İçeriğe atla


Fotoğraf

Komşu komşuya bunu yapar mı?


Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 Radya

Radya

    Süper Üye

  • Φ Süper Üye
  • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 03 Temmuz 2010 - 16:04

Spastik kızları için apartman girişine portatif rampa yaptıran aile komşu şoku yaşıyor. Apartman sakinleri belediyeye şikâyet edip rampayı kaldırttı...

İzmirli Mehmet Rıfat Moran ile eşi Nermin Moran spastik kızları Sinem’i yıllarca sırtlarında taşıdı, okula, gezmeye, doktora götürdü.
Sahip oldukları daire üçüncü katta olmasına karşın gençlikleri sayesinde Sinem’i kucaklarında yıllarca taşıyan Moran çifti, yaşlılıkla birlikte zemin katta bir ev sahibi olmaya karar verdi. İki ay önce yeni evine taşınan aile, kızlarının akülü arabasını dışarı çıkarabilmek için girişe ve merdivenlere rampa yaptırdı. Sekiz daireli apartmandaki dört kiracı, kendilerinden izin alınmadan, apartmanın içindeki basamakların rampa ile örtüldüğünü önü sürerek Balçova Belediyesi’ne şikâyet dilekçesi verdi. Belediye yetkilileri, apartman sakinlerinin rızası olmadığı için rampanın kaldırılmasını istedi.
Baba Moran, “Ben bu apartmana mal sokmuyorum ki. Kızımı sokuyorum. Böyle insanlık dışı bir davranış nerede görülmüş? Valilik’ten gelecek cevabı bekliyoruz, eğer istediğimiz kararı alabilirsek hepsine dava açacağız” dedi.
Komşularının tepkisine ve anlayışsızlığına isyan eden Sinem Moran ise “Engellilerin hakları, kanunu var. Elbette bu rampa yasalar sayesinde yerine konulacak, ben de ev hapsinden kurtulacağım” diye konuştu.

Tedaviye bile gidemiyor
Salonlarına aldıkları rampaya yaşlı gözlerle bakan Sinem Moran, “Kasılmalarım çok arttı. Fizik tedaviye gidemiyorum. Sosyal hayatım, özel hayatım kalmadı” şeklinde konuştu.‘Bizim de çocuğumuz var’
Şikâyette bulunan komşular adına konuşan Gürbüz Yanık, “Yaptıkları prosedüre uygun değil. Rampa pislik biriktiriyor, böcek oluyor. Apartmanın girişinde duran küçük rampada tehlikeli. Koşan çocuklar düşebilir. Anne babayız deyip, çocuklarını düşünüyorlarsa, başkalarının çocuklarını da düşünsünler. Şu anda uzlaşma sağlanacak bir durum yok” dedi.


Milliyet

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png
 


#2 lifos

lifos

    Yeni Üye

  • Φ Üyeler
  • Pip
  • 20 İleti

Gönderi Tarihi: 07 Kasım 2013 - 10:43

Bu Kadar da Bencilce Olunmaz ki. Bunlar Nasıl İnsanlar Yazıklar Olsun.

Cevap ekle