Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tia-Clair Toomey'in dünyadaki en formda / Zinde kadını olmasına yardımcı olan 5 ilke ve orada kalmak için uyguladığı sistem

Önerilen İletiler

• Admin

Tia-Clair Toomey'in dünyadaki en formda / Zinde kadını olmasına yardımcı olan 5 ilke ve orada kalmak için uyguladığı sistem

Kondisyon söz konusu olduğunda,  bir otobüsle yarışabilir ve işte o kadın.

BB13dDPY.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Birçoğumuz eski seviyeye ulaşmaktan mutlu oluruz, Tia-Clair Toomey ikincisi olarak bir ya da 20 seviyeye çıkmak istediğine karar verdi.

26 yaşındaki Toomey, son üç yıldır CrossFit Oyunlarını kazandı ve bu da onu resmen dünyadaki en uygun kadın yapıyor.

Deneyimsiz olanlar CrossFit'in sadece süper güçlü olmayı içerdiğini düşünürken, geçen yılki Oyunlarda yarışmacılar inanılmaz dayanıklılık, hız ve güç özellikleri sergilemek zorunda kaldılar - ip tırmanışlarını, yüzmeyi, çömelme koparmalarını, amuda yürüyüşleri, 50 lb ile 1,5 km koşmayı düşünün ağırlıklı sırt çantası, kas-up, temiz ve gerizekalı, kürek yatılı, burpees ve daha fazlası.

BB13dB9x.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Oh, ve hepsi art arda günler boyunca neredeyse hiç iyileşme süresi ile yapılmadı. Ortalama bir insanı sadece düşünerek çökertmek yeterlidir.

Gerçi Toomey değil.

2018'de Commonwealth Games'te halter için altın kazanan ve 2016 Olimpiyatları'nda yarışan Avustralyalı, Insider'a nasıl zirveye ulaştığı ve orada kalmak için nasıl eğittiği hakkında konuştu.
Toomey neredeyse bir seanstan sonra CrossFit'ten ayrıldı

Avustralya, Queensland'da büyüyen Toomey aktif bir çocukluğa sahipti ve rekabetçi sporları severdi, ancak çoğunlukla atletizm alanındaydı.

O zamanki erkek arkadaşı ve şimdi kocası ve teknik direktörü Shane Orr onu 2013'te onunla bir CrossFit oturumuna katılmaya ikna edene kadar her türlü kuvvet antrenmanını denedi.

Ve neredeyse geri dönmedi.

"O sırada koçluk yapan koçla gerçekten bağlantı kurmadım," dedi Toomey.

BB13dxiI.img?h=669&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Ancak, spor salonu dışındaki antrenörle birkaç garip karşılaşma yaptıktan ve neden geri dönmek istemediğine dair gerçek bir neden olmadığında, Toomey içeri girdi ve başka bir denemeye karar verdi.

Bir aylığına kaydolmak zorunda kaldı ve o ayın sonunda bağlandı.

Toomey zaten formda olduğunu düşündü, ancak CrossFit'e uygun değil, "çalışıyor" dedi. Ve yeni teknikler öğrenmenin "göz açıcı" olduğunu söylüyor.

Ancak CrossFit, Toomey'e, rekabet ederken savaşın% 80'ini koruduğu zihinsel gücün önemini de öğretti.

Toomey'in başarısına yol açan 5 temel ilke

1. Kendinize sınırlamalar koymamak

Toomey, Olimpiyatlarda ne için olduğunu bilmese bile genç yaşlardan itibaren yarışmak istedi.

“Sadece yapmam gereken şey buydu” dedi.

"Sürekli olarak işe koyulmak, gerçekten bir hedefe ulaşmak için çok çalışmak - ne yapmak istediğimi bilmiyordum çünkü kendime hiçbir zaman sınırlama koymak istemedim."

Ama sürekli kendi kendine sordu: Gerçekten ne kadar iyi olabilirim?

BB13dB9E.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

2. Zayıflıklarınızı geliştirmeye odaklanmak

Toomey ağırlık kaldırmaya ilk başladığında, “ne kadar kötü olduğunu ifade edemeyeceğini” söyledi. Ama bu onun üzerinde daha fazla çalışmak istemesine neden oldu.

"O kadar kötüydüm ki, gerçekten odaklanmak ve gelişmeye çalışmak istediğim bir şeydi."

Ve bu, bugüne kadar sürdürdüğü bir zihniyet: Insider, Toomey'e eğitimden nefret ettiği herhangi bir disiplin veya egzersiz olup olmadığını sorduğunda, sadece daha zor hareketleri üzerinde çalışacak bir şey olarak düşündüğünü açıkladı, bundan hoşlanıyor.

3. Acıyı kucaklamak

Toomey, acıyı kucaklamanın her anlamda güçlenmenin gerekli bir parçası olduğunu bilir.

“Belirli bir hareketi yapmakta çok rahat olsam da, bunun için gerçekten çok çalışmam gerekse de, süreci çok seviyorum çünkü bunu yaparak ne kadar iyi olduğumu biliyorum.” Dedi.

Örneğin kaslar ağrılıdır ve "çok vergilendirir", ancak bu Toomey'nin daha fazla çalışmak istemesini sağlar.

