Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allahın varlığının bilimsel ispatı

usahin

Önerilen İletiler

Cumleten selamin aleykum

Degerli dostlarim,bazi yorumlarda gordumki,bu evrenin bu sekilde oldugu gibi var oldugunu ve Semanin sahibinin varligi ile alakali supheler oldugunu hissettim,size sormak isterim, Bana gozlerinizle bakarken canli bir sekilde beyninizi yerinden sokup gosterir ve iste bu benim beynim derseniz inandigim herseyi inkar eder ve hakli gorurum,,ama bunu yasarken yapmaniz ne kadar imkansizsa, yasarken yaradani gormenizde bu denli imkansizdir,Kuran-i kerim semanin sahibinin en buyuk kanitidir,bilim insanlari Kuran'daki duzeni ve bilimi cozememislerdir,Yaradaninda dedigi gibi benden daha cok guvendikleriniz varsa onlarida cagirin ve bir sure yazin,yazin ki zaten basaramayacaksiniz iste o zaman yakiti tas ve insanlardan olan kiyamete kadar kalpleriniz muhurlenecektir,Yaradan sorgulamani emretmez zaten onun ilimini ve bilimini sorgulayacak bir beyin dunyaya gelmemistir.ALLAH yar ve yardimciniz olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
Misafir Salih Kırcalar

"Bizim burada yapmaya çalışacağımız şey, bütün temel inanç ve peşin hükümlerden sıyrılarak bir yaratıcının var olduğunu, olmasının gerekliliğini hatta zorunluluğunu tamamen bilimsel olarak ve aklen tespit ve ispat etmektir. Allah akılla bilinemez diyenlerin tam tersini söylüyoruz ve iddia ediyoruz ve ispatlıyoruz ki Allah akılla inkar edilemez."

Allah var diyenler, kendinize lütfen şu soruyu sorun: "Evet, ben Allaha inanıyorum fakat acaba bunu ispatlayabilir miyim? Hiç olmazsa kendi aklıma bunu kanıtlayabilir miyim? Eğer cevabınız hayırsa bu çok önemli bir eksiklik değil mi? Sırf müslüman bir ülkede sırf müslüman bir anne babanın evladı olarak doğduğunuz için onları takliden müslüman olmak inanın çok kolay. Ama sizin kutsalınızı ve Allah’ı inkar eden biriyle karşılaştığınızda bütün benliğinizle inandığınız Allahı anlatamamak onun var olduğunu haykıramamak çünkü kendinizi bile ikna edememiş olmak içinizi burkmayacak mı? Ya da belki sizi de şüphelerin kıyısına kadar getirip inançsızlık uçurumuna bırakmayacak mı? Yoksa siz de bu ispatlanacak bir şey değildir buna sadece inanılır diyenlerden misiniz? Eğer bu cevap sizi tatmin ediyorsa söyleyecek sözüm yok.

Allah yok diyenler, O’na inanmayanlar lütfen siz de zahmet edip bir bakın bu web sitesine. Yapılan ispattan sonra hala söyleyecek sözünüz varsa bekliyor olacağım. Sitenin iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. İddia ediyorum ki bu ispatla inkarcılığın beli kırılmıştır. Ve Allahı aklen ve bilimsel olarak inkar etmek imkansızdır. Artık olsa olsa sizinki yalnızca bir göz kapama olabilir. Ama unutmayın gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.

Özellikle ateistlerin, 'peki Allah'ı kim yarattı' sorusuna fizik ve matematik bilimi ışığında, aşağıdaki açıklamamın yararlı olacağını düşünüyorum. 

Lavoisier’in kütlenin ve enerjinin korunumu olan, ‘Hiçbir şey yoktan varolmaz, vardanda yok olmaz’ yasasından yararlanarak yüce yaratıcıyı (Allah) bulabiliriz. Yasanın ‘Hiçbir şey yoktan var olmaz’ prensibini şu şekilde söyleyebiliriz. ‘Hiçbirşey olmayandan var olmaz’ ya da ‘Yani herşey var olandan olur’. Öyleyse, 'var olan evren var olan bir yaratıcıdan olmuştur'. Evrene (E) ve Yaratıcıya da (Y) dersek,

E küçüktür Y dir.(Burada Y'nin büyüklüğü, ilim ve kudret bakımındandır.) . Fakat yasa gereği   Y ‘de, varolan bir Y1 tarafından olacaktır. Y1 ise, Y2 tarafından, Y2 ise, Y3 tarafından,................Yn ise,  Y(sonsuz) tarafından olacaktır. Burada her bir Y tektir. Y lerin yanındaki 1,2,3,....n....(sonsuz)  ise, herbirinin ilim ve kudret gücüdür.  Y(sonsuz) demek, tek ve ilmi ve kudreti sonsuz olan Yüce yaratıcı Allah’tır. Bu öyle büyük bir ilim ve kudrettirki, Yüce Allah kendi zatını dahi kendi varedebilme becerisine sahiptir. Nitekim Kur’anı Kerim’de,   ‘O’nun varlığı kendindendir’ ayetiyle de bu sabittir.  İlmi ve kudreti sonsuz olan Yüce Yaratıcı, artık arada varsaydığımız, Y, Y1, Y2,Y3.......Yn lere gerek duymadan, yasalarıyla birlikte Evreni yaratmıştır . Zaten Y, Y1, Y2, Y3........Yn  var olduklarını düşünsek bile, Y(sonsuzun) yanında onlarda birer yaratık olmuş olurlar. Melekler ,cinler gibi.

