Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MAYOZ MU MİTOZ MU?

bekir

Önerilen İletiler

Ben sözü gereksiz uzatmam.

"Söz konusu pırlantaysa, KDV'sini de çatır çatır alacaksın, ÖTV'sini de... Hatta yetmeyecek bir vergi daha koyacaksın. Adam pırlanta alıyor, pırlanta! Boru değil!"

Yattaki vergi sıfırlama ve sıfırlamaya yaklaştırmaya ne buyrulacak acaba? Niye hep bu vergi düzenlemeleri!? (düzenleme mi, bir kaç harf eksiği mi) sadece zenginin, hayır çok zenginin alıp sattığı nesnelerde oluyor ola ki acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi onu bilemem. Ama alırken zaten ödediler. Yani yeni bir yat almayacaklarsa o gemicik için vergi indirimine gitmekte biraz geç kalmışlar gibi geliyor bana...

Sizce niye öyle oluyordur!?

Pazartesi görüşmek üzere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHP'nin tavrına en son geldik...

İçeriği bilinmeyen bir açılım kampanyasına çok hızlı şekilde karşı çıktılar. Ana muhalefet olarak bu konularda kendi çözüm önerilerini dile getirmektense AKP'nin karşısında yer almayı daha uygun gördüler. CHP'nin vatanseverlik vurgusu, 5-6 yıl geriye dayanıyor. Bayraklı gösteriler ve şehit cenazelerine bakıştaki değişiklik de kendini bariz şekilde gösteriyor. CHP, ya giderek MHP'leşiyor veya milliyetçi duygular bu partide hangi saiklerle öne çıkartılıyor. Rakibi bölücülük ve vatanı satmakla itham eden bir tavır garipseniyor tarafımca...

Neyse; tekrar konuya dönersek, CHP'nin süreçteki hatası baştan siz yanlış yapıyorsunuz. Sizinle görüşmüyoruz tavrıydı. Bu zamana kadar AKP'nin uzlaşmacı olmadığını, kendi kafasına göre şeyler yaptığını, meclis çatısı altında birşey yapılacaksa beraber yapılması gerektiğini salık verenler; şimdi siz yol haritanızı getirin biz ona göre karar verelim katılıp katılmamaya dediler.

Niye beraber bir yol haritası hazırlamaya çaba göstermediler. Zira her tarafı pis bir değnek vardı ve sürecin nereye gideceği asla tahmin edilemezdi. Bu sebeple uzak duralım, bize yaklaşını da karıştırmayalım dediler. Başta milliyetçi duygulara seslendiler şimdilerde ılımlılık sergileyip biz de çözüm istiyoruz ama böyle olmaz gibi dillendirmelerle bir noktaya varmaya çalışıyorlar. Varmaya çalıştıkları nokta; süreç kötü sonuçlanırsa bakın biz karşı çıkmıştık olacak. İyi sonuçlanırsa da tamamen bizim ılımlılığımız sayesinde denilebilecek...

Ciddi ciddi politik yaklaşımları ve gidişatı irdelemeye koyuldum sanırım. Bu da "TOZUTMA" ya denk gelir gibi geliyor bana. Milliyetçi duyguların dışına çıkmak veya PKK'lı olarak anılmak dışında bir ortayolu bulmak veya inşa etmek şarttır.

Kürtlere ne verilmemiş ki bu kadar tantana çıkarıyorlar dediğinizde "milliyetçi", bu zamana kadar hep Kürtler ezildi, bizlere yardım yapılmadı, bizler kendi dilimizle konuşamadık, başka ödünç diller edindik dediğinizde PKK'lı olarak telakki edilmek işten sayılmıyor. Bu ikisinin dışında bir dil, bir yol, bir dünya tasavvuru mümkün.

Bir yazar şunu sormuştu. PKK olmasaydı "Kürtlerin istekleri?"ni biz acaba kendi başımıza hesaba katar mıydık?

