Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

canugur

Önerilen İletiler

Hımm demek hala orda burda elleri pimde gezen canlı bombalar komünist değiller öylemi kim onlar peki devlet tiyatro sanatçılarımı yoksa darülacazeden firar etmiş ihtiyarlar mı ya yapma gözünü seviyim bu kadar mantıksız inkarlar yapma sende pekala biliyorsun ki sağcı ya da solcu olsun terörist teröristtir bana bu teröristlerin neresini savunuyorsun hala yüzlerce hücre evi basılmakta ve hala onlarca polisimiz ve askerimiz bu hainlerin kurşunlarına hedef olmaktayken nasıl bir vicdanla bu teröristleri savunur hale geçebilirsin yoksa sende onlardan birimisin ?

12502[/snapback]

Provakatif yaklasimlarla bir tartisma yürütülemez arkadasim.

Terörü, ve kurbanlarini referans gösterip, bakin burada terörist var ayaklari ile politik kurnazlik hic iyi degildir.

Arkadas size bir sey aciklarken, agzinizdaki baklayi cikariverdiniz :D

Bu iyi bir yöntem degildir.

konu böylece duman oldu.

öyle degil mi?

saygilar

12504[/snapback]

Ne zamandan beri tartışma kurallarını belirler oldun bazen gerçekler provakede olsa gerçektir ve söylemlerimde tek bir yalan cümlemi bul elini öpeyim teröriste terörist demek ne zamandan beri provake cümlesi olmuş anlatıver hele bi işine gelmedimi yoksa söylediklerim gerçeklere cevap veremeyince hakemden ya da sahadan şikayetçi olmak da neyin nesi iyisimi bence daha fazla batmayın maskeleriniz düşmek üzere çünkü :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 83
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Hımm demek hala orda burda elleri pimde gezen canlı bombalar komünist değiller öylemi kim onlar peki devlet tiyatro sanatçılarımı yoksa darülacazeden firar etmiş ihtiyarlar mı ya yapma gözünü seviyim bu kadar mantıksız inkarlar yapma sende pekala biliyorsun ki sağcı ya da solcu olsun terörist teröristtir bana bu teröristlerin neresini savunuyorsun hala yüzlerce hücre evi basılmakta ve hala onlarca polisimiz ve askerimiz bu hainlerin kurşunlarına hedef olmaktayken nasıl bir vicdanla bu teröristleri savunur hale geçebilirsin yoksa sende onlardan birimisin ?

12502[/snapback]

Provakatif yaklasimlarla bir tartisma yürütülemez arkadasim.

Terörü, ve kurbanlarini referans gösterip, bakin burada terörist var ayaklari ile politik kurnazlik hic iyi degildir.

Arkadas size bir sey aciklarken, agzinizdaki baklayi cikariverdiniz :D

Bu iyi bir yöntem degildir.

konu böylece duman oldu.

öyle degil mi?

saygilar

12504[/snapback]

Ne zamandan beri tartışma kurallarını belirler oldun bazen gerçekler provakede olsa gerçektir ve söylemlerimde tek bir yalan cümlemi bul elini öpeyim teröriste terörist demek ne zamandan beri provake cümlesi olmuş anlatıver hele bi işine gelmedimi yoksa söylediklerim gerçeklere cevap veremeyince hakemden ya da sahadan şikayetçi olmak da neyin nesi iyisimi bence daha fazla batmayın maskeleriniz düşmek üzere çünkü :)

12506[/snapback]

Bakiniz, bu söylemleri kimseye yutturamazsiniz. Sizin su anlamsiz provake yaklasiminizla sivas olaylari yasandi.

Insan gibi size ne soruluyorsa, o konu üzerine tartisin. Kimse cocuk degil.

NE DEMEK, YOKSA SEN DE ONLARDAN BIRI MISIN!!!?

YOK SU KADAR ASKERIM ÖLDÜ BU KADAR VATANDAS! sen konuyu nereye sürüklemek istiyorsun arkadas,???

yaa türkceyi dahi dogru dürüst kullanamadan forum yapiliyor ülkemde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence asıl sinsi davranan sensin bu topici açan da sensin ve bak bakalım konumuz ne komünizmden neden korkulur bende nedenlerinden biri olarak örgütlerin yaptığı silahlı mücadeleyi örnek gösterdim bir kere bunu yalanlayabilecek lüksünüz yok çünkü gerçeğin ta kendisi bu hala etrafta elleri belleri bombalarla sarılı komünist solcu militanlar gezmekte ve sizi buradan sıkıştırdığımda hemen demagojiye başlıyorsunuz çocuk olmayın cevap veremiyorsanız veremiyorsunuzdur ne diye kıvranıyorsunuz ki :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son yüz yildir insanligin korkulu rüyasi komünizm, Hitler fasizminin basi ezilmesine ramen neden bir karabasana dönüstürüldü?

Dünyada aslinda hic yasanmayan komünizme atilmadik camur kalmadi.

Sözcük anlamina bakarsaniz son derece mütevazi olan komünizm aslinda kimlerin korkuysuydu; bu korku kimlere miras birakildi?

Komünizmi Tevfik Fikret´in fikralarina !! cevirenler neden bunu yapmaya gerek duydular?