Salih Kırcalar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
Misafir Salih Kırcalar
Kuantum Mekaniği, Genel Relativite Teorisinin somut bir sonucudur. Bilindiği gibi Genel Relativite Teorisinde,
'Büyük kütleli uzay cisimlerindeki saatler, küçük kütleli uzay cisimlerindeki saatlere göre geri kalırlar.' (Gravitasyon
alanlarındaki farktan dolayı) . Buna göre, jüpiterdeki bir saat, dünyadaki bir saate göre geri kalacaktır. Dünyadaki bir saat,
ay'daki bir saate göre geri kalacaktır. Ay'daki bir saat ise, küçük kütleli bir meteordaki saate göre geri kalacaktır.' Bunun doğruluğu
bugüne kadar çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır. Genel Relativite Teorisi'nin sonucudur. Teori burada sonlandırıldığı için, bilim insanları bu sonucu, (kütle -zaman) ilişkisini soyut olarak algılamışlardır.

Oysa, zamanı etkileyen bu uzay kütleleri, kendileride zamandan somut olarak etkileneceklerdir. Bunu daha iyi anlayabilmemiz için ,Genel
Relativite Teorisini şöyle devam ettirebiliriz.
'Küçük kütleli bir meteordaki saat, Alfa taneciğindeki bir saate göre geri kalır. Alfa taneciğindeki bir saat, Beta taneciğindeki bir saate göre geri kalır. Beta taneciğindeki bir saat, x ışınındaki bir saate göre geri kalır. X ışınındaki bir saat, Gamma ışınındaki bir saate göre geri kalır. 

Büyük kütleli uzay cisimlerinin ömürleri, yani kütleden enerjiye, enerjiden kütleye dönüşme süreleri çok uzundur. Bunu gözlemlememiz çok zordur. Çünkü, web sitemden (www.timeflow.org) görüleceği üzere, 1 kg kütlenin uzaydaki ömrü 9.10^16 s ye, yani 2,851,927,903.26 yıldır.
Fakat, çok küçük kütlelere sahip uzaydaki serbest parçaçıklarda bu, periodlar olarak gözlemlenmekte , kütleden enerjiye, enerjiden kütleye
dönüşümler okadar kısa zamanlarda olmaktadır. Bu durum Kuantum Mekaniğini doğurmaktadır. (Dalga-Tanecik ikilemi) Bu, Genel Relativite Teorisinin kaçınılmaz somut bir sonucudur. Fizikçi Richard Feynman 'Fizik Yasaları Üzerine' adlı kitabında Kuantum Mekaniği ile ilgili olarak
talebelerine, 'Buna karşın, kuantum mekaniğini kimsenin anlamadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Küçük parçacıklar farklı davranırlar dalga-tanecik ikilemi olarak. Eğer yapabilirseniz, kendinize sürekli 'ama bu nasıl olabilir?' diye sormayın, çünkü çabanız boşunadır. Şimdiye kadar
hiç kimsenin kurtulamadığı bir çıkmaz sokağa girersiniz. Bunun neden böyle olabildiğini hiç kimse bilmiyor. Buna kuantum mekaniksel bir davranış biçimi diyebiliriz.' S/151. Demektedir. Halbuki bu, dalga ve tanecik ikileminin nedeni, yukarıda bahsemiş olduğum üzere, Kuantum Teorisi, Genel Relativite Teorisinin somut bir sonucudur. Bu durum Einstein'in 'Tanrı zar atmaz' sözünü doğrulamaktadır.

Eğer, 'Hız=Yol/Zaman' formülü bilinmeseydi, hızı anlatabilmek için, eğer hızlı gitmişsek,'yol hızlandı ya da yol daraldı' ifadelerini kullanacaktık. Eğer yavaş gitmişsek 'yol yavaşladı ya da yol genişledi' ifadelerini kullanacaktık. Bugün, zaman konusundaki 'zamanın hızlanması ya da zamanın daralması' ve 'zamanın yavaşlaması ya da zamanın genişlemesi' ifadeleri 'Zaman Akışı=Zaman/Enerji' formülünün bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Burada, yavaşlayan ya da hızlanan, daralan ya da genişleyen zaman değildir. 'Zaman Akışı' hızlanır ya da yavaşlar. Tıpkı hız gibi. 

Konu,web sitemde geniş olarak açıklanmıştır. Web sitem, Moskova Devlet Üniversitesi'ndeki, Zamanın Doğasını Araştırma Enstitüsü'nün
web sitesi olan, 'www.chronos.msu.ru/old/rweblinks.html' mevcuttur. Ayrıca, Fransız Bilim İnsanı, Jean De Climont'un 2012 yılı yayını olan, 'The Worldwide List of dissident Scientists' adlı eserindeki 'K' indeksinde, 'http://editionsassailly.com/liste_diss_alpha/climont%20full%20list%20K%20htm.htm' makalelerim ve web sitem yeralmaktadır. Yine yayınlanan üç makalem 'vidainstitute.org/?page_id=656' Vida Institute sayfasındadır. 

Bilindiği üzere her formülün felsefesi bir doğa yasasına işaret eder. 'Zaman Akışı' Formülüde, bir fiziksel işlemde
ki zaman, o işlemdeki enerji miktarı kadardır. Yasasını ortaya koyar. Yani gerçek zaman, 'Zaman'/'Zaman Akışı'='Enerji' miktarı kadardır.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.