Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir Amerikalı Japonya da Benzin istasyonu Marketini (7-Eleven) Kendilerinkiyle Karşılaştırdı: İşte Sonuç

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bir Amerikalı Japonya da Benzin istasyonu Marketini (7-Eleven) Kendilerinkiyle Karşılaştırdı: İşte Sonuç

AA12oqoS.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Ben Japonya'da 7-Eleven'ı ziyaret eden bir Amerikalıyım ve Japonların 7-Eleven'ı bizim marketleri yerle bir etti

ABD'den Japonya'ya taşındım ve yeni evimdeki 7-Eleven marketlerinden çok etkilendim.

Japonya'da marketler, atıştırmalıklar, giysiler, banyo malzemeleri ve daha fazlası için gerçekten tek durak noktasıdır.

Burada 7-Elevens'da satılan sıcak yemekler, ABD'deki benzin istasyonu yemeklerinden çok farklı.

AA12owYQ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Japonya ve ABD'deki 7-Eleven vitrinleri neredeyse aynı görünüyor, ancak marketlerin içi çok farklı.

ABD'den Japonya'nın Okinawa kentine taşınmadan önce ülkenin canlı kültürünü, fütürist teknolojisini ve inanılmaz mutfağını duymuştum. Ancak, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği isteklerimi gidermek için düzenli olarak yerel 7-Eleven'a gideceğimi beklemiyordum.

Teksas merkezli market zincirinin dünya çapında binlerce tuğla-harç mağazası var ve birçoğunun marka üzerinde kendi benzersiz dönüşü var.

Japonya'daki mağazalar dışarıdan tanıdık gelse de, ABD marketlerinde alışkın olduğumdan çok farklı bir alışveriş deneyimi sunuyorlar.

Okinawa'da 7-Eleven'ın içine adım atar atmaz - aynı zamanda konbini, Japonca market anlamına gelen kelime - Okinawa'da, ABD'de bulunduğum mağazalardan çok daha ileride olduğunu biliyordum.

İşte bir Amerikalının bakış açısından nasıl bir şey.

AA12oqpr.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Japonya'daki 7-Elevens, yiyecek ve içeceklerden çok daha fazlasını sunuyor.

Dünyadaki çoğu 7-Eleven gibi, ziyaret ettiğim Japon lokasyonları yılda 365 gün, günde 24 saat açık. Ama burada, içecek ve atıştırmalıklardan çok daha fazlasını sunuyorlar.

Genellikle ATM'ler, yazıcılar, fotokopi makineleri ve faks makineleri ile donatılmıştır. Birçoğu ayrıca ofis malzemeleri satıyor.

Ek bir bonus olarak, deneyimlerime göre, içindeki tuvaletler genellikle çok temizdir ve hatta bide içerir.

AA12ob2I.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Müşteriler burada çeşitli ev eşyaları ve banyo malzemeleri satın alabilir.

Japonya'da bir 7-Eleven yakınında naylon çoraplarınızı takarsanız veya gömleğinizi lekelerseniz, şanslısınız demektir. Mağazalar, taytlardan saç jölelerine, gömleklere, şampuanlara ve saç kremlerine kadar her şeyi taşıyor.

Ayrıca buradan tuvalet kağıdı ve temizlik malzemeleri satın alabilirsiniz.

AA12owZM.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mağaza, akşamdan kalma semptomlarını hafifletmesi beklenen içecekler, haplar ve tozlar ile birlikte alkol satıyor.

Gördüğüm kadarıyla, Japonya'daki 7-Elevens iyi alkol seçeneklerine sahip. Müşteriler, meyve suyu kutusuna benzeyen bir kapta bireysel bir alkollü içecek bile alabilirler.

Ayrıca, akşamdan kalma semptomları için reçetesiz satılan ilaçlar olarak işlev görmesi gereken vitamin takviyeleri ve protein jellerinin yanında içecekler, haplar ve tozlar buldum.

AA12ot8o.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mağazanın ana özelliği, taze hazırlanmış, yüksek kaliteli yiyecekleridir.

ABD'de, pek çok marketin sosisli sandviç veya ıslak pizza dilimleri gibi oldukça basit ve kaliteli yiyecekler sattığını ve yemek için yolumdan çıkmadığını gördüm. Burada sadece tipik benzin istasyonu yemeklerini bulamazsınız.

