Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Doğru insan

meliskoo

Önerilen İletiler

• Cevaplar 320
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

valla arkadaşlar ben net de şöle bi dolaşayım dedim baktımki konu çok güzel hemen üye oldum ve bende bişeyler söylemek istiyorum. ben 13 yıl evli kaldım ve boşandım o kadar çok evre geçirdim ki bir müddet sonra kendimden bile endişe etmeye başlamıştım burada okuduğum yazıların içinde ençok beni eflatun dan alınan lar tatmin etti ve benim içinde hayatım böyle olmuştu tek taraflı bakmadan bunu bekledim herşeyin en doğrusunu yaptım zannediyorsun ama hâlâ eksik çıkıyor. kazanılan ve kaybedilenlere baktığımda geride hiçbir şey kalmamış. pekala bu ülkede yaşayan 70 milyon insan içinde bunlar aynımı tabiki aynı ama bir o kadar da mutlu çift ve aileler var onların sırrı ne acaba bizler neyi yapamıyoruzda istediğimizi bulamıyoruz bunun cevabı birazda takdiri ilahi ve ben şuna inanıyorum farkettiğim şeylerden bir tanesi hayatın bizim göremediğimiz bir tarafında doğal bir bağ var ve bu bağı sadece anlayabiliriz ne bir cevap ne bir soru sorabiliriz burada aslında koşulsuzluk var anlamak için dinimizi, insanın özünü iyi bilmemiz gerekiyor yani özümüzlede ilgili bu dünya üzerinde geçmişten bugüne kadın ve erkeğin görevini irdeleyip öğrenebilirsek cevaplarımıza ulaşmış olacağız bir uzman Nörolog la sohbetimde insana lazım olan üç temel maddeden bahsetmişti bunu paylaşayım 1. insanın karnı doyacak. 2. insanın yatacak yeri olacak ve uyuyacak. 3. insan cinsel ıhtiyaçlarını sağlıklı giderecek. geri kalan yaşam içindeki herşey bizim hayal ve beklentilerimizle ilgili yani ayrıntı bu örnek temeli Eflatundan alınan örnekle birleştirin biraz aydınlanacağız. düşüncelerinizi bekleyeceğim ve daha ne kadar paylaşacağımı tespit edeceğim hepinize teşekkürler. görüşmek dileğiyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet doğru doğru

başka bir takım düşünceler de gerekiyor biraz daha evrensel bakmak lazım olaya çok küçük çapta ele alıyoruz ama bence doğru insan insanın karşısına çıktığında sormuycak bile aa bu işte diycek bir de doğru doğru ilişki gidecek insanı da sürüklüycek... umarım. :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

doğru insanmı.? seni olduğu gibi kabullenen kişidir...kabullenmesidir herşeyi.

seni sen olduğu için sevendir..allah heğinize nasip etsin....zor biraz ama...bulmak....

sen yine yüreğinin götürdüğü yere git.....yüreğini gülümseten kişidir doğru insan....

yüreğiniz gülsün....sevgiyle... :wub::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tahmin ediyorum ki, biz bayanların kafasında çizmiş olduğu bir kalıp mutlaka var. Hepimiz, hayatımız boyunca tanıdığımız insanların, biraz da hayal gücümüzün ve isteklerimizin doğrultusunda “bir adam” çizeriz.

Dış görüşünden başlarız tabi ki çizmeye. Esmer, kumral, sarışın; mavi, ela, kahverengi; zayıf yada şişman. Seçenekler ne kadar çoksa da, genellikle tercih bir tanedir. Çoğunlukla mütevazı davranır, abartıya kaçmayız. Biliriz ne de olsa, mükemmel erkeğin yaşamadığını (!) Topuklu ayakkabı giymeye müsait boyda, ne şişman ne cılız bir taslakla başlar, zevkimize göre çizeriz adamımızı.

Dış görünüş bittiğinde ise bir yürek çizeriz; bizim için atan.. Derin bakışlı gözler vardır resmimizde, her baktığında içimizi yakan..

Dokunduğunda sıcaklığını tüm benliğimizde hissettiğimiz elleri ve sardığında kendimizi iyi hissettiren şefkatli kolları unutmayız asla.

Saygılıdır çizdiğimiz adam, aynı zamanda anlayışlı. Komedyenler kadar olmasa da, arada sırada esprileriyle güldürür bizi; nerede ne konuşmasını gerektiğini bilir, bazen dolu, bazense boş. Kıskançtır biraz, biz çizdik diye bizim kölemiz olacak değildir ya; kendi kararları, kendi istekleri vardır, en önemlisi kendisinin farkındadır. Bilir yeri geldiğinde kendisini dinlettirmeyi ve mutlaka varlığını hissettirmeyi.

