Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EVRENİN ÖLÜMÜ

lena

Önerilen İletiler

Bir arka planin olmasi veya evrenin birseyin icinde olmasi -ki bu yonde teoriler zaten mevcut- neyi degistirir?

Bak bu teorilerden en guclusune gore bu arka plan yani evrenimizinde icinde oldugu sey aslinda sonsuzlugu dolduran bir cesit enerji.Bizim evrenimiz bu sonsuzlugu dolduran enerji icinde bir balon gibi sismis ve halen daha sismekte,bizimkisi gibide belki sonsuz evrenler var.

Bu sonsuz enerji nedir?Dikkatini cekerim sonsuzluktan bahsediyoruz,bu sonsuz guc Allahin kudretinden baska birsey olabilir mi?

Evet evrenimizin bir baslangici ve bir sonu var,bunu baslatan enerji yada guce -sen artik ne diyorsan- biz Allah diyoruz,O kudretiyle yaratti diyoruz.

Buna hickimse,en banamisin diyen ateist bile daha iyi bir aciklama getiremez.

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 65
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bizde biliyoruz arka pilandaki gücün allah olduğunu inkar edenlerden değiliz, ben bu dünya ile binlerce sene uğraşan güçle evrenin arkasındaki gücü bir görmüyorum. Bu evrenin olmasının sebeb gayesi var ve inanıyorum ki bize paralel bir çok evren var, aynı hücreler sinsilesi gibi ve bir varlığı teşkil edicek boyuta erişene kadar ve duracak, işte sahibimiz allah.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herseyden once Lena eger inandigin Allah islamiyetteki Allah ise bu evrenin yaratilma gayesi bize belirtilmis.Bir cok evrenin birlesip bir varligi olusturmasi olayi ise hele de bu varligin Allah olmasi Islamiyete ters bir inanis.Kaldiki Islamiyet kistasi disinda bile dusunsek bu teorinin elle tutulacak bir yani yok inancindayim.

Birde "bu dunya ile ugrasan gucle arkasindaki gucu bir gormuyorum" ne demek?Bilim bize diyor ki bu evrende su an gordugumuz hersey baslangicta bir noktada toplanmis durumdaydi diyor.Buna su an evrenimizi idare eden 4 kuvvette* dahil.Herturlu enerji ve gucun bu tek noktada olmasi demek aslinda bu arka plandaki sonsuz enerjinin bir noktasi olmak degilmidir?

Guc ayni guc aslinda,tek fark bu guc ve enerji evrenimizde maddeye donustu,o kadar.

Saygilar...

*4 kuvvet: yercekimi kuvveti,elektromanyetik kuvvet,zayif nukleer kuvvet ve guclu nukleer kuvvettir.Bu kuvvetler en kucuk atomdan en buyuk yildiz sistemlerine kadar evreni idare ederler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaw Lena sen desene ben Islam`in Allah`ina inanmiyom diye,benim Tanri inancim farkli diye.Merak etme isimiz yargilamak degil,insanlar hic degilse internet ortaminda ozgurce dusunduklerini soyliyebilmeli,onun icin cekinme.

Yani sonucta belli bir noktadan sonra is inanca geliyor cunku bu belli bir noktadan oncesini bize bildigimiz fizik kurallari aciklayamiyor.Tum bulgular bize evrenin yaratilmasinin arkasinda anlayamadigimiz bir Gucun oldugunu gosteriyor.Bu Guc`e ne ad verirsiniz artik o da size kalmis.

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben de bu evrenden bir parça olduğuma göre bana da cevap verme hakkı doğar diye düşünüyorum.Lena arkadaşımız evrenle birlikte yaratıcısınında yokolacağı şeklinde(baştan acaba yanlışmı okudum yoksa imla hatası falan mı var?diye ilgili forumu okudum,doğruymuş) bir ifade kullanmış;imdi bir soru soruyorum birde kendimce örnek veriyorum

SORU * Yaratıcı evreni kendisi için mi yaratmış ki evren yokolunca o da yok olsun ?

ÖRNEK *ben tavuklarıma kümes yapsam,kümes bir sebeple yokolsa bende mi yokolurum?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tavuk kümesi benzetmesine pek bağlantı kuramadım fakat size daha anlamlı örnek vereyim.

