İçeriğe atla


Fotoğraf

KÜRKÜ İÇİN HAYVAN KATLEDİLMESİNE HAYIR


Bu başlığa 32 cevap verilmiş

#1 AED

AED

  Deneyimli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPip
 • 887 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 00:01

arkadaşlar sevgili @birce hayvan hakların değinmiş ve hayvan hakları
ihlalleri ile hayvan katliamının üzerinde durmuş..ben de katkı olması için kürk ticareti ve kürk
zevki için katledilen hayvanları dikkatinize sunayım.sizden ricam kendi yaşamlarınızda kürk
giymeyin ve giyilmesine de engel olun..en azından her giyilen kürkün kaç hayvan katline
yolaçtığını lütfen anlatın..resimler animal.com..mynet.com++++


Dünyada her yıl 50 milyondan fazla hayvan kürk yapımı için katlediliyor. Sadece Kanada ‘da bu yıl kürkleri için öldürülen fok sayısı 338200.Dış pazarlarda bir adet fok kürkü 105 dolara alıcı bulmakta. Hayvanlar(özellikle yavru foklar) kürkleri zarar görmesin diye kafalarına vurularak,canlı canlı ,göz ve yanaklarından kancalara takılarak öldürülüyorlar.(Sitemizi ziyaret edebilecek çocukları düşünerek , kürk için yapılan bu katliamların kanlı fotoğraf ve video çekimlerini sitemizde yayınlamıyoruz.) Amerika’nın en büyük kürk pazarını elinde tutan Renton’daki mink kürk oranı %33’tür.Geçtiğimiz yıl sadece Utah’da tanesi 1500 dolardan alıcı bulan 1500 vaşak katledildi.

Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf

Dünyada kürk üretiminin %85 i Çin’nin elindedir. Bu kürklerin %30’u yaban hayattan avlanma ve tuzak kurma yolu ile, gerisi çiftlik üretiminden elde edilmektedir. 2005 yılında kürk endüstrisi 12.7 MİLYAR dolar hacme ulaştı. The Humane Society’ nin verdiği rakamlara göre Çin’de yılda yaklaşık 2 .000 000 kedi-köpek; elbise, çanta, oyuncak, şapka, şal gibi üretilen malların süslemelerinde kullanılan kürkleri için öldürülmektedir. Kedi ve köpeklerin kürkleri etiketlerde ‘’asya kurdu, tavşan, tilki kürkü ‘’ adını almaktadır. Dünyada yaklaşık 500 milyon insan bu kürklerle süslenmiş ürünleri talep edip, satın almaktadır. Amerika 2002 yılında kedi-köpek kürkü ticaretini yasakladı. Hayvan derneklerinin lobi çalışmaları, aktivist ünlülerin imza kampanyaları (Stella Mc Cartney,Heathe Mills,250 000 imza topladı) ve Avrupa Birliği Parlamento üyesi Struan Stevenson’ un 8 yıl süren zorlu mücadelesi sonucunda kedi-köpek kürklerinin AB ülkelerinde de ticareti yasaklandı. (25/12/2008). Ne var ki, etiketlerde yapılan sahtekarlıklar sayesinde Çin ‘deki kedi-köpek katliamı devam etmektedir. Sokaklardan toplanan zavallı sahipsiz hayvanlar kürkleri daha dayanıklı olsun diye inanılmaz soğuk odalarda aç susuz günlerce bekletilip, canlı canlı derileri yüzülmektedir. Derisi yüzülürken gözlerini açıp kapatan , derisi yüzüldükten sonra 10-15 dakika can çekişip ölen köpeklerin tüyler ürperten video çekimlerini ‘’kürke hayır’’ sitelerinin arşivlerinde bulabilirsiniz.