Haklı bir soruydu bu ama eksikti. Kürtler; seçime girmiyorlar mı? Meclis denilen yere vekil göndermediler mi? Onlar hakları demokratik yollardan talep etseydi sonuçta sorun meclis çatısı altında çözümlenemez miydi? Yani ki terör hiç olmasaydı demokratik haklar hiç konuşulmayacak mıydı? Hukuk ve demokrasi içinde kalınarak ve sürekli olarak kendi taleplerini ortaya koysaydı Kürt vekiller acaba bugünkünden daha uygun bir çözüm noktasında bulunamaz mıydık?

Bence bulunurduk...Bu sebeple şimdi haklar talep edip de aynı zamanda PKK'yı destekleyenler aynı zamanda çözümsüzlüğün de yegane sebebidirler. Böylesi bir ortamı oluşturduktan sonra devletten çözüm beklemek fazla iyimserlik olur. Bir de bunlara akıl almaz şekilde PKK'yı veya Apo'yu adres gösterip de çözüm lafı edenlere denilecek tek laf kalıyor...

Pazartesiydi...görüştük...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İçeriği bilinmeyen bir açılım kampanyasına çok hızlı şekilde karşı çıktılar.

Bunun nedenini açıklamıştım. İçeriğinin bilinmemesi AKP'nin ayıbı. Ama meçhul de değil. Meçhul olmayışının nedeni ise, Erdoğan'ın Türk milletini etnik gruplara ayırma yönünde yaptığı açıklamalardı.

Artık Türk adı tarihsel atamadır, etnik değildir, vs... açıklamaları defalarca yaptığım için tekrarında fayda yok.

CHP nin tavrını yüzde yüz isabetli buluyor ve destekliyorum. Erdoğan'ın tavrında ise, dün DTP ile niye görüşmüyordu, bugün ne değişti de görüşüyor, bir değişiklik olmadan tavrın değişmesininin tutarlılşıkla nasıl bağdaşacağı önemli soru olarak duruyor.

Yoksa takiyyeyi bir parça da olsa bırakıp "Sayın bilmemkim... kelle..." şeklinde aslını açık etme mi var?

Bu arada açılımlar pıtırcık maytabı gibi ardarda patlıyor.Kürt soğumadan Ermeni, o soğumadan hukuk... Bu sonuncu da ne açılım ama? Sözümona reform adı altında yargıyı yürütmeden bağımsızlaştıracağı yerde, daha da bağlı hale getiren nasıl bir reformsa?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun nedenini açıklamıştım. İçeriğinin bilinmemesi AKP'nin ayıbı. Ama meçhul de değil. Meçhul olmayışının nedeni ise, Erdoğan'ın Türk milletini etnik gruplara ayırma yönünde yaptığı açıklamalardı.

Artık Türk adı tarihsel atamadır, etnik değildir, vs... açıklamaları defalarca yaptığım için tekrarında fayda yok.

CHP nin tavrını yüzde yüz isabetli buluyor ve destekliyorum. Erdoğan'ın tavrında ise, dün DTP ile niye görüşmüyordu, bugün ne değişti de görüşüyor, bir değişiklik olmadan tavrın değişmesininin tutarlılşıkla nasıl bağdaşacağı önemli soru olarak duruyor.

Yoksa takiyyeyi bir parça da olsa bırakıp "Sayın bilmemkim... kelle..." şeklinde aslını açık etme mi var?

Bu arada açılımlar pıtırcık maytabı gibi ardarda patlıyor.Kürt soğumadan Ermeni, o soğumadan hukuk... Bu sonuncu da ne açılım ama? Sözümona reform adı altında yargıyı yürütmeden bağımsızlaştıracağı yerde, daha da bağlı hale getiren nasıl bir reformsa?