5017[/snapback]

KAHROLSUN KOMÜNİZM KAFASI EZİLMESİ DEĞİL KOPARILMASI GEREKEN BİR YILANDIR KOMÜNİZM :zorro:

6421[/snapback]

ve arman efendi,

Bir zamanlar sizin gibiler, üniversiteleri provake edip, su poitikanizla okullari kan gölüne cevirmislerdi.

Ama mayaniz nedense artik tutmuyor. :D

Bilgisiz, komünist düsmani güvenlik görevlilerin yerini artik kolej meznu, üniversite mezunu güvenlik sistemi almistir. Uyaniniz. :sorcerer:

Türkiye, artik: "iste orada komünist var" diyenin üzerine gitmiyor.

Sizin yaranma ve hedef göstermelerinize de ihtiyaci yok, zira kargaya yol gösterenin diye bir atasözümüz vardir :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AAH YAZIKYAAA ÇOK ÜZÜLDÜM BEN SENİN ŞU KONUŞMALARINA :(

NİYEMİ?

1: HARBİDEN KORKMUŞSUN SEN KOMÜNİZM DEN :)

2: AMA BOŞUNA KORKMUŞUN

3: BİLİNÇSİZCE KONUŞUYORSUN

4: SÖYLEDİĞİMİ ANLAMAMIŞSIN

5: PKK KOMÜNİST DEĞİL BÖLÜCÜ FAŞİST BİR ÖRGÜTTÜR

6: BEN HİÇBİR POSTUMDA HERHANGİ BİR ÖRGÜTÜ SAVUNMADIM

7: SAVUNDUĞUM ŞEY KOMÜNİZMDİR

8: AMA EĞER BUGÜN DENİZ GEZMİŞLERİN KURDUĞU ÖRGÜT AYNI DÜŞÜNCE DOĞRULTUSUNDA DEVAM EDİYOR OLSAYDI BU ÖRGÜTÜN MENSUBU OLMAKTAN ÇEKİNMEZDİM....

9: DERDİMİZ ADAM ÖLDÜRMEK DEĞİL İNSANCA YAŞAMAK VE YAŞATMAKTIR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol::lol::lol: İlahii canuğur iyice dengeni bozdun sen şimdi de beni birilerinden sandın ya çok komiksin vallahii önce sana kendimle ilgili bir iki şey söyliyim bir kere ben hiç bir siyasi görüşün partisine mensup olmadım hatta siyasetten nefret ederim ve şiddetin her türlüsünden de iğrenirim konumuz komünizm olduğu için komünistlere yüklendim başka bir görüş olsaydı onunda açıklarını belirtirdim bir kere bunu anla ben apaçık gördüklerimi söylüyorum ve sen hiç birini inkar edemiyorsun çünkü söylediklerim gerçek hadi bana şu çok savunduğun komünizmin silahlı katillerinden bahset lenin ya da stalini sormuyorum bile ( bu sana haksızlık olur ) en azından Dhkpc ve tkpml/ tikko örgütlerinin faaliyetlerinden bahset ondan sonra bana komünizmi savun bu arada kitleleri domuz çiftliklerine götüren sizden daha iyi kılavuzlar bulunamaz bir saygıda benden :D ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol:  :lol:  :lol:  İlahii canuğur iyice dengeni bozdun sen şimdi de beni birilerinden sandın ya çok komiksin vallahii önce sana kendimle ilgili bir iki şey söyliyim bir kere ben hiç bir siyasi görüşün partisine mensup olmadım hatta siyasetten nefret ederim ve şiddetin her türlüsünden de iğrenirim konumuz komünizm olduğu için komünistlere yüklendim başka bir görüş olsaydı onunda açıklarını  belirtirdim bir kere bunu anla ben apaçık gördüklerimi söylüyorum ve sen hiç birini inkar edemiyorsun çünkü söylediklerim gerçek hadi bana şu çok savunduğun komünizmin silahlı katillerinden bahset lenin ya da stalini sormuyorum bile ( bu sana haksızlık olur ) en azından Dhkpc ve tkpml/ tikko örgütlerinin faaliyetlerinden bahset ondan sonra bana komünizmi savun bu arada kitleleri domuz çiftliklerine götüren sizden daha iyi kılavuzlar bulunamaz bir saygıda benden  :D ...

12525[/snapback]

:D forumda pek gezmediginiz anlasiliyor.

Daha az önce, su saydiklarinizin sokak solculugu ve hastaligi oldugunu yazmistim. ayni mesaji buraya da yazmis oldum böylece :D biraz arayin, insanlar ne söylemis ne demisler degil mi :clover::clover:

sizi neler korkutmus böyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DOMUZ ÇİFTLİĞİNE GİTMEK İSTEYENLER GİTMİŞ ZATEN ÇOKTAN...BİZ ÇIKARMAYA ÇALIŞIOZ AMA...MADEM İSTEMİOLAR KALSINLAR SAÇMA DÜŞÜNCELERİYLE ORALARDA:)