"Sürekli daha iyi olmaya çalışıyorum" dedi. "Asla şikayetçi olmak istemiyorum. Bunu yaparak acıyı çok kucaklıyorum ve bu sadece yaptığımın ve kim olduğumun bir parçası."

Her şeyin yandığını hissettiğinde ve devam edemeyeceği için çok acıyor çünkü Toomey kendine soruyor: Bunu ne kadar istiyorum?

BB13dDQk.img?h=1399&w=1119&m=6&q=60&o=f&

4. İnsanları yanlış kanıtlamak istemek

Toomey her zaman yönlendirilmiş ve kararlı olmuştur ve asla birisinin bir şey yapamayacağını önerdiğinden daha fazla değildir.

"Birisi bana bir şey kaldıramadığımı ya da bir şey yapamayacağımı söylerse, her zaman o kadar güçlü bir fikrim var ki yapmak istediğim tek şey onların yanlış olduğunu kanıtlamak" dedi.

"Sanırım gücümü geliştirmeme gerçekten yardımcı olan ve sadece oraya gidip şunu söyleme konusunda beni süper kararlı kılan şey bu: Biliyor musun? Bu insanların bana hayatımı nasıl yaşayacağımı söylemelerine izin vermeyeceğim."

5. Hissetmediğin günlerde kendini dövmemek

Fitness Toomey'in kariyeri olduğundan, havasında olmadığı zaman antrenman yapmak gerçekten bir seçenek değildir. Bununla birlikte, o günlerde kendini dövmediğini söyledi.

"Gösterdiğim sürece, işi bitirdiğim ve o gün elimden gelenin en iyisini yapacağım sürece, daha fazla bir şey isteyemem," dedi.

"Evet, yoğunluk o gün için orada olmayabilir, ama sorun değil. En iyi yaptığınızı düşünerek o gece yatağa gidebileceğiniz sürece."

Toomey CrossFit Oyunlarından önce günde 10 saat çalışıyor

Toomey, "En iyi kalmak için bu işe girmem gerekiyor," dedi. Ve oğlum, çalışıyor mu?

Toomey, Orr ve hüküm süren CrossFit Games erkekler şampiyonu Mat Fraser ile antrenman yapıyor.

İki eğitim günü aynı değildir, ancak ikili bir yarışmaya hazırlanırken günde üç uzun egzersiz seansı yaparlar.

Örneğin, sabahları iki saatlik bir bisiklete binebilirler, sonra beş ila altı saatlik bir spor salonu seansı yapabilirler ve pistte iki saatle bitebilirler.

BB13dB9G.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Sadece okumak size uzanma ihtiyacını hissettirebilir, ancak Toomey çok uzun süre antrenman yapmak zorunda olduklarını söyledi çünkü CrossFit'te odaklanmak zorunda oldukları “sadece çok fazla unsur” var.

"Ağız kavgası var, Olimpik asansörleriniz var, jimnastik gücünüz ve yeteneğiniz var ve sonra çeşitli farklı Metcons [kısa süreli yüksek yoğunluklu metabolik kondisyon antrenmanları] yapmak istiyorsunuz. .

"Düşünecek çok şey var, çünkü kapsayacak çok şeyimiz var ve CrossFit Oyunları için ne yapacağımız hakkında hiçbir fikrimiz yok."

Toomey bir yarışmaya hazırlanmadığında bile, ortalama bir gün sabah spor salonunda dört saat, öğle yemeği için bir mola, daha sonra havuzda bir buçuk saat yüzme içerebilir.

"Bu güzel ve rahat bir gün," dedi ve başlangıçtaki fitness seviyesini yıl boyunca korumak için yaptığı şeyin bu olduğunu ekledi.

Kilitleme sırasında uyum sağlamak zorunda kaldı

Tennessee, Cookeville'de yaşayan Toomey, herkes gibi koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşam tarzını değiştirmek zorunda kaldı. Yani onun için spor salonuna, havuza ya da koşu parkuruna gitmeye gerek yok.

Fraser ile antrenman yaptığı oldukça iyi bir garaj spor salonuna sahip olduğu için şanslı.

Bununla birlikte, Insider'ın hızlı bir şekilde öğrendiği klasik Toomey stili, mevcut kısıtlamaları bir aksilik olarak değil, bir fırsat olarak görüyor.

BB13dxiX.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

“Gerçekten harika bir şey, evrim geçirebildiğimiz ve sadece sahip olduğumuz şeylerle çalışabildiğimizdir” dedi.

"Sahip olduğumuz şeyle elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ve kesinlikle gücüm hala yükseliyor, fitness seviyem kesinlikle arttı ve orada olmama rağmen nerede olduğumdan çok, çok mutluyum '' eğitim rejimimizde değişiklikler oldu.

"Hepimizin bununla bir araya geleceğimize, çok şey öğrendiğimize ve bunun için daha güçlü olacağımıza gerçekten inanıyorum."

2020 CrossFit Oyunları hala halka açık olmayacak ve tarih henüz onaylanmadı.

Her ne zaman olsalar da, Tia-Clair Toomey unvanını savunmak için raring olacak.

Kaynak: Insider R. Hosie

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.