Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sigara Karşıtı Senaryolar Şirketlere Bedava!..


Önerilen İletiler

Sigara Karşıtı Senaryolar Şirketlere Bedava!..

 

Hasan Sancak ın Sigara Karşıtı Reklâm Senaryoları

 

SENARYOLARI ULUSAL TELEVİZYONLARDA YAYINLATACAK ŞİRKETLERE SENARYOLAR BEDAVADIR.

 

ALTERNATİF SİGARA KARŞITI SENARYOLARIMA DESTEK OLUR MUSUNUZ?

 

SEÇ BEĞEN SİGARA KARŞITI SENARYOLAR BEDAVA !..

 

 

 

SOBA ZEHİRLENMESİ SENARYOSUNA DESTEK OL! MAİLİ OLANLARA DA GÖNDERİR MİSİNİZ?

 

YOU TUBE AÇILANA KADAR AŞAĞIDAKİ YAZIYI OKUYARAK YOU TUBE’YE GİRİŞ YAPABİLİRSİNİZ.

 

 

GOGLE’YE KTUNNEL.COM YA DA Z.TUNNEL.COM YAZ AÇ BEGİN BROWSİNG’İ TIKLA.

BOŞ ALANA ACUN ILICALI HASAN SANCAK YAZ.TIKLA VE SEYRET.

 

AŞAĞIDAKİ GÖRÜNTÜYÜ YOU TUBE AÇILINCA TIKLAYINIZ!..

 

http://www.youtube.com/watch?v=t3XyzV2h16U

 

GOGLE’YE KTUNNEL.COM YA DA Z.TUNNEL.COM YAZ AÇ BEGİN BROWSİNG’İ TIKLA.

BOŞ ALANA HASAN SANCAK YAZ.TIKLA VE SEYRET.

 

 

AŞAĞIDAKİ GÖRÜNTÜYÜ YOU TUBE AÇILINCA TIKLAYINIZ!..

 

Noter Onaylı Rüya- Samanyolu Maceracı'yı Seyretmek İster misiniz?

 

http://www.youtube.com/watch?v=EpkDzSi0xAY

 

Görüntü oluşmuyorsa lütfen, seyretmek için internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız.

 

 

 

Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci ve Gazeteci Hasan Sancak 19 Mayıs 2008 Pazartesi gününden itibaren uygulanacak SİGARALI HAYAT YASAĞINA, yazmış ve notere onaylatmış olduğu 6 adet sigara karşıtı senaryoları bedava diyerek, destek verdi.

 

 

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Hasan Sancak:’Ne yazık ki günümüzde sosyal konuları işleyen senaryolar yok denecek kadar azdır. Her şey ürünleri daha çok satma üzerine yazılmaktadır. Notere onaylatmış olduğum sigara karşıtı 6 adet senaryolarımı ulusal televizyonlarda oynatacak olanlardan hiçbir ücret talep etmeyeceğim. Bu çorbada bizim de bir tuzumuz olmasını istiyorum. Sigara, alkol, kumar, esrar, töre cinayeti… Kötü alışkanlıkların dünya ve Türkiye’mizden yok olmasını diliyorum. Öncelikle bu konuları işleyen senaryolarımın çekimini yapacağım. Tek kişi olarak bu yükü kaldıramıyorum. Destek verilirse, sosyal konuları işleyen senaryolar gençleri etkileyecek ve kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olacaklardır. Uzmanlar on,on beş sene içerisinde sigaradan toplu ölümlerin meydana geleceğini ve kanser vakalarının artacağını söylemektedirler. İnsanların zararını bilerek, sigaraya para vermeleri çok düşündürücüdür. Herkes eteğindeki taşları yere dökmelidir.70 milyon birlikte mücadele ederse, her türlü zorluğun üzerinden geliriz. Ancak, sağlıklı ve sıhhatli bir nesil varlığını devam ettirebilir. Bu konuda basınımıza çok büyük görevler düşmektedir. Mili Eğitim ve Kültür Bakanlığı konuyla ilgili olarak her türlü girişimde bulunması gerekir. Yazmış olduğun senaryolar gerçekten çok ilginçtir. Firma, şirket, belediye başkanları ve özellikle de yetkililer sesimi duymalıdırlar. Sadece kanun çıkartmakla bu işin üstesinden gelinmez. Uyarıcı ve etkileyici konularla da desteklenmesi gerekir. Kimse destek vermese çekeceğim senaryolarımı video sitelerine göndererek, mücadelemi sürdüreceğim. Kötü alışkanlıklara karşı savaş sözde değil, özde topluca yapılması gerekir’ dedi.