BU BAHSETTİĞİN ÖRGÜTLER SADECE KÜRT HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDEN ÖRGÜTLERDİR.BU YÜZDEN KOMÜNİST OLDUKLARINI SÖYLESELERDE GÜNÜMÜZDE ÖYLE DEĞİLDİRLER. ADLARINI DUYURMAK İÇİN YAPILMIŞ EYLEMLER HAKSIZLIKTA OLSA BİR ÖRGÜTTEN BEKLENEN ŞEYLERDİR...EL KAİDESİNDEN TUT, KADEK E KADAR...EĞER BU EYLEMLER YAPILMIYOR OLSA ÖRGÜT OLMANIN ANLAMI OLMAZ...BUNLARI SAVUNDUĞUM İÇİN SÖYLEMİYORUM OLAYLARA GERÇEKÇİ YAKLAŞIYORUM SADECE...VE SENİNDE BENİ VE BÖYLE DÜŞÜNENLERİ SUÇLAMAMAN GEREKTİĞİNİ BİLMENİ İSTİYORUM...BİRAZ DÜŞÜNMEYİ DENERSEN ANLIYACAKSIN...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol:  :lol:  :lol:  İlahii canuğur iyice dengeni bozdun sen şimdi de beni birilerinden sandın ya çok komiksin vallahii önce sana kendimle ilgili bir iki şey söyliyim bir kere ben hiç bir siyasi görüşün partisine mensup olmadım hatta siyasetten nefret ederim ve şiddetin her türlüsünden de iğrenirim konumuz komünizm olduğu için komünistlere yüklendim başka bir görüş olsaydı onunda açıklarını  belirtirdim bir kere bunu anla ben apaçık gördüklerimi söylüyorum ve sen hiç birini inkar edemiyorsun çünkü söylediklerim gerçek hadi bana şu çok savunduğun komünizmin silahlı katillerinden bahset lenin ya da stalini sormuyorum bile ( bu sana haksızlık olur ) en azından Dhkpc ve tkpml/ tikko örgütlerinin faaliyetlerinden bahset ondan sonra bana komünizmi savun bu arada kitleleri domuz çiftliklerine götüren sizden daha iyi kılavuzlar bulunamaz bir saygıda benden  :D ...

12525[/snapback]

:D forumda pek gezmediginiz anlasiliyor.

Daha az önce, su saydiklarinizin sokak solculugu ve hastaligi oldugunu yazmistim. ayni mesaji buraya da yazmis oldum böylece :D biraz arayin, insanlar ne söylemis ne demisler degil mi :clover::clover:

sizi neler korkutmus böyle.

okudum be canım ve her zamanki gbi güldüm yine yani sizler yokmusunuz sizler nasılda kelimeler üzerinde cambazlıklar yapıyorsunuz öyle hemende ne güzel komünizmi sokak komünizmi diye ayırmışsın öyle hepsi bu kadar mı sokak komünizminden başka yokmu hadi komünizmi çeşitlerine ayıralım hep beraber eğlenceli olabilir bir düşünelim başka ne uydurabiliriz hımm... Apartman komünizmi olabilir mesela ya da Reel komünizm :D ayır ayırabildiğin kadar nasılsa cambazlık serbest huu komşu bak hele bunlar basit tartışmacı kıvırmalarından başka bişi değil komünizm komünizmdir tek bir tanımı ve ifadesi vardır senden başka da onu çeşitlerine ayırmaya çalışan dansözde görmedim sen bana hala sorularımın cevaplarını veremedin şu bahsettiğim örgütler komünizmin nesi oluyor anlat bi hele ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okudum be canım ve her zamanki gbi güldüm yine yani sizler yokmusunuz sizler nasılda kelimeler üzerinde cambazlıklar yapıyorsunuz öyle hemende ne güzel komünizmi sokak komünizmi diye ayırmışsın öyle hepsi bu kadar mı sokak komünizminden başka yokmu hadi komünizmi çeşitlerine ayıralım hep beraber eğlenceli olabilir bir düşünelim başka ne uydurabiliriz hımm... Apartman komünizmi olabilir mesela ya da Reel komünizm :D ayır ayırabildiğin kadar nasılsa cambazlık serbest huu komşu bak hele bunlar basit tartışmacı kıvırmalarından başka bişi değil komünizm komünizmdir tek bir tanımı ve ifadesi vardır senden başka da onu çeşitlerine ayırmaya çalışan dansözde görmedim sen bana hala sorularımın cevaplarını veremedin şu bahsettiğim örgütler komünizmin nesi oluyor anlat bi hele ....

12532[/snapback]

Sizin kafaniz iyiden iyiye karisik. :clover:

Ben komünistim, Nazim Hikmet de, Deniz Gezmis te, Sabahattin Ali de, Aziz Nesin de, Can yücel de, Brecht de, Rosa Lüxemburg ta, Gogol da....daha sayayim mi. Komünist kimler :D Forum tikanir adlarini yazarsam.

Bu insanlarin, yasadiklari sürece kimlere bir zarari olmustur?

