Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

böylesini ne yapmalı

akıllıuslu

Önerilen İletiler

Ben birşey sormak istiyorum, çocuklarda cinsel eğitim kaç yaşında başlamalı size göre ve nasıl olmalı?

ben erken verilecek eğitimin de hiç verilmemesi kadar zararlı olacağını düşünüyorum ve bilinçsiz bir cinsel eğitimin de sakıncalı olacağını düşünüyorum...

çocuk po*nocusu doktor ve mühendisin çocukluklarını bilemiyorum ve bizim kuşağında cinsel eğitimi ailelerimizden almadığımızı biliyorum. çocuklarım bana bir bebeğin nasıl dünyaya geldiğini sorduklarında onlara dilim döndüğünce doğruyu anlatmaya çalıştım ama anlatırken sıkıldım ve ne kadar faydalı oldum bilemiyorum kendimden örnek verdim ama çevremde arkadaşlarımda da bunu görüyorum. Tek birşeyden eminim zamanı geldiğinde herkes gibi öğreniliyor ancak çocuklarımızı iyi gözlemlememiz gerektiğini ve eğilimlerini sezmemizin zor olmayacağını düşünüyorum.

bir doktorun da cinsel eğitimsiz olacağını düşünemiyorum. bunun bozuk bir ahlaki yapı ve sapkın düşünce ile alakalı olduğunu sanıyorum. özellikle cinselliğin bu kadar kolay yaşanacağı bir ortamda kalkıp çocuklara eğilim göstermenin akılla, ahlakla, insanlıkla alakalı bir mazereti olamaz. ve sedelina, taurusmutis gibi bende cezaların ağırlaştırılması gerektiğine inanıyorum eğer engel olamıyorsanız önüne geçmenin tek yolu caydırıcı cezalardır. Asmak kesmek çözüm değil diyenlere de soruyorum şimdi bu tecavüzcüleri ne yapalım eğitelim ve topluma kazandıralım mı? peki siz bu insanların eğitilebileceğine inanıyorsanız daha sonra çocuklarınızı emanet edebilecek misiniz onlara? :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 110
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Gerçi arkadaşımızın iznini almadım ama aile terbiyesine örnek olarak gösterilebileceğini düşündüğüm için buraya taşıdım.Umarım sakıncası yoktur..

Aç çocuklara yiyecek yardımı için açılan topicten:

Geçen yıldı , madalyonun öbür yüzünü ilk defa izlediğimde adeta donmuş kalmıştım..Sonra gözlerimin önünden adeta bir film şeridi aktı..Ellerimde tabakla çocuklarımın peşinde dolaştığımı, istediği herhangi bir şeyi hemen imkanlarım ölçüsünde onlara sunduğumu...ya ne bileyim işte her şeyi ,her şeyi izledim bir anda.

Sanki biraz da suçluluk duydum, istediklerine çok kolay ulaştırdığımız ve yokluk denen şeyi hiç hiç hissettirmediğimiz için.

Gerçi düzenlenen yardım kampanyalarında tüm ceplerini boşaltacak kadar da merhametli oldular, bunu nasıl becerdim bilmiyorum valla..Tek bildiğim içtikleri bir kutu kolanın parasını bile bağışlamaya yanaşmayan kimi arkadaşları tarafından uzaydan gelmiş biri gibi görülmeleri..

Ama herşey bizim elimizde; onlara iyi olanaklar sunabilsek bile tepkisiz , sorunlara sırtını dönen, sevgi ve merhamet sözcüklerinin anlamını bilmeyen , ben merkezci bireyler yetiştirmemek tamamen bizim elimizde..

Eğer ki biz onların gözünde iyi birer örnek olabilirsek, onlar da böylesi konularda sadece uzaktan seyirci olarak kalmayacaklar eminim buna...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşım önce sana şunu sormam gerekiyor :

-Bu uzmanlar kimlerdir?

