Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Mutfak Yaratıcılığı: Mutfak adasını nasıl aydınlatabilirim

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Mutfak Yaratıcılığı: Mutfak adasını nasıl aydınlatabilirim

Mutfağında hoş bir ada sergileyen her ev olmayabilir, ancak bu muhteşem yaratılışın tadını çıkaracak kadar şanslı olanlar kesinlikle birçok faydasını takdir ediyorlar. Buna karşılık, ev sahiplerimiz mutfak adalarımızı mümkün olduğunca mutlu tutmak için üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu, onları temiz ve uygun çalışma düzeninde tutarak, aynı zamanda onları giydirdiğimiz şekilde yapılır. Ve bunu (mutfak planlama endüstrisindeki çok sayıda profesyonel tarafından söylediğimiz gibi), bir mutfak adasının aydınlatmasını giydirme konusunda, doğru dengeyi bulmanın çok önemli olduğunu gördük. Ama endişelenme. Her zamanki gibi homify yardım etmek için burada…

1. Neden mutfak adanızı iyi aydınlatmanız gerek?

BB16WEVp.img?h=748&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Çünkü çalışma alanınızın üzerinde önemli görev aydınlatması (uyanıklık ve verimlilik için önemlidir) sağlar. Ayrıca, kaynar yüzeylerin ve keskin nesnelerin düzenli olduğu bir alanda gerçekten mümkün olduğunca net görmelisiniz.

Ancak bunun dışında, mutfağınızın aydınlatmasının (olması gerektiği kadar pratik) de evinizin genel tarzına önemli bir katkıda bulunduğunu unutmayın.

2. Sarkıt mutfak aydınlatma

BB16WDGh.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Sarkıt ışıklar, mutfak adası aydınlatması söz konusu olduğunda kesinlikle en trend seçimdir. Aşağıya doğru yönlendirilmiş ampulleri sayesinde etkili görev çakmakları olarak bilinen kolyeler, ışık kaynağını uzun kabloları ile eyleme daha yakın hale getirmede çok esnektir.

Ve hepsinin en iyi gerçeğini unutmayalım: kolye uçları zengin bir şekil ve stilde mevcuttur, yani mutfağınızın görünümü için mükemmel tasarımı bulmanız gerekir.

3. Mutfak aydınlatma için Lineer avizeler

BB16WdmL.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Doğrusal avizeler çok ışıklı armatürlerden oluşur (genellikle dikdörtgen veya tezgah veya masa ile eşleşecek şekilde uzatılır). Bu armatürler genellikle zarif / modern / ilginç / çekici tasarımları ile mutfakta bir odak noktası olarak hizmet eder.

Doğrusal bir avizeyi mutfağınızdaki başka bir kolye ile eşleştirmenin tavsiye edilmediğini bilin - çok meşgul ve dağınık bir etki.

4. Mutfak aydınlatma için Gömme ışıklar

BB16WEVF.img?h=748&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Alçak tavanlarınız mı var? Ya da belki de pişirme alanınız boyunca net ve düz bir görüş hattını mı tercih edersiniz? Gömme ışıklar, herhangi bir kafa boşluğu kullanmadan görev aydınlatması eklemek için idealdir.

Ve gömme ışıkları ve kolye uçlarını kesinlikle aynı alanda eşleştirebileceğinizi unutmayın. Birçok durumda, gömme ışıklar, altlarındaki kolyelere ekstra bir göz kamaştırması eklemeye yardımcı olur, böylece kolye (ve altındaki adanız) çok daha çarpıcı hale gelir.

5. Mutfak adası aydınlatmak için mükemmel yükseklik?

BB16WsWx.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

75 cm bir aydınlatma armatürünün altı ile tezgah arasında mükemmel bir mesafe olarak kabul edilir. Ancak, istisnalar ortaya çıkıyor.

Örneğin, daha fazla aydınlatma elde etmek için daha küçük ışıkların adaya / tezgahın yakınına asılması gerekebilir. Ve tam tersi, daha büyük ve daha aydınlatıcı armatürler daha yüksek asılabilir.

Peki ya evinizdeki uzun boylu insanlar? Mutfağınızda net bir görüş çizgisi var mı veya bu kolyeler sadece kafa çarpması için yalvarıyor mu?

Son olarak, adanızda bir ocak varsa, bu ışınları ısı yayılan yüzeyden korumak için bu ışıkları 3-6 inç daha yükseltmeniz gerekebilir.

6. Bir mutfak adası için kaç tane lamba olmalı?

BB16Wv86.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Hiç Üçün Kuralı'nı duydunuz mu? İç tasarım ile doğru görsel orantıya ulaşmaya yardımcı olur ve temel olarak bize üç kişilik gruplar halinde düzenlenmiş nesnelerin daha fazla görsel yumruk olduğunu öğretir. Aslında, tüm tek sayılar çift sayıların üstünde tercih edilir (yani 4 yerine 5 sehpa kitabı veya 2 yerine 3 duvar sanatı parçası).

Bu nedenle, mutfağınızın, adanızın ve bu aydınlatma armatürlerinin boyutlarına bağlı olarak, 3 yerine 5 veya 7 gruplarını seçmeniz daha iyi tavsiye edilebilir.

Ama elbette bu kural taşla yazılmaz. Ve kesinlikle küçük bir adanın sadece 2 kolye ile yeterince aydınlatılacağı durumlar vardır. Eviniz, kurallarınız!

Zhushing pişirme alanlarından bahsetmişken, hiç merak ettiniz Hangi mutfak düzeni sizin için (ve eviniz) en iyisidir?

Kaynak: Homify

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Benim mutfağımda adanın üstünde tencere askısı var. Tavana asılı ama ben ce de senin seçtiğin rengi o kadar cıvlak olmamak şartıyla olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Co-Admin
22 dakika önce, Admin dedi:

Benim mutfağımda adanın üstünde tencere askısı var. Tavana asılı ama ben ce de senin seçtiğin rengi o kadar cıvlak olmamak şartıyla olabilir...

Nasıl tencere askısı? Hani bakır tencere tava asıyorlar sıraya öyle bişey mi?

Aslında ben rattan sarkıtları çok seviyorum daha sıcak geliyor bana. Ama mutfakta yağlanma olacağından temizliği sıkıntı olabilir.

https://pin.it/icSSWDZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.