Japonya'da 7-Elevens'ın çok çeşitli lezzetli yemekleri hem yerli halkı hem de turistleri kendine çekiyor.

Mağazalarda taze tatma, yüksek kaliteli atıştırmalıklar ve yemekler bulunur. Dahası, çok uygun bir fiyata geliyorlar.

AA12ozkl.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Alışveriş yapanlar özel kahve içecekleri ve sıcak kahvaltılar için uğrayabilir.

Yoldayken 7-Eleven'a kahvaltı için gitseydim, mağazada sıcak olarak servis edilebilen bir paket akçaağaçlı margarinli krepi geri çeviremezdim. Onları meyve aromalı yoğurt ve meyve suyu, hazır kahve, çay veya sütle eşleştiririm.

Pek çok kahve içicisi, 7-Elevens'ın taze demlenmiş kahve ve latte'lerine yemin ederek, kalitelerinin popüler kafelerde servis edilen içeceklerle karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor. İçecekler de 7-Eleven'da çok ucuz ve seçenekler yaklaşık 0,75 dolardan başlıyor.

AA12ob3l.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bir dizi önceden paketlenmiş ramen, pirinç ve köri raflarda sıralanıyor.

Yerel 7-Eleven'ımın neredeyse tüm koridoru farklı türde kuru ramenlerle dolu. Diğer tarafta ise yemeye hazır pilav ve köri var.

Bulaşıkları hazırlamak için yapmanız gereken tek şey mikrodalgada ısıtmak.

AA12odZf.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mağazanın baharat ve soslara ayrılmış bir bölümü var.

7-Eleven, küçük baharat şişeleri, soslar ve soslardan oluşan bir bölüme sahiptir.

Ayrıca mağazanın plastik poşetlerde yumuşacık mayonez ve ketçap şişeleri satmasının da ilginç olduğunu düşündüm. ABD'de daha sıkı plastik şişelerde gelirler.

AA12ouB0.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Onigiri, 7-Eleven'daki en sevdiğim buluntulardan biri.

Onigiri, 7-Eleven'dan denemeniz gereken ilk şeylerden biri.

Popüler atıştırmalık, deniz yosununa sarılmış ve kıyılmış tavuk, sığır eti, mayonez veya ton balığı ile doldurulmuş bir pirinç topudur, ikincisi benim favorimdir.

Bu mükemmel boyuttaki atıştırmalık, 1 dolardan biraz daha pahalı.

AA12ox0U.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mağazalarda hem tatlı hem de tuzlu sandviçler bulunur.

2 doların biraz üzerinde, narin beyaz ekmek üzerinde kabuksuz bir sandviç olan 7-Eleven sando alabilirsiniz. Mağaza çok çeşitli seçenekler satıyor.

Yumurta salatalı sandviç muhtemelen en popüler olanıdır ve aynı zamanda denemenizi tavsiye ettiğim sandviçtir. Marul ve peynirle doldurulmuş jambon veya hindi gibi standart seçeneklerin yanı sıra, diğer sandviç teklifleri arasında domuz pirzolası ve yumurtalı tavuk teriyaki bulunur.

Tatlı bir şeyler istiyorsanız, burada 7-Elevens mevsime göre değişen dolgulu meyveli ve kremalı sandviçler de sunuyor.

Çilekli ve kremalı olanı özellikle ağız sulandıran ve tatlı ve tuzlu limon cipsleri ve genellikle Assam veya Darjeeling çay yaprakları ile yapılan popüler bir içecek olan kraliyet sütü çayı ile eşleştirmenizi tavsiye ederim.

AA12odZF.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bento kutuları hızlı ve lezzetli bir öğle yemeği için idealdir.

Bento, taşınabilir bir öğle yemeğidir ve Japonya'daki 7-Elevens, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Hareket halindeyken uygun fiyatlı bir yemek arıyorsanız, kutulu bir bento yemeği mükemmel bir seçenektir.

Buradaki 7-Elevens, köri, ramen, soba eriştesi ve yumurta, soya peyniri, tavuk ve dana pirzola ile doldurulmuş pirinç bento kutularına sahiptir.

Kasiyerler, müşterilere, çıkış yaptıklarında yemeklerinin sıcak ve yemeye hazır olması için bento kutularını ısıtmak isteyip istemediklerini bile soruyor.

