Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRKİYE-İSRAİL GERGİNLİĞİ -I-

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Kutik goweşti kutik niwonu/İt itin etini yemez” (ZAZACA ATASÖZÜ)

Türkçede “it iti ısırmaz” diye bir deyim vardır, benim anadilim olan Zazacada ise “kutik goweşti kutik niwenu/itin itin etini yemez” diye söylenir.

BM ömründe bir kere olsun kararlarını kabul ettiremediği, bir tek kararına bile uymasını sağla(ya)madığı korsan devletin Mavi Marmara raporunu pazara düşürdü.

Düşünün rapor BM’nin en tepesine ulaşmadan Mahmut Paşa, Çarşiya Şewiti ve Mersin Meyve-sebze Hal’ine düştü. İşin bu tarafı bir skandal olsa da bu BM’nin çirkinliğinin yanında bir anlam ifade ettiğini söyleyemeyiz.

Korsan devletin ablukası ”hukuki!” imiş ya, bu sebeple rapor; “uluslararası sularda başka bir ülkenin bayrağını taşıyan gemiye ateşli silahlarla saldırıp sivilleri öldürmesi ‘abartılacak bir şey değil’ demeye getirilmiş”.

Ve

BM, Türkiye’nin kaldırılsın istediği İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargoyu da “yasal/hak” buldu…

Eee, biz ne bekliyorduk ki?

BM’in adil bir rapor hazırlamasını mı?

Ambargoyu haksız bulmasını mı?

Yoksa

İsrail korsan devletinin bizden özür dilemesini rapora geçmelerini mi? Tut ki raporda “İsrail’in özür dilemesi” yer almış olsun.

Peki,

Bugüne kadar korsan devlet BM’nin aleyhindeki hangi karara uydu? Yüzlerce kararı ya babası ABD veto etti ya da kendisi BM’nin kararlarını tanımadığını ve bu kararlara uymayacağını ilan etmedi mi?

Gün, bu devletle hesaplaşma günüdür. 9 kardeşimizin kanı yerde ve bu terörist-korsan ülke özür dahi dileme nezaketinde bulunmamaktadır.

9 insanımızın kanını döken terörist devlet bu insanlık dışı, hukuk dışı kanlı saldırısını sadece “üzgünüz” demekle geçiştirmek istiyor.

Korsan devlet uzun yıllardır bizi en büyük müttefiki, hatta Çevik BİR gibi hayranları yüzünden bizi en sadık jandarması gibi gördü. Neden görmesin ki, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve İsrail için en hayati anlaşmaları BİR zamanında yapıldı. İsrail ile askeri, stratejik ve güvenlik alanındaki anlaşmaların en önemlilerinin imzalandığı dönem 93–96 yıllarıdır. DEMİREL cumhurbaşkanı, ÇİLLER başbakan ve Ç. BİR de en etkili general…

Ayrıca tarihte ilk kez Cumhurbaşkanı sıfatıyla DEMİREL, başbakan sıfatıyla ÇİLLER ve genelkurmay başkanı sıfatıyla da KARADAYI İsrail’i ziyaret eden Türk yetkililerdir. Bu yetkililer bizleri İsrail korsan devletiyle kanka eylediler.

Demem o ki,

İsrail’i şımartan DEMİREL’in 28 Şubat postmodern darbesini yapan cuntacılarıdır.

Her neyse, bugün İsrail’in kendi (kanlı) elleriyle bu kerteye getirdiği bir krizle karşı karşıyayız. Şöyle böyle bir kriz değil, Sayın cumhurbaşkanımızın “devlet pozisyonu” dedikleri bu yaptırımlarla krizin Sayın DAVUTOĞLU’nun ifadesiyle alanda da süreceğini gösteriyor:

“Doğu Akdeniz’de en uzun kıyısı olan sahildar devlet olarak Türkiye seyrusefer serbestîsi için gerekli gördüğü her türlü önlemi alacaktır.” Evet, İsrail Gazze ablukası kararını alabilecekse, Türkiye de seyrüsefer serbestîsi kararı alabilecektir ve bunun ne anlama geldiğini İsrail çoook iyi bilmektedir. İsrail bunun bir blöf olmadığını ise çok daha iyi biliyor. 15 aylık zulüm ve kof efeliğin sonucunu ise adı gibi biliyor.

