Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

turkakay

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  80
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yer
  Bolu
 • İlgi Alanları
  Ekonomi, yaşam

En Son Profil Ziyaretçileri

Son ziyaretçiler paneli devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

turkakay - Başarıları

Meraklı

Meraklı (6/14)

 • İlk İleti
 • Ortak Nadir
 • Birinci Hafta Tamamlandı
 • Bir Ay Sonra
 • Bir Yıl İçinde

Son Rozetler

0

İçerik İtibarınız

 1. Kızılderililer ya da Amerika Yerlileri, Sibirya kökenli Eskimo - Aleut halkları dışında kalan bütün Amerika yerlileri için kullanılan ortak birleştirici ad.
 2. turkakay

  Bilim ne işe yarar?

  Bilim, gündelik hayatın hızlı akışı içerisinde sıklıkla farkında olmak zorlaşsa da, somut pratikleriyle hayatın her alanında yanımızdadır. Bilimin çıktıları ile toplumsal hayat iç içe geçmiş durumdadır.
 3. 1) Bölük komutanının yanına koşarak gelip çakı gibi bir selam verdikten sonra heyecanla "Beni arzu etmişsiniz komutanım" diyen ve yüzbaşının "Seni ne arzu edeceğim lan!" kükremesiyle yollara düşen Mehmetçik için kocaman bir alkış lütfen... 2) İşyerime arkadaşım ziyarete geldi. Ne içmek istediğini sorduğumda çay cevabı ile 5-6 metre uzakta olan askerime, 2 işareti yapıp çay karıştırma hareketini yaptım. Asker olduğu yerde 2 kere döndü. Bir an arkadaş koptu, ben şaşkın... 3) Sevgili anneanneciğim, havaalanındaki kadın polis memurunun amacı sana sarılmak değil, üzerini aramaktı. Hadi sarılıp sırtını sıvazladın, bir de üstüne öpmenin ne gereği vardı? 4) Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettirecek anons: "Bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa."
 4. Evde tıkılı kaldık diye isyan etmeyelim. Şu evrede dışarıda olmamız hepimizi etkileyecek bu nedenle evde kalalım. Elbette bu günlerde bitecek inşallah.
 5. turkakay

  Jüpiter

  Jüpiter Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni. Güneş'ten uzaklığa göre beşinci sırada yer alır.
 6. turkakay

  Ay Tutulması

  Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman Dünya'nın gölgesine girer. Buna Ay tutulması denir.
 7. Liberal fikirleri savunan doktrinleri ifade eden liberalizm, özgürlük taraftarı bir akımdır. Bireysel özgürlükler temelinde gelişmiş, farklı ifadelerle tanımlanmıştır. Yıllarca yıl öncesinde doğan düşünce, bugünün pek çok politik, ekonomik ve sosyal sistemini etkilemiştir. Bireyin siyasetin temel sorunu olma özgürlüğünü korumayı ve geliştirmeyi gerektiren politik doktrin olarak da açıklanmaktadır. Liberaller genellikle hükümetin bireylerin başkaları tarafından zarar görmesini önlemek için gerekli olduğuna inanırlar ancak hükümetin kendisinin özgürlük için bir tehdit oluşturabileceğini de kabul ederler. Bireyin hayatını ve özgürlüğünü güvence altına almak için yasalar, yargıçlar ve polise ihtiyaç vardır, ancak zorlayıcı güçleri bireye karşı da döndürülebilir. O halde sorun, hükümete bireysel özgürlüğü korumak için gerekli gücü veren, aynı zamanda yönetenlerin bu gücü kötüye kullanmasını önleyen bir sistem tasarlamaktır. Sorun, hükümetin bireysel özgürlük için tek şey olup olmaması gerektiği konusunda karmaşıklaşır. Bazı liberaller -neoklasik liberaller veya liberterler- bu sorunun yanıtının “evet” olduğunu düşünür. Öte yandan 19. yüzyılın sonlarından bu yana çoğu liberal, hükümet güçlerinin bireyin özgürlüğünü hem destekleyebileceği hem de koruyabileceği konusunda ısrar etmiştir.
 8. turkakay

  Parfüm

  Bir kadın; cazibesi ve hanımefendilik özellikleri ile öne çıkar. Birçoğumuz da bu özellikleri destekleyecek kokuları yakından tanırız. İşte sizlere en çok tercih edilen ve beğenilen kadın parfümleri listesi: https://paratic.com/kadin-parfumleri/
 9. Teşekkürler..Evde can sıkıntısına izlemediğim film kalmadı neredeyse.
 10. turkakay

  Bilim Kurgu Filmleri

  Ufkunuzu daha da genişletip, hayatı sorgulatan ya da bizleri gizem dolu dünyaların içerisine sürükleyen gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmleri listesi buldum: https://paratic.com/bilim-kurgu-filmleri/ Bol bol film izliyorum sizlerde bakın izlemeye başlayın arkadaşlar.
 11. Ya anlasana dargınım ama mahkûmum sana. Ağlamak dudakların diyemediğini gözyaşlarına söyletmektir. Sensin kalbim değildir böyle göğsüme vuran.
 12. “Sadece büyük ölçüde başarısız olmaya cesaret edenler büyük ölçüde başarabilirler.” - Robert F. Kennedy “Eğer tavuklarla takılırsan, kilitleneceksin ve kartallarla takılırsan uçacaksın.” - Steve Maraboli "Başarının sırrı yoktur. Hazırlık, sıkı çalışma ve başarısızlıktan öğrenmenin sonucudur."
 13. Acıkan doymam sanır, susayan kanmam sanır. Cömert derler maldan ederler; yiğit derler candan ederler.
 14. İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir. Masallar Albayım. Bu dünyada sonu mutlu biten tek şey onlar. Yaz dostum! Güzel sevmeyene adam denir mi? Şurama batan şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim. Kan bağı neye yarar can bağı olmadıktan sonra.
 15. En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır. Herkesin gülmekten konuşamayacağı bir arkadaşı olmalı.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.