Erdogan kendi akliyla bu acilimi yapmiyor yapmadigi icinde icerik koyamiyor olay budur.AB-ABD dayatmalari ile yapilan bu acilimlar her taraftan siritiyor.CHP'nin Kürt raporu vardir icerigide bellidir.Hep merak etmisimdir acilim yapan Erdogan neden CHP'nin Kürt raporuna göre yol haritasi izlemezde Öcalan'in veya AB-ABD'deki aga babalarin gösterdigi haritada israr eder.CHP tavrini belirlemistir ve cok dogru yoldadir.AKP AB yol haritasi icin kendine yoldas aramaktadir,ama inatla hala neyin müzakeresi yapilacak diye kamuoyu aydinlatilmadi.Bekliyoruz ki AB-ABD'den talimat gelsinde o dogrultuda ERDOGAN aciklama yapsin.

Ermeni Ve Kürt aciliminin ayni anda olmasi tamamen dis kaynaklidir yani AB kaynakli.Dikkat ederseniz sesini hic cikarmayan AB sözcüleri Erdogan acilim yaptikca seslerini cikartiyor ve afferim cok begendik devam et diyorlar.Maraba olmak kolay degil.Milli Görüsten ancak maraba cikar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erdogan kendi akliyla bu acilimi yapmiyor yapmadigi icinde icerik koyamiyor olay budur.AB-ABD dayatmalari ile yapilan bu acilimlar her taraftan siritiyor.CHP'nin Kürt raporu vardir icerigide bellidir.Hep merak etmisimdir acilim yapan Erdogan neden CHP'nin Kürt raporuna göre yol haritasi izlemezde Öcalan'in veya AB-ABD'deki aga babalarin gösterdigi haritada israr eder.CHP tavrini belirlemistir ve cok dogru yoldadir.AKP AB yol haritasi icin kendine yoldas aramaktadir,ama inatla hala neyin müzakeresi yapilacak diye kamuoyu aydinlatilmadi.Bekliyoruz ki AB-ABD'den talimat gelsinde o dogrultuda ERDOGAN aciklama yapsin.

Ermeni Ve Kürt aciliminin ayni anda olmasi tamamen dis kaynaklidir yani AB kaynakli.Dikkat ederseniz sesini hic cikarmayan AB sözcüleri Erdogan acilim yaptikca seslerini cikartiyor ve afferim cok begendik devam et diyorlar.Maraba olmak kolay degil.Milli Görüsten ancak maraba cikar.

saygilarla

Sayın politika AKP'nin AB-ABD yanlısı siyasetinden dolayı AKP'yi dış güdümlü olmakla adlandırıyor, eleştiriyorsunuz.AKP'yi bu düsturdaki bir siyasetinden dolayı eleştirmek çok doğal. AKP'nin özündeki misyonuyla ilgili,arka planda yapmak istedikleriyle ilgili naçizane fikrinizi sorabilir miyim?Bütün eleştirilerinizde benim anladığım şu: ''AKP bu ülkenin partisi değil, bu milleti temsil etmiyor.Amacı bu ülkeyi iyi bir yere getirmek,zenginleştirmek değil.Asıl niyeti AB-ABD güdümünde bu ülkeyi zayıflatmak,bölmek yada güdümlü hale getirmek.Yani AKP Arabistnlı Lawrwenc.''

Siz AKP'nin niyeti su götürmez bir gerçek olarak bu mudur diyorsunuz?

Daha önce de demiştim eğer durumumuz buysa siz boşuna AKP'yi tartışıyorsunuz.Bu bataklık dururken sivsisinekle uğraşmaya benzer.Velev ki halimiz buysa yandı gülüm keten helva.Karşınızdaki, karşımızdaki düşman-düşmanlar AB-ABD.Onları saf dışı bırakmadan onları alt etmeden neyi halletmeyi düşünüyorsunuz?

Yine sorayım var mı bir tavsiyeniz bu konuda?Bu kadar kuşatılmışlık arsında- ki yeni de değil yıllardır dış mihraklar tabiri siyasetimizi anlatırken cümlemizin başına koyduğumuz deyimimiz oldu- hangi siyaseti AB-ABD karşısında güçlü görüyor,kiminle yola çıkarsak yola çıktığımız andan itibaren kendi dediğimizi yaptırırız diyorsunuz?