Mesela;

Doğu Akdeniz sularında bir İsrail gemisi bulunur, içinde Efraim’leriyle Benyamin ve Moshe’lerinin daha önce kameralara yakalanan “gerici” ve “sır” ilişkilerinin gizlendiği kasaları açılır. Gerisini MOSSAD düşünsün…

“Seyrusefer” kararı ile Türkiye AB, BM ve özellikle de ABD’ye önemli mesajlar vermiş oldu:

“Türkiye, Ortadoğu’da kendi çıkarları için de her türlü riski alabileceğini” ifade etmiş oldu. Aha buraya yazıyorum, bu “seyrusefer savaş çıkaracaktır.”

Şimdi;

“Türkiye’nin dostluğu ne kadar kıymetliyse, düşmanlığı da o kadar şiddetlidir” sözünün ispat zamanıdır. Yoksa inandırıcılığımızı yitirmemiz içten bile değil.

Peki, bu süreçte İsrail ne yapabilir?

İsrail, Türkiye’nin ABD ile ilişkilerini bozmaktan tutun, ABD Kongresi’nde Ermeni sorunu dâhil pek çok sorunu kaşımak ve Kürt sorunu ile PKK konularını karıştırmak gibi yollara başvurabilir.

Birileri bizi Musevi lobisi ile korkutabilir; Musevi lobisi bugüne kadar bir verdiyse 11 almışsa bundan böyle vermeyelim gitsin.

Her ne kadar Sayın cumhurbaşkanımız “BM’nin bu raporu yok hükmündedir” dedilerse de BM İsrail’e verdikleri bu destekle tarihe “katil uluslar arası bir örgüt” olarak geçecektir.

Ayrıca son olarak şunu ifade etmekte yarar var,

İsrail bu raporla köşeye sıkışırsa şaşmam. Zira BM’ye üye 130 ülke Filistin Devleti’ni tanımaya kalkarsa asıl kıyamet o zaman kopabilir. Bu tanıma şıkkı çok uzak bir ihtimal değildir.

İsrail Türkiye’nin kararlılığını görünce isterse zeybeklik yapsın. Biz İsrail ile savaşa bayılacak değiliz ama bunun kaçınılmazlığına da kocamaaaaaaaaan bir eyvallah deriz.

Devamı bir daha ki yazıya…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Israil kuruluslarindan,Atatürkcü orduya karsi mücadele verecegim sözü karsiligi "CESARET MADALYASI"alanlar degil miydi,IHH örgütü'nün baskani olan Iran ajanini Israil'e journallayan bu cesaret madalyasi alanlar degilmiydi.Hala birileri yüzleri bile kizarmadan Israil'in BM tarafindan korundugundan dert yaniyor ve Araplarin Filistin Devleti'ni taniyacaklarini ifade ediyor.O Araplar degilmiydi,Kuzey Kibris'i tanimayip Yunan ve Rum dostlariyla alisverise devam edenler.Yani simdi Osmanli halifesi var diye Araplarin yapisimi degisti yoksa?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hah şimdi son adım bir bu kaldı! Türk ordusunu mehteran eşliğinde İsrail ile savaşmaya gidiyoruz diye kandırıp Ortadoğu bataklığına çekmek! Zahir bunun için zayıflatıldı, iyi zayıfladı da yerinde kaldıktan sonra zayıf olsa ne fayda değil mi? Hazır zayıflamışken son darbeyi alıp yere serilmedikten sonra zayıflatma niye yapılacaktı ki, değil mi?

