İçeriğe atla


Fotoğraf

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ.... (FETHULLAH GÜLEN 'in tek amacı, ABD desteğinde demokratik yollardan Türk-İslam birliğini gerçekleştirmek değil midir?...)

Takke Düştü Kel Göründü Fethullah Gülen Türk-İslam Birliği

Bu başlığa 106 cevap verilmiş

#1 OBJEKTİVİST

OBJEKTİVİST

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 373 İleti

Gönderi Tarihi: 24 Şubat 2006 - 12:29

.

Takke Düştü...

Fethullah Gülen 'in tek amacı, ABD desteğinde demokratik yollardan devlet kademelerinde kadrolaşarak ''dini esaslara'' dayalı devlet modelini yaşama geçirip Türk-İslam birliğini gerçekleştirmek değil midir?
Önceki akşam KanalTürk'teki ''Ceviz Kabuğu'' programını izlerken aklıma bu soru geldi...
Fethullahçıları çok iyi tanıyan, ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk , Hulki Cevizoğlu 'nun sorularını yanıtlarken ilginç bir noktaya değiniyordu:
''Ilımlı İslam, kitap ve peygamberi, her şeyi kendince hazırlayıp sömürgeciliğe direnç göstermeyecek yeni bir din yaratmaya çalışıyor...''
Elbet bunu yapan kişi Fethullah Gülen'di... Herkes biliyor ki Büyük Ortadoğu Projesi'nin ''İslamcı ayağını'' yıllardır ABD'de yaşayan Fethullah Gülen oluşturuyor, çağdaş bir giyim biçimiyle dikkatleri üzerine çeken, iyi eğitim görmüş, en az iki dil bilen 30-40 yaşlarındaki müritleri ''ideolojik destek'' sağlıyorlardı...
Fethullahçılar, eğitim kurumlarıyla Kara Afrika ülkelerinden Orta Asya cumhuriyetlerine , Rusya'dan Kuzey Avrupa ülkelerine dek yayılmışlardı... İran , Suriye, Libya gibi ülkelere giremeyen Fethullahçılar, Yunanistan 'da da pek fazla yüz bulamamıştı... Fethullahçılar, İslamı Hıristiyanlaştırmak, böylece AB ülkelerinde ve İngiltere'de de çalışma alanı bulmak için çok önceden çalışmaya başladılar...
25 Şubat 1998'de gazeteci Güneri Civaoğlu 'nun Kanal D'deki ''Durum Programı'' na konuk olan emekli Orgeneral Kemal Yavuz aynen şöyle demişti: ''Fethullah Gülen hangi sıfatla ve yetkiyle Papa 2. Jean Paul 'le buluşuyor, Vakitan'ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi onu resmi protokolle karşılayıp ağırlıyor, merak ettim...''İlkokul mezunu emekli bir vaiz, Papa ile neler konuştu, bugün kimse bilmiyor!... Bugün 5 milyar dolarlık bir sermaye gücüne sahip Fethullahçılara, Nakşi Dergâhı'nın ''Hakikat Dergisi'' şöyle seslenir: ''Bunlar Nurcu değil narcıdır...''Sakaryalı Nakşi şeyhi Öngüt Hoca 'nın tanısı da şudur: ''Fethullahçılar ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir.''

''Ilımlı İslam'' ın baş destekçisi Fethullah Gülen ve müritleri, çokuluslu şirketlerle de sıkı ilişki içinde bugün... Nakşi-Fethullahçı çatışmasının temelinde bu yatıyor... Fethullahçı Zaman gazetesi, ''Kuran'ın yazım biçiminin İncilleştirilmesi'' savını ortaya atan Yaşar Nuri Öztürk'e ''Doğru söylemiyor'' yanıtını veriyor ama hiçbir yazarı Hulki Cevizoğlu'nun ''Haydi gelin tartışalım'' çağrısına yanıt veremiyor... Olayın kahramanı Prof. Dr. Suat Yıldırım nerede? Niçin Cevizoğlu ve Öztürk'le tartışmayıp kaçıyor?