Beyin hücrelerimiz iki dakka kırk saniye yaşıyor, yaşlandıkça da yeni hücrelerin çoğalması azalıyor veya organlardaki hücreler sonuç ölüm deyilmi. Ya evrenimiz ve parelel evrenler sizce ne ifade ediyor, ilel ibet kalıcakmı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEYİN HÜCRELERİMİZ ÖLDÜĞÜ ZAMAN BU HÜCRELERİMİZİN O KISACIK ÖMRÜ İÇERİSİNDE AKTİVASYONLARIDAMI ÖLÜYOR,ONLAR BİR YERE AKTARILMIYOR MU?BU HÜCRELERİN ÜRETTİĞİ ŞEYLER -BUNA İSTER BİLGİ, İSTER ENERJİ İSTERSENİZ BAŞKA BİR ŞEY DEYİN-YOK MU OLUYOR?

PEKİ TANRI KAVRAMI SİZİN ALGILADIĞINIZ ŞEKİLDE MADDEMİDİR Kİ YOK OLSUN.HEM FİZİKTEN BAHSEDİYORSUNUZ HEM YOKOLMAKTAN;BU TUTARLIMIDIR?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aktvetesi muhakkak yükleniyor, tanrıyı anti madde olarak algılıyacak olsak dahi gene maddeyi sorguluyacağız, söz konusu gene karşımıza iki kutup çıkıyor, ilk başlangıç konusu mekan zaman? bunları çözemediğimiz için bulunduğumuz mekan her ne şekilde başladıysa sonuda olucaktır bu sistem evren içinde de mevcuttur, teori sisteme göre kurulursa daha geçerli olucağı fikrindeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aktvetesi muhakkak yükleniyor, tanrıyı anti madde olarak algılıyacak olsak dahi gene maddeyi sorguluyacağız, söz konusu gene karşımıza iki kutup çıkıyor, ilk başlangıç konusu mekan zaman? bunları çözemediğimiz için bulunduğumuz mekan her ne şekilde başladıysa sonuda olucaktır bu sistem evren içinde de mevcuttur, teori sisteme göre kurulursa daha geçerli olucağı fikrindeyim.

Konuya ortadan giriyorum;zamanın göreceli olduğunu,zaman kavramını aslında bizim kavram olarak oluşturduğumuzu söyleyeyim baştan.Bu çoooook geniş bir konuya açılıyor,burda onu irdelemiyoruz.Zaman bize göre var olan bir şey diye kabul ediyorum burada.

madde anti madde deyincee acaba bizim madde evrenimiz olmasaydı antimadde bir evren olup olamayacağını nerden biliyoruz.Yani antimadde diye adlandırdığımız bir evren biz olmasaydık olmayacakmıydı;şu antimadde ismi bizi yanıltmasın aslında bağımsız olan bir başka boyutu sırf biz varolduğumuz için varolmuş gibi düşünüyor olmayalım.Bağımsız başka evrenler yok mudur?Sonuç olarak bizim evrenimiz sonlu,sınırlı bir evren değil mi? Belkide BİZLER BAŞKA EVRENLERDEN GELEN YANSIMALAR OLAMAZ MIYIZ?

NOT;Lena arkadaşım senin bu araştırma heyecanını takdir ediyorum,en azından düşünen insanlar var diye seviniyor teşekkür ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim var oluşumuz 40 bin kl. metrelik dünyanın evren için bir foksuyonu yok, evrende adresimiz bile belli değil, evren içindeki zaman mevcut. Diyer evrenlerden bilmediğimiz enerji alış verişide mevcut. kısmen biliniyor artık evrenin 70 bin ışık yılı genişlediğide tahmin ediliyor, boyut evren içinde ancak anlıyabiliyoruz göreselik evren dışı boyutdan söz edemiyor geriye kalan kuantum izafiyetde sallantıda, boyut enerji buluşları çok ilerledi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Bizim var oluşumuz 40 bin kl. metrelik dünyanın evren için bir foksuyonu yok, evrende adresimiz bile belli değil, evren içindeki zaman mevcut. Diyer evrenlerden bilmediğimiz enerji alış verişide mevcut. kısmen biliniyor artık evrenin 70 bin ışık yılı genişlediğide tahmin ediliyor, boyut evren içinde ancak anlıyabiliyoruz göreselik evren dışı boyutdan söz edemiyor geriye kalan kuantum izafiyetde sallantıda, boyut enerji buluşları çok ilerledi.

bilime ne oldu neredeyse tanrı etfettiğiniz,çözer heralde evreni :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.