Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ELÇİLERİN ARASINI AYIRANlLAR İNKARCIDIR

haksöz

Önerilen İletiler

Sözüm ona müslüman olduğunu iddia edenlerin ağzından Muhammedi çok sevdiklerini, her konuda ona uymak gerekli olduğunu ballandıra ballandıra anlatıkklarına bir çok kereler şahit olmuşsunuzdur.

Bunlara göre varsa yoksa Muhammeddir

Bu işi o kadar abartmışlardır ki kuranda olmamasına rağmen haftalar süren kutlu doğum etkenliği yaparlar.Siz bu insanlardan bir kere olsun başka bir peygamberin adını bu kadar ağızlarına aldıklarını duyamazsınız. Oysaki kuran her ne şeklide olursa olsun elçiler arsında ayırım yapmayı kesinlikle yasaklar

Bakınız bunların güya örnek aldığı Hz Muhammed diğer peygamberler hakkında nasıl davranmış

bakara 136) Şöyle deyin: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, onun torunlarına indirilene, Mûsa'ya ve İsa'ya verilene ve diğer elçilere verilene inandık. Bunlar arasından hiç kimseyi ayırmayız. Biz yalnız O'na/Allah'a teslim olanlarız."

bakara 285 Elçi, Rabbinden kendisine indirilene inanmıştır; inananlarda. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, eliçilerine inandıdlar. Allah'ın elçilerinden hiç biririnin arasını ayırmazlar. Şöyle dediler: işittik ve itaat ettik. Affet bizi, ey Rabbimiz. Dönüş yalnız sanadır."

Ve ayırım yapanlara Allahın tehdidi

Nisa 150- Onlar, Allah'ı ve peygamberlerini inkâr ederler, Allah ile peygamberlerinin arasını ayırmak isterler. "Kimine inanırız, kimini inkâr ederiz" derler. Bu ikisinin arasında bir yol tutmak isterler.

Nisa 151- İşte onlar gerçek kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azab hazırlamışızdır.

Nisa 152- Allah'a ve peygamberlerine iman edenler ve onlar arasında ayırım yapmayanlara (Allah) pek yakında mükafatlarını verecektir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

Şimdi birileri çıkacak hayır efendim biz diğer peygamberlerede inanırız auırım yapmayız diye itiraz etmeye kalkacaklar.İsbat edin efendim

Mesela

diğer paygamberler içinde anma haftaları tertip edin yada sırf muhammed için yapılanı tedavülden kaldırın

mesela

ezanlarda hergün başka peygamberin ismini çağırın yada muhammed isminide kaldırın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazılarını elimden geldiğince okudum çoğu şeyde çakışıyoruz ancak bu mevzuyuda ondan almak isterim

neden inkar ediyor

Ahirzaman arkadaş,

Çakıştığınız şeyler, genelde dinin 1. kaynağından(Allah/Kur'an)alınan bilgiler...

Bana öyle gözüküyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sözüm ona müslüman olduğunu iddia edenlerin ağzından Muhammedi çok sevdiklerini, her konuda ona uymak gerekli olduğunu ballandıra ballandıra anlatıkklarına bir çok kereler şahit olmuşsunuzdur.

Bunlara göre varsa yoksa Muhammeddir

Bu işi o kadar abartmışlardır ki kuranda olmamasına rağmen haftalar süren kutlu doğum etkenliği yaparlar.Siz bu insanlardan bir kere olsun başka bir peygamberin adını bu kadar ağızlarına aldıklarını duyamazsınız. Oysaki kuran her ne şeklide olursa olsun elçiler arsında ayırım yapmayı kesinlikle yasaklar

Kimse ayirmiyor diger peygamberleri! Ancak muhammed (sav) allahin resuludür ve en sevdigi kuludur örnek verecek olursak miraca cikan ve allahin cemalini gören peygamberdir, ve üstelik biz onun ümmetiyiz. tabiki o diger peygamberlerden önce gelir. Bunu bile tartismaya sunuyorsunuzya pes dogrusu. Yani su söylediklerimi kim inkar edebilir? Hangisi yanlis?? Miraca cikarken gelmis gecmis bütün peygamberlere imam olarak namaz kildiran o yüce insan allahin sevgilim diye hitap ettigi o essiz insan..Salat ve selam onun üzerine olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahirzaman arkadaş,

Çakıştığınız şeyler, genelde dinin 1. kaynağından(Allah/Kur'an)alınan bilgiler...

Bana öyle gözüküyor...

galiba haklısın kardeşim ancak zannedersem KURANdan faydalanma hususu ve Alalh(cc)ın resulü konusunda desek daha doğru olur ki burda inanaıpta haksöz kardeşimle aynı fikirde olanın pek olduğunu zannetmiyorum

galiba haksöz kardeşim bir kaç ahlde bulunuyor terapi kardeşimin tespitide yabana atılacak cinsden değil hani ama bu okadar da önemli değil de ancak eğer öyleyse yağtığına bir anlam veremiyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimse ayirmiyor diger peygamberleri! Ancak muhammed (sav) allahin resuludür ve en sevdigi kuludur örnek verecek olursak miraca cikan ve allahin cemalini gören peygamberdir, ve üstelik biz onun ümmetiyiz. tabiki o diger peygamberlerden önce gelir. Bunu bile tartismaya sunuyorsunuzya pes dogrusu. Yani su söylediklerimi kim inkar edebilir? Hangisi yanlis?? Miraca cikarken gelmis gecmis bütün peygamberlere imam olarak namaz kildiran o yüce insan allahin sevgilim diye hitap ettigi o essiz insan..Salat ve selam onun üzerine olsun

Kuran dışı iddalar

1) Allahın en sevdiği kuludur

Hangi ayet ))

2) Miraca çıkmıştır

hangi ayet

3) Allahı görmüştür

Hangi ayet

4) Biz onun ümmetiyiz

hangi ayet

5) Diğer peygamberlerden önce gelir

hangi ayet

6) şu söyledidklerimi kim inkar edebilir

Ben söylediklerini tamamnı inkar ediyorum zira tamamı kuran dışı safsata

Şimdi sen söylediklerini kurandan delil getirerek isbat et bekalım becerebilecekmisin ?

Sakın hadis madis yazmaya kalkma ? Zira ben hiç birine inanmıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haksözcüm

sen git bi araştır hadislere inanmıyorum diyerek neyi inkar ettiğini

araştıran herkes görecektir ki hadislere inanmayan bir kul; arı, saf mesajla karşı karşıya gelecektir, hemde sanki ilkez cebrail elçiye vahiy getiriryor ve elçi onu insanlara okuyor ve hadislere inanmayan şanslı kulda o vahyi elçinin ağzından ilkkez duyanlardanmış gibi katıksız anlıyor.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.