Eğer cevabın okuldaki öğretmenlerse ,kusura bakma ama beni ikna etmem için çok uğraşmam lazım.Çünkü ben - öğretmen olan arkadaşlar varsa ben bir tek Sedelinayı biliyorum lütfen kusuruma bakmasınlar - bu anlamda çok düşünen ve çocuklara bir şeyler vermek için uğraşan öğretmene pek rastlamadım diyebilirim ve zorunlu olmasa çocuklarımın okula bile gitmesinden yana değilim.Çünkü bu sistemdeki okullarda artık salla başını al maaşını zihniyeti taşıyan kendilerini hiç bir anlamda yetiştiremeyip çocukların bile gerisinde kalan öğretmenlerle gerekli eğitimin ve öğretimin verilebileceğini sanmıyorum.TABİİKİ BÖYLE OLMAYAN İDEALİST VE KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ ÖĞRETMENLERİ TENZİH EDERİM.

Benim arkadaşlarım içinde 5-6 tanesi öğretmen ve onların ortak olarak söyledikleri bir şey var.Gerçi söyledikleri ders konusunda ma benim az sonra söyleyeceğim şeye de uyuyor.Diyorlar ki; çocuklara okula gelirken bir şey öğretmeyin çünkü yanlış öğreteceğiniz birşeyi düzeltmek doğruyu öğretmekten daha zordur.

Ailelerin eğitilmesi gerektiğini söylerken cinsel eğitimle ilgili yanlışlar ailede başlıyor.Çocuk öncelikle anayı babayı örnek alıyor.Bu yüzden önce aileler eğitilmeli.Bunun için kız çocukların özellikle okutulması daha da büyük önem taşıyor.Ailelerin eğitilmesi konusunda özellikle küçük yerlerde kahvehanelerde muhtarlık odalarında -bu tip yerlerde olursa kahve gibi adamların gitmeme durumunu da en aza indirmiş oluruz- o köyün ,kasabanın vs. öğretmeni, doktoru ihemşiresi gelip sohbet babında konuşmalar yapabilirler aslında bu zor bir şey değil .Kapalı toplumlar da kadınlar belki erkeklerle aynı anda dinlemekten utanabilir sıkılabilirler o zaman onlar için bayan görevliler bu işi yapmalı.En azından kadınlar kızlarına erkekler de oğullarına bu anlamda yardımcı olabilseler bu bile çocukların yanlış yollardan bu eğitimi almamaları açısından faydalı olur..

haklısın,ama üzerınde durulması gereken çocukları po*noya iten ve onların sırtından para kazanan zıhnıyette ınsanın yetişmesını engeleyecek bır eğitimin gerekliliği..bu insanlar para hırsından dıyelim,yada hastalıktan dıyelım bı şekilde çocukları hiçe sayıp acımadan tecavüzde bulunabılıyor,yada çocukları cinsel amaçlı satabılıyorlar..

buinsanlar için ne yapılmalı..tedavi diyoruz ama dediğim gibi bu tarz ınsanalr kendıleri istemedıkçe tedavıleri başarısız oluyor..çocuklrı po*noya iten bır insanın acıma duygusu zaten yoktur..o kazandığı paranın mutluluğu peşindedır.yaptığı şeyın sonuçları da umrunda değildir..

işte asıl sorun burada yatıyor..bu insanlar yaşadıkça çocuklarını anneler nasıl rahatlıkla dışarda oyuna gönderecek.artık anneler en yakın komşusuna güvenemeyip çocuğunu bırakamıyor..çocukalr dışarda değil dört duvarın içinde büyüyor.

ben anne yada baba değilim ama onların yaşadığı korkuyu en iyi onlr bilir..yada çocuğu kaçırılıp tecavüze uğrayan anne baba bilir o acıları..

içimiz rahat yaşamıyoruz,ben bır bayan olarak araba beklerken bıle ne korkular yaşıyorum bır araba gelırde benı içine atar dıye..

bu korkuları kimse çekmek zorunda değil...bu adamlar tedavı olamıyorsa muebbet hapse atılsınlar..ufacık bır kıza bunu yapan ınsan ben hastayım ondan yaptım deyıpte sokkata gezemez..çünkü çıkınca bu suçlara devam edicek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasıl içten gelen bir içgüdüdür. :) ..tecavüz olayının birçok kökeni vardır..

cezaların ağır olmasının sonuçalrını uygulamadan bılemeyız..

bır ekmek çalan çocuğa verilen cezayla,yada fikri yüzünden hapse atılan bırıyle bır tecavüzcünün cezasının çok farklı olmamasının neresınde adalet var sizce..

kımse asılsın kesilsin diyen yok burada dikkatli okuyun,sadece ağır cezadan bahsediyoruz..kım ne derse desin tecavüz cezaları caydırıcı değildir :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet yeni ve üzücü bir haber daha,İstanbul da 3 kişi hamıle bır bayanı yolun ortasında arabaya atıp kaçırdılar ve tecavüz ettiler..bayan 7 aylık hamile ve 21 yaşında..

bu piskopat hastalığına sahıp kişilerin bence ağır şekılde cezalandırılması gerekıyor..

yeter artık ne bu..

ağır ceza olmazsa elbette adam tekrar yapacaktır çıkınca..

bu insanlar yüzünden korku ilemı yaşayacağız..