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın politika AKP'nin AB-ABD yanlısı siyasetinden dolayı AKP'yi dış güdümlü olmakla adlandırıyor, eleştiriyorsunuz.AKP'yi bu düsturdaki bir siyasetinden dolayı eleştirmek çok doğal. AKP'nin özündeki misyonuyla ilgili,arka planda yapmak istedikleriyle ilgili naçizane fikrinizi sorabilir miyim?Bütün eleştirilerinizde benim anladığım şu: ''AKP bu ülkenin partisi değil, bu milleti temsil etmiyor.Amacı bu ülkeyi iyi bir yere getirmek,zenginleştirmek değil.Asıl niyeti AB-ABD güdümünde bu ülkeyi zayıflatmak,bölmek yada güdümlü hale getirmek.Yani AKP Arabistnlı Lawrwenc.''

Siz AKP'nin niyeti su götürmez bir gerçek olarak bu mudur diyorsunuz?

Daha önce de demiştim eğer durumumuz buysa siz boşuna AKP'yi tartışıyorsunuz.Bu bataklık dururken sivsisinekle uğraşmaya benzer.Velev ki halimiz buysa yandı gülüm keten helva.Karşınızdaki, karşımızdaki düşman-düşmanlar AB-ABD.Onları saf dışı bırakmadan onları alt etmeden neyi halletmeyi düşünüyorsunuz?

Yine sorayım var mı bir tavsiyeniz bu konuda?Bu kadar kuşatılmışlık arsında- ki yeni de değil yıllardır dış mihraklar tabiri siyasetimizi anlatırken cümlemizin başına koyduğumuz deyimimiz oldu- hangi siyaseti AB-ABD karşısında güçlü görüyor,kiminle yola çıkarsak yola çıktığımız andan itibaren kendi dediğimizi yaptırırız diyorsunuz?

Sayin Fuzuli,aslinda AKP sadece gelip gecicidir,kalici olan yaptigi siyasettir.Bizi AKP'nin siyaseti ilgilendiriyor.Benim nacizane görüsüm AKP bugüne kadar yani 7 yildir ülkeye hicbirsey kazandirmadi,Türk Ulusu icin hicbir yararli icraati olmadi.Oldu diyorsaniz lütfen beni aydinlatin.

Statükoyu degistirmek önemli bir adim olmali ne var ki AKP statükoyu degistirirken devletin hicbir cizgisini yerinde birakmayip kendisine verilen talimatlar dogrultusunda icraatlara giristi.Hicbir devlet yoktur ki milli bir durusu ve cizgisi olmasin.Yapilan icraatlar,anlasmalar hep bu milli durus ve cizginin hassasiyetleri gözetilerek yapilir.Bakiyoruz AKP ne bir durusa sahip ne de bir milli cizgiye.Milli cizgiden bahsedilmek AKP'de allerji yapmaktadir.Bakiyoruz Ulus devlet olan AB ülkeleri Türkiye'nin ULUS-DEVLET yapisinin degistirilmesini dikte ediyor,AKP bunu memnuniyetle ve kimseye danismadan yerine getiriyor.Diyeceksini ki sadece AKP'mi?Muhakkak ki hayirdir bunun cevabi.Ama AKP kadar teslimiyetci bir siyaset takp eden iktidar gelmedi basimiza bugüne kadar.Iste Kibris,Iste Heybeliada RUHBAN okulu,iste Ermenistan acilimi,iste Kürt acilimi yani hangisini söylemek ve tartismak gerekiyor ki hersey apacik ortada degilmi?Ha bana diyebilirsinizki Atatürk "YURTTA BARIS DÜNYADA BARIS"demis.Demis demesinede böyleda yapin dememis.Biz aynen Hz.Isa'nin söyledigini yapar olduk;"Yanagina bir tokat atana diger yanagini cevir"Atatürk böyle dememisti.Ayni Atatürk "NE MUTLU TÜRK'üm diyene"de demisti ama bakiyoruz ayni AKP bu sefer Atatürk'ün o sözünden rahatsiz olmus.Halbuki rahatsiz olan AKP degil AKP'ye misyon yükleyenler.

