Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yeni Kurallar ve Uyarı Sıfırlama...

Admin

Önerilen İletiler

Ben bugüne kadar "yok özgürlük falan, düşüncen değil bana kazandırdığın önemli" diyenini görmedim...

Bu sitenin olumlu yanı şu ki yönetici sınıfı(!) tartışmacıların arasına katılmıyor, yani ismine sıfat ekletmiyor; ama ünlemi de koyduğum gibi nihayetinde pek çok forumdakinden daha katı bir seçkinci yönetim anlayışı var ve ben başıma gelenlerden sonra bu yönetimin kuralları uygulayışına güvenmem...

Çok açık ve net, he siz şimdi yönetim sınıfından olarak "her özgürlüğün bir sınırı var" der geçersiniz; ama ben de bu sınırların değişkenliğinden şikayetçi bir üye olarak "her dünyevi yöneticinin de bir sınırı var" deyip geçerim her zamanki gibi...

Teoride herkes özgürlükçü, saygılı; önemli olan uygulanan ve yaşananlar...

Şuna da bakın:

Uyarı aldıysanız, uyarı sizinle mod arasındadır ve özeldir.

Eğer bu özelse, ikili ilişkiyse bırakınız herkese açık iletileri kontrol etmeyi; olur mu??? Olmaz; işte o yüzden kimse bu cezaların da forum geneline açılmamasını savunmasın bi zahmet; yüreklice çıkıp densin ki "gerçek hayatta para, kas neyse burada da teknik o, ben burada hüküm sürüyorum ve seni cezalandırdıysam sesini keseceksin itaat edeceksin"...

Şimdi somut örnek de verirdim ama neyse; kuralları var ya buranın dertsiz başıma dert almayayım...

Bu arada tüm forumları bilmem ama en azından bugüne kadar girdiklerimde öyle çok da üstün bir özgürlükçü yan olmadı, keyfiyeti çok yüksek olandan adeta darbe dönemi geçirene kadar bir çok ortam gördüm; hatta diğerleriyle karşılaştırıldığında buranın daha iyi olduğu söylenebilir bir açıdan...

Mesela eğer yönetimle ters düşmez, fazla sıcak tartışmalara girmezseniz; oyunlar oynayıp şarkılar söyler, arada bir iki laf ederseniz başınıza pek bir şey gelmez diye tahmin ediyorum...

Başıma ne geldiyse yönetimle tartışmamdan geldi şu forumda, belki şu an yazdıklarımı da yıldızlayacaklar "aramızdakini açma" diye ama sadece karşı çıktığım için mod kontrolüne alındığımı bilirim ben; bugüne kadar ağır hakaret etmeden bu kadar ceza alan nadir üyelerden miyim yoksa forumda mı bir terslik var!!!

Uzatmayalım değil mi; ne de olsa eleştiriyoruz şu an, tabi geleceğimizi bilemeden...

Ne demek mi istedim??? Bu iletimin sonunu ve iletimden dolayı başıma neler geleceğini şu an gerçek hayatta suç olmamasına ve gördüğünüz gibi tartışmada esas unsurlardan olan sözlerime dikkat etmeme, hakarete zaten yanaşmamama ve mümkün olduğunca forum düzenine uymama rağmen bilmiyorum!!!

Ve gelecek ilk uyarıya yazacak bir cevabım olursa başıma neler gelebileceğini kestirebiliyorum!!!

Bir anda sanki şeytanlaşmışım gibi her yaptığım ayrı bir kural dışılık olacak ve ali0_1 yine mod kontrolünde hatta belki de gitmiş, belli mi olur burası turkish-media; her fikre ve eleştiriye adabıyla olduğu sürece açık!!!

Haklısınız gerçeklikte kaç özgür ortam var ki burası ve benzeri net ortamları özgür olsun...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela eğer yönetimle ters düşmez, fazla sıcak tartışmalara girmezseniz; oyunlar oynayıp şarkılar söyler, arada bir iki laf ederseniz başınıza pek bir şey gelmez diye tahmin ediyorum...

Sayın Ali0_1...

Umarım beni yanlış nitelemezsiniz...

Tamam, forumun bir takım kuralları sert gelebilir bize...

Kaldı ki benimde eleştirilerim var bu yönde...

Her neyse,

Eleştiriden ziyade şunu söylemek istiyorum:

Bu alıntıladığım düşüncenize katılmıyorum ne yazık ki...

Forumda yönetimle arası çok iyi olan

Ya da olduğunu düşündüğüm kimselerdenim...

Ama üye olduğumdan beri (yaklaşık 1buçuk yıldan fazla) hiç uyarı almamama rağmen,

Yakın zamanda 2si silinmiş ve 4ü hala var olmakla birlikte

Gıcır gıcır 6tane uyarı aldım...

Yani yönetim, aranızın onlarla iyi olmanıza bakmıyor...