İki terörist ölünce ayağa kalkanların, katil ordu diye sınır boylarına dökülenlerin, orduyu savaş çığırtkanlıklarıyla İsrail üzerine sürüyoruz diye kandırıp Ortadoğu bataklığına sürmeye çalışması ilginç! Teröriste barış havarisi kesilenlerin, ordu batağa sürüklensin diye savaş tamtamları çalması son derece ilginç!

Bu savaş çığırtkanlığı olmuyor her nasılsa! Nasılsa kendileri rahat koltuklarında keyifle izlerken, bir kez daha Mehmetçikler Arap çöllerinde savaşa sürülecekler!

Cesaret madalyası alıp gemi katliamı gibi çok ciddi bir uluslararası itibar kaybına ilk tepki olarak iade etmek akıllarına bile gelmeyenlerin, İsrail'i korumak için İran'a karşı füze kalkanı kuranların yapacağı, Suriye düştüğünde İsrail ile el sıkışmak ve zaferlerini kutlamaktır.

Bu zokayı yutmayacak bu ülkede hâla çok insan var, yutanlara afiyet olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bekliyorum... Yarın bir gün bir akıldane çıkıp İsrail üzerine ancak Suriye üzerinden gidebileceğimizi söyleyecek. Eli kulağında! Bunu biri ağzından ya kaçıracak, ya açıkça horozlanıp söyleyecek. Ya da çoktan söylendi de henüz ben işitmedim!

Bu ortaya dökülmezse çok şaşarım. Türkiye'nin bölünmesi ancak Kuzey Irak'ı içine alan bir federasyonla önlenir herzesinden sonra hiç bir söylemleri sürpriz olmaz bu ABD borazanlarının artık! İçlerinde sakladıkları bu da, daha ortam uygun değil, yumurtlamak için azıcık bir erken! Ama er geç biri bunu yumurtlayacak.

Aklı fikri vermeyince mabuuud, ne yapsın kel mahmud! Dogmatiklere akıl dilemek boşuna, akıl yok değil çünkü de, kiraya verilince, kendi hesabına artık çalışmaz! Kiralayan hesabına çalışır!

Şimdi gül karşısında virgül konumu alan bir yıldızlı da buldular ya, tamamdır! Çalsın mehterân! Allahuekber, cettin deden, cettin baban!

Sonra da, sen nettin balaban? İsrailliler Golan tepelerinde zaferini tebrik etmek ve füze kalkanına izin verdiğin için teşekkür etmek için bekliyor ve bir cesaret madalyası daha takdim edecekler mi sanıyordun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ingilizlerle birlik olup benim askerimi arkadan hancerleyen Araplar icin kim Israil'e savas ilan ediyorsa gitsin kendisi savassin,benim alnitemiz Mehmetcigimin Araplar icin dökülecek kani yoktur.Arap benim kardesim olamaz.Arabi Kuran bile lanetlerken neden benim Askerim onlar icin kanini dökecek.Gitsin cemaatin paralariyla ücretli asker bulup savastirsinlar.Ama benim askerimi rahat biraksinlar.

Bir taraftan Israil'i korumak icin füz kalkanini kabul et sonra da Israil'le kafa tut.KIMIN ICIN KAFA TUTULUYOR; 9 tane seriatci icin.

Polonya ve Cek Cumhuriyeti'nin halki,bu füze kalkanlari icin protestolar yaptilar ve sonunda ABD'yi bu kararindan vazgecirdiler,benim Aziz Nesin'lik halkim maalesef bu füze kalkani konusunu irdelemedi bile,bu kadar dünyadan kopuk bir millet ancak Türkiye'de olur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ingilizlerle birlik olup benim askerimi arkadan hancerleyen Araplar icin kim Israil'e savas ilan ediyorsa gitsin kendisi savassin,benim alnitemiz Mehmetcigimin Araplar icin dökülecek kani yoktur.Arap benim kardesim olamaz.Arabi Kuran bile lanetlerken neden benim Askerim onlar icin kanini dökecek.Gitsin cemaatin paralariyla ücretli asker bulup savastirsinlar.Ama benim askerimi rahat biraksinlar.