Sayin Fuzuli,Türkiye AKP döneminde kusatilmadi,o kusatma ondan öncede vardi.Díklenmeyecegiz ama dik duracagiz diyen bir basbakan kime karsi dik duruyor kime karsi dikleniyor?Türkiye Cumhuriyetinin meclisinde bir Amerikan baskaninin direktif verir gibi konusmasini dinleyip onu ayakta alkislayanlar kimin milletvekilidirler acaba?Hangi dönemde bir yabanci devlet baskani Türk Ulusunun meclisinde aba altindan sopa gösterircesine konusup direktif verebilmistir.

Düsmanla ilk defa karsi karsiya gelmiyor Türkiye.Düsmanla savasmanin cesitli yöntemleri vardir.Düsman sizin gardiniza göre gardini alir,eger sizin gardinizda acik bir durum varsa düsman önce oradan saldirmayi dener,o zaman acik vermemeye calisacaksiniz.

Johnson'a "Baska bir dünya kurulur,Türkiye'de o dünyada yerini alir"diyen Ismet Inönü'nün döneminde Türkiye bu kadar güclü degildi.

1974 Kibris cikarmasi yapildiginda herseye ragmen buna karar veren iktidar dönemindede Türkiye bugünkü kadar güclü degildi.Ambargolara ragmen Kibris siyasetimizde bir carpiklik olmamisti.peki ya AKP ile bu siyaset nereye geldi?Kibris Türkleri ne kazandi AKP'nin yeni siyaseti ile?

AKP bir ABD projesidir.

Son olarak:"Bati'ya yaslanarak iktidar alanini genisletme stratejisi izleyen AKP'yi ortaya cikaran ekonomik,tarihsel,toplumsal ve uluslarasi kosullar;bu partinin ideolojik-politik kaynaklari,örgütsel yapilanmasi,entellektüel ortamda yasanan liberal kirlenme,Türkiye-Avrupa Birligi iliskileri,AKP,AB ve küresellesme karsisinda aydinlarin ve solun tutumu,toplumsal ve entellektüel planda yasanan akil tutulmasi,aydin ihaneti,türban tartismasi üzerinden yürütülen kusatma,GOP,ilimli Islam,ABD ve yeni muhafazakarlar (NEO-CON'lar)ile AKP arasindaki derin baglar,bunlar incelenmeden gercekler anlasilamaz"diyen MERDAN YANARDAG'i saygiyla selamliyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,aslinda AKP sadece gelip gecicidir,kalici olan yaptigi siyasettir.Bizi AKP'nin siyaseti ilgilendiriyor.Benim nacizane görüsüm AKP bugüne kadar yani 7 yildir ülkeye hicbirsey kazandirmadi,Türk Ulusu icin hicbir yararli icraati olmadi.Oldu diyorsaniz lütfen beni aydinlatin.