Kimse de "Aman uyarı almayayım!" diye de yönetimle iyi geçiniyor değil...

Babaları olsa acımazlar bence :)

Açıkçası ben "Şu üyenin şöyle yazmışlığı var, ona vermedin cezayı da bana verdin!" gibi bir tartışmaya girmedim...

Zira kimin ne söylediği, kişinin kendisi ile ilgilidir...

Kötü söz sahibine aittir...

O yüzden biz yöneticilerle usul bakımından anlaşmazlığa düştük ve bunu da belirttimdi...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Ali0_1...

Umarım beni yanlış nitelemezsiniz...

Tamam, forumun bir takım kuralları sert gelebilir bize...

Kaldı ki benimde eleştirilerim var bu yönde...

Her neyse,

Eleştiriden ziyade şunu söylemek istiyorum:

Bu alıntıladığım düşüncenize katılmıyorum ne yazık ki...

Forumda yönetimle arası çok iyi olan

Ya da olduğunu düşündüğüm kimselerdenim...

Ama üye olduğumdan beri (yaklaşık 1buçuk yıldan fazla) hiç uyarı almamama rağmen,

Yakın zamanda 2si silinmiş ve 4ü hala var olmakla birlikte

Gıcır gıcır 6tane uyarı aldım...

Yani yönetim, aranızın onlarla iyi olmanıza bakmıyor...

Kimse de "Aman uyarı almayayım!" diye de yönetimle iyi geçiniyor değil...

Babaları olsa acımazlar bence :)

Açıkçası ben "Şu üyenin şöyle yazmışlığı var, ona vermedin cezayı da bana verdin!" gibi bir tartışmaya girmedim...

Zira kimin ne söylediği, kişinin kendisi ile ilgilidir...

Kötü söz sahibine aittir...

O yüzden biz yöneticilerle usul bakımından anlaşmazlığa düştük ve bunu da belirttimdi...

Saygılarımla...

Ben üyelere değil genel tavırlara bakarak söylerim bunu...

Yani mesele "o üye, bu üye" meselesi değil "o durum, bu durum" meselesi...

Neyse, zaten çok uzun hikaye; daha fazla uzarsa sizi bilmem ama benim sonum pek iyi gözükmüyor burası açısından...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

.

.

.

Ve gelecek ilk uyarıya yazacak bir cevabım olursa başıma neler gelebileceğini kestirebiliyorum!!!

Gene elmalar armutlar hep birbinin içinde gidiyor, karışıyor ha karışıyor...

Bu yukarıdaki tarz yazılar sadece bu forumu kötü gösterme tarzıdır.

Ne dedik bulunduğunuz dizin Öneriler ve Eleştirileriniz:

Daha önce ne yapmışsınız ELEŞTİRMİŞSİNİZ ne olmuş hiç bir şey başınıza gelmemiş, kimse size bir şey dememiş, özgürce başlığınızı açmışsınız, antekinizi oluşturmuşsunuz ve devam etmişssiniz...

İşte başlık: http://www.turkish-media.com/forum/index.p...howtopic=121354

İşte yazıdan alıntı:

Hep eleştirdiğim bir yönü var bu sitenin; fazlasıyla keyfi müdahalelere açık, seçkinci bir yönetim anlayışına sahip yapısı var...

Bu eleştiri başlığı kime ait: Yukarıdaki üyeye.

Elmalar la armutlar gene karışmaya başladı. Burada isteyen istediği şekilde belirlenen kurallar dahilinde istediğini tartışabilir.

Kurallar orada anlamadığınız veya hoşunuza gitmeyen yerleri tartışmaya açarsınız tartışılır ki açmışsınız ve sonra gelip burada:

Bu nedenle bu 'başıma neler gelir' tarzı suçlamalar hoş durmuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce ne yapmışsınız ELEŞTİRMİŞSİNİZ ne olmuş hiç bir şey başınıza gelmemiş, kimse size bir şey dememiş, özgürce başlığınızı açmışsınız, antekinizi oluşturmuşsunuz ve devam etmişssiniz...

İşte yazıdan alıntı:

Elmalar la armutlar gene karışmaya başladı. Burada isteyen istediği şekilde belirlenen kurallar dahilinde istediğini tartışabilir.

Kurallar orada anlamadığınız veya hoşunuza gitmeyen yerleri tartışmaya açarsınız tartışılır ki açmışsınız ve sonra gelip burada:

Kime ne için neyi kötü göstereyim; sizin foruma özel yazı mı yazacağım ben...

Elma armut değil mesele, şimdi somut örneği de verirdim ama "KURALLAR"...

Burada sizin yazdıklarınız bana doğrudan geçmişten bugüne yönetimle aramda olanları açma hakkı veriyor ama "KURALLAR"; ne mi diyorum??? kurallarınıza göre bana bunları söyleyemezsiniz çünkü somut olayı da tartışma içine katmış olarak yönetim kararlarını tartışmaya açıyorsunuz...