 

Hasan Sancak,52 yaşındadır. Nagehan isminde bir kızı, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibidir. O' dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabı vardır. Bu kitaplarıyla birlikte basıma hazır 45 tane şiir kitabı ve 4000 tane şiiri okuyucularla buluşmayı beklemektedir. I Aralık 2000’de, gördüğü GERÇEK RÜYA REKLÂM SENARYOSU nu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişidir. Şimdiye kadar şiir kitapları, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARI, notere onaylattığı "Televizyonlar İçin 300'e yakın İlginç Yarışmalar ile kamuoyunun gündemine geldi. 400 tane alternatif reklâm senaryosu vardır. Bu reklâm senaryolarının 50 tanesi noter onaylıdır. Bu reklâm senaryolarını ’RÜYALARIMI ÇALDILAR’ kitabıyla okuyucularla buluşturacaktır.

Önemli Not: Aşağıda yazılan senaryolar; Alaçamlı Halk Şairi-Reklâm Yazarı -Eğitimci-Gazeteci Hasan Sancak'ın kendi aklından bulmuş ve yazmış olduğu düşünce ürünleridir. Her senaryonun tamamı ya da küçük bir bölümü: Türkiye ve dünyadaki ulusal, yerel, televizyon, radyo, bilgisayar, gazete, dergi, şahıs, firma, şirket, reklâm ajansı vb … Tarafından kullanılamaz. Sesli, görüntülü, yazılı şekilde; televizyon, sinema, tiyatroda oynatılamaz, kopyalanamaz, seslendirilemez. Kaset ve CD ye çekimi yapılarak, gösterilemez. Senaryolar farklı bir ürün için de asla kullanılamaz. Konuya bağlı kalarak, ancak sahibinden izin alınarak, değişiklik yapılabilir. Öbür türlü her hangi bir ürün için kesinlikle kullanılması yasaktır. Aksine hareket edenler hakkında "Telif Hakları Yasası" uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EŞEK, BU KÂBUS SENARYOSUYLA SİGARA İÇMEYİ BIRAKTI!

 

Konu1: Köy evinin bahçesi görülür. Yerler yemyeşildir. Evin önünde tavuk, ördek, köpek, inek … Bulunmaktadır. Havada çok sıcaktır. Evin önünde tütün balyaları ya da hevenkleri boydan boya durmaktadır. Eşek, bir yere ip ile bağlanmıştır. Boynundaki ipten kurtulmak, onun için çocuk oyuncağıdır. İpi kopartır ya da dişleriyle parçalar. Tütünlerin bulunduğu yere doğru giderek yeşil tütünleri baştan itibaren yemeye başlar. Eşeğin sadece tütünleri yediği gösterilmektedir. Hepsinden birer parça almaktadır. Son hevenk, balyadan da bir parça yemiştir. Ansızın arkadan bir gürültü duyulur. Eşek döndüğü zaman yerde eğri büğrü yazıları görür. Tersinden okuyamaz. Yediği tütünlerin dışkı olarak simsiyah çıktığını fark eder. Yazının bulunduğu başa döner. Yerdeki yazıları heceleyerek okumaya başlar. Orada

“—Sigara sağlığa zararlıdır.” Yazısının oluştuğunu anlar.

Eşek, anırarak bulunduğu yerden kaçmaya başlar. Bunu gören eşeğin sahibi peşinden koşarken bağırmaktadır… Aslında eşek bir kâbus görmüştür. O anda tütünün karşısına çömelmiş durmaktadır. Birden bire silkinerek ayağa kalkar. Bu sefer gerçekten, anırarak tütün hevenk ya da balyalarının bulunduğu yerden kaçar.

—Sigara sağlığa zararlıdır. Ekranda cümlesi gösterilir.

 

Konu 2:Çok uzun bir caddede sokağın iki tarafından binlerce insan yürümektedir. Yolun sağ ve sol tarafı tamamen yeşilliktir. Gruplar yolun iki tarafından gelip gitmektedirler. Büyük çoğunluğu sigara içmektedirler. Kadın ve erkeklerin yüz tarafından değil, arka tarafından sigara içtikleri hissettirilmektedir. Ellerindeki sigara izmaritlerini gelişi güzel karşı taraftaki yeşilliklere fırlatmaktadırlar. Yavaş yavaş atılan sigaralar iki yanda birer cümle oluşturur.

—Sigara sağlığa zararlıdır.

—Lütfen yerlere sigara izmariti atmayalım.

—Parasını el alır. Dumanını yel alır

 

 

Konu 3:Çok büyük bir kahvehane, birahane… İnsanlar içerde hem sigara içmektedirler, hem de kumar oynamaktadırlar. Adamlar arka taraftan görülmektedir. Sigara dumanları havaya doğru gitmektedir. Yukarıda sigara dumanları bir cümle oluşturur.