Statükoyu degistirmek önemli bir adim olmali ne var ki AKP statükoyu degistirirken devletin hicbir cizgisini yerinde birakmayip kendisine verilen talimatlar dogrultusunda icraatlara giristi.Hicbir devlet yoktur ki milli bir durusu ve cizgisi olmasin.Yapilan icraatlar,anlasmalar hep bu milli durus ve cizginin hassasiyetleri gözetilerek yapilir.Bakiyoruz AKP ne bir durusa sahip ne de bir milli cizgiye.Milli cizgiden bahsedilmek AKP'de allerji yapmaktadir.Bakiyoruz Ulus devlet olan AB ülkeleri Türkiye'nin ULUS-DEVLET yapisinin degistirilmesini dikte ediyor,AKP bunu memnuniyetle ve kimseye danismadan yerine getiriyor.Diyeceksini ki sadece AKP'mi?Muhakkak ki hayirdir bunun cevabi.Ama AKP kadar teslimiyetci bir siyaset takp eden iktidar gelmedi basimiza bugüne kadar.Iste Kibris,Iste Heybeliada RUHBAN okulu,iste Ermenistan acilimi,iste Kürt acilimi yani hangisini söylemek ve tartismak gerekiyor ki hersey apacik ortada degilmi?Ha bana diyebilirsinizki Atatürk "YURTTA BARIS DÜNYADA BARIS"demis.Demis demesinede böyleda yapin dememis.Biz aynen Hz.Isa'nin söyledigini yapar olduk;"Yanagina bir tokat atana diger yanagini cevir"Atatürk böyle dememisti.Ayni Atatürk "NE MUTLU TÜRK'üm diyene"de demisti ama bakiyoruz ayni AKP bu sefer Atatürk'ün o sözünden rahatsiz olmus.Halbuki rahatsiz olan AKP degil AKP'ye misyon yükleyenler.

Sayin Fuzuli,Türkiye AKP döneminde kusatilmadi,o kusatma ondan öncede vardi.Díklenmeyecegiz ama dik duracagiz diyen bir basbakan kime karsi dik duruyor kime karsi dikleniyor?Türkiye Cumhuriyetinin meclisinde bir Amerikan baskaninin direktif verir gibi konusmasini dinleyip onu ayakta alkislayanlar kimin milletvekilidirler acaba?Hangi dönemde bir yabanci devlet baskani Türk Ulusunun meclisinde aba altindan sopa gösterircesine konusup direktif verebilmistir.

Düsmanla ilk defa karsi karsiya gelmiyor Türkiye.Düsmanla savasmanin cesitli yöntemleri vardir.Düsman sizin gardiniza göre gardini alir,eger sizin gardinizda acik bir durum varsa düsman önce oradan saldirmayi dener,o zaman acik vermemeye calisacaksiniz.

Johnson'a "Baska bir dünya kurulur,Türkiye'de o dünyada yerini alir"diyen Ismet Inönü'nün döneminde Türkiye bu kadar güclü degildi.

1974 Kibris cikarmasi yapildiginda herseye ragmen buna karar veren iktidar dönemindede Türkiye bugünkü kadar güclü degildi.Ambargolara ragmen Kibris siyasetimizde bir carpiklik olmamisti.peki ya AKP ile bu siyaset nereye geldi?Kibris Türkleri ne kazandi AKP'nin yeni siyaseti ile?

AKP bir ABD projesidir.

Son olarak:"Bati'ya yaslanarak iktidar alanini genisletme stratejisi izleyen AKP'yi ortaya cikaran ekonomik,tarihsel,toplumsal ve uluslarasi kosullar;bu partinin ideolojik-politik kaynaklari,örgütsel yapilanmasi,entellektüel ortamda yasanan liberal kirlenme,Türkiye-Avrupa Birligi iliskileri,AKP,AB ve küresellesme karsisinda aydinlarin ve solun tutumu,toplumsal ve entellektüel planda yasanan akil tutulmasi,aydin ihaneti,türban tartismasi üzerinden yürütülen kusatma,GOP,ilimli Islam,ABD ve yeni muhafazakarlar (NEO-CON'lar)ile AKP arasindaki derin baglar,bunlar incelenmeden gercekler anlasilamaz"diyen MERDAN YANARDAG'i saygiyla selamliyorum.

saygilarla

Ben şu mihvalde bir savunmayı,eleştiriyi akıllıca bulmuyor ve tasvip etmiyorum:

AKP bir ABD projesidir ve onun iktidar olması için ekonomik,siyasi,uluslararası koşullar dış mihraklarca hazırlanmış uygulamaya konulmuştur.

