Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kilooo almakkkkk istiyorum acilll ?

elifcan84

Önerilen İletiler

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.kilo problemi olan ne çok kişi varmış.inşallah banada yardımcı olursunuz.neyaptıysam kilo alamadım.24 yaşındayım 176 boy ve 54 kiloo :( kilo almayı deneyipte başarılı oldugunuz bi ürün varsaa nolurr söleyinn acaipp zayıfım yaa :angry: millet bana özeniyo ben millete çok diil sadece 6 - 7 kiloo istiyorum.bi kilo aliim hepinize dua etcemmm valla :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.kilo problemi olan ne çok kişi varmış.inşallah banada yardımcı olursunuz.neyaptıysam kilo alamadım.24 yaşındayım 176 boy ve 54 kiloo :( kilo almayı deneyipte başarılı oldugunuz bi ürün varsaa nolurr söleyinn acaipp zayıfım yaa :angry: millet bana özeniyo ben millete çok diil sadece 6 - 7 kiloo istiyorum.bi kilo aliim hepinize dua etcemmm valla :D

yemek ye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teknoloji nekadar gelisirse gelissin bizde halen ayni mentalite devam etmekte, arkadaslar tip denen birsey var duymadinizmi doktorlar bunda yil bosunami okuyup insanlara hizmet vermekte insanlar onceden bir sey istediklerinde turbe ziyaretlerine gidiyorlardi bez iplik baglarlardi agaclara turbelere telli baba bana ev araba is ver diye .. Buraninda turbelerden pek bir farki kalmadi mumlari nereye yakiyorsunuz :).. arkadaslar burada herhangi bir arkadasin verecegi tavsiyeleri uyguluyacaginiza en yakin doktora gitmeniz hem sizin icin hemde sagliginiz icin daha mantiklidir.. bugun bir arkadasin uyguladigi bir program sizin bunyenize uymayabilir bununda ileride kotu sonuclar doguracagini bilmeniz gerekir...

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildigim kilo almak icin Gain Fast diye bir ürün var..Internetten siparis edebilirsiniz..Protein tozu..Günde 2 defa (Gündüz spordan önce ve yatmadan önce) 3 ölcek tozu 500ml süte mixer yardimiyla karistirip iciyorsunuz veya yiyorsunuz..Tabi bunun yaninda düzenli spor yapmak ve günde en az 5 ögün düzenli yemek gerekir..

Kolay gelsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar dedikleriniz doğru haklısınızdaa ama ben doktorada gittim verdikleri ilacıda kullandım faydasını göremedim.dr metabolizman cok hızlı çalışıyor diyor ama bunun için bişe yapamayacagını söylüyorlar.yoksa dr a gitmeden böyle bişe yapmam okadarda diil yani.yinede ilginize de tşk ederim. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar dedikleriniz doğru haklısınızdaa ama ben doktorada gittim verdikleri ilacıda kullandım faydasını göremedim.dr metabolizman cok hızlı çalışıyor diyor ama bunun için bişe yapamayacagını söylüyorlar.yoksa dr a gitmeden böyle bişe yapmam okadarda diil yani.yinede ilginize de tşk ederim. :(

Olsun sizde simdilik sayifliginizi yasayin yaslandikca metabolizman yavaslamiyormuydu ? Belki zamanla kilo alirsiniz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D Doktoru moktoru boşver. Sen dediğimi yap:

yağlı yemekler ye. yemeden önce hareket et. hızlı ye. yemek yerken keyif almaya çalış. yemekten sonra hareket etme. uykuya yatmadan önce yemek ye. geceleri her zamankinden daha çok ye. ikide bir de atıştır gitsin.

C vitamini ve yanında balık yağı kulan.

olay budur.

Böyle yaparsan 1 yıl sonra kesin en az 90 kilosun. Sonra da bana gelip acil kilo vermek istiyorum deme ama :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Metabolizmanin hizi gun icerinde farklilik gosterir (sabah ve oglen). Gunduz hizli calisirken aksam saatlerinde ise yavaslar. Metobolizmanin hizinin yavasladigi devrede yenilenler daha kolaylikla kiloya donusur. Ornegin sumo gurescileri kilo almak için gunduzleri uyuyup aksamlari beslenmektedirler.

