Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

castbound

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  64
 • Katılım

 • Son Ziyaret

castbound - Başarıları

Meraklı

Meraklı (6/14)

 • İlk İleti
 • Ortak Nadir
 • İçerik Başlatan
 • Birinci Hafta Tamamlandı
 • Bir Ay Sonra

Son Rozetler

2

İçerik İtibarınız

 1. Peki bu site gelirini nereden sağlıyor, aylık üyelik mi gerekli yoksa indirilen dosya miktarına göre yapılan bir ödeme mi var sizce? Çünkü üyelik sistemiyse tüm indirdiğimiz dosyaları da takip edebiliyorlar o zaman, zaten googleda da hangi sitelere girdiğimiz sürekli takip edilip kayıt altına alınıyor, daha sonra bu bilgilere kimler ulaşabilir orası meçhul.Belki bu kadar paranoya düşünmemek lazım ama bence internet en güzel şekilde organize edilmiş fişleme sistemi, onsuz yaşamak mümkün değil orası bir gerçek çünkü işten tutun okula, sosyal ihtiyaçlardan tutun öğrenmeye artık onsuz devam etmek olanaksız kılındı, işte tam bu noktada da bu ihtiyacın sebep olduğu his nedeniyle ömrümüzün sonuna kadar yapmış olduğumuz tüm hareketleri bir yere kayıt altına almalarına da kendimiz izin vermiş oluyoruz.Her ne kadar Google bu konuda kişisel bilgileri paylaşmadığını sürekli olarak dile getirse de belki devletlerle olan gizli anlaşmalar doğrultusunda bu kayıt develete de düzenli olarak aktarılıyor.İşte bazen haberler görüyoruz internette, Google kullanıcı bilgisini isteyen kurumla paylaşmadı diye, belki bu da sadece bu yaptıklarını daha inandırıcı kılmak için kullanılan yöntemlerden biri.Yani şimdi bunca teknolojik gelişme söz konusuyken izimizi kaybettirmek de mümkündür diye düşünüyorum ama bunun için herhalde daha üst seviye bir bilgisayart bilgisi gerekir,hani IP adresi gizleme olsun ya da başka güvenlik kalkanları mevcuttur herhalde kendi kişisel bilgilerimizi ifşa etmemek adına.Peki sizce bu yöntemler neler olabilir, IP adresi gizleme dışında, ne gibi önlemler alabiliriz ve bunları öğrenmek ne kadar bir zamn alır ?
 2. Peki bu dosyaları kendi bünyelerinde tutmuyorlar ise nerede tutuyorlar ve daha hızlı indirmeye nasıl yardımcı oluyorlar, yani bu teknik olarak nasıl mümkün? Başkalarının dosyalarını size iletiyorlar ama tam olarak fonksiyonları nedir ?
 3. İzmir Türkiye'nin en güzel ve modern şehirlerinden biri ancak sen şu an Almanya'da eğitim alan biri olarak İzmir'deki gençlerden daha şanslı konumdasın, bence yüksek lisansını Avrupa'da tamamla ve 5-10 yıllık bir çalışma deneyiminden sonra eğer hala Türkiye'yi düşünüyorsan gelirsin ama şu an bence senin için çok erken.Ayrıca mimarlık için Avusturya'yı da tercih edebilirsin yüksek lisansta, sonuçta orda da almanca konuşulduğu için rahatlıkla derslerini geçersin.Uzun vadede Avrupa Türkiye'ye göre daha stabil olduğu için orda kalmanı tavsiye ederim, Türkiye'ye sık sık gider gelirsin, çok seviyorsan alırsın bir daire uzun uzun kalırsın ama temelli dönüş çok riskli bir karar.Herşeyi yoluna oturttuktan sonra ve iyi bir maaş sahibi olunca, bir firmada çalışacaksan hem yüksek düzeyde bir ücretle başlarsın (ki zaten o zamana kadar belli bir birikimin olmuş olur Avrupa'da) ya da şirketini kurarsın.Peki nerden çıktı bu İzmir sevdası?
 4. Bu kadar faydalarını okuduktan sonra şimdi şöyle acı salçalı bir bulgur yememek olmaz.Yanına da güzel bir cacık,ohooo yeme de yanında yat.
 5. Açıklama için teşekkürler.Yani sadece dosyaları indirmede aracılık ediyorlar, torrent siteleri gibi mi işleyişi yoksa onlar farklılık gösteriyor mu? Onlar da kendi sistemlerinde saklamıyor değil mi?
 6. castbound