Bir taraftan Israil'i korumak icin füz kalkanini kabul et sonra da Israil'le kafa tut.KIMIN ICIN KAFA TUTULUYOR; 9 tane seriatci icin.

Polonya ve Cek Cumhuriyeti'nin halki,bu füze kalkanlari icin protestolar yaptilar ve sonunda ABD'yi bu kararindan vazgecirdiler,benim Aziz Nesin'lik halkim maalesef bu füze kalkani konusunu irdelemedi bile,bu kadar dünyadan kopuk bir millet ancak Türkiye'de olur.

saygilarla

Sayın politika,

Neden benim söylediklerimi özellikle çarpıtılıyor?

Ben gidip savaşalım demiyorum; tam aksi ne yaparsak yapalım İsrail Yahudiliğin bu katı inancı gereği vurmak zorundadır.

Yazının ikinci bölümü tam da bunu konu edinecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

fethiyedays arkadasi kutlarim,.dogru bir tespitte bulunmustur.Bop esbaskanliginin görevi Israil'in gelecegini güvence altina almak ve Islam ülkelerini bölmektir.Bu artik beyatzin beyaz oldugu kadar bir gercektir,aksini iddia edenler varsa belgelerle yazariz.

Oy gaspetmek amaciyla,Davos'ta sergilenen one minite skeci AKP'lilerden ve dünyadan bihaber olanlardan baska hic kimseden alkis almadi cünkü akli olan herkes bunun bir shov oldugunu gayet acik acik anliyordu.

Israil'e karsi kendi kamuoyunu kandirmak icin kabadayilik yapanlar ne hikmetse Kuzey Irak'ta Israil'in destekledigi Barzani'yi bagirlarina basiyor ve onun kurmus oldugu piyon devleti taniyordular.Generallerin Silivri ve Hasdal'da tutuklu olmalarinin tek nedeni,antiamerikanci ve anti Israilci olmalaridir daha acikcasi,Ortadoguda ABD emperyalizmine ve Israil oyunlarina karsi olmalaridir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutik goweşti kutik niwonu/İt itin etini yemez” (ZAZACA ATASÖZÜ)

Korsan devlet uzun yıllardır bizi en büyük müttefiki, hatta Çevik BİR gibi hayranları yüzünden bizi en sadık jandarması gibi gördü. Neden görmesin ki, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve İsrail için en hayati anlaşmaları BİR zamanında yapıldı. İsrail ile askeri, stratejik ve güvenlik alanındaki anlaşmaların en önemlilerinin imzalandığı dönem 93–96 yıllarıdır. DEMİREL cumhurbaşkanı, ÇİLLER başbakan ve Ç. BİR de en etkili general…

Ayrıca tarihte ilk kez Cumhurbaşkanı sıfatıyla DEMİREL, başbakan sıfatıyla ÇİLLER ve genelkurmay başkanı sıfatıyla da KARADAYI İsrail’i ziyaret eden Türk yetkililerdir. Bu yetkililer bizleri İsrail korsan devletiyle kanka eylediler.

Demem o ki,

Benim anlamadigim...

En sadık jandarması,

Biz isek..

Kölelerine ne demeli

Araplari bizler mi köle yaptik madem evlerine davet ettiler kanka olsalardi..

*** gibi dalasacaklarina...

Bizim jandarma herhalde israil´i ortadoguya tasimadi.. biz Türkler anadoluya tasiyan olmadigi gibi..

Ayna ortada...

Secdeye yakin olup davet edene bak..

AKP nin davetini hatirlarsak bize birsey animsatir doguyu 50.yilligina kiralayacakti...

İsrail ile askeri, stratejik ve güvenlik alanında bir anlaşma degil babalar gibi satmak..

Mayinlar gibi bunun adi ya kan? kanka yada son köle!

Secdeye degil Tanriya yakin olanlar buna izin vermedi!

Onlar bugün silivride çarmıha gerildiler ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.