Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

modernjames

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  1.080
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  1

İletiler gönderen: modernjames

 1. ee tabiii

  gerçekten asla demek istememden mi

  asla demek isteyipde diyememmemden mi

   

  dur! bu nokta önemli, işler karıştı. demek ben yanlış anlamışım.

  yani "asla" demeni gerektiren haller mevcut. ama sorun diyememende ya da demek istememende!

   

  Bence içinden geçenleri tutma eylem dök.. Asla yapmak isteyipte yapabileceklerini erteleme.

 2. Vavvvv smile.png Bir an koltuklarım kabardı sanki smile.png

   

  bence kabarmalı da zaten.

  ben sana karşı yazdıklarımda ciddiydim. bu anlatıma daha çok paragraf sorularında şahit oluyorduk. malum bu tür pragraflarıda uzmanlar hazırlıyor. kısaca sizin bu yeteneğiniz olduğu kanısındayım.

  sanırım artık yazılarınızın takipçisi olacağım. ;)

 3.  

  Ben çocukken Giresun'da babaannemle birlikte büyüdüm. Evin verandasında sürekli asılı bir salıncağım vardı ve ben sürekli sallanırdım. Canım sıkılsa sallanırdım, üzülsem sallanırdım, mutlu olsam sallanırdım, sallanmak benim huzuru bulmamı sağlardı. Tam karşımda yemyeşil bir dağ vardı ben sallanırdım dağ da her sallanışımda benden uzaklaşır ve sonra tekrar bana yaklaşırdı... Doğaya olan muhteşem tutkumun bile buradan geldiğini düşünürüm hep... Herneyse işte şimdi de evimin balkonunda bir salıncaklı koltuğum var, hala ne zaman sıkılsam bunalsam ne zaman huzura ihtiyacım olsa kendimi o salıncakta sallanır bulurum. Bazen kontrolüm dışında... Bence rüyalarımda sallanıyor olmam bunu karşılıyor. Ben muhtemelen o rüyaları huzursuz zamanlarımda görüyorum. Ve bilinçaltım beni tekrar huzura kavuşturmak için yaratıyor o hikayeleri ve sonunda da salıncaklar çıkarıyor karşımda ordan oraya sallanıp duracağım smile.png

   

  Açıklamalarımı nasıl buldun?

   

   

  analtım dilin üslubun çok hoş.. sanki o salıncakta oturmuşum gibi hissettim kendimi az önce.

  belkide kendimden bir parça buldum. anlattıklarına benzer şeyler bende de var. özellikle gözlerimi kapatıp sallanmaktan ve kendimi boşlukta hissetmekten çok keyif alırım.

  Tşk. kısa da olsa bir an beni huzura sevkettin.

 4. O zaman, şuan forum uçuş ekibi iskeleti oluş aşamasında.

  Yanlız şunu başta belirteyim ki ilk uçuşlarda hava hakimiyeti sağlamada zorlanacaksınızdır. bu yüzden yanlız uçuş yasak! ya evrensel-insanı ya da benim müsait olduğum günlerde bu deneyimi yaşayacaksınız. Taki toplam uçuş saati en az 60 olduğunda yanlız uçuş yapabilirsiniz...;) şimdiden keyifli uçuşlar...

 5. bu sorun cevabı yaşanmadan verilmesi zor. şuan para olamazsa şunu yapardım diye verilen cevap daha çok parasal kaynaklı olur. yani aslında bu soru şunu sorar gibi olur o durumda " paranız sınırsız olsaydı -bitmesi imkansız olsaydı- ne yapardınız?"

   

  ben cevap vereyim soruma: "sanırım para için çalışma kaygım olmayacağından çalışmaz, eyvallah etmez, önümü iliklemez, birilerine şirin gözükmek için çabalamazdım... yiyip içip yatar, gezer tozardım.... ;)

  • Beğen 1
 6. Genelde gun uc vakte bolunur. 8 is, 8 uyku ve 8 de is ve uyku disinda kalan zaman, dinlenme bunun adi.

   

  bak ne güzel açıklamışsın 8 saat ortalama güne bölünür. bunun bir parçasıda iş hayatıdır. yani genelde çalışıyoruz 8 saate kadar.

   

  8 saat dinleme süresinde ne yapıyorz diye sorma sebebim, senin cumartesiyi ayrı pazarı ayrı yemeyi içemeyi .. ayrı ayrı maddelemişsin ve bir süreç belirtmişsin. ancak günde 8 saat dinlenmeyi ayrı hesap etmişsin o 8 saat hesap içerisinde yemek yeme, hafatsonlarını vs dahil etmişsin ve diğerlerinde de ayrıca tekrardan hesaba katmışsın. bu yetmemiş gibi bir yılda uyku için ayrı bir zaman dilimi vermişsin ama bunuda dinlenme süresine dahil etmemişsin tekrar hesaplamışsın. haftasonu ve tatilleri ayrıca tekrar tekar hesba dahil etmişsin.

  kısaca hesaplama baştan yanlış.

  birbiri kapsayan çakışan hesaplamalarla matematik oyunu yapmışsın.

  basit bir örnek verecek olursam;

  *

  uyku için yılda 122 gün demişsin ( 8X365 günden doğru) haftasonunu ayrıca hesaplamış 52 +26 gün olarak belirtmişsin ancak bu 78 günü hesaplarken bir günü 24 saatten hasaplamış ve 78 bulmuşsun. oysa bu günleri hesaplarken 24 saatten değil de 16 saatten hesaplaman gerektiği ihmal etmişsin. neden 16 saat, çünkü hergün için 8 saat uyku diye önceden bir hesaplama yaptığından.

   

  bu gibi çıkarma işlemlerini yemek ve dinlenmeyede uyarlarsan göreceksinki aslında yukardaki paylaşımdaki hesaplamalar hatalı.

  tşk.

×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.