  Real-Debrid

  Selamlar arkadaşlar,böyle bir terim var mı bilişim sistemlerinde, varsa ne anlama geliyor, yoksa bu sadece bu hizmeti veren şirketin ismi mi? Paysafecard internet hizmetlerinde karşılaştığım bir terim, merak ettim açıklamasını, bu ve bunun gibi bazı terimleri öğrenerek kendimi geliştirmek istiyorum, o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.
 7. Yazıda kadınların beklentileri bir ölçüde bahsedilmiş, çok da abartılı şeyler değil, zaten bu özelliklere sahip modern bir erkekseniz size bol bol talip çıkar merak etmeyin Liste genişletilebilir ve daha birçok özellik eklenebilir.
 8. Peki internet hızlı diyelim ama bazen internetin sağlayan şirketler belli bir kotanın üzerinde indirmenize izin vermiyor, duymuşsunuzdur belki, yani belli sayıda filmi indirmeye başlayınca aniden yavaşlamaya başlıyor internet, bunun önüne nasıl geçeriz.Sonuçta artık hızlı internet, hava su gibi bir ihtiyaç oldu, günlük işleri yerine getirmek için, diğer türlü çok zaman kaybettiriyor.Gerekirse paysafecard da alabiliriz önemli olan download'u hızlı tutmak ve günlük işleri süratli halledebilmek.
 9. Peki nerelerde kullanılıyor bu paysafecard ve nereden temin edebiliriz?
 10. Video ne yazık ki açılmıyor, acaba bende mi çalışmadı? Ama konzept süper orası kesin.İleride tüm araçların böyle olmasını umuyoruz.
 11. Teşekkürler paylaşım için, özellikle cep telefonuna yüklenip kullanıldığında oldukça kullanışlı olabileceğini düşündüğüm bir program.Umuyorum ki bir şekilde cep telefonuna aktarabilirim ya da bir şekilde bağlantı sağlayabilirim.Bilgisayrdan da skype gibi programları kullanırken baya makara çıkabilir, hatta mümkün olsa ciddi bir görüşme sırasında bir şaka hazırlayacaksınız,oldukça keyifli olur.
 12. Arkadaşlar merhaba,kaldığım yerde internet ne yazık ki çok yavaş.Bu nedenle bir filmi indirmek saatler sürebiliyor, acaba bunun kolay bir yolu yok mu? Yani belli bir ücret karşılığında üye olabileceğim bir site, ya da indireceğim bir uygulama sayesinde download'u hızlandırmam mümkün değil mi? Bir de ücretli olan bu online hizmetlere ödemeyi nasıl gerçekleştiriyoruz çünkü ben kredi kartı kullanmıyorum, başka şekillerde de ödeme yapabilir miyiz acaba?
 13. Californication,Entourage,Breaking Bad ve Black Mirror'ı tavsiye ederim.Bunun dışında How i met your mother zaten olmazsa olmazlardandır.
 14. Bedava da olsa ücretli de olsa hep insanın içinde ufak bir şüphe kalıyor ki beni huzursuz eden o şüphe.Öyle bir sistem istiyorum ki, kimse erişemesin, o da mümkün değil galiba.Ya diyeceksin devlet sırrı mı saklıyorsun alakası yok aslında ama yine de webe düşmek istemem.
 15. Merhaba arkadaşlar, harici hard diskimdeki dosyaların tamamının bir back up'ını online olarak siteye depolayım diyorum, ne olur ne olmaz.Hard diski kaybederiz çalınır falan.En güvenilir ve uygun fiyatlı olan sizce hangileri? Bir de kişisel bilgilerimizi içeren dosyaları ve fotoğraflarımızı yüklememizde sizce bir sakınca olur mu? Bir başka sorum da şu: Max. ne kadarlık bir kapasite sunuyorlar, çok pahalı bir hizmet mi bu?
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.