Bulgaristan’ın Sofya şehrinde köpek derisinden palto imal eden kaçak bir fabrikada köpeklere uygulanan zalim ve ilkel itlaf yöntemleri, Alman Bİld gazetesinin ve Alman ARD televizyonun gizli kamera çekimleri ve sonrasındaki röportajları sayesinde dünyaya tüm çıplaklığı ile seyrettirilmiştir. Tanesi 190 euro ‘dan satılan bir tek palto için 14 köpek acımasızca öldürülmektedir. Etiketlerinde daha önce de bahsettiğimiz gibi,köpekle ilgili hiçbir ibare yer almamaktadır.

Gönderilen Fotoğraf


Dünyada kürk satışının en fazla olduğu gün 14 Şubat Sevgililer Günü’dür. Bu sebepten 14 Şubat tüm dünyada KÜRK KARŞITI EYLEM GÜNÜ ilan edilmiştir. Her yıl yaklaşık 50 ülkede 70 kentte Çin konsoloslukları ve sefaretleri önünde protesto gösterileri düzenlenmektedir. ’’KÜRKE HAYIR!’’ diyen hayvan severler bu yıl Türkiye’de de Çin konsolusluklarının önünde protesto gösterileri düzenlemişlerdir.

Gönderilen Fotoğraf

BİR KÜRK PALTO İÇİN…..

25-45 koyun-kuzu

20-30 evcil kedi

12-15 yabani kedi

15-20 köpek

30-300 fare

10-30 tilki

60-400 sincap

20-30 kanguru

30-40 tavşan

3-30 kurt

10-30 susamuru

8-15 vaşak

60-70 kokarca

30-40 opossum

6-10 fok

6-8 puma

30-80 vizon

ÖLDÜRÜLMESİ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ ?????

Gönderilen Fotoğraf

Gönderilen Fotoğraf

Katliama Çıplak Protesto

Hayvanların öldürülüp derilerinden kürk yapılmasına karşı hayvanseverler tepkilerini soyunarak gösterdi. 'Çıplak protesto', İspanya'nın Barselona kentinde bir katedralin önünde düzenlendi. Bugüne kadarki en büyük çıplak eylem. ..ASTRAGAN KÜRK NASIL İMAL EDİLİR, BİLİYOR MUSUNUZ ???

Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf


Astragan kürkü, Karagül koyunlarının yeni doğmuş yavrularının derilerinin yüzülmesiyle elde edilir. Karagül koyunu yavrularının tüyleri doğdukları anda kıvırcık ve buklelidir. Doğumdan birkaç gün sonra, annenin de yavruyu yalamasıyla bu tüyler düzleşmeye başlar. Astragan kürkünün kıvırcık olması daha makbul olduğundan, bu bebek kuzular doğumdan hemen sonra, neredeyse süt emmeden öldürülüp, derileri yüzülür. Amerika’da bir astragan kürkün fiyatı 12 000 dolara kadar çıkabiliyor. Sadece Türkiye’de yılda 4 000 000 karagül kuzusu astragan kürkü elde etmek için öldürülüyor.

Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf

Tabii, kürk üreticileri bununla da yetinmiyor; en iyi astraganın anne rahmindeki doğmamış bebek kuzulardan elde edileceğini keşfediyor... Bunun üzerine, doğumu yaklaşan gebe Karagül koyunlarını canlı canlı keserek, karnından fetus bebekleri çıkarıp, bu minik hayvanların derilerini yüzüyorlar. BROADTAİL denilen bu 1. Sınıf astragan kürkler Amerika’da 25 000 dolara alıcı buluyor....Sonra birden anladım ki, yıllardır, ama uzun yıllardır bu trende yaşıyorum...ama, bunu nasıl, neden anladığıma hâlâ şaşıyorum.. ve hep aynı büyük, aynı umutlu türküyü söyleyerek, sevdiğim şehirlerle sevdiğim kadınlardan boyuna uzaklaşıyorum, ve hasretlerini etimin içinde işleyen bir yara gibi taşıyorum,.ve bir yerlere yaklaşıyorum, bir yerlere yaklaşıyorum...

