Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

yam yam bir kaç yazını okudum hala şaşırıyorum

adba

Önerilen İletiler

yam yam birkaç yazını okudum mantığı güçlü bir insana benziyorsun o yüzden şaşırıyorum ateist olduğunu söylemişsin bu kadar mantığı kuvvetli bir insanın ateizm gibi bir düşünceyi taşıyabiliyorsun senin mutlaka bir cep telefonun vardır bu telefonun bir yapıcısı olduğunu nerden anlarsın bu soruma cevap verirsen ardından bir soru daha soracağım ve biraz düşünmeni isteyeceğim yanlış anlama eksiklerimiz varsa tamamlamış oluruz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

yam yam birkaç yazını okudum mantığı güçlü bir insana benziyorsun o yüzden şaşırıyorum ateist olduğunu söylemişsin bu kadar mantığı kuvvetli bir insanın ateizm gibi bir düşünceyi taşıyabiliyorsun senin mutlaka bir cep telefonun vardır bu telefonun bir yapıcısı olduğunu nerden anlarsın bu soruma cevap verirsen ardından bir soru daha soracağım ve biraz düşünmeni isteyeceğim yanlış anlama eksiklerimiz varsa tamamlamış oluruz

selam ben yam yam değilim ama burda söylediğiniz birşeye cevap vermek istedim mantıklı bi insana benziosun ama ateistsin demişsin ateizm zaten mantık demektir diicektim sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

hımm..demek ateizm mantık demekmiş..Mantığın babası Aristo duy!!

sen merak etme aristo duyar önce sen kendin duymaya bak bişeyleri ama duymakta yetmez biliosun doyduklarını işleyecek bi işlemciye ihtiyacın olacak duyma işlemini yaparken onuda kutudan çıkarıp yerine takarsan senin için faydalı olacaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen merak etme aristo duyar önce sen kendin duymaya bak bişeyleri ama duymakta yetmez biliosun doyduklarını işleyecek bi işlemciye ihtiyacın olacak duyma işlemini yaparken onuda kutudan çıkarıp yerine takarsan senin için faydalı olacaktır

HIMMM DEMEK CİSİMLER görüyor ama bi gariblik var elimde cisim o niye görmüyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aristo düz mantığın babasıydı galiba? Evet düz mantıktan dolayı heba ettik kendimizi. Orta çağda değiliz artık, Aristo diye biri varsa Descartes diye biri de var tarihte; Analitiğin babası o da. Biz de analitik düşünmeye çalıştığımıza göre, kendi adıma konuşayım ''Benim öyle bir babam yok!''...... Hayat dört bağlaçtan oluşmuyor arkadaşım. ''VE, VEYA , ANCAK VE ANCAK YA DA İSE LERLE'' her türlü sonuca ulaşamayız. En fazla cümlenin yapsındaki anlamı sorgularız, cümlenin arkasındaki anlamı değil.............. Öyle işte....... Ayrıca kendin yapmadığın birşeyi eline yükleme......Çok ağır bir yük onun için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aristotales, Descartes + Pluton + Einstein+...... bu böyle devam eder. Hepsinin fikri farklıydı, hepsi farklı birer düşünür, farklı birer felsefe adamı, mantık adamıydı. Bizlerde burda tartışıyoruz, farklı fikirlerde kişileriz. Peki neyi tartıştığınızın farkında mısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aristotales, Descartes + Pluton + Einstein+...... bu böyle devam eder. Hepsinin fikri farklıydı, hepsi farklı birer düşünür, farklı birer felsefe adamı, mantık adamıydı. Bizlerde burda tartışıyoruz, farklı fikirlerde kişileriz. Peki neyi tartıştığınızın farkında mısınız?

Evet haklısın. Hepsi farklı düşünürler. Ben felsefeye bir yöntem bilgisi olarak bakan biriyim. Tabi herşeyin felsefesini yapabiliriz falan filan diyenler var ama ben olguları belli kalıplara sıkıştırmayı sevmem. Descartesi söyledim çünkü ''Mantığın babası Aristo....'' diyen arkadaş, çok kibirli konuştu. Bence de insanın kendine özgü bir düşünce sistemi olmalı. Birsürü kübün içinde hep aynı taşları bulmak bi hazine avcısını fena halde sıkar.