Bunu demekle kendini sorumlu hissedenlerin bu şartlar oluşturulurken ne yaptıkları çok önemlidir.AKP'yi ikdidara getiren koşullarda bunu engellemeye çalışanlar bu koşulların oluşmasına destek mi olmuşlardır veya bu koşulların istenilen plan doğrultusunda oluşmaması için çalışmışlar,halkı arkalarına alabilmişler midir?Bu nokta çok önemlidir.

AKP'nin tek başına iktidar oluşunu salt dış odaklara bağlamak bu milleti de suçlamaktır.Bunu söyleyen kendinde de suç bulmalıdır ki gereken aydınlatmayı yapamamış,millete ulaşamamış,kendini halka anlatamamış manasına gelir ki durum böyleyse bunun da anlamı budur.

AKP'nin dış siyaseti bugüne kadar ki iktidarlarca hiç bu kadar dışa dönük olmamıştır kanımca.AB-ABD,Orta Doğu,Rusya diğer ülkelerle olan ilişkilerde AKP daha dışa açık bir politika izlemektedir.Bu ilişkilerde AB'yle ABD'yle olsun Kıbrıs'ta,Irak'ta AB müzakerelerinde içe dönük yansımalarda risk almakta bu yönde bir ilişki üstüne dış siyasetini yönlendirmeye çalışmaktadır.

Biz ne yönde gitmek istiyoruz,ne yapmak istiyoruz buna karar vermeliyiz.ABD'yi AB'yi açık düşman ilan ediyorsak ona göre yol haritamızı belirlemeli,ilişkilerimizi o yönde kurmalıyız.AB'ye girmek istiyor muyuz,ABD bizim müttefiğimiz olmalı mı karar vermeliyiz.Eğer bunlarla ilişki kuracaksak bunların istekleri karşısında bizim kozumuz, gücümüz ne?

AKP'nin bu siyasetine karşılık diğer siyasi partiler nasıl bir siyaset çerçevesi çiziyorlar bu önemli.AKP'nin siyasetini eleştirmek,yanlışlarını ortaya koymak kolay.Bekara karı boşaması kolaydır, derler.Yine bu noktada sıkıntı var eleştiri var ve hamaset var.AB'ye rest çekelim,ABD'ye rest çekelim den öte hiçbir tavır, yapılabilir bir düşünce ortaya koyan yok.

AB'ye girme taraftarı, ABD düşmanı CHP; AB-ABD düşmanı MHP hamaset, eleştiri dışında bir politika üretmiyor yanlış da olsa bir politika takip eden bir AKP var.Millete AKP'yi ve kendini nasıl anlatacaksın ki millet AKP'den desteğini çekecek senin fikirlerine destek olacak?Bunu doğru irdeleyip, düşünen,anlatabilen,uygulanabilir siyaset üreten var mı?

muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin tek başına iktidar oluşunu salt dış odaklara bağlamak bu milleti de suçlamaktır.

Bu aynen Fethullah Gülen konusuna benziyor. Şöyle ki:

Bazı aşırı söylemlerin aksine, Gülen bir ABD ajanı olarak en başından beri hazırlanıp yetiştirilmiş ve piyasaya sürülmüş değildir. ABD Gülen'i keşfetmiş ve kullanabileceğini anlamıştır. Aynen İngilizlerin Şeyh Said'i keşfedip kullanabileceklerini anladıkları gibi.

AKP de beleşten iktidar olmamış, kendisinden önceki iktidarların başarısızlıklarına yaslanmıştır. Bankaları üleşip içlerini boşaltmalar, deprem paralarını yemeler, devletin bir borularına tenezzül edip gemide gelirken fırtına oldu, borular denize döküldü denip boruların bir şantiyede çıkması, sekretere belediyenin parasını yediren su müdürleri, kronik enflasyonun kadermiş gibi bir türlü önlenemeyişi gibi bir sürü büyük ayıp, olmayacak, kabul edilemeyecek şey yüzünden.

Eloğlu fırsatı kaçırır mı, hemen yapıştırır...

