Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Şeriat gelirse neler olacak-2

BrainSlapper

Önerilen İletiler

bende bir bayanım hatta kadınım ve keşke dinimizin yani islamın kadına verdiği hakları bir anlasaydınız... ama milletlerin uygulayımları ve tabi canım ülkemdeki erkeklerin uygulayımları sanki islamdanmış gibi algılanırsa olacağı bu... kim kime zorla din ve ibadet yaşatıyor... kim kimin ensesine soğuk elini koyuyor... bir kere bunun önündeki en büyük engel Kuranın kendisidir... çünkü bizim kitabımızda peygambere bile düşen sadece uyarmak ya da anlatmaktır... o inananlarki siz onların canını yakmadıkça kimse kimseye bişey yapamaz dinen hakkı yoktur zaten...

bir bayan bütün dekoltesini açsa,, mini eteklerin en kısasını giyse,, saçını isterse yeşile de boyasa .. ancak gerçekten islamı yaşayan bir erkek o kadına kafasını kaldırıp bakmaz... çünkü o yalnızca helali olanla yetinir çünkü bu korktuğu ve itaat ettiği rabbinin emridir...

haa bir de ben yıllarca dekolte açık dolaştım arkadaşlar.. düşük bel pantolon belki ... hangi medeni erkekti gözü takılmadan doğal algılayan sizce... kapanmak mı kötü bişey şimdi? nasıl bir gelenektirki bir sarı saçın peşine gidebilecek bi ton erkek biliyorum çevremde... cidden merak ettim siz medeniyetin hangi aşamasındasınız ?

Göndermiş olduğunuz mesajınızdan bu yana, sizi daha iyi kavrayabilmek adına dikkatle takip ediyorum...

Şu ana kadar inancınıza biçtiğiniz değeri, duygusal yapınızın, kadınsal içgüdülerinizin şekillendirdiğini ve olabildiğince objektif olmaya çalıştığınızı farkettim...

Yaşamınızda bu güne kadar hangi değişimleri yaşdığınız ve inançsal yönünüzü nelerin etkilediğini bilemem ama kendi değerlerinizi yaratmaya çalıştığınız belli oluyor...

Kadınsal içgüdüleriniz ve karşı cinse bakış açınız hakkında yazılarınızdan bazı mesajları vermeye çalışıyorsunuz...

Ancak "İslamı yaşayan bir erkek o kadına kafasını kaldırıp bakmaz" ve "bir sarı saçın peşine gidebilecek bi ton erkek biliyorum çevremde"

ifadeleriniz bir erkekten beklentilerinizi ve eleştirilerinizi ortaya koyuyor...

Bence Yaşamda erkeklerin ahlaki değerlerini, inançlarına bakarak değerlendirmeyin...

Çünkü yanıldığınızı anladığınızda çok geç olabilir, duygusal ve inançlarınız açısından onarılamaz yaralar alabilirsiniz...

Ahlaki değerler, hangi eğitimi, kültürü almış, hangi inancı benimsemiş olursanız olun erkek yada kadın içgüdüler kontrol edilemezse, sonuçta verdiğiniz o örnekler yaşamın doğallığı ve gerçekleri içinde her zaman yaşanacaktır...Tek fark eğitim,kültür ve inançsal değerlere bağlı olarak kişilerin kafalarında oluşturdukları, kendilerini haklı görmeye çalışmak adına yaratacakları kılıflar ve bahanelerin çeşitliliği olacaktır...

Bu nedenle;"cidden merak ettim siz medeniyetin hangi aşamasındasınız ?" ifadenizde kullandığınız medeniyet kavramı aslında bilinç altınızda hangi değerlerin öne cıkması gerektiğini düşündüğünüzün, ama farklı algılamaları dillendirdiğinizin mesajı olarak ortada duruyor...

Bu açıdan ele alarak belirtmek gerekirse, eğer medeniyet aşamamız ve algılamamız eğer diğerinden bir alt seviyedeyse bir üstünüzün yaklaşım düşünce ve davranışları kavramakda zorluklar yaşayacağımız bir gerçek...

O nedenle birilerini yargılamak, yada sorgulamak adına bu tür soruları sormak, soran kişileride açmazlara ve çelişkili durumlara götürebilir...

Çünkü bahsettiğiniz kavram, insani ve ahalki değerleri ele aldığımızda, yaşamda ve toplum içinde edinilen yere göre sürekli çeşitlilik gösterir...

bende bir bayanım hatta kadınım ve keşke dinimizin yani islamın kadına verdiği hakları bir anlasaydınız...

Yukarıdaki ifadenizden şunu algılıyorum...

İslamın Kadına verdiği hakları siz anlamışsınız...Ve anlayamayanlara, "keşke... "bir anlasaydınız" diye dikkatlerin çekiyor ve uyarıyorsunuz...

Ancak bence bu hayıflanmadan öteye gitmeyecek bir ifade tarzı...Tabi devamını getiremezseniz...

Yani...Anlayamayanlara, anlayan birinin yardımcı olması, anlaşılır bir dille anladıklarını ifade etmesi gerekkir ki konu havada kalmasın...

Bence anlayamayanların anlayabilmesi için "İslamın kadına verdiği hakları" tek tek ifade etmelisiniz...

Ancak, "Medeniyetin aşamalarından","Hak kavramından" bahsettiğinize göre İslamın dini yasalarının verdiği haklarla, günümüzün medeni yasalarının verdiği haklar arasında da kıyaslamalar yapmak gerekir diye düşünüyorum...

Bir de objektif davranmaya çalışan duyarlı kişiliğinizi öne çıkararak kadının inançlar eliyle elinden alınan haklarını da dile getirceğinizden eminim...

Her ne kadar, "halaaaa günümüze göre de doğrudur" desenizde...

Ben yine de "siz medeniyetin hangi aşamasındasınız ?" diye sorabilen ve demek ki, medeniyetin kişiler üzerinde yarattığı olumlu etkilerin

ve kazanımlarının farkında bir kadın olarak "İnsani ve Evrensel haklarınızı bildiğinizi"...

Ve onları koruyabilmek adına;

inançlarınızın dışında da değerlendirmeler yapabilecek ilkesel bir duruş ve medeni düşünce yapısına sahip olduğunuzu varsayıyorum...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.