Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sexe evet mi hayır mı?

SpotLight

Önerilen İletiler

• Cevaplar 65
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

kaliteli ve uyumlu bir sex sevgiyi artırır.bu nedenle vazgeçilmezdir.aşk geçici hoşluk duygusudur ki sex in buna katkısı bu duyguyu kısa süreli daha coşkulu yaşanmasını sağlar.ancak bir süre sonra bu duygudan bahsetmek zordur.aşk ve sex birbirini bütünleyici değildir.beraber varlıkları kısa ömürlüdür. sex herzaman başka başka bedenlerde ve zihinlerde varlığını sürdürür .sevgiyle yapılan sex tutkulu ve her zaman heycanlıdır.sex sevginin bütünleyici bir parçasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ten uyumu yoksa zaten gittik :(

böylesine istenmeyen (ten uyumsuzlugu gibi) olay yasamaktansa, bir an önce sex yapmak en akillica is olmali diye düsünüyorum. :D

Hic olmazsa bosu bosuna asik olmamis oluruz degil mi.

Düsünsenize, bir kizi adam akilli seviyorsunuz, mektuplar, gece nöbetleri, telefonlar, vb.. bir sürü garip durumlar yasadiktan sonra eh, kizcagiz en nihayet yatmaya razi oluyor. Ya ten uyumsuzlugu varsa, o bosa giden emeklere ne demeli. :(

(iyi de asik olamdan, ugruna rezil olmadan da vermiyorlar ki) karisik is :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"(iyi de asik olamdan, ugruna rezil olmadan da vermiyorlar ki) "

iwreeeenc bi cümle! (bunu söylemiden gecemicem.)

Sadece erkek mantigan doga bilirdi zaten böyle bi yorum.

Sex dogal bi icgüdü dür, ask ise insanlarin ciftlesmesi icin bendende ve beyninde olusan bi takim kimyasal degislikler sayesinde karsisindakini cazip ve cekici bulmasi icindir.

Yani ayila bayila ask dedigmiz sadece doganin bize oynadigi bi oyundur arkadaslar, kendinizi kandirmayin ;)

Yani "asik" olunca sex daha da bi oluyo olmasi gayet dogal, cünkü gerekcesi bu!

Benden söylemesi! :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hm... gülten dayıoğlu'nun "yeşil kiraz" kitabının 1. sini okuyan varsa bilir, özgür die bi çocuk kiraz die bi kızı o kadar çok seviyo ki ona dokunmaya kıyamıyo. bana biraz saçma geldi.. erkekler her fırsatta sex yapmak isterken, aşık olduğu halde kıza niye dokunmuyo die.. o yüzden sordum.. tşk...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"(iyi de asik olamdan, ugruna rezil olmadan da vermiyorlar ki) "

"iwreeeenc bi cümle! (bunu söylemiden gecemicem.)

Sadece erkek mantigan doga bilirdi zaten böyle bi yorum."

Bilimle ugrasanlarin etkinlikleri ve bilimsel kuramlarin ortaya cikarilmasi öyle sanildigi gibi kolay degil. Bilim, kurulu düzenin icinde namusuyla yasadiklarini zanneden zavallilarin icler acisi hallerini cözümleyebildiginden, ayni insanlar tarafindan gösterilen sürekli karsi tepkilerle de gögüs germek durumundadir.

Basindan bin güclükle cikardigi türbani, beynine takanlarin espri anlayisini her firsatta tartan bilimsel yöntem iki ates arsindadir: Bilim, insanlik tarihi boyunca 1) Gercek bilim düsmanlarinin, 2) Bu düsmanligi, farkinda olmadan yapanlarin saldirilarina hedef olarak ilerlemistir.

Simdi nedir burada ana sorun? kisiye ve inanca göre degisen AHLAKI bakis acisi.

Hem de özgürlük, bilmem esitlik gibi yüce degerlerin icine sokusturulmus AHLAK anlayisinin, insanin espri anlama ve yaratma ve bundan ders cikarma yetenegini yokettiginin dahi farkinda olmayisimizdir.