Bilmediginiz islere girince kafaniz karisiyor :D

Sizin kafaniza terörist deyince komünist, komünist deyince terörist kavramini sokanlar bile yavas yavas ögrendiler hanyayi konya yi, siz nerede kaldiniz :D

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sana ne sordum sen bana ne cevap verdin ne diye minder değiştirip duruyorsun ki istediğin kadar isim sayabilirsin ama o listeye elin mahkum bahsettiğim örgütlerin kurucularını ve militanlarınında isimlerini yazmak zorunda kalacak ve çakılacaksın ne kadar demagoji yaparsan yap gerçekleri değiştiremezsin KOMÜNİZM BİNLERCE MASUMUN HAYATINA SON VERMİŞ EN KANLI İEOLOJİLERDEN BİRİDİR VE ARTIK O DA GÖMÜLMÜŞTÜR saygılar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sana ne sordum sen bana ne cevap verdin ne diye minder değiştirip duruyorsun ki istediğin kadar isim sayabilirsin ama o listeye elin mahkum bahsettiğim örgütlerin kurucularını ve militanlarınında isimlerini yazmak zorunda kalacak ve çakılacaksın ne kadar demagoji yaparsan yap gerçekleri değiştiremezsin KOMÜNİZM BİNLERCE MASUMUN HAYATINA SON VERMİŞ EN KANLI İEOLOJİLERDEN BİRİDİR VE ARTIK O DA GÖMÜLMÜŞTÜR saygılar :D

12538[/snapback]

Tutarli bir dünya görüsü olmamasi ne aci.

En azindan sivas katliamini bile savunamiyorsunuz, Fasizme karsisiniz.

Demokrat insanlarla terör örgütlerini bibibirine karistiriyorsunuz. NE deyim.

YA HILAFET ÖZLEMINI GIZLIYORSUNUZ.

Size söylenen her sorumlulugun altindan kactiniz.

Ama savunduklariniz, sizi ortaya koyuyor.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YA ARMAN KARDEŞ KOMÜNİZM BİNLERCE İNSANIN CANINA MAL OLDU DİONDA KİMMİŞ BUNLAR? KİMİ ÖLDÜRMÜŞLER Bİ AÇIKLAYIVER GÖZÜNÜ SEVEM!!!

12543[/snapback]

Rusya tarihini oku

Küba tarihini oku

Çin tarihini oku ( özellikle de doğu türkmenistanla ilgili olan kısmını )

Bunlar yeterlidir ve mümkünse objektif bir kaynaktan yararlan zaten elinin altında internet ve arama motorların var dediğimi yap sonra konuşalım...

Sana gelince canuğur bir yerlere gizlendiğim filan yok kendi halinde sıradan siyasetle ve bu tür şeylerle faal olarak ilgili olmayan sadece çok okuyan ve araştıran basit biriyim sen beni şeriatçı kılıfına sokmaya çalışıyorsun farkındayım ama Dinim müslüman Özüm Türk Ülküm Atatürktür bugün ne kadar konuşsakda nafile ne sen benim yorumlarıma ne de ben seninkilere katılmıycam bu çok belli zaten günümüzde tartışmalar anlaşıabilir olmak için değil ezmek adına yapılmakta ve inan ayakarım bugün çok yoruldu :D her şeye rağmen üsluplu ve sıcak tartışmalar için teşekkür ederim ve gerçekten SAYGILAR dilerim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEN O DEDİKLERİNİ İLK OKULDAN BERİ YAPIYORUM...SEN TÜRKİYEDEN BAHSEDİYORDUN BENDE ONU SORDUM SANA...TÜRKİYEDE HANGİ KOMÜNİST ÖRGÜT KİMLERİ ÖLDÜRMÜŞ?

12553[/snapback]

DHKP/C

12 Eylül 1980 tarihinden sonra 1990 yılına kadar kırsal alan faaliyetlerine ara veren Marksist-Leninist örgütler, bu tarihten sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da KADEK'nın etkinliğinin çok olması yüzünden, daha önceden alt yapısının bulunduğu Karadeniz kırsal alanını tercih etmiştir. 1980 öncesi Dev-Yol örgütünün Ordu-Fatsa ilçesinde oluşturduğu yapılanma ve altyapı, diğer sol örgütlere de Karadeniz'de potansiyel kurtarılmış bölgeler fikrini vermektedir.

Sivas, Tokat, Ordu ve Giresun illerinin dağlık ve ormanlık alanları, başta DHKP/C olmak üzere, KADEK ve TKP/ML-TİKKO terör örgütlerinin Karadeniz kırsal alanına açılma bölgeleridir. Bölgenin sarp dağları ve sık ormanları terörle mücadeleyi olumsuz etkileyecek bir faktördür.

1990 yılından sonra, aranır duruma düşen ve cezaevlerinden firar eden örgüt mensuplarının da görevlendirildiği Tunceli kırsal alanına kayan DHKP/C, KADEK ve TİKKO burada, ağır hayat şartları ve yapılan operasyonlarla fazla barınma imkanı bulamamıştır.

Daha kolay lojistik destek bulacağı Sivas-Tokat-Ordu kırsal alanını seçen örgüt, 1996 yılı Aralık ayında KADEK ile arasında imzalanan protokol gereği, Karadeniz bölgesine açılmayı düşünen KADEK'ya, bölgeyi tanıtacak ve karşılığında KADEK'dan silah alacaktır. Ancak, örgütlerin üst düzeyinde varılan bu anlaşmaya örgüt elemanları sıcak bakmamış ve uzun ömürlü olmamıştır.

1997 yılı içerisinde Adana ve Osmaniye'de güvenlik güçlerince yapılan operasyonlar sonucunda DHKP/C örgütünün Akdeniz kırsalına yönelik hazırlıklarına büyük darbeler vurulmuştur.