Genc yaslardayken metbaolizma daha fazla çalısırken 30 lu yaslardan sonra yavaslamakta ve kilo alimi daha rahat olmaktadır.

Kilo alma diyeti kisinin kendi ozellikleri gozonunde bulundurularak olusturulmalidir. Kilo almak icin kac kalori gunluk enerji ihtiyaciniz oldugu belirlenmelidir.

Kilo almak icin diyet programi kisinin yası, cinsiyeti, gunluk fiziksel aktivitesi, bazal metobolizma hizi gibi unsurlar gozonunde alinarak hazirlanmalidir.

Kilo alma icin gunluk alınması gereken kalori miktarına 500 ila 1000 kalorilik bir ekleme yapılmalı. Ornegin kisinin gunluk normal enerji ihtiyacı 2500 kalori ise 3000- 3500 kalori saglayan bir beslenme programı olusturulmalıdır. Kalori miktarında yapılacak artıs karbonhidratların arttırılmasıyla olmalıdır.

Kalorisi yuksek ama hacim olarak kucuk besinlere yer verilmelidir. 3 ana ögüne ek olarak 2-3 ara ögün de kilo alma programında yer almalidir. Karbonhidrat, protein, yag arasindaki oran dengeli olmalidir.

Yaglanma seklinde kilo almini onlemek icin egzersiz yapilmalidir. Gunluk alinan kalori miktari harcanan enerjiden yuksek olmali. Bu yuzden besinlerin ne kadar kalori icerdiklerini ogrenip gunluk beslenmenizde ne kadar kalori aldiginizi bilmelisiniz.

Kilo alma surecinde spor ve egzersiz yapilmasi yaglanmadan kas kutlesinin artmasi biciminde kilo alimini saglar.

Kilo alma programi uygulanirken tek yonlo beslenmeden kacinilmalidir. Tum besin gruplarina yer verilmelidir. Kilo almak icin diyet programi olusturmada gucluk cekiyorsaniz diyetisyen yardimi alabilirsiniz.

Saglikli kilo almak icin beslenmenin vitamin, mineral ve diger gerekli maddeleri yeteri kadar icermesine dikkat edilmelidir. B vitaminleri kilo alma da destek saglar.

Geceleyin yatmadan birkac saat once yenilen yiyecekler daha kolay kiloya donusur. Sindirimi zorlamayacak ama kalorisi yuksek yiyecekler tercih edilmelidir.

Sporcularin kullandigi enerji artirici, kilo aldirici karbonhidarat urunleri bulunmaktadir. Bu tur kilo aldirici urunlerin 100gr yaklasik 350 - 400 kalori arasindadir. 1 litre sutle karistirip gun icerisinde birkac defa da bunu almak ekstra kalori alimi icin bir yoldur. Ayrıca yine sutun icerine birkac kasık bal 4-5 kasık sut tozu ekleyebilirsiniz... :)

Simdiden hayirli kilo almalar ... :)

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

47868371cq5.jpg

Kilo almak istiyormuşsunuz. Bu kiloları set halinde 30 TL ye veriyoruz. :D

:lol: :lol: abı bunda da ogrencı ınıdırımı yada bındırımı varmı :D

biggrin.gif Doktoru moktoru boşver. Sen dediğimi yap:

yağlı yemekler ye. yemeden önce hareket et. hızlı ye. yemek yerken keyif almaya çalış. yemekten sonra hareket etme. uykuya yatmadan önce yemek ye. geceleri her zamankinden daha çok ye. ikide bir de atıştır gitsin.

C vitamini ve yanında balık yağı kulan.

olay budur.

Böyle yaparsan 1 yıl sonra kesin en az 90 kilosun. Sonra da bana gelip acil kilo vermek istiyorum deme ama biggrin.gif

bencede buna katılyıorum hatta bızım bı arkadas vardı cok zayıftı annesı sabah aksam hamurlu seyler yedırıyo oyle yatırıyodu. dusunku gecenın bı yarısı mantı yıyosun :D bende kılo alamak ısıtıyorum o yuzden :D:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.