Oysa ortada bir espri dahi yoktur, tersine espri altinda bir ahlak anlayisi ile dalga gecilmesi vardir. nedir bu? Özgür sanilan kafalarin bile, silip atamadigi kadin tabusudur.

Ahlaki ustaca dile dolamaktir bedensel olaylari igrenc görmek:-)))))))))))

Bu da hemen ortaya cikmistir.

Ahlakin, insanin kendi kendini maglup etmesi oldugunu görmek kolay is degil elbet.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ohoooo usta olaylar sarpa sarmis bizim haberimiz yok.

bu cümleyi ahlaki acidan yorumlayan kim ????

kadin erkek iliskisi acisindan bakildiginda kadini asalayici bi bakisacisi.

verip vermemek bile cinselligi ayaklar altina alan bi kavram.

sözde acik görüs bu mudur?

akillari sira kendilerini cagdas zannedenler ne insanliktan ne cinsellikten bi haberler.

"ahlaki ustaca dile dolamaktir bedensel olaylari iwreeeenc görmek."

1. bedensel olaylari iwreeeenc gören kim?????dikkatli okumakta fayda var!

2. hem böyle teoriyi de kim atmis ortaya????

3. Sacma!

4. En ufak bi cümlesi elestirlidi die, bu kadar üstüne laf eden, ve üstelik anlamamis olmasina ragmen bu kadar laf edenler cok komik oluyo yaws, kas kas gülmekten baska bisi yapamam..

haydin eyvallah!

bi dar kafanin icine ne kadar bilgi siiyormus, hayretler icerisindeyim

;)

gerci kitap yüklü ne derler böyle bi laf vardi, hay Allah aklima gelmedi, aceba terbiyem beni mahlup mu etti ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ohoooo usta olaylar sarpa sarmis bizim haberimiz yok.

bu cümleyi ahlaki acidan yorumlayan kim ????

kadin erkek iliskisi acisindan bakildiginda kadini asalayici bi bakisacisi.

verip vermemek bile cinselligi ayaklar altina alan bi kavram.

sözde acik görüs bu mudur?

akillari sira kendilerini cagdas zannedenler ne insanliktan ne cinsellikten bi haberler.

"ahlaki ustaca dile dolamaktir bedensel olaylari iwreeeenc görmek."

1. bedensel olaylari iwreeeenc gören kim?????dikkatli okumakta fayda var!

2. hem böyle teoriyi de kim atmis ortaya????

3. Sacma!

4. En ufak bi cümlesi elestirlidi die, bu kadar üstüne laf eden, ve üstelik anlamamis olmasina ragmen bu kadar laf edenler cok komik oluyo yaws, kas kas gülmekten baska bisi yapamam..

haydin eyvallah!

bi dar kafanin icine ne kadar bilgi siiyormus, hayretler icerisindeyim

;)

gerci kitap yüklü  ne derler böyle bi laf vardi, hay Allah aklima gelmedi, aceba terbiyem beni mahlup mu etti ;)

5491[/snapback]

Yahuu alaTurka senin yazdiklarindan hic bir sey anlamiyorum neye karşı çıktığını neden yana olduğunu anlayamıyorum. Forumda başkalarının yazılarına çok enteresan yanıtlar veriyorsun. Eğer konulara karşı çıkıyorsan karşıtlığını düşüncelerinle anlatki bize anlayalım...

Sen diyorsun ki kadın cinselliği yaşamasın... bunu anlıyorum...

İş erkeğe gelince işin sırrı ahlak olmuyor ama iş kadına gelince hemen ahlak devreye giriyor.

Bu hakkı sana kim veriyor?

Kadının bedeni kadına aittir bunun üzerinde ne erkeğin nede toplumun söz hakkı yoktur nokta....

Hadi bakalım o güzel fikirlerini biraz açıklada ne olduğunu anlayalım boş boş ona buna iğreeeeeeeennnnnnnnnnç diyeceğiniz düşüncelerini açıklada seninle biraz tartışalım, paylaşalım...

Sevgiler...