1998 yılı Kasım ayında örgütün Ege Bölgesi kırsal alanında yapılanmaya başlamış ancak Denizli kırsalında güvenlik güçlerince yapılan operasyonlar sonucunda bölgedeki faaliyetleri sonuçsuz kalmıştır.

11 Eylül 2001 tarihinde ABD'ndeki terörist saldırılarla ilgili olarak DHKC enformasyon bürosu tarafından saldırıyı destekler mahiyette açıklama yapılarak; ABD'yi vuran gücün yıllardır sürdürülen sömürgeci politikası olduğu, yıllardır yaptığı gizli ve askeri operasyonlarla masum insanların katledildiği, bu saldırılarla ABD'nin yaptıklarının bedelini ödediği belirtilmiştir.

Cezaevlerinin mevcut durumlarının iyileştirilerek Avrupa standartları seviyesine getirilmesi ve Devlet otoritesinin tesis edilmesi maksadıyla "F" tipi cezaevlerinin gündeme gelmesiyle birlikte başta DHKP/C olmak üzere Aşırı Sol organizasyonlarca protesto eylemleri gündeme gelmiş ve zaman zaman söz konusu protesto eylemleri şiddet ile desteklenmiştir.

19-21 Aralık 2000 tarihinde devam eden açlık grevi ve ölüm orucu eylemlerini bitirmek ve cezaevlerindeki örgüt baskını bertaraf etmek maksadıyla güvenlik güçlerine "Hayata Dönüş Operasyonu" gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu operasyon sonrasında iletişim ve koordinasyon sıkıntısı çeken DHKP/C terör örgütü, tabanını muhafaza etmek ve örgütteki olası dağılmaları önlemek maksadıyla aşırı sol literatürde ilk defa 03 Ocak 2001 günü Şişli Emniyet Müdürlüğüne, ikinci olarak 10 Eylül 2001 günü İstanbul-Taksim'de yine güvenlik güçlerine yönelik olarak intihar saldırısı eylemleri neticesi (2) polis memuru şehit , (15) polis memuru yaralanmış olup, ayrıca Avusturyalı (1) turist hayatını kaybetmiştir.

Alttaki yazı ise kendi sitelerinde yayınladıkları ve kendilerine ait bir yazı

30 MART 1994'TE DHKP-C'Yİ YARATTIK. Şehitlerimizin, halklarımızın parti düşünü gerçekleştirdik. Parti-Cephe şehitlerimizin kanıyla sulanan Anadolu topraklarını özgürlüğe kavuşturacak tek güçtür. Parti-Cephe Anadolu halklarını kendi iktidarına götürecek tek güçtür.

İşte 30 Mart bu nedenle devrimden asla vazgeçmeme, devrimi ileriye taşıma kararlılığıdır. Çünkü devrim bizim için ne bir hayal, ne de dergi sayfalarında propaganda için kullandığımız bir sözcüktür. Devrim, savaşma iddiamız, savaşma gücümüz, asla vazgeçmeyeceğimiz ve mutlaka ulaşacağımız hedefimizdir. Devrim iddiamızla her türlü zorluğu aşıyor, yenilgileri zafere dönüştürebiliyoruz. Bu iddiamızın mayasında Mahirler'in 30 Mart 1972'de Kızıldere direnişinde "Biz buraya dönmeye değil, ölmeye geldik" şiarı vardır.

Yoruma gerek bile yok dimi gayet açık eğer merak edersen diğer örgütlerle ilgilide bilgilendirebilirim seni...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KOMÜNIZMIN KAN TUTKUSU

DURSUN ÖNKUZU, Cennet ülkemizin güzel beldesi, bozkurtlar yuvası Tokat'ın Zile kazasında dünyaya geldi.. Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda tahsil görürken İşgal altındaki okulda komünistler tarafından yakalanıp üç gün süren ve bisiklet pompasıyla ciğerlerine hava basmaya varan ağır işkenceler yapıldıktan sonra, 23 KASIM 1970 günü, okulun üçüncü katından aşağıya atılarak şehid edildi...

Ruhi Kılıçkıran. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi. 22 yaşında Site yurdunun kantininde iftar sofrasında kurşunlanarak şehit edildi.

70’li yılların ilk dönemleri. 23 Mart 1970 Ankara Beşevler de Süleyman Özmen , 8 Haziran 1970 İ.Ü. Edebiyat Fakültesi merdivenlerinde Yusuf Tınamoğlu, (23 Kasım 1970 Dursun Önkuzu , Selahattin Mazman ve Hasan Gürül. Komünistlerin okulu işgal etmeleri sonucu rehin alınıyorlar, günlerce işkenceye uğruyorlar ve ciğerlerine hava basılıp üçüncü kattan okulun bahçesine atılarak şehit oluyorlardı.)

Kızılyüzler (komünistler) kana doymuyorlardı. 12 Ağustos 1979 da Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin, annesi Hürmüye ve kardeşi Ahmet Tekin. Genç ilçesinde yenen iftar yemeğinden sonra Bingöl’e 12 km. kala kurşunlanarak şehit edildiler.

4 Ekim 1978. İstanbul İl Başkanı Recep Hasatlı ve 17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Hasatlı, Baba- oğul evlerinin önünde vuruldular. MHP Beyoğlu ilçe eski sekreteri Hüsnü Tepe PTT deki görevi başında kızıl namlulardan çıkan oynaş mermilerle ebedi alem yol aldı.

