Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

birinci tehdit ?

bozan

türkiye cumhuriyeti için öncelikli tehdit nedir?  

31 üye oy verdi

1. 1. türkiye cumhuriyeti için öncelikli tehdit nedir?

• Ayrılıkçı terör
      12
    • İrtica
      25
    • Ekonomik bağımlılık
      13
    • ABD
      1
    • AB
      0
    • İran
      3
    • İsrail
      0
    • Eğitimsizlik
      16

Önerilen İletiler

Bence ekonomik bağımlılık. Çünkü ekonomik yönden güçsüz olur elimiz kolumuz bağlanırsa ABD hedeflerine daha çabuk ulaşır. IMF ve Dünya Bankası ABD güdümünde zaten. Eğer ekonomik bağımsızlığa sahip olursak ABye ihtiyaç azalır ve eğitim standartı artar. Aynı zamanda ekonomik gücümüz sayesinde teröründe üstesinden çok daha çabuk gelebiliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence ekonomik bağımlılık. Çünkü ekonomik yönden güçsüz olur elimiz kolumuz bağlanırsa ABD hedeflerine daha çabuk ulaşır. IMF ve Dünya Bankası ABD güdümünde zaten. Eğer ekonomik bağımsızlığa sahip olursak ABye ihtiyaç azalır ve eğitim standartı artar. Aynı zamanda ekonomik gücümüz sayesinde teröründe üstesinden çok daha çabuk gelebiliriz.

18465[/snapback]

yukarıda oy verme noktası da var. bari ankete benzesin.sevgiyle kal

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kesinlikle eğitimsizlik...Ve tabii bu eğitimin hangi ideoloji sahipleri tarafından verildiği de önemli..Çünkü malesef Eğitim bazı çıkar çevrelerinin eline düşmüş durumda...Örnek : YÖK!!

Eğitimden bi haber insanlar eğitimin başında :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim

Hakan ne bu şimdi :excl:

MARCUS'um hiç mi FİLM izlemedin,TOSUN PAŞA'daki rakiplerimiz bunlar...

AZMAN beni ŞABAN ilan etti ya ...bakınız:KÜRT SORUNU=KÜRT İSTİLASI

Ben de sevinsin İKON'cuğum diye devam ettiriyorum...ŞABAN olmak güzel de ben LÜTFÜ olmayı tercih ederdim...Ya da küçük enişte....,ama AZMAN öyle uygun görmüş ne haddimize...

En büyük düşman...TELLİOĞULLARI'dır...

Bu anketi düzenleyeni de kınıyıorum...Sadece bir kaç şık vermişler,bu yönlendirmeli ankete giriyor...En azından TELLİOĞULLARI şıkkını görmek istiyorum...

Yaşasın SEFEROĞULLARI..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TELLİOĞULLARI...

BİR FORUM YAZARI BİR KONU

BU HAFTAKİ KONUK ; HAKANBARANYİLDİRİM.

SORU ; TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN BİRİNCİ TEHDİT NEDİR ?

YANIT ; TELLİOĞULLARI.

BUYRUN. BİLMEM ANLATABİLDİK Mİ ?

SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MARCUS'um hiç mi FİLM izlemedin,TOSUN PAŞA'daki rakiplerimiz bunlar...

AZMAN beni ŞABAN ilan etti ya ...bakınız:KÜRT SORUNU=KÜRT İSTİLASI

Ben de sevinsin İKON'cuğum diye devam ettiriyorum...ŞABAN olmak güzel de ben LÜTFÜ olmayı tercih ederdim...Ya da küçük enişte....,ama AZMAN öyle uygun görmüş ne haddimize...

En büyük düşman...TELLİOĞULLARI'dır...

Bu anketi düzenleyeni de kınıyıorum...Sadece bir kaç şık vermişler,bu yönlendirmeli ankete giriyor...En azından TELLİOĞULLARI şıkkını görmek istiyorum...

Yaşasın SEFEROĞULLARI..

hakan o zaman neden cevabini burda veriyorsun? illa cevap vermen gerekiyorsa o topic'e yaz lütfen, burda da kavga çikmasin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her ne kadar siyasi bir globallesme su an icin tartisma konusu olsa da, ekonomik globallesmenin gerceklemekte oldugu inkar edilemez; cünkü bunu hayatimizin her alaninda hissetmekteyiz.. günümüz dünyasinin ve globallesen kapitalizmin bir gercegi herkesin (bu özel alan da olabilir kamu alani da) kendi çikarini maksimize etmeye çalismasidir. bu olgu devletler arasi iliskilerde de bu sekilde tezahür eder. eger ülkeler bu sekilde genel bir çikar maksimizasyonuna gitmek istiyorlarsa ki öyleler, öncelikle ekonomi alaninda güçlü olmalidirlar. ekonomik bagimlilik ister siyasi olsun, ister sosyal, isterse de kültürel her tür tehlikenin baslangicini olusturacak potansiyele sahiptir. cünkü ekonomik olarak bagli olunan ülkeler, bagli bulunan ülkeden, yine bir çikar maksimizasyonu saglamak icin ellerindeki ekonomik avantaji kullanacaklardir. bu tarihsel süreç icinde hep böyle olmustur. bunun en basit örnegi osmanli devletidir. batili ülkeler kapitülasyonlari kullanarak ülke üstünden birçok çikar elde etmistir ve tek tarafli olarak osmanli devletini kendilerine baglamislardir. osmanli devletinin dagilma karsinda elinin kolunun baglanmasi bu yüzdendir. bütün osmanli kurumlari (buna egitim de dahil) batinin dayatmalariyla yozlasmistir.

ekonomik bagimlilik olgusu yalniz türkiye icin degil, bütün dünya devletleri icin en büyük tehdittir.

ortadogudaki bütün karmasanin da esas nedeni budur. dünyadaki petrol rezervinin en büyük kismi bu bölgede bulunmaktadir. bu yüzden bölgedeki çatismalar araliksiz sürmektedir. nedeni de iste ülkelerin çikar maksimizasyonunu saglamak istemeleridir. oradaki enerji kaynagini ellerinde tutarak diger ülkelere karsi önemli bir koz elde etmeye (ayni zamanda var olan güçlerini kaybetmemek için) çalismaktadirlar. Irak savasi öncesinde ve sonrasinda yerlesen "PETROL PASTASINDAN PAY ALMA" sözü tamamen bu mantiga oturmaktadir. pastadan pay alanlar ve alamayanlar.. dünyadaki genel durum budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.