5495[/snapback]

Bak bu konuda hak veriorum, düsündüklerimi tam olarak ve net bi sekilde aktaramadigimin farkindayim,ama senin bi cümlenin begenmedigim icin öfkelenmeden evvel dikkatli okusaydin, benim bu konuda hangi tarafta oldugumu cok ii bi sekilde anlaman mümkündü:o/

Ama ben yazmadigim seyleri de yazdi die ilan edilirse buna bozluyorum yahu!!

ben mesela nerde yazmisim, kadinin cinselligini yasamamasi gerektigini???

Tam aksine, sexin dogal icgüdü oldugunu belirttim, ve bu icgüdü her cinsiyette mevcuttur.

ben namusu kadinin bacaklari arasinda arayanlara karsiyim!!!

Ciftestandartlara karsiyim!!!

sakal cübbeyle dolasip, bi kadan gecerken salya sümük arkasindan bakanlara karsiyim!!!

kendini cagdas zannedip,ama kendi düsünceleri dogrultusunda yobazlar gibi dar kafali olanalara karsiyim!!!

Yanlis anlasilmamak icin biraz acim konuyu, yoksa dil sorunu yüzünden, sacma sapan saldirilara magruz kaliorum.

ben ne sagciyim, ne de solcu, ne dinci ne entel.

kendi dogrularim dan ödün vermem, ama baskalarinin düsüncelerine de saygi gösteririm.

liberal, demokratik, laik, inancli, feminist, hümanist, pasifist beni tanimlayan kavramlar bunlar.

umarim neye karsi oldugumu neye karsi olmadigimi biraz da olsa aca bilmisimdir.

"Kadının bedeni kadına aittir bunun üzerinde ne erkeğin nede toplumun söz hakkı yoktur nokta...."

Su cümleden dolayi dahi seni bagrima basa bilirim

;)

karsi ciktigim cümlenin tam tersi!

kal saglicakla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, bizlere 1500 yildir dayatilmis köhnemis ahlak anlayislarinin maglup insanlari olarak biraz daha basimizi dik tutmamizi öneririm. Feministlik, demokratlik gibi kavramlari siper etmeden ama.

Cünkü klasik düsünce yapisi insanlarinin sözcük dagarcigi sinirli ve SINIRLI oldugu icin en son kertede kisilere hakaret imajli laflara su yüzünde kalmasini ustaca beceren özelliklerimiz gelisti nedense.

Kadin konusundaki duyarliginiza da nedense inanasim gelmiyor. Bu bana ait düsünce. kisiliginize de yönelik degil. Savundugunuz seyin samimiyetine inanmadigimi söylüyorum. her halde bir forumda bu kadari da söylenebilr.

Örnegin simdi bir kac yazdidan bu yana sizi ne rahatsiz etti diye sorsam, asla yanit veremezsiz.

"Vermeyen kadinlar"dan söz ettigim icin mi? Bu cümlenin üzerinde o kadar durdunuz ki; saldiriniz, cinsellige bakis acinizdaki fanatiklige es degerdir. Bu düsünce bana aittir, düzeltmek ve anlatmak sizin isiniz. Kaliplasmis erkeksi olduguna inandiginiz bir kac cümle ile daragacini kuru vermek ne güzel oooh, gel keyfim. degil mi!?

Simon de Beauvoir´in "sizi gidi feminist cadilar, isinize geldi mi hak hukuk arar, isinize gelmedi mi kadinliginizi öne sürersiniz" dediginde haksiz da degil herhalde:-)

Kafaniz ahlak ögretileri ile dopdolu cünkü. Siz farkindasiniz aslinda, cümleler bile dokunuyor artik.

Neyin kötü söz, neyin ne anlamda kullanildigi, dogalligin nasil bir sey oldugu, hangi sözleri kimin neden kullandigi gibi sorulari kendinize sormaniza engel olan ahlak yapisini yikilmadikca düze cikamayiz.

Bizi yikan seylerin; en cok savunduklarimiz oldugunu unutmayin.????

Vermeyen kadinlar deyimi sizi oldukca üzmüs olmali. Ya da kullanis tarzim.

sevgili dostum, asil akilli olan onlardir, yani vermeyenlerdir. Yani bir sözcügün etrafinda koca bir felaket yarattiginizin farkinda misiniz?