4 Ağustos 1977. Niksar ilçesinin Sarıyazı köyünde bir yiğit doğdu. Niksar lisesini bitirdi. ODTÜ de çalışmaya başladı. Adı Remzi Kütükçü idi. Remzi Kütükçü ve arkadaşları Muhitin Canlıer ile Hasan Hüseyin Şanlı servis otosuna binip Saman pazarına iniyorlardı. Kaldıkları yer olan Tokat yurduna gidecekleri sırada aynı otobüsten inen iki komünist militanın kustuğu kurşunlarla yaralanıyorlar fakat kaldırıldıkları hastanede şehadete eriyorlardı.

25 Haziran 1980, MHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Ali Rıza Altıok , karısı ve kızı ile birlikte evleri basılarak kızılyüzler tarafından kurşunlandılar. Şehadete eriştiler.

29 Mayıs 1979, Kayseri Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi öğrencileri Turhan Selçuk İzzet ve Mahmut Şükrü Sait.Irak Türklerindendiler. Komünistlerin evlerini basmaları sonucu kurşunlandılar. Polis olaydan iki saat sonra geldi. (“ Olay yeri ve karakol arası 600 metre”)

22 Şubat 1980, İTÜ öğrencileri Serdar , Levent Erkenez ve amca çocukları Yıldız Müh. Mim. Fak. Öğrencisi Uğur Erkenez.Bu üç Ülküdaşımız Beşiktaş’daki evlerinde babalarının gözü özü önünde yasadışı örgütün infaz mangası militanlarından altısı tarafından canice öldürüldüler.

30 Aralık 1977. Kemalettin Erdoğan Ankara Ulubey de oturuyordu. Yıldıztepe Büyük Ülkü Derneği mensubu, Siteler Ülkücü işler derneği 2. Başkanı, Marangozdu. Arkadaşı Mucur’un Şaşköy bölgesinde doğan, köy çocuğu Şeref Şahin ile birlikte Yılbaşı gecesi Aydınlıkevler ÜOD nden çıkıp evlerine giderken Samsun yolu üzerinde komünistler tarafından durdurularak kurşunlandılar.

29 Temmuz 1978, Baki Yeşiloğlu iki yıl önce cinayetten mahkum olmuştu. Yeni çıkan infaz yasasından yararlanarak 12 gün sonra tahliye olacaktı. Ama cezaevinde bile kolları olan komünizm yanlıları bir gece ülküdaşımızı bıçak ve şiş darbeleriyle öldürdüler. Mehmet Güneş, İstanbul Eğitim Enstitüsü son sınıf öğrencisiydi. Kırıkkale de sendikacının ölümünün protesto edildiği gösteriye katıldığı sırada açılan ateş sonucu 4 kurşun yarasıyla şehit oldu.

23 Haziran 1979, Cemalettin Karaaslan, Salih Tuncer ve Ahmet Karaman. Bu üç yiğidimiz kıraathanede otururken saatli bomba patlaması sonucu öldüler. Kızılyüzler istediklerini yaparak üç ülküdaşımızı daha şehit etmişlerdi.

7 Temmuz 1980, Yeşilköy Gümrük Kargo müdür muavini Ö. Naci Bayyurt, Halkalı Gümrük müdür muavini Alim Ulusoy,Teknisyen Serdar Öge Ülküdaşlarımız Beşiktaş’taki evlerinde sabah saatlerinde altı caninin kurşunlarına hedef oldular.

Bu arada ülkücü hareket yeni marşlar söylüyordu.

“Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun,

Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun.”

10 Ağustos 1979, Tirebolu’daki solcu gençleri “Kan lazım, kan isteriz, faşist kanı!” düşünceleriyle Ali İncekara ,İzzet Sezer, Dursun Gedik ve Selami Durmuş adlı Ülküdaşlarımızı hedef alıp oturdukları kıraathaneyi basıyorlar.#Kırkiki (42)# kişilik kızıl beyinin saldırısı sonucu 4 Ülküdaşımız şehit olurken 6 kişi ağır olmak üzere 22 vatandaş yaralanıyor.

17 Mart 1978. Ömer Bayraklar, Salih Uluğ, Bahri Bilgin, Cevat Koca, Sinan Koca. 5Ülküdaşımız Ümraniye de gecekondu mahallesine birer gecekondu yaparak yerleşmek istiyorlar. Bu bölgeyi 1 Mayıs mahallesindeki kanlı olaydan sonra Dev-yol militanlarınca kurtarılmış bölge ilan ediyorlardı. Kızıl beyinlerin çoğunlukta olduğu bu bölgeye gelerek yerleşmek isteyen 5 ülküdaşımız konuşmak amacıyla çağırıldıkları kıraathanede pusuya düşürülerek yakalandılar. İşkenceye uğradıktan sonra kurşuna dizilerek şehit oldular.

7 Şubat 1979. İstanbul Siyasi Şube müdürü Ilgaz Aykutlu saat 20.30 Günlerden Çarşamba. Atatürk bulvarındaki binanın hemen önünde otobüsten indi. Karısı evinin camından izliyordu. Gülücükler saçıyordu. Ilgaz Aykutlu el sallamak istedi ama engellendi. Otomatik silahlı iki militanın kan kusan mermileri onu ebedi hayata yolladı. Şehit oldu.

