Zıplanacak içerik
marti_name

Ayvalık'ta MELEKLER AYİNİ yaptılar

Önerilen İletiler

Ayvalık'ta MELEKLER AYİNİ yaptılar

 

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Alibey Adası Taksiyarhis Kilisesi'nde, Ortodoks Rumlar için büyük önemi olan melekler ayininin altıncısı yapıldı.

(28 Eylül 2006 Perşembe)

 

İHA - Ortodoksların her yıl 5 Eylül akşamı ve 6 Eylül sabahı yaptıkları ayinler, bu sene gecikmeli gerçekleştirildi. Taksiyarhis Kilisesi'nin bahçesinde yapılan ayini, Mosconisya (Cunda) Metropoliteni Apostos Donyalitis yönetti. Her yıl geleneksel yapılan ayine; Amerika, İtalya, Yunanistan ve Türkiye'den Ortodoks Rumlar katıldı. Yaklaşık 30 kişinin iştirak ettiği ayine, tatillerini Ayvalık'ta geçiren yerli ve yabancı turistler de katıldı. Metropoliten Apostos Donyalitis, "Yalnız Ayvalık değil bütün Türkiye hoşgörüye tanık oluyor. Hristiyanlar yaşıyor, Ermeniler yaşıyor, Museviler yaşıyor. Nasıl ki Almanya'da Türkler yaşıyor, Müslümanlar yaşıyor. Orada da Katolikler var, Hıristiyanlar var, Anglikanlar var. Artık sınırlar düştü. Artık insanların birbirlerine daha fazla yakınlaşması lazım. Dünya globalleşiyor. Artık fanatikleşmemek lazım. Evet bazı gruplar olabilir ama bu gruplara diğer insanlar iyi niyetle yaklaşmalı. Toplumlar arasına bu nifakları sokan insanları ayırt etmek gerekir" dedi.

 

Papa 16. Venedikus'un söylediği sözler hakkında da görüş bildiren Donyalitis, "Onlar kendi düşünceleridir. Bu konuda İstanbul Patrikhanesi bir basın açıklaması yayınlayarak, bizim düşüncemizi açıkladı" diye konuştu.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.