Maske düştü...
''Dinlerarası diyalog'' masalının ne olduğu, ''hoşgörü'' tezgâhının, Abant toplantılarının hangi amaçla yapıldığı anlaşıldı... Fethullah Gülen, Büyük Ortadoğu Projesi 'nin baş destekçisidir ve ABD 'nin denetimi altındadır... Geçmişte ABD 'yi durmadan kötüleyen Fethullah Gülen, bugün ABD'yi övüyor... Bakın, Fethullah Gülen, dil bilen, ABD'de iyi eğitim görmüş bir müridiyle ''The National Coordinated Effort Of Hellenes'' adlı Yunan lobisiyle ilişki kuruyor... Fethullahçı müride bu konuda yardım eden kim? Fener Rum Patriği Bartholomeos !..
Acaba, Heybeliada Ruhban Okulu 'nun açılmasına karşılık Yunanistan 'da Fethullahçı okulların açılması pazarlığı mı yapıldı Atina'da?.. Daha pek çok anlatacağımız konu var... Erbil'de 1994 yılında açılan iki okul bugün nasıl bir eğitim veriyor? Fethullahçılar Almanya , Hollanda, Belçika ve Avusturya 'da belediye meclislerine nasıl giriyor? Sağ ve sol partilere hangi amaçla sızıyor?
Yarını bekleyin!

.


.

_________________________________________________________________
Cumhuriyet 24.02.2006 HİKMET ÇETİNKAYA

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil... __Fuzuli__
["OBJEKTİVİST"]


#2 Bedircan

Bedircan

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 19 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Şubat 2006 - 11:58

Sevgili OBJEKTİVİST

"Maske düştü...
''Dinlerarası diyalog'' masalının ne olduğu, ''hoşgörü'' tezgâhının, Abant toplantılarının hangi amaçla yapıldığı anlaşıldı..."

Bu masalı anlayabilmek için yine EN EMİN KAYNAK Gülen ve ekibinin yayın organı olan Zaman Gazetesidir.

Lütfen aşağıdaki Gülen'in Papaya mektubunu dikkatlice okuyunuz.

HOCAEFENDI'DEN PAPA'YA MEKTUP

Pek muhterem Papa cenaplari,

Uc buyuk dinin dogum yeri olarak bilinen topraklarin dunyayi daha iyi yasanabilir bir mekan kilma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasiyla bilen halkindan size en icten selamlari getirdik. Yogun gundeminizde bize zaman ayirarak sizinle muserref olmayi bahsettiginiz icin zatialilerinize en derin kalbi tesekkurlerimizi sunariz.

Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edisini gormeyi arzu ediyoruz. En aciz bir sekilde hatta biraz curetle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mutevazi yardimlarimizi sunmak icin size geldik.

BİR DAHA OKUYALIM.. NE DEMİŞ GÜLEN EFENDİ..!

Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz.

BURASI ÇOK HOŞ

Yeni fikirlerimiz varmis iddiasinda bulunmuyoruz. Yine musamahaniza siginarak, bu misyonun hedeflerine yakindan hizmet etmek icin ustlenmek istedigimiz birkac teklifte bulunmayi arzu ediyoruz.

Ne diyor Gülen efendi okudunuzmu? Hizmet etmek için can atıyor.!

Kimse kusura bakmasın buna YALAKALIK denir. Herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan bu mektup yapılan çalışmaların ne olduğunu anlatmaya yeterlidir.

Tamamı aşağıdaki linkten okunabilir.

-http://arsiv.zaman.com.tr/1998/02/10/index.html-

Bu arada Gülen ve saz ekibinden kimse yok heralde burada hiç sesleri çıkmıyor :)

#3 OBJEKTİVİST

OBJEKTİVİST

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 373 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Şubat 2006 - 16:29

Sevgili OBJEKTİVİST

"Maske düştü...
''Dinlerarası diyalog'' masalının ne olduğu, ''hoşgörü'' tezgâhının, Abant toplantılarının hangi amaçla yapıldığı anlaşıldı..."

Bu masalı anlayabilmek için yine EN EMİN KAYNAK Gülen ve ekibinin yayın organı olan Zaman Gazetesidir.

.
.
.
Tamamı aşağıdaki linkten okunabilir.

