Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Benim bir önerim var..

mystic river^^

Önerilen İletiler

Sayın Admine ve moderatörlere açık davet... :P

Şu avatarlarımızın boyutunu büyütsek diyorum...guççücük oluyor böyle başka yerlerdekilere baktım kocaman avatar kullanıyorlar, birde anket özelliği kapandı mı acep??

saygılar,hürmetler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Sayın Admine ve moderatörlere açık davet... :P

Şu avatarlarımızın boyutunu büyütsek diyorum...guççücük oluyor böyle başka yerlerdekilere baktım kocaman avatar kullanıyorlar, birde anket özelliği kapandı mı acep??

saygılar,hürmetler..

Merhaba,

Sanırım ben yanıtlarsam bunları daha iyi olacak.

Anket bölümü hala açık başlık postaladığınız anda size anket seçeneğini verecektir.

Gelelim ikinci bölüme...

İnternet tamamen bağlantı hızlarına bağlı bir oluşumdur.

Çoğunluğunuzun bağlantı hızı 56 K dir.... Fakat bunun tam kullanılmadığı bilindiği için ortalama olarak 40 - 45 K oluyor.

Yanlış anlaşılmadan biraz bilgi vereceğim ki ne dediğimi anlayabilesiniz.

Ortalama bir web sitesinin yoğunluğu 55-110 kb ama bu gibi forumların bir sayfa yoğunluğu 150KB ile 400 KB arasında değişmektedir.

Yani sayfanın hızlı çağırılması ve görüntülenmesi tamamen grafikleri doğru ebatta olması ve onları sık kontrol edilecek şekilde olmasından geçmektedir. Eğer bu ebatları 25X25 piksel değiştirirsek sayfaların yükleme hızına etkisi şu olacaktır...

Her sayfa 25 üyeyi gösteriyor. Yaklaşık olarak 25 avatar ve resim 150 - 250 KB arasında ek getirir....

Çok karıştı değilmi... Başka siteler yapabilir, ama biz sayfalarımızın çabuk görüntülenmesini tercih ediyoruz.

Şu andaki ebat 100X100 dür ... ve bunun yeterli olduğunu düşünüyoruz....

Ki yukarıdaki hesaba imzalanarınızdaki resimleri katmadım...

Öneri için teşekkürler....

Önermeye devam diyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Admin hakılısın kesinlikle ancak suna pek katılmıyorum 56k kullanıcısı yok denecek kadar az artık nerdeyse herkeste adsl var diye düşünüyorum.Bu benim düşüncem ;)

Kolay gelsin hepinize

Butun Foruma baglananlarin istatistikleri:

%65 30 KB dana daha az

%15 45 KB daha fazla

%10 80 KB daha fazla

%05 110 KB daha fazla (DSL or ADSL)

%05 Kablo

Biraz dusunelim bu konuda bakalim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
yaaa yaaaa... ağzını payını alırsın böyle mystic hanım :D

teşekkür eder saygılar sunarım efem :sweatingbullets:

Pardon kucuk bir hata yaptim. Bu istatistikler butun siteye baglananlarin istatistikleri yani http://www.turkish-media.com Forumda asagi yukari ayni...

Ama genede biraz dusundum ve biraz belki buyutebiliz gibime geliyor en azindan bir sure gozleyelim bakalim ne oluyor ona gore devam ederiz...

Simdilik 120X120 olarak buyuttum... eskisi 90X90 bir sure bakalim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.