Ama analitik düşünmek gerektiğine inanan bir insanım (tabi bazı durumlarda işe yaramıyor)... descartesi de sevmem zaten.öyle işte... : :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne söylediğini anlamak gerçekten zor birşey söyliyeceksen onu hiçbirşey bilmeyen birnin bile ankamasına yetecek sadelikte söylemelisinki daha çok kişiye ulaşabilesin.ama burda muhattap kabul edilen ben bile anlamadım söylenmek isteneni tamamen alakasız geldi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın fakir yani yine üstün zekanızla harikalar yaratmışsınız...

Her geçen gün hayran kitleniz artacak bu gidişle...Hazırlayın kendinizi, ünlü olmak altından kalkılması zor, sorumlulukları ağır bir durumdur...

İsterseniz biraz dinlenin pek yanıt vermeyin öyle olur olmaz herşeye... Ünlü olmak sizi rahatsız etmesin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın fakir yani yine üstün zekanızla harikalar yaratmışsınız...

Her geçen gün hayran kitleniz artacak bu gidişle...Hazırlayın kendinizi, ünlü olmak altından kalkılması zor, sorumlulukları ağır bir durumdur...

İsterseniz biraz dinlenin pek yanıt vermeyin öyle olur olmaz herşeye... Ünlü olmak sizi rahatsız etmesin...

sayın gece kuşu o sizin teveccühünüz zatıaliniz beni öyle görüyorsa ona bişey diyemem ama ben kendimi o kadar da iyi bilmiyorum kendime de iyi demiyorum.ben burda maddeci bi forumcuya dolaylı yoldan bi soru sordum cisim görürmü görmezmi,görmez derse o halde gören kim. karşımızdakini görüyorsak ve karşımızdakinide cisim olan bedenimiz görmüyorsa biz cisimden ayrı ikinci bi varlıkmıyız bunu sordum sayın gece kuşu bunu mantıklı bi cevabınız varmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın gece kuşu o sizin teveccühünüz zatıaliniz beni öyle görüyorsa ona bişey diyemem ama ben kendimi o kadar da iyi bilmiyorum kendime de iyi demiyorum.ben burda maddeci bi forumcuya dolaylı yoldan bi soru sordum cisim görürmü görmezmi,görmez derse o halde gören kim. karşımızdakini görüyorsak ve karşımızdakinide cisim olan bedenimiz görmüyorsa biz cisimden ayrı ikinci bi varlıkmıyız bunu sordum sayın gece kuşu bunu mantıklı bi cevabınız varmı?

yok ben almayayım afiyet olsun... bu tür maddeler bana dokunur... Öyle anlamam ben bir cisim iki varlık...mantığımı kaybederim sonra..Hem sorunuza önceden cevap gelmiş okudunuz mu?..Düz mantığın babasından bahsediyor...

Aristo düz mantığın babasıydı galiba? Evet düz mantıktan dolayı heba ettik kendimizi. Orta çağda değiliz artık, Aristo diye biri varsa Descartes diye biri de var tarihte; Analitiğin babası o da. Biz de analitik düşünmeye çalıştığımıza göre, kendi adıma konuşayım ''Benim öyle bir babam yok!''...... Hayat dört bağlaçtan oluşmuyor arkadaşım. ''VE, VEYA , ANCAK VE ANCAK YA DA İSE LERLE'' her türlü sonuca ulaşamayız. En fazla cümlenin yapsındaki anlamı sorgularız, cümlenin arkasındaki anlamı değil.............. Öyle işte....... Ayrıca kendin yapmadığın birşeyi eline yükleme......Çok ağır bir yük onun için.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok ben almayayım afiyet olsun... bu tür maddeler bana dokunur... Öyle anlamam ben bir cisim iki varlık...mantığımı kaybederim sonra..Hem sorunuza önceden cevap gelmiş okudunuz mu?..Düz mantığın babasından bahsediyor...

gece kuşu cevablarım biraz geç geliyor çünkü işlerim yoğun, madem münazaramızın bi konusu olsun belki karşılıklı fayda buluruz, karşılıklı hoşgörü ve saygı çerçevesinde sizinle pekala birçok konuyu ele alıp enine boyuna irdeleyebiliriz bi konu belirleyin görüşelim saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.