Sizin; sözcüklerin bilincinden bile haberiniz yok, kalkmis feministlik ..siyle kadin haklari vb, vb nutuk atiyorsunuz. tüm forum notlarini tekrar okumanizi öneririm. Cok yazik.

Bunca yazilar sonunda hic bir demokratiklesme hareketinin kadinsiz olamayacagi gibi bir sonuc cikaramadiysaniz bu yine size kalmis.

Ama genel olarak düsünce tarzima özel karsitliginiz vardiysa; bunu,kadini koruyor görünüp bir seylerin arkasina siginarak ima etmenize gerek yoktu.

"Size katilmiyorum" demek kadar yüce bir itiraz olur mu bilmiyorum. Ya da: "Su cümleyi kullanmaniz garibime gitti, ne amacla yazdiniz? Forumdaki yazilariniza baktigimda sizin kullandiginiz cümle ters düsüyor gibi anlasiliyor ve beni düsündürdü" bicminde yazsaydiniz, sinirleriniz bu denli bozulmazdi.

Gördügünüz gibi, dil nasil kullanilabiliyor. Bazen ben de kantarin topuzunu kacirdigim olur, özür dilerim, gönül alirim. Bu isler zor degildir.

Vinkler ironik anlayis düzeyi icin hazirlanmistir. Son olarak, bunca yazi yiginindan sonra böyle konusan bir adamin kadinlar üzerine neden bu bicimde alaya alir bicimde argoca yazdigini algilamak farkli bir algi gücü ister, kusuru yazanda degil, anlayislarda aramalisiniz.

Argo saldiridir.

kalin saglicakla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur:)

bir bayan olarak şunu söliyim.. "TÜRKİYEDE BAYANLARIN EVLENMEDEN SEX YAPMASI KÖTÜ KADINLIK OLARAK NİTELENDİRİLİYOR AMA ERKEKLER YAPSA ADI ÇAPKIN, YARAMAZ GİBİ SEVİMLİ SIFATLA NİTELENDİRİLİYOR. BU ADALETSİZLİĞİ NE YAPSAK KALDIRAMAYIZ. BU YÜZDEN DE KONUŞMANIN ALEMİ YOK. NOKTA, BİTTİ."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nokta, bitti lerle üzerinize aldiginiz imajlarin devamina katkida bulunuyorsunuz.

Bu forumlarin amaci zaten her konuda insanlarin düsüncelerini ortaya koyarak kavramlarin sorgulanmasidir. Türlü yanlislari da elbet icerecektir.

Buraya bir maganda bile gelse ona bir seyler anlatma geregi duymuyorsak, ezilmisligi sürdürecegimiz anlamina gelir. Yasamin her alani mücadele ortamidir. Üslup bozuldugunda bir bicimde uyarilir ve tartisma konusu daha saglam bir zeminde sürer.

Kadinin namusu, erkegin elinin kinasi gibi uydurma düsünce tarzlarini biz bundan baska daha nerelerde desifre edebiliriz ki? Cekincelerimiz neler.

Korkmayin kimse kimseye hakaret edemez.

Ayrica sexin, evlilik kurumuyla da hic bir bagi olmadigini iddia etsem konu baska taraflara gidecek biliyorum. Gidecek tabi. Cünkü sex, evlilik kurumuna zorla monte edilmis, üstelik dinlerin bas yardimiyla da iki insani ahlak uydurmacalari ile biri birine iyice baglayip, en kücük sömürü devletcigini; aileyi olusturmak icin güclü bir edep silahi olarak kullaniliyor.

Simdi böyle bir düsünceye kimileri saldirir, kimileri aciklama ister, kimileri de birsyler eklemek ister. Bundan dogal ne olabilir ki.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur, ben fikirlerin tartışılmasından yana olmayan biri deilim. Fikirler tabii tartışılsın. Ama konu başka yerLere çekiLdi.

Sexin evlilikle bağı yoktur, ben de senin gibi düşünüyorum. Evliliğe de karşıyım. Bir süre sonra çiftler arasındaki saygı yok oluyo ve birbirlerinin yanında gazlarını bile çıkarabiliyorlar. Oysa birlikte yaşamak çok daha iyi bence. İstediğin an çek git. oysa bo$anmak için baya bi zaman + avukat biLmem ne..

