Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
  • başlık
    159
  • yorum
    107
  • görüntü
    202.179

Bu blog hakkında

xx

Bu blogdaki başlıklar

 

SENSİZ OLMADI

SENSİZ OLMADI   Kaybolan neşemi şarkıda, sazda, Bulmayı denedim, sensiz olmadı, Felekten bir gece çalıp biraz da, Gülmeyi denedim, sensiz olmadı...   Hasreti herkesten çok tanıyorum, Bu zehrin üstüne yok sanıyorum, Yaşlı gözlerimden utanıyorum, Silmeyi denedim, sensiz olmadı...   Doğmanı bekledim battığın yerden, Dönmeyı bilmedin gittiğin yerden, Beni sarhoş diye sattığın yerden, Gelmeyi denedim, sensiz olmadı...   Evlenmiş dediler, çıldıracaktım, Resim, mektup, şiir, ne varsa yaktım, İlmeği kaç defa boynuma taktım, Ölmeyi denedim, sensiz olmadı... (C.S)

kralx

kralx

 

İnsafsız..

İNSAFSIZ   Senin sol göğsünün altında vuran, Kalp değil, taştır be, taştır insafsız. Sen arap kısrağı, bense küheylan Peşinden koştur haa koştur insafsız   BakışIn gücünü bende mi sınar? İnlesem azarlar, ağlasam kınar. Sen Ceylansın diye gözlerim pınar, O yüzde yaştır be yaştır insafsız.   Tercüman olmaktan aciz halime, Osmanlı dilinde yüzbin kelime, Bir şarap kadehi verdin elime, Unuttun ekmektir, Aştır insafsiz.   İçimde cevapsız kalan merak var. İki yay altında binlerce ok var. Ava mı çıktın ki bu kadar çok var? O nasıl kirpiktir, kaştır insafsız?   Bülbülden ibret al, duy avazından. Dinle isyanını kendi ağzından. O dahi uslanmış gülün nazından. Gönülde küstür be küstür insafsız.   Ey derd-i aşkımla iftihar eden, Sordun mu kimdir bu intihar eden? O ömür törpüsü gözlerden tüten, Esrara keştir be keştir insafsız.   (C.S)

kralx

kralx

 

Üyelerin Profil Gösterim İstatistiği

24.06.2007 saat: 11:33 İtibariyle Üyelerin Profil Gösterim İstatistiği (3000 Üzeri)     xlark tades..................6212 Sardunyam.................6123 la bohéme...................5992 Tengeriin Boşig............4546 Kaanbebeto.................4111 Aysum........................3910 Natalia........................3546 Geceyağmuru..............3435 Sedelina......................3234 Dipnot.........................3130 RA dya........................3077

kralx

kralx

 

Muhteşem Göğüsler..+18

Tamam söz veriyorum artık bu konuda bu son şakam, ne biliyim arada böyle muziplikler geliyor aklıma.. Ama bir bakar mısınız şu araç göğüslerine, ön panel göstergeler ne kadar güzel..        

kralx

kralx

 

UNUTAMADIM

UNUTAMADIM   Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde Bir türlü kendimi avutamadım Kaç gece ağladım böyle gizlice Ne yaptımsa seni unutamadım   Kim bilir kimler var şimdi kalbinde Sen beni unuttun çoktan belki de Ben hala yaşarım eski günlerde Ne yaptımsa seni unutamadım   Her sevgi zamanla bitermiş derler Benimki bitmedi anlayamadim Bu aşktan hayır yok unut dediler Ne yaptımsa seni unutamadım   Kim bilir kimler var şimdi kalbinde Sen beni unuttun çoktan belki de Ben hala yaşarım eski günlerde Ne yaptımsa seni unutamadım   (Ş.ASLAN)

kralx

kralx

 

Bu Şiiri Bi Okuyun Bence..:)

Günlük vaziyetine bakıyorum sevgilim   Vadesiz mevduat gibi güzelsin   Bana likiditem kadar yeterlisin   Sapma ne olur, gerçekleşen hedefimsin   Takipdeki krediler gibi peşindeyim   Bitsin artık kısa vadeli buluşmalar   Uzun vadeli kaynak ol, kal bende   Süper ol, sırdaş ol, dilersen repo ol   Hazine faizleri gibi sevdan var bende   Sana olan sevgim depasmanda   Spot kredi ol faizinle dön geri   Ah şu hedeflerim olmasa   Çoktan kapatırdım aşk kredini   Faiz dışı gelir yapar severdim seni   Hiç sevmiyorum vade sonlarını   Ayrılık günü gibi geliyor bana   Dayanamıyorum artık değişen kurlarına   Razıyım tam ol, çeyrek ol, yeter ki yat hesabıma... (alıntı)

kralx

kralx

 

GIZA BAK HELE..