AA12ob41.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kasadaki kızarmış yiyecekler mutlaka denenmeli.

Kasada sergilenen hafif yemeklerden birini denemeden 7-Eleven'dan ayrılamazsınız.

Kızarmış tavuk çılgınca popüler bir gıda maddesidir ve haklı olarak öyle. Ayrıca küçük bir plastik kapta ketçap ve hardalla gelen mısır köpeğini de seviyorum.

Hem kızarmış tavuk hem de corndog sadece 1 dolar civarında, yenilmesi zor bir fiyat.

AA12oosH.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Japonya'daki 7-Elevens ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri tatlılar.

Tatlıya düşkün müşteriler puding, hamur işleri, kekler, şekerlemeler ve bolca dondurma arasından seçim yapabilir. Mağazaların ayrıca etkileyici bir donmuş tatlı bölümü var.

Bir kese içinde soğuk, "içilebilir" dondurma, popüler bir seçim ve favorilerimden biri. Okinawa gibi çok sıcak, tropik bir adada yaşadığınızda, Coolish hareket halindeyken kolay ve dağınık olmayan bir muameledir.

Dondurma tatlı tercihiniz değilse, yine de birçok seçeneğiniz olacak.

Tuzlu limon gibi Japonya'nın özel KitKat lezzetlerinden birini denemenizi tavsiye ederim. Veya paketlenmiş bir hamur işi için şaşırtıcı derecede yapışkan ve nemli olan bir dilim kurabiye-kabuklu cheesecake veya zengin bir parça çikolatalı kek tercih edebilirsiniz.

AA12oqrj.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Ayrıca yeşilliklerle dolu oldukça sağlıklı bir yemeği 5 dolardan daha ucuza alabilirsiniz.

7-Eleven'ın tatlılarından ve kızarmış yemeklerinden bir molaya ihtiyacım olduğunda, birkaç koridor üzerinde bol miktarda taze ve sağlıklı seçenek bulabiliyorum.

4 dolardan daha az bir fiyata, soslarla dolu gevrek bir salata alabilirim. Yeşiller, mağazanın karışık meyve çantalarından biri ve soğuk limonlu soda ile iyi giderdi.

AA12ox1C.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Fırın bölümünde ekmek, unlu mamüller ve oda sıcaklığında sandviçler bulunur.

Mağazanın fırın bölümünde tatlı ve tuzlu ekmekler ve diğer unlu mamuller bulacaksınız.

Ayrıca 7-Elevens'ın, üzerinde mısır ve mayonez bulunan bir çörek arasına sıkıştırılmış oda sıcaklığında bir sosis sattığını da fark ettim.

AA12o6lO.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bireysel olarak terbiyeli et veya balık parçaları alabilirsiniz.

7-Elevens'ın burada ayrı ayrı paketlenmiş ve önceden baharatlanmış et ve balık parçaları sunmasını seviyorum.

Proteini pilav, marul veya erişteye ekleyerek yemeğinizi gerçekten özelleştirebilirsiniz.

AA12ob4W.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

7-Eleven'a her gittiğimde ilgi çekici, yeni yiyeceklerle karşılaşıyorum ve hala onları denemek için cesaretimi toplamaya çalışıyorum.

Buradaki mağaza koşularımın beni yeni yiyecekler ve tatlarla tanıştıran bir macera olacağına her zaman güvenebilirim.

Burada bulduğum atıştırmalıkların ve yiyeceklerin çoğu Japonya'da ve diğer bölgelerde popüler olsa da, bir Amerikalı olarak benim için hala yeni. Ama umarım hiçbir zaman yerel 7-Eleven'ın paketlenmiş bıldırcın yumurtasını veya füme kalamarını denemek için konfor alanımdan dışarı çıkmayacağım.

AA12ox3a.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Genel olarak, Japonya'daki 7-Eleven lokasyonlarında alışveriş yapmayı seviyorum.

İster en sevdiğim ikramları alıyorum, isterse bir kopyasını çıkarmaya çalışıyorum ya da hızlı bir öğle yemeği kapıyorum, Japonya'daki marketler bunu yapmak için harika bir yer.

Buradaki 7-Elevens kesinlikle ABD'deki evlerinden çok daha havalı ve kullanışlı görünüyor.

Kaynak: Insider

building-2583628.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.