27 Temmuz 1979. Mustafa Balcı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi. Abisi İlhami Balcı ise Ankara Küçük Esat’ta bakkaldı. Mustafa bir gün iftarını açmak için abisinin bakkalına gitti.İki kardeş derin bir sohbete dalmışlardı. Ancak bakkalın 100 m. İlerisinde hain planlar yapan 6 Rus benzemesi komünistlerden üçü bakkala girdiler ve sigara istediler. Mustafa tanımıştı onları ama konuşamadan şehit edildiler. Hainlerin istedikleri yine oldu. İki ülküdaşımızı daha kaybettik.

14 Ağustos 1977. Turgutlu MHP İlçe Başkanı Mühendis Osman Öztaş sabah 8:30.Evinin önünde eşi ve çocuklarıyla vedalaştıktan sonra arabasına bindi. Kontağı çevirdi ve Osman Öztaş şehit oldu. Bilemezdi hainlerin kancıklığını.

20 Ekim 1977. İstanbul’da gözlükçü olan Hikmet Ay akşam evine dönerken vücudunda 29 kurşun hissetti. Komünist saldırıları sonucu şehitlik mertebesine erişti. 25 Şubat 1978. Adana Mühendislik Yüksek okul öğrencisi Adil Demiröz aynı okuldaki Ali Karakaya. Bu iki ÜOD üyesi iki gün önce şehit olan Şerif Özçubukçu’nun cenazesinden dönerken hain komünistler tarafından kurşunlandılar. Ebedi saadete kavuştular.

Türk Milliyetçiliği, Müslümanlık adına kahpece öldürülen Ülkücü şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Biz onların izindeki ülkücüler olarak, onlar adına dileğimiz, ebedî alemdeki sağlığa, feraha, huzura

Gönlümüzden, hep birlikte EL -FATİHA .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dhkp/c örgütünün yaptığı eylemlerde 2 kişi ölmüş 15 kişide yaralanmıştır bu 1

2 soruma cevap veremiyorsun

3 dilku kardeşim ülküdaşlarımız adı altında geçen bir makaleye nasıl olurda inanmamı yada inanılmasını bekleyebilirsin ki?

4 ülkücü ****** öldürdükelri komünistler var...kendinizi bukadar acındırmayın gülünç oluyorsunuz...

5 ayrıca herkes kendi ********** baksında ne neden kime yapılmış bi düşünüversin...

6 beyinlerinizi tembel alıştırmayın...yıkarlar sonra şimdiki gibi..............

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3 dilku kardeşim ülküdaşlarımız adı altında geçen bir makaleye nasıl olurda inanmamı yada inanılmasını bekleyebilirsin ki?

4 ülkücü şerefsizlerinizinde öldürdükelri komünistler var...kendinizi bukadar acındırmayın gülünç oluyorsunuz...

5 ayrıca herkes kendi kancıklığına baksında ne neden kime yapılmış bi düşünüversin...

12706[/snapback]

Tam düşündüğüm gibi çıktın. Bir kere sadece bir parafın alıntısını yaptım ödürülen 2 kişi değil yüzlerce insan var sonra öldürülen ve yaralanan o iki kişi POLİS yani toplumun koruyucuları ama anlıyorum ki bu senin umrunda bile değil büyük ihtimalle sende polisimize kurşun sıkan elleri sıkmış gibisin yazımların senin bir örgüt militanı olduğunu gösterir nitelikte belliki bölücü bir elemanla tartışmaktayım sen polislerinde askerlerinde şehit edilmesine bu denli küçümser yaklaştığına göre kesin öyle olmalısın maskeni çıkarda rahat rahat açıl hele dök içindekini.... Ha bu arada '' yıkarlar sonra şimdiki gibi '' cümlende neyi kastettin açıkla hele kim nereyi yıkmış anlata bakalım bize bölücü....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EHEHEUHEUHEUHEEEEE ÇOK KOMİKSİN YAAAA...........

BÖLÜCÜ HEE...BAK İŞTE SENİN BOŞ BİR İNSAN (?) OLUŞUN BURDAN BELLİ...SEN PKKLI ************* KOMÜNİSTLERİ BİR TUTUYORSUN.

KOMÜNİSTLER EVET BİRİLERİNİ ÖLDÜRDÜLER KENDİLERİNE SİLAH BIÇAK ÇEKENLERİ....OYSA SADECE BİR ÖĞRETMEN OLAN GÜNEŞ ÖĞRETMEN HİÇKİMSEYE BİRŞEY YAPMAMIŞTI VE DAHA NİCELERİ...AMA ÖLDÜRÜLDÜLER...NİYE? SENİN GİBİ SADECE SÖYLENENLERLE HAREKET EDEN ********** YÜZÜNDEN, AKLI HİÇBİRŞEYE YETMEYEN ******** YÜZÜNDEN! PKKYLA ********* BİRBİRİNDEN AYIRAMAYAN BİLGİSİZLER YÜZÜNDEN...

