Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Mutluluk

gloria

Önerilen İletiler

MUTLULUK

Mutluluk%20Filmi.jpg

Tür: Dram

Gösterim Tarihi: 16 Mart 2007

Yönetmen: Abdullah Oğuz

Senaryo: Elif Ayan , Kubilay Tunçer , Abdullah Oğuz , Zülfü Livaneli (Kitap)

Görüntü Yönetmeni: Mirsad Herovic

Yapım: 2007, Türkiye

Oyuncular

Talat Bulut , Özgü Namal , Murat Han , Lale Mansur

Filmin Konusu

Töre kurallarına kurban gitmek üzere olan genç bir kız, Meryem... Bir gün baygın bir şekilde göl kenarında bulunması sonucu, ailesi tarafından hüküm verilir: Meryem'in namusu kirlenmiştir ve öldürülecektir! Bu görevin, yakın akrabalarından olan Cemal'e verilmesi ile ikilinin ölüme doğru yolculukları başlar.

Cemal, kendisine verilen görevin haklılığı konusunda ne kadar kararlı görünse de cezayı gerçekleştirmekte bir türlü başarılı olamaz. Bir gün bir tesadüf eseri yollarının Profesör İrfan Kurudal'la kesişmesi, üçü için de bir daha geri dönüşün olmayacağı bir dönüm noktası olacaktır. Ölüm'e giden yolculuğun rotası, acaba Mutluluk'a doğru mu dönecektir?

Zülfü Livaneli'nin pek çok dile de çevrilmiş dünyaca ünlü romanı Mutluluk, Abdullah Oğuz'un yönetmenliğinde sonunda beyazperdeye de aktarıldı.

Bu günlerde güzel filmler seçiyorum sanırım izlemek için… Üst üste iki gün boyunca iki film (Mutluluk, Karanlıkta Dans) izledim. İkisi de izlenmeye değermiş :) Pişman değilim :)

Kitabını okumamıştım ve sanırım şu aşamada filmin gözümdeki etkisini yitirmemesi açısından da okumayı tercih etmeyeceğim. Ama zamanla, bu filmi yavaş yavaş unutmaya başladığımda mutlaka okumak istiyorum.

Konusu çok güzel işlenmiş, bence oyuncular çok iyi, zaten aldığı ödülleriyle de film kendisini kanıtladı. Fazla lafa gerek yok işte izlemediyseniz izleyin… Gerçekten zamanınızı iyi bir filmle değerlendirmiş olacaksınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla 2006 da kitabı Fransa'da yayınlanmış ama bilmiyorum ki DVD'si gelmişmidir. Bence bulabilirsin, bu film uluslararası ödüller de aldı çünkü :) Hatta daha da ileri gideyim; bu ödülü de Strasbourg’da aldı.

Film, Avrupa Konseyi ve Avrupa Konseyi Sinema Fonu Eurimages’ın katılımıyla Fransa, Strasbourg'da düzenlenen “Avrupa Sinemasının Yıldızları ve Sahne Perdeleri” etkinliğinin en önemli ödülü olan insan hakları ödülüne layık görüldü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla 2006 da kitabı Fransa'da yayınlanmış ama bilmiyorum ki DVD'si gelmişmidir. Bence bulabilirsin, bu film uluslararası ödüller de aldı çünkü :) Hatta daha da ileri gideyim; bu ödülü de Strasbourg’da aldı.

Film, Avrupa Konseyi ve Avrupa Konseyi Sinema Fonu Eurimages’ın katılımıyla Fransa, Strasbourg'da düzenlenen “Avrupa Sinemasının Yıldızları ve Sahne Perdeleri” etkinliğinin en önemli ödülü olan insan hakları ödülüne layık görüldü.

O zaman kesin bulurum....

Simdi daha da merak ettim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria bu ne guzel bir filmmis...

Cok tesekkur ederim tavsiyen icin,inanilmaz etkilendim....Once klasik tema sandim ama icindeki hayat izlenmeye deger...

Izlemek isteyen arkadaslar var ise diziizle.net'ten online izliyebilirler...

Ama anlamadigim kiz nasil ona tecavuz edeni hatirlamadi...Tamam yabanci olsa anlarim ama yabanci biri degilki....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayatım, hatırlamız olur mu? Hatırlıyor da maalesef söyleyemiyor... Tecavüz edenin kim olduğu düşünülürse anlayacaksın zaten :(

Ayrıca begenmiş olmana cok sevindim canım :)

mutlu oldum bak şimdi :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Si ama son an soyluyor...Ben hatirlamadigini sandim,filmin sonunda o anlarin tekrarlanmasi ona hatirlatti diye dusundum....Ya ne kotu birsey,tecavuze ugrayan o,utanan yine o,ve namus naralariyla gezen bir bipppp....Ya aksam aksam :)

Bence gercekten guzeldi...Gercek aski buldu mu dersin? Ya Irfan abi?Acaba yarini merak etmeden hayatina devam etmismidir :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Si ama son an soyluyor...Ben hatirlamadigini sandim,filmin sonunda o anlarin tekrarlanmasi ona hatirlatti diye dusundum....Ya ne kotu birsey,tecavuze ugrayan o,utanan yine o,ve namus naralariyla gezen bir bipppp....Ya aksam aksam :)

Bence gercekten guzeldi...Gercek aski buldu mu dersin? Ya Irfan abi?Acaba yarini merak etmeden hayatina devam etmismidir :)

Si :) bence bulmuştur canım, İrfan Abi de aynen yarını merak etmeden hayatına devam etmiştir :) anların tekrarlatılması bize ve Cemal'e mevzuyu çaktırmak içindi tabii..

Bak kitabı Fransızcaya çevrilmiş onu da oku bir ara istersen... Türkiye^'de çıktığ zaman çok iyi satışlar yakalamıştı bu kitap... Bu arada filmle ilgili epey bi kopya verdik sanırım ama tahminlerime göre zaten filmi izleyecek olanların çoğu, kitabı okumuştur diye ummaktayım :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya ben si mi dedim :) Bak kendi mi cok kaptirmisim :) Si olumsuuz evet demek bu arada...Birde benim tercihim Turkce :) KItabi bulurum o basit karsida Rustem Amcam var :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oui!

Ya aslinda cok kolay bak mesela ben sana diyorum ki

-Kardesin evde degil mi?

-Si evde...(Yani bir olumsuzluk soz konusu )evet evde

Yada o adam kiza yapmis anlamadin mi?

Si anladim ama istee...

Evet anladim ama iste :)

Him konu dagildi galiba..Ama ikinci insan oluyon Gloria :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.