmezler. Çünkü onlar için tanrı yoktur ve olmayan bir tanrının inkâr edilmesi yanlış bir ifadedir.
 15. Mistisizm, Yunanca ‘gözlerini kapamak’ anlamındaki ‘myein’ teriminden türemiş olup, mantık veya akıl yolu ile erişilemeyen ilahi veya doğaüstü durumları sezgi yolu ile arama şeklinde tanımlanabilir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.