POLİSLERİ SEVMEM...BANA KALKIP TOPLUMUN KORUYUCULARI DEME...NEYİ KORUMUŞLAR KENDİ CEPLERİNDEN BAŞKA.... COPLA TUTUKLULARA TECAVÜZ EDEN ONLAR, İŞKENCE YAPAN ONLAR, HIRSIZLARLA İŞBİRLİĞİ YAPAN ONLAR, BELEŞE YAŞAYAN ONLAR...

YA KUSURA BAKMA AMA SEN DÜŞÜNDÜĞÜMDEN DAHA **********...

BÖLÜCÜ HAA...AFERİM SANA...

AYRICA O YIKMAK DEĞİL YIKAMAK...ÇAMAŞIR BULAŞIK FALAN...YIKARLAR ŞİMDİKİ GİBİ...YIKANMIŞ BEYNİNLE KARŞIMA GEÇİYOSUNYA ONA İSTİNADEN SÖYLEDİM...BANA KENDİ BİLDİKLERİNİ GÖRDÜKLERİNİ ANLAT....ÜLKÜCÜLERİN GAZETESİNİ DERGİSİNİ GETİRİP OKUTMA MİLLETE...NEYE TANIK OLDUN BUGÜNE DEK...YALAN ZIRVALARLA BOŞUNA HARCAMA FORUMUN SAYFALARINI...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maskeni çıkarman iyi oldu böylece senin gibi polis katillerinin yüzüne *******

Senin gibi ****** değil ağızlarıyla başka bir taraflarıyla bile kuş yakalasar yinede masumiyetinizi ispat edemezsiniz ve ne kadar böğürürsen böğür kendi sesini ancak senin gibi düşünen bir avuç zavallı ahmağa duyurabilirsin farkındmısın bilmiyorum ama siz komünist ********** tınlayan yok polisimizden ve askerimizden başka :D sizin gibi teröristleri ********* ortaya seriyorlar ya çok hayırlı bir iş yapıyorlar ve son olarak ilerizekalı :lol::lol: elaman yanıldın be ben ülkücü felan değilim alıntımıda bir ülkücü sitesinden yapmadım www.terror.org sitesine bir bak bakalım yanlız dikkat et orası da bir polis sitesi ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HEHE ŞAŞKINA BAK...POLİS DEDİĞİN ADAMLAR ZATEN ÜLKÜCÜ *******...BOŞUNAMI NEFRET EDİOM ONLARDAN...HEEE ADIM YAZIOMU ORALARDADA KATİL ETTİN BENİ...NE BOŞ ADAMSIN SEN YAAA...ZAVALLICIK.ŞİMDİ DAHADA Bİ ÇOK ACIYOM ARTIK BEN SENİN GİBİ (******* DEMEK İSTERDİM AMA ****** OLACAK KADAR ***** BİLE YOK GÖRÜNEN O Kİ)LARA....

BENDE ORDAN BULDUM ZATEN 2 ÖLÜYÜ 15 YARALIYI GÜZELİM...BİNLERCE İİNSANIN CANINA KIYAN PKK DIR KADEKTİR...KOMÜNİSTLER DEĞİLDİR...SANA BUNU ONKERE SÖYLEDİM HALA ANLAMAMAKTA ISRAR EDİON...ANLAYAMAZSIN ZATEN ŞU YAZDIKLARINDAN SONRA BÖLE BİR YETENEĞİN OLMADIĞINI KANITLADIN...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENDE ORDAN BULDUM ZATEN 2 ÖLÜYÜ 15 YARALIYI GÜZELİM...BİNLERCE İİNSANIN CANINA KIYAN PKK DIR KADEKTİR...KOMÜNİSTLER DEĞİLDİR...SANA BUNU ONKERE SÖYLEDİM HALA ANLAMAMAKTA ISRAR EDİON...ANLAYAMAZSIN ZATEN ŞU YAZDIKLARINDAN SONRA BÖLE BİR YETENEĞİN OLMADIĞINI KANITLADIN...

12755[/snapback]

daha önce de söyledigim gibi, arkadasin tavirlari, provakatif.

Bu nedenle tartisma uslubu disina coktan cikmistir bile.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4 ülkücü ********* öldürdükelri komünistler var...kendinizi bukadar acındırmayın gülünç oluyorsunuz...

5 ayrıca herkes kendi ****** baksında ne neden kime yapılmış bi düşünüversin...

12706[/snapback]

dhkp/c ne??? ben tanimiyorum..

komünist olmayi bir ara gercekten düsünmüstüm ama zeki biri oldugum icin olmadim...(kahrolsun amerikan emperyalizmi)

polis nasil iskence yapmis ama deniz gezmise hüseyin inana yusuf aslana cok acimistim gerci kendileri anlatiyordu ama muhtemelen dogrudur..

ayrica sayin forum yöneticisinden ricam "****", "*****" gibi ahlak disi kelimelerin kullanilmasina izin verilmemesidir..

kim kimin beynini yikiyo siz yiksaniz yiksaniz tabancayla mermiyle yuva yikarsiniz

sen ülkücülerin öldürülmesini cinayetten saymiyorsun herhalde..bazen gercekten ülkücü olmak istiyorum..

evet bölücü demiyorlar komünistlere halk arasinda anarsist deniyor...ben masumum halk arasinda diyolar ben demedim..

sen ateist misin

merak ettigim bisi var bütün komünistler ateist midir Ahmet Kaya ateistmiydi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.