Komplo teorisinden de gidebiliriz. Önce bu ülkenin başına hortumculara ses çıkaramayacak iyi niyetli saf kişileri getirip milleti yolsuzluktan bunaltmak, sonra denize düşeni yılana sarıltmak gibi derin bir komplo da niye olmasın? Çok komplo teorisyeni olmayı sevmesem de olmayacak şey değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben şu mihvalde bir savunmayı,eleştiriyi akıllıca bulmuyor ve tasvip etmiyorum:

AKP bir ABD projesidir ve onun iktidar olması için ekonomik,siyasi,uluslararası koşullar dış mihraklarca hazırlanmış uygulamaya konulmuştur.

.

.

Sayin Fuzuli,ben bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum cünkü hersey asikar ortadadir.Türkiye'nin AKP siyaseti ile nerelere getirilmis oldugu artik bir bulmaca degildir.AB-ABD'ye rest cekelim diyende yok,zaten AB ve ABD karsiti söylemlerde hemen kulp hazirdir:Restmi cekelim?Hayir efendim rest cekmeyelim ama adam olalim adam ve adam gibi basimiz dik girelim girecegimiz yere,baskalari nasil onurlari ile girdiyse Avrupa Birligine bizde girebilmeliyiz ama satarak degil.Ermeni ve Kürt acilimi,Heybeliada Ruhban okulu bunlar Obama'nin ziyaretinden ve mecliste aba altindan sopa göstermesiyle oldu.Ha sopa göstermedi diyorsaniz o zaman AKP bunlari yapmak istiyordu demektir.Bu nedenle Gül'ü Ermenistan'a jest olsun diye gönderdiler.

Bakin beni ne CHP ne de MHP irgalamiyor.Ben Türkiye'nin geleceginden bahsediyorum.AKP iktidar oldugu günden beri teslimiyetci bir siyasetin icindedir.Herkese eyvallah,gelene agam gidene pasam diyen bir iktidar Türkiye'nin hizmetinde degil onu iktidara tasiyanlarin hizmetindedir.Onu iktidara tasiyanlarin kimler olduklarini bir önceki yazimda belirttim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,ben bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum cünkü hersey asikar ortadadir.Türkiye'nin AKP siyaseti ile nerelere getirilmis oldugu artik bir bulmaca degildir.AB-ABD'ye rest cekelim diyende yok,zaten AB ve ABD karsiti söylemlerde hemen kulp hazirdir:Restmi cekelim?Hayir efendim rest cekmeyelim ama adam olalim adam ve adam gibi basimiz dik girelim girecegimiz yere,baskalari nasil onurlari ile girdiyse Avrupa Birligine bizde girebilmeliyiz ama satarak degil.Ermeni ve Kürt acilimi,Heybeliada Ruhban okulu bunlar Obama'nin ziyaretinden ve mecliste aba altindan sopa göstermesiyle oldu.Ha sopa göstermedi diyorsaniz o zaman AKP bunlari yapmak istiyordu demektir.Bu nedenle Gül'ü Ermenistan'a jest olsun diye gönderdiler.

Bakin beni ne CHP ne de MHP irgalamiyor.Ben Türkiye'nin geleceginden bahsediyorum.AKP iktidar oldugu günden beri teslimiyetci bir siyasetin icindedir.Herkese eyvallah,gelene agam gidene pasam diyen bir iktidar Türkiye'nin hizmetinde degil onu iktidara tasiyanlarin hizmetindedir.Onu iktidara tasiyanlarin kimler olduklarini bir önceki yazimda belirttim.

saygilarla

Syın politika bir atasözü var bilir misiniz?''Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurahman Çelebi derler.''

En güzelin olmadığı yerde ''güzel'' en güzeldir.Sen en güzeli ortaya korsan bakanın da gözü kör değilse,güzellik hissi ameliyatla alınmadıysa güzelden vazgeçip en güzele yönelecektir.

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.