üstelık bu olaylar sokak ortasında oluyor..

hala ağır cezaya karşı olana şaşarım ben..

bazı şeylerı anlamanız için sızın veya yakınlarınızın başına mı gelmesi gerekıyor :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet yeni ve üzücü bir haber daha,İstanbul da 3 kişi hamıle bır bayanı yolun ortasında arabaya atıp kaçırdılar ve tecavüz ettiler..bayan 7 aylık hamile ve 21 yaşında..

bu piskopat hastalığına sahıp kişilerin bence ağır şekılde cezalandırılması gerekıyor..

yeter artık ne bu..

ağır ceza olmazsa elbette adam tekrar yapacaktır çıkınca..

bu insanlar yüzünden korku ilemı yaşayacağız..

üstelık bu olaylar sokak ortasında oluyor..

hala ağır cezaya karşı olana şaşarım ben..

bazı şeylerı anlamanız için sızın veya yakınlarınızın başına mı gelmesi gerekıyor :excl:

bir arkadaşımın çok tecrübeli bir hakim olan babasının bir görüşünü nakletmek istiyorum:

Pek çok insan vardır ki yakalanmayacaklarını düşünürlerse 5 (beş) lira için cinayet işlerler

kısaca:

ceza hiç önemli değil

önemli olan yakalanacaklarını hissettirmek

nasıl?

batı ülkelerinde olduğu gibi

her parka, her köşeye, her sokağa

video kamera koyarak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çocuk po*nosuna bir internet kafeci olarak şiddetle karşı olduğumu belirtirim..

Çocuk po*nosu yapanların, yayınlayanların ve bu yayınları okuyan yada seyredenlerinde cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum..

Saygılar..

2000 internet kafeye kilit vuruldu

Çocuk istismarını önlemek için seferberlik başlatan polis, internet kafelere ani baskınlar düzenliyor. Son iki günde farklı şehirlerdeki 2 bin kafe mühürlendi. Ahlak dışı görüntüler yayınlayan 30 site sahibi tutuklandı.

İnternet kafelere gençler büyük rağbet gösteriyor. Pek çok ilde valilikler okul saatlerinde öğrencilerin kafelere girişini yasakladı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Kendinize çekidüzen verin. Ayağınızı denk alın." uyarısının ardından internet kafelere yönelik denetimler sıklaştırıldı. Ani baskınlar yapan polis ve belediye ekipleri, müstehcen yayınları engellemeyen 2 bin kafeyi mühürledi. Yasak olduğu halde 12 yaşın altındaki çocukların internet kullanımına izin veren işletmelere de kilit vuruldu. Ahlak dışı sitelere girenler ve buradaki görüntüleri bilgisayarına indirenler mercek altına alındı. Çocuk istismarı yapılan 30 internet sitesinin sahibi tutuklandı. İstanbul, İzmir, Ankara, Balıkesir, Manisa, Isparta, Mersin, Trabzon ve Antalya'da gerçekleştirilen operasyonlar önümüzdeki günlerde tüm Türkiye'ye yayılacak.

'Suçlu üretim merkezi'ne dönüşmekle suçlanan internet kafeler, velilerin de tepkisini çekiyor. Ders çalışmak yerine internet kafelere giderek bilgisayar başında zaman geçiren ilköğretim çağındaki öğrencilerin sayısı giderek artıyor. Şiddet ve müstehcenliğe karşı filtre uygulamayan kafeler, çocukların psikolojisini olumsuz etkiliyor. Anne-babaların yanı sıra öğretmenler de valiliklere müracaat ederek söz konusu işletmelerin kapatılmasını istiyor. Bunun üzerine birçok ilde öğrencilerin okul saatinde internet kafeye girmesi yasaklandı. Sınırlamaya uymayan işletmelere, 6 aya kadar hapis ve 3 bin YTL para cezası veriliyor.

