Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiye'de ve dünyada kadının yeri........

Yayamaz Kayımca

Önerilen İletiler

kadinlar olmadan devrimler,devrimler olmadan kadinin kurtulusu imkansizdir

son okudugum konstantiniyye adli kitabta jonturk devrimi esnasinda bir kadinin sozleri de soyle

bizide yaratan allah degil mi

disi aslanda aslan degil mi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

KEZZAP SALDIRISININ ARDINDAN SAÇLARI KAZINARAK İŞKENCE YAPILAN KADIN İSYAN ETTİ................

Gaziantep’te daha önce dini nikahlı kocası tarafından kezzapla yakılan kadın, şimdi de ağabeyi tarafından işkence gördüğünü iddia etti. Yüzü tanınmaz hale gelen genç kadının saçları da kökünden kazınınca hastane önünde isyan etti.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 4 yıl önce dini nikahla evlenen 19 yaşındaki Emine A. ve Zübeyir T., yaklaşık bir yıl önce tartıştı. Aile içi kavganın ardından evini terk eden Emine A., annesinin evine sığındı ve kocası tarafından ziyaret bahanesiyle kezzap dökülerek yakıldı. Bu olayların ardından annesiyle yaşayan 1 çocuk annesi Emine A., bu kez ağabeyi tarafından şiddete maruz kaldı. Saçları kesilen genç kadının yüzü tanınmaz hale gelirken, uğradığı şiddet nedeniyle burnu da kırıldı.

Bugün Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne gelen genç kadın, annesiyle birlikte yaşadıklarına isyan etti. Gözyaşları içinde önce kocası tarafından kezzap dökülerek yakıldığını anlatan Emine A., “Kocam benimle barışmak için annemin evine gelmişti. Daha sonra bir bardak su verdim kendisine. O da bu bardağa kezzap doldurarak eve geldi ve üzerime attı. Daha sonra kocamdan ayrıldım ve annemin yanına sığındım” dedi.

Annesinin evinde bu kez ağabeyinin işkencesine maruz kaldığını ileri süren talihsiz kadın, “Ağabeyim bugün annemi dövmek istedi. Ben de buna mani olmaya çalıştım. Ağabeyim bu kez beni dövmeye başladı. Kocamdan ayrıldığım için her gün ağabeyimin işkencesine maruz kalıyorum. Saçlarımı kesti, buna ne hakkı var? Allah rızası için herkesten, yetkililerden yardım istiyorum. Herkes elini vicdanına koysun. Bir kadının bu kadar üstüne gidilmez. Yok mu beni kurtaracak bir yetkili? Artık dayanacak gücüm kalmadı.

Vicdanı olan bana yardım etsin. Beni duyan herkese sesleniyorum. Beni kurtarsınlar” diye konuştu.

Anne Ayşe A. ise oğlu tarafından sürekli tehdit edildiklerini iddia ederek, “Dedikodu yüzünden oğlum üzerimize geliyor. Ben de oğluma böyle olmadığını söyledim. Söylenenler yalan. Biz evimizde ekmek yiyecek para bulamıyoruz. Aş evinden yemek alarak karnımızı doyuruyoruz” dedi.

Sıkıntısını anlatan genç kadın, daha sonra çevresinde toplanan vatandaşlara seslenerek yardım istedi. Düştüğü durumu anlatmaya çalışan genç kadını vatandaşlar meraklı gözlerle izledi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dunya'da kadinin yeri neresi ? Cok yazikki halen bir suru ulkede kadinin yeri evi'dir. Bey calisir -herseyi bilir ,kadin evinde oturur, cocuklari buyutur, evi temiz tutar esinden daha az bilir karar vermez kocasini dinler vs vs -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.