Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sormus olmak icin sorulan sorular...

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Aşağıdaki soruları, bir kez okuyarak, yarim dakika içinde  yanıtlamaya çalışın.

1) Kimi aylar 30, kimileri 31 çeker. Kaç ayda 28 gün vardır?

2) Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı önerirse, ilaçlarınızın tümünü bitirmeniz ne kadar sürer?

3) Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum. Kaç saat uyurum?

4) Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu,  dokuzu ağır hastalandı, ötekiler öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

5) Yalnızca bir kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz. Önce hangisini yakarsınız?

6) Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev yapıyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

7) 3 elma vardı, ikisini aldım. Kaç elmam var?

8) Musa gemisine her hayvandan kaçar tane aldı?

9) Chicago?dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh?da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland?da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip  geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia?ya vardığınızda şoförün adı neydi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1) 31 ceken aylar 6 ay daha fazla olsaydi keske. :clover: O zaman bulurdum.

2) Her hapi yarimsar saat arayla iciyormus gibi yapip, sonra gizlice cöpe atardim. Bir Bulmaca icin neden bilmedigim üc hapi iceyim canim, degil mi :D

3) Guguklu saatimin bu gece kusu hasta. O yüzeden kaldirmak icin beni arayabilir misin :D

4) 9 koyunu hemen kesip sucuk pastirma yapip satarsa, 5 tane daha koyun alabilir. Eee zaten 4 koyun da hamileydi :D

5) Umarim, kibritim karanlik odada onlardan birini bulacak kadar yanabilir.

6) Böyle bir evi gören yalniz ayi degil her adam mos mor olur :D

7) Hic kalmadi, ikisini alacak kadar bencilsem kalan elmayi da sevgilime verdim.

8) Yolcular deli mi ne; öyle yolculuk mu olurmus. :D

Bizde 20 saat yolculukta birakin ismini, adamin yedi sülalesini ögrenirler valaaa :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1) 31 ceken aylar 6 ay daha fazla olsaydi keske.  :clover: O zaman bulurdum.

2) Her hapi yarimsar saat arayla iciyormus gibi yapip, sonra gizlice cöpe atardim. Bir Bulmaca icin neden bilmedigim üc hapi iceyim canim, degil mi :D

3) Guguklu saatimin bu gece kusu hasta. O yüzeden kaldirmak icin beni arayabilir misin :D

4) 9 koyunu hemen kesip sucuk pastirma yapip satarsa, 5  tane daha koyun alabilir. Eee zaten 4 koyun da hamileydi :D

5) Umarim, kibritim karanlik odada onlardan birini bulacak kadar yanabilir.

6) Böyle bir evi gören yalniz ayi degil her adam mos mor olur :D

7) Hic kalmadi, ikisini alacak kadar bencilsem kalan elmayi da sevgilime verdim.

8) Yolcular deli mi ne; öyle yolculuk mu olurmus. :D

Bizde 20 saat yolculukta birakin ismini, adamin yedi sülalesini ögrenirler valaaa :D

6567[/snapback]

:D:D:D

schüper

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.