20 bine ulaşan kafelerin denetimi 2005'ten itibaren belediyelere bırakıldı. Söz konusu işyerlerine ayda en az 4 baskın yapılıyor. Ruhsatsız kafeler kapatılırken, 12 yaşın altında çocuk bulundurduğu tespit edilen, po*nografik içerikli sitelere karşı filtre programı kullanmayan ve sigara içilmesine izin veren kafelerin 30 güne kadar faaliyetlerine son veriliyor. Uyarıları dikkate almayanların ruhsatı iptal ediliyor. Son zamanlarda özellikle okul saatlerinde öğrencilerin internet kafelerde olması velilerden büyük tepki görüyor. Veliler ve öğretmenlerin eğitim-öğretimi aksattığı gerekçesiyle şikayette bulunduğu birçok valilik, merkezî idareden yasal düzenleme talebinde bulundu. Başbakan'ın uyarısıyla son bir haftada emniyet müdürlükleri ve belediyeler internet kafelere şok baskınlar düzenledi. Denetimlerde pek çok kafenin yasak olduğu halde 12 yaş altındaki çocukların internet kullanmasına izin verdiği tespit edildi. Bazılarında da müstehcen yayınlara karşı filtre işlevi gören bilgisayar yazılımlarının bulunmadığı ortaya çıktı. Bu doğrultuda 3 ile 30 gün arasında kapatılan kafeler eksikliklerini tamamlamaları durumunda yeniden faaliyete geçebilecek. Aksi halde ruhsatları iptal edilecek. İnternet Evleri Derneği Başkanı Yusuf Andiç ise, "Kurallara uymayan kafeler tabii ki kapatılsın. Ancak işini doğru düzgün yapan işletmeciler göz ardı edilmesin." diyor.

Polis ve belediyelerin gizli operasyonları, İstanbul, İzmir, Ankara, Balıkesir, Manisa, Isparta, Mersin, Trabzon ve Antalya'da gerçekleştirildi. Aynı esnada 30 internet sitesi sahibi de çocuk po*nosu iddiasıyla tutuklandı. Valiliklerin okul saatlerinde öğrencilerin kafelere girmesini yasaklamasının ardından denetimler giderek artıyor. Birçok ilde öğrencilerin saat 08.00-19.00 arası internet kafelere girişi yasaklandı. Filtre takılan kafelerin sadece merkez bilgisayarına önleyici sistem taktıkları belirtilirken, kontrollerde 12 yaş altındaki çocukların kolaylıkla po*no sitelerine girebildiği görülüyor. Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, son yıllarda çocukların bu tür salonlara giderek hem derslerini aksattığını, hem de ahlaka aykırı görüntüler izlediği yönünde şikayetler geldiğini belirtiyor. Hatipoğlu, "Biz de uygulamada internet kafelere 12 yaş ve altındaki çocukların girmelerini yasakladık. Ancak velileriyle birlikte girebiliyorlar. İleri gidilirse kapatmaya kadar gideceğiz." diyor. Yasaya uymayan işletmelere, Kabahatlar Kanunu'na göre 3 aydan 6 aya kadar hapis, 3 bin YTL'ye kadar da para cezası veriliyor.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü de denetimlerini artırdı. 29 kafenin ruhsatsız çalıştığını tespit eden yetkililer, operasyonlarda en çok cezayı po*nografik siteleri engelleyici programı bulunmayan kafelere kestiklerini ifade ediyor. Tokat'ta iki gün önce yapılan baskınlar sonucu 5 internet kafe mühürlendi. Esenler Kaymakamlığı ve Belediyesi de şok baskınlar düzenleyenlerden. 216 işletmenin bulunduğu ilçede 24 kafe mühürlenirken, 18 bin YTL de para cezası kesildi. Belediyeler, en az 500, en fazla bin YTL para cezası kesebiliyor. Bahçelievler'de 35 internet kafeye kilit vuruldu. İstanbul'un çeşitli semtlerinde internet üzerinden po*nografik yayın yapan sitelere yönelik çalışmalarını sürdüren emniyet, 30 ayrı adrese operasyon düzenledi. Bir doktorun da aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına alan polis, bu kişilerin merkez yayını yaptıkları 15 bilgisayara da el koydu. Gözaltına alınan kişilerin, internet üzerinde oluşturdukları po*nografik siteler aracılığı ile po*no ve çocuk istismarına yönelik görüntüleri satarak veya yayınlayarak haksız kazanç sağladıkları belirtildi.