GIZA BAK HELE   Böyledir kısrağın deli çağları Çalmadan oynuyo kıza bak hele Ben yarattım diyo alçak dağları Kafirin verdiği poza bak hele   Bilmem neyin nesi kimin sıpası Çözüldü göynümün katmerli pası Göğüs göğüs değil füze rampası Şafak mı söküyo yüze bak hele   Ten değil mübarek akrın sıcağı Koynuna girenin söndü ocağı Bir kalçayı seyret bir de bacağı Tornada çekilmiş dize bak hele   Üst yanı Asyalı alt yanı Frenk Her adım atış bir başka ahenk Ela mı bela mı bilmem ki ne renk Şu cellat bakışlı göze bak hele   Dedi ki "Nasibim senmişsin meğer On bin kez maşallah demeden eğer; Koklarsan solarım, nazarın değer" Ağzından yel alsın söze bak hele   Dedim ki; "Ne olur tenhaya gidek, Gidek de feleği perişan edek" "Say" dedi "o hade saçımı tek tek" Haspanın ettiği naza bak hele   Görenler altını ıslatmış derler Yatağı göl etti döktüğüm terler Yetişin; yanıyo bastığı yerler Giderken koyduğu ize bak hele   Cemal Safi

kralx

kralx

 

İçtim..

İçtim   Yakılacak yara bu Yandırır diye içtim Dudakların şarabı Andırır diye içtim   Kahroldum gidişine İçtim peşi peşine Gönlüm senin işine Son verir diye içtim   Vurduğun günden beri Sormadın derbederi Ateş ettiğin yeri Söndürür diye içtim   Ne hal bildin ne hatır Yazmadın tek bir satır Senin gibi aldatır Kandırır diye içtim   Saki'ye sor sancımı O bilir ilacımı İflah olmaz acımı Dindirir diye içtim   Yokluğun hışım gibi Bastırdı kışım gibi Seni de başım gibi Döndürür diye içtim   İçtim sensiz yarına İçtim intiharına Selviler diyarına Gönderir diye içtim   Cemal Safi

kralx

kralx

 

GİT..

GİT   Git iş işten geçmeden, çok geç olmadan vakit, Günahıma girmeden, katilim olmadan git!   Git de şen şakrak geçen günlerine gün ekle, Beni kahkahaların sustuğu yerde bekle.   Git ki siyah gözlerin arkada kalmasınlar, Git ki gamlı yüzümün hüznüyle dolmasınlar.   Madem ki benli hayat sana kafes kadar dar, Uzaklaş ellerimden uçabildiğin kadar.   Hadi git, benden sana dilediğince izin, Öyle bir uzaklaş ki karda kalmasın izin.   Kahrımın nedenini söylesem irkilirler; Çünkü herkes beni Kays, seni Leylâ bilirler.   Sanırlar ki sen beni biricik yâr saymıştın; Oysa ki hep yedekte, hep elde var saymıştın.   Hadi git, ne bir adres, ne bir hatıra bırak, Zannetme ki pişmanlık, mutluluk kadar ırak!   Sanma ki fasl-ı bahar geldiği gibi gitmez, Sanma ki hüsranını görmeye ömrün yetmez.   Her darbene tahammül edecektir bedenim, Gururum mani olur perişanıma benim.   Yâri Ferhat olanın ellerle ülfeti ne? Şirin ol katlanayım dağ gibi külfetine.   Henüz lâyık değilken tomurcuk kadar aşka, Sana gül bahçesini kim açar benden başka!   Hercai arılara meyhanedir çiçekler, Kim bilir şerbetinden kaç kadeh içecekler!   Madem aşk tablosunun takdirinden acizsin, Git de çağdaş ressamlar modern resimler çizsin.   Ne vedaya gerek var, ne de mektuba hacet, Git de Allah aşkına bir selâma muhtac et!   Güllere de aşkolsun gene sen kokacaksan! Fallara da aşkolsun gene sen çıkacaksan!   Kopsun nerden inceyse artık bu bağ, bu düğüm! Her gece daha berbat, daha vahim gördüğüm.   Korkulu düşlerimi yorumdan kaçıyorum; Sırf sana üzülüyor, sırf sana acıyorum!   Git iş işten geçmeden çok geç olmadan vakit, Günahıma girmeden, katilim olmadan git!..   (Cemal Safi)

kralx

kralx

 

TÜRKİYEYİ BU KARELERDEN SEYRETTİNİZ Mİ..?

TÜRKİYEYİ BU KARELERDEN SEYRETTİNİZ Mİ..?   Sümela Manastırı   Tuz Gölü'nde flamingolar   Meke Gölü / Konya   Kekova batık şehir   Kapalıçarşı   Gordion'da tarlalar / Polatlı Ankara   Atatürk Barajı   Halfeti Gümüşkaya köyü   Ağrı Dağları

kralx

kralx

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.