Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiye’nin İlk Web Tabanlı Kpss Dershanesi Açıldı


s_kybluee
 Paylaş

Önerilen İletiler

Türkiye’nin İlk Web Tabanlı Kpss Dershanesi Açıldı

 

 

 

Türkiye’nin ilk ve tek internet tabanlı KPSS’ye hazırlık sitesi açıldı.

 

 

Ülkemizde önemli bir sorun olan işsizlik, üniversiteyi bitiren gençlerimizin karşısında büyük bir engel olarak durmaktadır. İstihdam açısından hala en önemli kaynaklardan biri olan devlet memurluğu, hazırlığı uzun, yorucu ve rekabeti çetin olan KPSS sınavlarını da beraberinde getirmektedir.

 

Bu doğrultuda devlet memuru adaylarını KPSS sınavlarına en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak amacıyla, Türkiye’nin sadece internet üzerinden yayın yapan ilk web tabanlı sitesi olan KPSS Test Merkezi açıldı. Site rehberlik hizmeti vermek, kamudaki farklı işler konusunda duyuru yapmak, tercihleri yönlendirmek ve sınavlara yönelik kapsamlı eğitimler düzenlemek gibi farklı hizmetleri bünyesinde toplamıştır.

 

KPSS Test Merkezinde Neler Var?

 

KPSS Test Merkezi, KPSS’ye hazırlanan adayların ihtiyaç duyabileceği; yenilikçi ve özgün sistemiyle sunduğu deneme sınavları, çeşitli konu anlatımları ve özetleri, makaleler, kişilerin ‘‘birlikte öğrenebileceği’’ ortamlar,*sanal sınıf ortamında verilen eğitimler; ‘i, 7*24 ve dünyanın her yerinden ulaşılabilir kılmaktadır.

 

Kamudan ve dünyadan güncel haberler, Türkiye’de ilk olarak sunulan ve adayların girmek istedikleri işlere göre sınava yönelik çalışma programı yönlendirmesi yapan Tercihmatik sistemi, ayrıca birçok konunun tartışıldığı, problemlere birlikte cevap arandığı KPSS Forum da, KPSS Test Merkezi üzerinden verilen diğer hizmetlerdendir.

 

Halen tüm hizmetleri ücretsiz olan KPSS Test Merkezi, 2008 yılından itibaren bir takım yeni ve ücretli servisler de açacaktır. Mevcut hizmetlere ek olarak video ile eğitim, İşletme-Maliye-Hukuk-Muhasebe-İktisat alanlarında özgün deneme sınavları ve konu anlatımlı içerikler site üzerinden sunulacaktır.

 

2008 içinde *sanal sınıf uygulamasıyla site üyeleri ve eğitmenler arasında internet üzerinden anlatımları gerçekleştirilecektir. Bu sayede üyeler zorlandıkları konuları eğitmenlerine sorabilecek ve anında yanıtlarını alabileceklerdir.

 

3 aydır deneme yayını yapan KPSS Test Merkezi’nin halen 6200 üyesi bulunmakta ve her gün 100-150 kişi civarında yeni üye kaydı yapılmaktadır.

 

www.kpsstestmerkezi.com

*Sanal sınıf: Farklı yerlerdeki insanların ses, görüntü ve sunum olanaklarını kullanarak bilgi alışverişi yapmalarını sağlayan internet tabanlı bir eğitim uygulamasıdır. Aynı zamanda farklı mekânlardaki insanlar internetin olanaklarını kullanarak aynı ortamdaymış gibi çalışma olanağı yakalarlar. Bu çalışmalar, internet üzerine kaydedilebilir ve daha sonra tekrar izlenebilir. Uzaktan eğitim teknolojilerinin son yıllarda üzerinde önemle durduğu teknolojilerin başında gelmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

  • 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.
Примечание: Ваше сообщение будет проверено модератором перед отправкой.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.