Korsanlar, müstehcen sitelere girenlerin banka hesaplarını boşaltıyor

İnternet üzerinde son birkaç yıldır özellikle çocuk po*nosu yayını yapan sitelerdeki artışın asıl sebep Bilişim Polisi'nin yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. Bugün tüm dünyada en çok para kazanan adresler arasında yer alan çocuk po*nosu ve arkadaşlık sitelerinin birçoğuna trojan denilen casus programlar yükleniyor. Abone olmak veya para ödemek gerekmediği için kolayca girilen adreslerde bu programlar, bilgisayara gizlice yerleşiyor. Daha sonra aynı bilgisayardan bankacılık işlemleri yapılırken, casus program devreye girerek şifreleri kendisini yollayan sanal korsanın bilgisayarına gönderiyor. Bir anda bilgisayar kontrolünü farkında olmadan başka birine kaptıran ziyaretçilerin özel bilgileri anında ele geçiriliyor. TC kimlik numarasından tüm notlarını bir anda kaybeden ziyaretçilerin banka şifreleri çözülüyor ve hesabı boşaltılıyor. Abone olmak amacıyla kredi kart numarasını bu tür adreslere yazan kişiler ise sahtekarların zorlanmadan sanal banka işlemi yapmasını sağlıyor. Geçen günlerde 320 sitenin müstencenlik iddiasıyla kapatılmasının altında yatan sebeplerden biri de bu. Zararlı içerikli olduklarından bu tür adreslerden uzak durulmasını tavsiye eden Bilişim Polisi, "Bilgisayarınızın kontrolü bir anda yabancı birisinin eline geçebiliyor. Sanal banka kurbanları, po*no sitelerinden bulaşan virüsler nedeniyle yüklü miktarlarda para çaldırıyor." diyor.

Zaman

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir arkadaşımın çok tecrübeli bir hakim olan babasının bir görüşünü nakletmek istiyorum:

Pek çok insan vardır ki yakalanmayacaklarını düşünürlerse 5 (beş) lira için cinayet işlerler

kısaca:

ceza hiç önemli değil

nasıl?

video kamera koyarak

Sevgili arkadaşım;

Elbette bu da önemli ama yakalandıktan sonra alacağı cezanın,göreceği muamelenin hafifliğide tabiri caizse azdırıyor bunları.Kameralara sırıtan,dalga geçen zanlıları hepimiz görüyoruz sanırım.Önemle,üstüne basa basa söylüyorum;CEZALAR, SUÇTAN CAYDIRICI HALE GETİRİLMELİ..

Saygı ve sevgilerimle..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşım;

Elbette bu da önemli ama yakalandıktan sonra alacağı cezanın,göreceği muamelenin hafifliğide tabiri caizse azdırıyor bunları.Kameralara sırıtan,dalga geçen zanlıları hepimiz görüyoruz sanırım.Önemle,üstüne basa basa söylüyorum;CEZALAR, SUÇTAN CAYDIRICI HALE GETİRİLMELİ..

Saygı ve sevgilerimle..:clover:

Çoğu durumda cezanın caydırıcı olmaması suça teşvik edici oluyor, bunda haklısınız.

Peki sizce bu ********* tecavücü yapan kişi "nasıl olsa cezası az" diye mi yapmıştır?

Bu kişi cezaevinde deşifre olursa mutlaka linç edilecektir. Daha önce benzerleri oldu, bu kişi de bunu tahmin ediyor olmalı.

Kişi yakalanmayabileceğini düşününce cezanın büyüklüğü etkisiz kalıyor bence.

Saygı ve sevgilerimle. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kısaca:

ceza hiç önemli değil

nasıl?

video kamera koyarak

haklısınız fakat ülkemız bu şartları sağlayacak düzeyde değildir..diğer konuya gelınce hapisten sağ çıkan tecavüzcüde çok fazla..hepsı şişlenmıyor..hapiste bi şekılde öldürülenler genelde mağdurun yakınları tarafından yaptırılıyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.