Kimseyi suçlamıyoruz; diyoruz ki yönetimin ne zaman ne yapacağı belli olmuyor; daha fazla açarsam yukarıda dediğim gibi yine "KURALLAR" devreye girer...

Ben eleştiriyi olabildiğince genel yapmaya çalıştım, rica ederim sizler de burada bir üyeye karşı elmalı armutlu ilginç savunmalar yapmayınız; o zaman açılmamasını "buyurduklarınız" da açılmak zorunda kalır ki hiç uğraşamam şimdi ikili tartışmalarla...

Onun için yukarda bir başka iletiye cevabımda dediğim gibi "çok uzun hikaye"...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Daha önceki iletiyi tam alıntılıyorum:

.

.

.

İşte yazıdan alıntı:

Hep eleştirdiğim bir yönü var bu sitenin; fazlasıyla keyfi müdahalelere açık, seçkinci bir yönetim anlayışına sahip yapısı var...

Öncelikle başlangıç noktanızı açıklık getirirek devam etmek zorundasınız öyle ortaya 'Başıma gelecekleri bilemiyorum' söylemi ile başlarsanız başında elmalar armutlar karışır...

Başlığınızı açmışsınız, eleştirinizi yapmışsınız, size kimse bir şey yapmışmı, HAYIR buraya gelip sanki eleştirenlere biz karanlık şeyler yapıyormuşuz gibi göstermek bu siteye haksızlıktan başka bir şey değildir ve aynen söylüyorum ELMALARLA ARMUTLAR karışmamalı.

Burada herkes kurallar dahilinde istediği herşeyi tartışabilir, konuşabilir, ve sonuçlarını ortaya koayabilir.

Böyle gelmiştir böylede gidecek diyoruz. Bizi durdurmak isteyenler olacak, bu özgürlükten rahatsız olanlar olacak, veya bu oluşturduğumuz ortam birilerini rahatsız edecek: bunlar normaldir ama elmalarla armutlar karışmamalı diyoruz

NEYİ ELEŞTİRDİĞİNİZİ BAŞINDAN AÇIK VE NET ORTAYA KOYMALISINIZ ÖYLE 'BAŞIMA NELER GELECEK' CÜMLESİ İLE ÜSTÜ KAPALI ELEŞTİRİLER BİZİ DİREK KÖTÜ GÖSTERME OLAYINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR VE OLAMAZ.

Teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ek olarak,

BU SİTEDE KİMSEYE KURALLAR DAHİLİNDE BİZİ ELEŞTİRDİ DİYE UYARI VERİLMEMİŞTİR.

Uyarı verilme nedenleri kurallarda açık ve net yazıyor (Yazdığınız yazılarda kurallara uymayan bir şey varsa uyarı alırsınız - Herkesin siyasi düşüncesi, dünya anlayışı farklı olduğu için, kuralların sizden istediğine her zaman katılma gibi bir durumunuz olamaz, bu durumlarda yapacağınız şeyleri kurallar söylüyor genel anlamda tartışma açabilirsiniz ama size özel durumları buraya taşıyamazsınız, çünkü biz sizin hakkınızda insanlara özel bilgi veremeyiz, biz bir kurumuz ve sorumluluklarımız var).

EĞER UYARINIZLA İLGİLİ BİR SORUNUZ VARSA O UYARI KURALINI BULACAKSINIZ VE ONU TARTIŞMAYA AÇACAKSINIZ.

Çok zor bir şey değil.

Bunada açıklık getirelim dedik

Teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Eleştiriler:

Bir toparlama...

Bu başlıktakiler hala geçerlidir:

Ali0_1:

Forumda bulduğum +'lar:

- Süreklilik var; site bugün var yarın olur mu endişesi kuvvetli değil...

- Yönetim "yönetici" olarak forum dışı konulara aktif katılım göstermiyor; daha önce de dediğim gibi önüne sıfat eklettirmiyor...

- Seçkinci bir yönetim anlayışı var ve bu yönetim sınıfında düzen anlamına da geliyor; karmaşaya karşı iyi bir özellik...

- Forumlarda belirli görüşten insanların mutlak hakimiyeti yok...

Forumda bulduğum -'ler:

- Kurallarda keyfiliğe kapı aralanmış bence...

- Denetim mekanizması yokluğu seçkin yöneticiye fazla hareket alanı verir...

- Kim neden aramızdan ayrılıyor, cezalandırmalar nasıl yürütülüyor üstü kapalı; yeterince şeffaflık yok bu yüzden...

- Üyeler olarak konu dışı, kişisel yazabiliyoruz...

- Forumlarda bilgi birikimi oluşturmak isteyen arkadaşlara yeterince destek olmuyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.