Kadınlar sex hakkında konu$sa bile kötü kadın damgası yiyo. töre cinayetleri falan .. hepsi neden? kız, doğası gereği erkek arkada$a ihtiyaç duymu$tur. ama olmaaaz!! kız kısmı evlenene kadar erkeklerle çıkamaz..!!

Ben mi çok serbest görü$Lüyüm yoksa topLumumuz mu çok kuraLcı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, bizlere 1500 yildir dayatilmis köhnemis ahlak anlayislarinin maglup insanlari olarak biraz daha basimizi dik tutmamizi öneririm. Feministlik, demokratlik gibi kavramlari siper etmeden ama.

Cünkü klasik düsünce yapisi insanlarinin sözcük dagarcigi sinirli ve SINIRLI oldugu icin en son kertede kisilere hakaret imajli laflara su yüzünde kalmasini ustaca beceren özelliklerimiz gelisti nedense.

Kadin konusundaki duyarliginiza da nedense inanasim gelmiyor. Bu bana ait düsünce. kisiliginize de yönelik degil. Savundugunuz seyin samimiyetine inanmadigimi söylüyorum. her halde bir forumda bu kadari da söylenebilr.

Örnegin simdi bir kac yazdidan bu yana sizi ne rahatsiz etti diye sorsam, asla yanit veremezsiz.

"Vermeyen kadinlar"dan söz ettigim icin mi? Bu cümlenin üzerinde o kadar durdunuz ki; saldiriniz, cinsellige bakis acinizdaki fanatiklige es degerdir. Bu düsünce bana aittir, düzeltmek ve anlatmak sizin isiniz. Kaliplasmis erkeksi olduguna inandiginiz bir kac cümle ile daragacini kuru vermek ne güzel oooh, gel keyfim. degil mi!?

Simon de Beauvoir´in "sizi gidi feminist cadilar, isinize geldi mi hak hukuk arar, isinize gelmedi mi kadinliginizi öne sürersiniz" dediginde haksiz da degil herhalde:-)

Kafaniz ahlak ögretileri ile dopdolu cünkü. Siz farkindasiniz aslinda, cümleler bile dokunuyor artik.

Neyin kötü söz, neyin ne anlamda kullanildigi, dogalligin nasil bir sey oldugu, hangi sözleri kimin neden kullandigi gibi sorulari kendinize sormaniza engel olan ahlak yapisini yikilmadikca düze cikamayiz.

Bizi yikan seylerin; en cok savunduklarimiz oldugunu unutmayin.????

Vermeyen kadinlar deyimi sizi oldukca üzmüs olmali. Ya da kullanis tarzim.

sevgili dostum, asil akilli olan onlardir, yani vermeyenlerdir. Yani bir sözcügün etrafinda koca bir felaket yarattiginizin farkinda misiniz?

Sizin; sözcüklerin bilincinden bile haberiniz yok, kalkmis feministlik ..siyle kadin haklari vb, vb nutuk atiyorsunuz.  tüm forum notlarini tekrar okumanizi öneririm. Cok yazik.

Bunca yazilar sonunda hic bir demokratiklesme hareketinin kadinsiz olamayacagi gibi bir sonuc cikaramadiysaniz bu yine size kalmis.

Ama genel olarak düsünce tarzima özel karsitliginiz vardiysa; bunu,kadini koruyor görünüp bir seylerin arkasina siginarak ima etmenize gerek yoktu.

"Size katilmiyorum" demek kadar yüce bir itiraz olur mu bilmiyorum. Ya da: "Su cümleyi kullanmaniz garibime gitti, ne amacla yazdiniz? Forumdaki yazilariniza baktigimda sizin kullandiginiz cümle ters düsüyor gibi anlasiliyor ve beni düsündürdü" bicminde yazsaydiniz, sinirleriniz bu denli bozulmazdi.

Gördügünüz gibi, dil nasil kullanilabiliyor. Bazen ben de kantarin topuzunu kacirdigim olur, özür dilerim, gönül alirim. Bu isler zor degildir.

