Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

nickinizin anlami

dilku

Önerilen İletiler

Hz. Mevlânâ bir gün Konya sokaklarında dolaşırken avladığı tilkinin postunu kendi lehçesiyle "dilku, dilku" diye bağırarak satan bir Türkmen'in bu nağmesinden cezbeye gelerek orada Semâ etmeye başlar. Çünkü 'dilku' kelimesi Farsça'da 'gönül neredesin?' anlamına gelmekte ve kelimeyi bu taraftan anlayan Hz. Mevlânâ'ya kafi derecede malzeme olmaktadır.

dil-ku?

dil-ku?

kalp nerede?

kalp nerede? :wub:

sizin nickinizin anlami ne??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 233
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arkadaşlar daha önce bir yerlerde nickimi açıklamıştım gene açılıyım. Kralı bilmeyen yoktur heralde.... Kralın ne olduğunu yazarsam sizlere hakaret etmiş olacağım, o yüzden onu geçiyorum ama klralx nedir..?

Valla x' i bende bilmiyorum. Zaten bilmediğim için x yazdım. Yani bir bilinmeyenli denklem misali...)) bilen varsa yazsın..

kral+x=kralx ise

x=?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar daha önce bir yerlerde nickimi açıklamıştım gene açılıyım. Kralı bilmeyen yoktur heralde.... Kralın ne olduğunu yazarsam sizlere hakaret etmiş olacağım, o yüzden onu geçiyorum ama klralx nedir..?

Valla x' i bende bilmiyorum. Zaten bilmediğim için x yazdım. Yani bir bilinmeyenli denklem misali...)) bilen varsa yazsın..

kral+x=kralx ise

x=?

17611[/snapback]

x=???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kusadali_emix;

kuşadalı derken memleketim olan kuşadası anlamında

emine de güvenilir anlamına gelmektedir.(açıklamanın kısası :) )

emix;emine isminin arkadaşlarımca değişime uğramasıdır:)

biraz asice bizim gurubun takıntısıdır....bizim gurupta çok emine olunca izmirliye emi banada emix olayı oldu :)

emix denince ilk kelime yes gelir aklıma.....(çünkü seslenirken kullandıklarından olsa gerek)

isteyeğe görede emoş ,emzik, gibi kısaltmalar var ki bunlar benim sevmediklerim arasında gelin siz bana emix diyin kafi.........

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kusadali_emix;

kuşadalı derken memleketim olan kuşadası anlamında

emine de güvenilir anlamına gelmektedir.(açıklamanın kısası :) )

emix;emine isminin arkadaşlarımca değişime uğramasıdır:)

biraz asice bizim gurubun takıntısıdır....bizim gurupta çok emine olunca izmirliye emi banada emix olayı oldu :)

emix denince ilk kelime yes gelir aklıma.....(çünkü seslenirken kullandıklarından olsa gerek)

isteyeğe görede emoş ,emzik, gibi kısaltmalar var ki bunlar benim sevmediklerim arasında gelin siz bana emix diyin kafi.........

:)

17818[/snapback]

ben seni erkek saniyordum kiz :D:P:online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuşadalı emix temi bayanmış. Yoksa ben yanlış yerdemiyim ya.. Herkes bir bir bayan çıkıyor. Bayanlara ait bir forumdamıyımmm..)) Biri bana burada kimler bayan söylermiii.))

17823[/snapback]

kral hadi ya yapma nerem erkek

laf aramızda bana erkek emix derler.....

üzülme ben sana eşlik ederim....

bu arada denklemde yanlış var......

karl+x=karlx

denklemi çözülemez.......

şayet çözüldü diyelim.kesin sıfır çıkar..

öyle olur ya... hep.........;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.