Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ben de sık sık kopmalar yaşıyorum. Firefox'tan mı kaynaklanıyor acaba?

Misafir Domuzbağı

Önerilen İletiler

• Admin
Ben de sık sık kopmalar yaşıyorum. Firefox'tan mı kaynaklanıyor acaba?

Bunun o kadar çok nedeni olabilir ki size saysam burada, bana hemen 'TAMAM KALSIN' dersiniz...

Bazı hastalıklara teşhis koymak gibi bir şey.... ben çok önemlilerini sıralayayım:

1. Site sunucusundan kaynaklanıyordur eskiden olduğu gibi: Bu artık olmuyor sevgili ChatMaster'ımıza teşekkür ediyoruz bunun için...

2. Sizi internete bağlayan sunucunun (ISP - Internet Service Provider - İnternet Servis Sağlayıcısı) çok yüklendiği için kısa kesilmelerle tekrar yüklüyordur ve bunu hiç bir zaman kabul etmezler çünkü hep kullanıcı suçludur onların savunmasına göre...

3. Package Loss... Paket Kaybı. İnternette hablar (HUBS) biribiri arasında ROUTE yani iletişim patikaları çizerler ve o patiklar arasında bu paketleri alıp verirler ve böylece ulaşacağınız sunucuya ulaşır veya size gönderilen web sayfasını alırsınız. Bu iletişimde bir hab (hub) görevini tam yapmıyorsa olur....

Böyle devam eder bunlar....

Ama Firefox kullanıyorsanız IE ile deneyin eğer IE kullanıyorsanız Firefox lada deneyebilirsiniz ama kesintiye yol açacağınız sanmıyorum....

Saygılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Admin

İlginize teşekkür ederim. Firefox bilinmeyen bir sebepten çöktü mesajı geliyor ve Firefox'u yeniden başlat seçeneği geliyor. Başlatınca Firefox son kalınan oturumu kurtarıyor, sadece yarım kalan yazım varsa onu kaybediyorum. Durum kısaca bu.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Sayın Admin

İlginize teşekkür ederim. Firefox bilinmeyen bir sebepten çöktü mesajı geliyor ve Firefox'u yeniden başlat seçeneği geliyor. Başlatınca Firefox son kalınan oturumu kurtarıyor, sadece yarım kalan yazım varsa onu kaybediyorum. Durum kısaca bu.

Saygılar...

O zaman Firefox temizle ve yeniden kur... ama temizlediğinde herşeyi sildiğinden emin ol yoksa yeni kurulum hala dosyları kullanıyor olabilir...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Ve evet biraz önce tekrar koptum ve aynı olaylar tekrarlandı. Sanırım bu da benim kaderim :(

Kopma dediniz mi, farklı anlaşılıyor...

Adını şöyle düzeltelim... Bilgisayarınızda Programlar arasındaki uygunsuzluktan Tarayıcınız size hata mesajı vererek çalışmayı durduruyor...

Şimdi yapacağınız şey Firefox yerine IE kullanmak... IE yükleyin ve devam edin...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kopma dediniz mi, farklı anlaşılıyor...

Adını şöyle düzeltelim... Bilgisayarınızda Programlar arasındaki uygunsuzluktan Tarayıcınız size hata mesajı vererek çalışmayı durduruyor...

Şimdi yapacağınız şey Firefox yerine IE kullanmak... IE yükleyin ve devam edin...

Saygılar

Opera var ondan deneyeceğim biraz, olmazsa IE'yi de yüklerim artık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Başka bilgisayardan bağlandığımda bu durumla karşılaşmıyorum. Bu yüzden mevcut bilgisayarımdan kaynaklı bir durum olduğunu anladım. Eski bir hardware'e sahip olduğumdan oluyor sanırım. Bilgisayarım overclocklu olduğundan fazla ısınma ve problemler yaratıyor. Hatta tamamen de kapanıyor. Configurationu değiştirmemle düzelecek diye düşünüyorum. Sayın Admin'e göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.