Vinkler ironik anlayis düzeyi icin hazirlanmistir. Son olarak, bunca yazi yiginindan sonra böyle konusan bir adamin kadinlar üzerine neden bu bicimde alaya alir bicimde argoca yazdigini algilamak farkli bir algi gücü ister, kusuru yazanda degil, anlayislarda aramalisiniz.

Argo saldiridir.

kalin saglicakla.

5512[/snapback]

Olaylari cok güzel saptiriorsunuz, tebrikler!

ben bu zamana dek sizin hakkinizda hic bi yorum yapmadim,taki sadece cümlenin ve kullaninlan kelimenin bana göre dogru olmadigini, sexin böyle kelimelerle ifade edilmemesi gerektigini dile getirmek istedim.

Argo saldiri dir diyen sizsiniz, ve vermek argo bence!

Pek tabiki sizin kendinizce espri yaptiginizi, ama kullandiginiz ifadeyi begenmedim, bu kadarini da söyle bilirm herhalde.

Tabiki sizin kadar Türkce ye hakim diilim ve tartismalarimiz Almanca olsayda kendimi cok daha ii ifade ede bilecegimi biliorum!

Her neyse, ben görüslerimi ap acik ortaya koydugumu ve üstü kapali imalarda bulunmadigimi düsünüyorum.

Eger kadin icin cinselligin tabu oldugunu düsünseydim, bunu cok net bi sekilde ifade ederdim, bunu süpheniz olmasin!

Ama kadini koruyo gibi görünüp, nelerin arkasina siginiomusum, bunu cook merak ettim.

Evet kendime göre ahlak kurallarim var, ama bunlara dayanarak baskalarini yargilamak veya siniflandirmak gibi bi aliskanligim yok.

Benim hakkimda ne kadar fikire sahip olmussun su kisacik zaman sarfi icinde, teshis koymakta üstünüze yok!

Ben kategorilerden, ve isanlarin su veya bu damgasi vurulmasina karsiyim, o yüzden benim hakkinda yorum yapamyiniz! Aksi taktirde önyargi olur ve bunu sadece darkafali insanlar yapar!

geriye cekilmemim nedeni, cevaplarim olmadigi icin diil, kendimi fade edemedigim icin SIKILdigimdan!

Sen istedigini yaz, söyleyecegini söyle, sonra yanlis anlayan da kabahat de, vaybee ne de kolay mis meger!

Vallahi lafebeliginizden dolayi tebrik ederim sizi.

Ve ben burda sunu anladim ki, ben kabul etmesem de buranin mentalitesini, buranin düsüncelerine benimsemisim bile.

bi kelimenin bile bu kadar üzerinde durmamizin nedeni bu tahminim.

bana kadini, cinselligi asagilayan bi kelime, sizce sadece bi saka,ironi vs..

cok ilginc!

bunlari yazmasaydim icimde kalirdi, oysa sizinle didismek her ne kadar önyargili da olsaniz keyifli, hele bi almanca yaza bilseydim surda, cok daha ii olurdu.

Kal saglicakla!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur, ben fikirlerin tartışılmasından yana olmayan biri deilim. Fikirler tabii tartışılsın. Ama konu başka yerLere çekiLdi.

Sexin evlilikle bağı yoktur, ben de senin gibi düşünüyorum. Evliliğe de karşıyım. Bir süre sonra çiftler arasındaki saygı yok oluyo ve birbirlerinin yanında gazlarını bile çıkarabiliyorlar. Oysa birlikte yaşamak çok daha iyi bence. İstediğin an çek git. oysa bo$anmak için baya bi zaman + avukat biLmem ne..

Kadınlar sex hakkında konu$sa bile kötü kadın damgası yiyo. töre cinayetleri falan .. hepsi neden? kız, doğası gereği erkek arkada$a ihtiyaç duymu$tur. ama olmaaaz!! kız kısmı evlenene kadar erkeklerle çıkamaz..!!

Ben mi çok serbest görü$Lüyüm yoksa topLumumuz mu çok kuraLcı?