Uzar da gider bu liste. Bilirsiniz, yeni tanıştığımız biri hakkında “sanki daha önceden tanıyormuş gibiyim, kendime yakın hissediyorum” diye söyleriz ya; işte, çizdiğimiz resme yakın bir şeyler bulduğumuzda böyle hissederiz. Bazen çizdiğimiz ellerdeki sıcaklığı, bazen bakışlardaki derinliği, bazen de tenindeki hoş kokuyu yakın buluruz kendimize. Tanıdık bir şeyler vardır onda, hatta bize ait bir şeyler; tarifi zor.

Evet, her kadın “bir adam” çizer ve her kadın sonunda “bir adama” sahip olur. Sanırım mutsuz kadınların sorunu, çizdiklerine uymayan bir adama aşık olmalarında yada aşık oldukları adama göre değiştirdikleri, silip yeniden çizmekten kararmış hayallerinde yatıyor.

“Bir adam çizeceksin” ama ne çizdiğin adamı, ne de aşık olduğun adamı değiştirmeyeceksin. İster mükemmeli ara, istersen sahip olduğunun mükemmel olduğunu düşün; birini “olduğu gibi” kabullenmenin ve “olduğu gibi” sevmenin tadı bambaşka.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İster mükemmeli ara, istersen sahip olduğunun mükemmel olduğunu düşün; birini “olduğu gibi” kabullenmenin ve “olduğu gibi” sevmenin tadı bambaşka... :wub:

"aslında hayat zor değil

mutsuzluk diye birşey yok yalan

herşey güzel olacak

herşey güzel olacak" ............... :sorcerer:

.................................................................................................................................................

ARKADAŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SANA....... :wub:

.NE GÜZEL ANLATMIŞ YÜREKLER....

HAYAT GÜZELDİR..SEVGİYLE . :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hani tamam

böle yakışıklıca yaşı genç askerlik yapmış eli para tutuyor

düzgün aile çocuğu gibi görünüyor hoşsohpet

espirili biraz da akıllı geldi

bu kadarı bir koca olmak için yeterli.

ama o kişinin koca adayım olduğunu nereden anlıycam

ya da benim için doğru insan mı ?

ya değilse..... insanlar yıllarca evli kalıp ah ben tanıyamamışım demiyorlar mı . :online2long:

bu mudur yani?

eli para tutar askerlik tamam düzgün aileden esprik hemde akıllı vay beee

işte sorun bu ..hep bakılan işi varmı ailesi düzgünü falan da filan ....

"sevdim sevdim" onu diyosun yetmiyoo işin yok aşkın neye yarar ...

"sevdim sevdim" onu diyosun yetmiyoo paran yok aşkın beş para etmez...

dilerim istediğin adayı bulursun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar hepinize paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum :)

askerlik, eli para tutması, düzgün bir aile bunlar önemli kriterler tabi ki ama bişi daha var... ailesi ne kadar düzgün olursa olsun, eli ne kadar para tutarsa tutsun, isterse 10 defa askerlik yapsın ama en önemlilerinden biri de insanın kendini yetiştirebilmesi bence ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğru insan hayatta karşınıza bir defa çıkar ve hayat bıyu size eşlik eder...-_-..

Mantığınızn katili olun ve yüreğinizin sesini dinleyin , doğru insanı bulduğunuza inandığınızda sonuna kadar sahip çıkın...

Herşey askerlik,iş,sosyal ortam demek değildir bunlar zamanla kazanılır ve yerine getirilir...Önemli olan hissedebilmektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görünüşe aldanmayın; kandırıcı olabilir. Zenginliğe aldanmayın; yok olur gidebilir. Sizi güldüren birini seçin çünkü karanlık bir günü aydınlatan tek şey bir gülümsemedir. Kalbinizi gülümsetebilen birini bulun. İşte o zaman doğru insanı buldunuz demektir.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne güzellik, ne para,ne makam

karşındaki insanla beraberken zaman geçiyorsa ve zevk alıyorsan

seni anlayabiliyorsa ve içten dınleyebılıyorsa

sen üzgünken ve sorunun varken yanındaysa

dürüstse ve yalanı yoksa

sohbet ettiğinde kültürel olarak uyuşabiliyorsan

ve herşeyden önemlısı ınsanca davranmayı bılıyorsa ve ben değilde biz diyorsa

doğru insanı bulmuşsun demektır

aşk geçer,kalıcı olan sevgidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah bir daha hiç ayırmasın kankim ;)

Sedelina bu konuda çok haklı çünkü...Doru insanı bulmak o kadar zorki artık..-_-...

çok teşekkür ederim kankim :hug: inşallah senin karşına da birbirinizden hiç vazgeçemeyeceğiniz bir insan çıkar ... tabi ki doğru insan ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.