NAZIM HİKMET


#2 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.784 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 00:12

İmzaladım.... (Görmeleri için büyüttüm görmezden gelebilirler değil mi..?)

facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#3 Misafir_birce_*

Misafir_birce_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 00:35

Başlık için teşekkürler sayın AED

Varmısınız Arkadaşlar Hepimiz Altına Imzamızı Koyalım

Bende devam ediyorum

Imzalıyorum

#4 Radya

Radya

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 01:05

Bende imzalıyorum...! -_-

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png
 


#5 Aries

Aries

  Kıdemli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 2.089 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 01:07

Başlığı geç fatkettiğim için kendime kızıyorum...
Yıllardır karşı olduğum kürkü için hayvanların katledilmesi ve ilgili başlık için de arıca teşekkür ederim AED


İMZALIYORUM


#6 AED

AED

  Deneyimli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPip
 • 887 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 12:34

ve hatta çok eşyanın deri olması bir çeşit seçim, bir zorunluluk değil bence..

ve bu seçimi de yine iş hacmi olarak milyar dolarların döndüğü bu sektör bir alışkanlık

ve moda olarak bize dayatıyor. düşünün ki bayan çantası neden deri olmak zorunda?

yada erkek cüzdanı..? ayakkabıları bir anlamda anlıyorum..aslında biraz düşününce

bu alanda da zorunluluk olmadığı ortaya çıkıyor.kaliteli tekstil dokuması olsa bu eşyalar

olmazmı? kullandığımız eldiven <yılan derisi > olunca başımız göğe mi eriyor?

...Sonra birden anladım ki, yıllardır, ama uzun yıllardır bu trende yaşıyorum...ama, bunu nasıl, neden anladığıma hâlâ şaşıyorum.. ve hep aynı büyük, aynı umutlu türküyü söyleyerek, sevdiğim şehirlerle sevdiğim kadınlardan boyuna uzaklaşıyorum, ve hasretlerini etimin içinde işleyen bir yara gibi taşıyorum,.ve bir yerlere yaklaşıyorum, bir yerlere yaklaşıyorum...

NAZIM HİKMET


#7 tango

tango

  Genç Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPip
 • 211 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 13:48

kürkü için hayvan katledilmesine bin kere hayır iki köpek bir kuş ve bir kedi bakanı olarak hayvan sevgisini yaşamış bir gönül taşıyorum onları yok etmek gerçekten çok feci allah katleden insanlara merhamet versin başka ne denebilir hayvanlara olaN SEVGİLERİMLE

#8 Misafir_CYRANO_*

Misafir_CYRANO_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 22:33

Hayır bu kadar çirkin bir kıyafet de olamaz. İhtiyaç için kürk giyen bir insanı anlarsınız. Adam, -50 derece de odun kırıyordur, balık avlıyordur. Ama "Bakın bir hayvanın canlı canlı derisini yüzmüşler bende onu giyiyorum çünkü param var" mesajı veren bir insanı düşünmek....

#9 deniz_kizi

deniz_kizi

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.219 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Aralık 2009 - 23:35

Sadece kürt için mi öldürüyorlar ???
Ben de Sayın Aed'in iletisini okuyunca, birkaç gün önce okuduğum bir köşe yazısını hatırladım.Daha basit belki bir hiç uğrunu öldürülen köpeklerle ilgili bir yazıydı.Merak ettiğinizi düşünerek sizlerle paylaşıyorum...

Milletvekillerine saldırıldıkları için öldürülmüştü köpekler,köşe yazarı kaçın bu ülkeden diyordu köpeklere,daha uygar bir ülkeye kaçın diyordu yaşamak için.

Ve daha acısı kafalarına vurularak öldürülen foklar geliyor aklıma hep.
Ya da acımasızca kısırlaştırılan bir köpeğin insanın içini ürperten görüntüleri geliyor,buraya koymak istemedim yeniden.

Onlar da bu doğanın bir parçası, onların da yaşamaya hakkı var.

Paylaşım için teşekkürler AED... :clover:

Ben hüzünlerle sevdim şiirleri Ben hüzünlerle büyüttüm kendimi Küçükken gamzelerim vardı benim Büyüdükçe hüzne sattım hepsini.