5527[/snapback]

Evet evlilik kurumunun erkege verdigi haklar, ne yazik ki ana erkil ailenin yikilisiyla baslar.

insanlik tarihinde, ana erkil dönem sürecinde, onbes bin yil insanligin ciddi savaslar yasamadigi buluntulardan anlasilmistir.

Son 5 bin yil; yani ilahi-kitapli dinlerle devletlerin kurulusuyla, yetkenin erkege gecerek aile kurumu araciligi ile miras ve sermaye birikimi saglandigindan evlilik kurumunu dinlerin de büyük yardimlariyla kutsal ilan edilmistir.

Bu kisa tanimdan sonra hic bir evlilik kurumuna, anlasmasina saygim yok. Bu bana ait düsüncedir. Yazdiklarinizza elbette katiliyorum.

Birlikte yasamak, saygiyi yok etmedigi gibi; iki taraf ta yasami bagimsiz birer insan olarak paylasirlar. Bundan güzel ne olabilir ki? Tek sorun, birlikte yasayan ciftlerin, besledikleri hayvanlarin bazen dost olamamalari......

Herseyden önemlisi, birlikte yasamada sermaye birikimi, miras ve soyad gibi sorunlar, mahkemeler avukatlar araya giren baris elcileri filan da yok. Üstelik birlikte yasamada, evlilik kurumunun erkege verdigi yetki ile kadinin iligini kemigini bedenini soyup sogana cevirip sömürmek de yok.

Aksi halde on dakikada bir valiz, ve en yakin Ubahn(mero) ile kendi evinizee gider, herifin telofonu da siler kurtulursunuz. Güzel degil mi.

Ben de bunu isterdim ama, zor. Simon de B. ablanin dedigi gibi kadinlar biraz da kendilerini zor duruma düsürmüyorlar mi diye sormustur.

Cünkü, güc durumda olan tarafin; ilietisim organlarinin bu denli gelistigi ortamda asgari aydinlanma, ögrenme gibi bir sorunu olamaz mi diye düsünüyorum.

Bilemiyorum. Öldürülüyor kadinlar. bunda hakkiniz yerden göge kadar. Ama aydinlanmis kadina kolay zarar gelmedigini de belirtirim. Ayrica, aydinlanmanin bir bedeli de olacaktir. Kadinlarin, sürec icinde ödeyecekleri zor bedeli el birligi ile en asgariye indirmak, hatta yokatmek yine bizlerin insanlik borcu oldugunu da animsatirim.

( bu ilginc ama zor bir tartisma noktasi olabilir, fazla uzayacagini sanmiyorum) cünkü kadin yalniz fiziksel erkek baskisi disinda, toplum baskisiyla da karsi karsiyadir. bunun hepimiz farkindayiz.

Ve sizin de sözünü ettiginiz gibi itilmis kadin yakistirmasi, ne yazik ki kadinimizi (gögsü killi kara biyikli-espiri) bir takim egitimsiz erkeklerin sosyal , dinsel, ahaki baskilarla vb evinde cocuk yetistirme gelenegi anlaminda kadina ikinci, ücüncü besinci darbeyi vurmaktadir.

Konu uzuyor, kisa kesmeliyim :clover:

Yani iki insanin özel iliskisine devlet memurlari, dostlar, aile filan karismamali diyorum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alaturca :) bu ne $iddet bu ceLaL? sakinLe$ yaw. Beruhigen Sie hinunter :) nys.. by..

5544[/snapback]

yaw kardes bi de sen baslama, celal ne demek bilmiorum, ama siddetli diilim.

napim ama, bin bir cesit tasvip etmedigim sifatlarla tanimlaniorum ve hic tahammül etmdigim seylerle burda karsilasdim, örnegin önyargi ve insanlari kategorize etmek gibi.

ama dogru diosun, ich beruhige mich mal runter ;)

herkes istedigini düsünsün, alla alla, ne die yürekcigimi bayiltiorum ki burda.

artik bisey yazmicam diene de bakin, daha bu lafin üstüne kac yazi yazdim, ama cevap hakki doguttutturtmayin sizde ama.... B)

Hadi isigin sönmiyesice, kal saglicakla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.