—Sigara sağlığa zararlıdır.

—Sigara içerek hayatınızı söndürmeyiniz.

 

Konu 4:Bir işyeri. Özel ya da resmi bir şirket olabilir. Bir kadın o yerin müdiresidir. Masada oturmaktadır. Masanın üzerinde kabarık dosyalar vardır. Kadın seyircilere arka taraftan gösterilir. Sigara üstüne sigara içmektedir. Duman görülmektedir. Ayağa kalktığı zaman bunun hamile bir kadın olduğu anlaşılır. Zile basarak şoförünün hazır olmasını söyler. Arabasına bindiğinde bile sigara dumanı arabanın içini sarmıştır. Şoför arabayı sürmektedir. Bir apartmanın önünde araba durur. Kadın kapıdan içeri girer. Asansöre binecektir. Fakat elektrikler yoktur. Yukarı doğru çıkmaya başlar. Evi son kattadır. Merdivenleri tırmanmaya başlar. Nefes nefese yukarı doğru çıkmaktadır.3–4 katta bir soluk almaktadır. Zor zoruna apartmanın önüne gelir. Anahtarla kapıyı açamaz. Zile basar. Gözleri kararır. Geri geri gitmeye başlar. Merdiven boşluğu vardır. Tam merdiven boşluğundan aşağı düşeceği sırada kocası kapıyı açarak dışarı fırlar.Hayır!Hayır!Hayır! Diye bağırmaktadır. Son anda eşine sarılır. Onu düşmekten kurtarır.Onlar sarılı vaziyette iken bir yatak gösterilir.Kadın ve erkek aynı anda doğrularak birbirlerine sarılmışlardır.Çünkü ikisi birlikte aynı kâbusu görmüşlerdir.Soluk soluğa sırılsıklam olmuş vaziyette yataktan kalkarlar. Yanında duran İKİ sigara paketini görür ve onu parçalarlar…

Konu 5: Bir ameliyat masası. Doktorlar acil bir hastanın başında bulunmaktadırlar. Hastanın hem iki eli hem de iki ayağı yoktur. Doktorlar onu çırılçıplak soymuşlardır. O anda ise karnını yarmışlardır. Adamın karnının içi soba borusu gibi simsiyahtır. Hiç bir şey sağlıklı değildir. Karaciğer, akciğer, bağırsaklar… Hepsi tamamen simsiyahtır. Adamın karnının içi de simsiyah su ile doludur. Doktorlar ellerinde eldivenlerle durmadan o pis suları boşaltmaktadırlar. Adamın karnını dikmeye başladıkları zaman adam Narkozdan uyanır. Kendisini o şekilde gördüğü zaman öyle kuvvetli bağırır ki… Çünkü adam bunu rüyasında görmüştür. Sırılsıklam olmuş vaziyette yatağından kalkar ve yanı başında duran sigara paketini parçalar.

 

Konu 6: Bir oturma odası. Anne, baba ve çocuklar bulunmaktadır. Baba bir taraftan sigara içiyor bir taraftan da televizyon seyrediyor. Baba iyi bir sigara koliktir. Adamın içtiği sigara arka taraftan hissettirilmektedir. Çocuklar ders yaparken babalarının içtikleri sigaradan rahatsız olmaktadırlar. Ders konusunda sordukları sorulara da bir cevap alamamaktadırlar. Anne de bulaşık yıkarken o da rahatsız olmaktadır. Artık yatma vaktidir. Kadın ve erkek yatağa yatarlar. Televizyonun karşısında da bir televizyon bulunmaktadır. Televizyon açılır. Adam yine yatakta sigara tüttürmektedir. Kadın uyumuştur. Adam televizyon seyrederken yine fosur fosur sigara içmektedir. Televizyonu seyrederken uykusu gelir. Yavaş yavaş göz kapakları kapanır. Sigaranın külü battaniyenin üzerine düşmüştür. Karı koca uykuya dalmıştır. Önce battaniye, sonra yorgan, sonra da karı kocayı ateş sarmıştır. Onlar yanarken feryatlar içinde bağırmaktadırlar. Adam ve karısı aynı anda kalkarlar. Çünkü ikisi de aynı rüyayı görmüşlerdir. İkisinin eli de aynı anda yan tarafta bulunan sigaraya gider. Sigara paramparça edilir.

 

 

 

 

 

 

HASAN SANCAK

ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ

REKLÂM YAZARI

(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)

TEL: 0362–621 27 79

0506–2730465 (Öğretmen Hattı)

 

E-mail: [email protected]

Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11

55800-ALAÇAM-SAMSUN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.