#10 üctekerleklibisiklet

üctekerleklibisiklet

  Yeni Üye

 • Φ Üyeler
 • Pip
 • 20 İleti

Gönderi Tarihi: 27 Haziran 2011 - 11:11

Sadece kürk icin hayvanları katledenleri insan saymıyorum ben ! Onlarda canlı onlara bu katliam yapılamaz !

Başlık iiçin çok teşekkürler.

Bende İMZALIYORUM !

#11 Misafir_Nurana_*

Misafir_Nurana_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 07 Ekim 2014 - 17:33

Kurku icin heyvan katledilmesine hayir

#12 Misafir_Deniz Girginol_*

Misafir_Deniz Girginol_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 14 Aralık 2014 - 15:46

İMZALIYORUM#13 Misafir_melek angel_*

Misafir_melek angel_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 15 Ocak 2015 - 14:34

hayvanlara kıymayalım :(#14 Misafir_EMINE TUNÇ_*

Misafir_EMINE TUNÇ_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 01 Şubat 2015 - 01:23

IMZALADIM...

Bunu yapip vijdaniniz rahat uyumayin yettigimiz yerde biz yetemedigimiz yerde Allah soracaktir bunun hesabini

#15 Misafir_selma_*

Misafir_selma_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 04 Şubat 2015 - 18:23

bunları yapanlar insan olamaz.Bu masum yaratıkların hiç bir günahı yok .Yine her zamanki insanoğlu gibi kendi çıkarları,bir anlık zevk için insanlığından çıkıyor.Bu vahşete ben de binlerce kez hayır diyorum lütfen duyun artık bizi#16 Misafir_yağmur alan_*

Misafir_yağmur alan_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 11 Nisan 2015 - 09:35

Başlık için teşekkürler sayın AED

Varmısınız Arkadaşlar Hepimiz Altına Imzamızı Koyalım

Bende devam ediyorum

Imzalıyorum#17 Misafir_yağmur alan_*

Misafir_yağmur alan_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 11 Nisan 2015 - 09:41

Hülya avşar kürkü giyipte nasıl hayvanları seviyorum diyebiliyodun sen insanmısın kardeşim hayvanlardan istediğiniz ne... Ben burada hayvanlar için savunurken belki.başkaları yeni kürkünü almış giyiyyordu onlar bir canlı eşya değil ...#18 Misafir_erhan_*

Misafir_erhan_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 19 Nisan 2015 - 11:53

imzalıyorum

 #19 Misafir_imzaladım gitti_*

Misafir_imzaladım gitti_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 29 Nisan 2015 - 10:22

imzalıyorummforgiveme.gif #20 Misafir_konul_*

Misafir_konul_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 25 Mayıs 2015 - 20:09

Imzaliyorum...

#21 Misafir_kürk e hayırrrr_*

Misafir_kürk e hayırrrr_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 16 Ağustos 2015 - 23:23

imzalıyorummmmmmmm

#22 Misafir_Kedikedikedi_*

Misafir_Kedikedikedi_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 12 Ekim 2015 - 13:20

Allah im affetsin daha önce cok faZla kurk kullandim ama bu sekilde elde edildigini bilmiyordum. Ciftliklerde yetistirilip canli canli yuzulduklerinden haberim yoktu. Boylesine bir endustri oldugunu bilmezdim. Avlanan ve olen hayvanlardan elde edildigini dusunmustum. Cok uzuldum kahroldum...

#23 Misafir_Cevapbendee_*

Misafir_Cevapbendee_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 13 Ekim 2015 - 12:54

İMZALIYORUMMMM...sad.png #24 Misafir_Hayvansever_*

Misafir_Hayvansever_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 03 Aralık 2015 - 13:09

Hayvan katline hayır...

#25 Misafir_SU İMDAT_*

Misafir_SU İMDAT_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 06 Aralık 2015 - 22:01

İMZALIYORUM...

HAYVANLAR EŞYA DEĞİLDİR

 

sinirli1.png

Cevap ekle