-http://arsiv.zaman.com.tr/1998/02/10/index.html-

Bu arada Gülen ve saz ekibinden kimse yok heralde burada hiç sesleri çıkmıyor :)


Teşekkürler sevgili Bedircan...
Gerçekten çok ilginç...
Bir topluma farkında olmadan ve halkından uzak, halkına rağmen birtakım emperyalist ülkelerin hizmetine sunulmaya (aslında sunulmuşta denilebilir) açık din ve ibadet... Hakikaten şu düşünceyi perçinleyor gibi "Müslümanın dini imanı para"... Birden aklıma şu soru geldi....
Acaba Fethullah Gülen, Bugün ABD ve CIA'ya hayır ben Iristiyanlaştırılmaya çalışılan bir dine hizmet etmek istemiyorum beni kullanıyorsunuz dese acaba ne olur...
Evet sizce ne olur dersiniz...

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil... __Fuzuli__
["OBJEKTİVİST"]


#4 yeniceri

yeniceri

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 205 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Şubat 2006 - 19:52

bakın arkadaşlar diyalog aslında konyadan mevlanadan dünyaya yayıldı
açılan okullar sayesinde türkiye misyonu gişderek yükseliyor diyloğun meyvesi belgesinde gördüğüm bir rus gençi çok iyi türkçe konuşuyordu bakın siz birine dinsiz derseniz o kişide imanlıysa siz dinsiz olursunuz bakın hoca efendi yıllarca imamlık yaptı peygamber efendimizi anlatan 3 ciltlik bir kitap yazdı açılan okullar saytesinde türkiyeyi tanımayanlar türkçe öğrendi
İslam güneş gibidir üflemekle sönmez gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz gözünü kapayan yanlız kendine gece yapar


Her bir günah içinde küfre gidecek bir yol vardır o günah istiğfar ile çabuk imha edilmezse kurt değil küçük bir manevi yılan olarak kalbi ısırıyor


ben günahkarı değil günahı sevmem

#5 adba

adba

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 70 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2006 - 00:24

hadi onda kel göründü yalnız senin şapkan düştü biz şabkanın altında bir şey göremedik

#6 OBJEKTİVİST

OBJEKTİVİST

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 373 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2006 - 10:40

.

hadi onda kel göründü yalnız senin şapkan düştü biz şabkanın altında bir şey göremedikKimi Müslüman duyduğunu işitmez, kokladığını duyumsamaz, baktığını görmez...

Halil Cibran yazmış:

''Bir gün 'Göz' demiş ki:
-___ Bu vadilerin ötesinde mavi sisle örtülü bir dağ görüyorum; ne güzel değil mi?..
'Kulak' dinlemiş ve bir süre dinledikten sonra demiş ki:
-___ Ama dağ nerede? Onu işitemiyorum...
Ardından 'El' konuşmuş:
-___ Onu duyumsamak için dokunmaya çalışıyorum, boş yere çabalıyorum, dağı bulamıyorum...
'Burun' seslenmiş:
-___ Dağ yok; kokusunu alamıyorum...
Göz başka bir yana dönmüş...
Ötekiler kendi aralarında 'Göz' ün tuhaf düşlemine ilişkin bir konuşmaya dalmışlar...
Sonra ağız birliğiyle demişler ki:
-___ 'Göz' ün bir sorunu olmalı!..''
:).

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil... __Fuzuli__
["OBJEKTİVİST"]


#7 adba

adba

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 70 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2006 - 11:57

BUNLARI İDRAK ETMİŞSİN NE GÜZEL BAK bu yazdıkarının altına imzanı atıyormusun cevabın evetmi hayırmı
ben bu yazdıklarına imzamı atıyorum senden önce yazdım bu söylediklerini ilim ilim bilmektir başlığını okursan görürsün
ben diyorumki akıl var göz diyoki göremiyorum kulak diyoki duyamıyorum burun diyoki kokusu gelmiyo el diyoki dokunamıyorum sence benim bu beş duyumda sorunmu var yoksa sende akılmı yok olsaydı belki bu beş duyunun birisiyla mutlaka bilirdik belki ha ne dersin?

#8 OBJEKTİVİST

OBJEKTİVİST

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 373 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2006 - 12:14

.
Kimi Müslüman duyduğunu işitmez, kokladığını duyumsamaz, baktığını görmez...

Halil Cibran yazmış:

''Bir gün 'Göz' demiş ki:
-___ Bu vadilerin ötesinde mavi sisle örtülü bir dağ görüyorum; ne güzel değil mi?..
'Kulak' dinlemiş ve bir süre dinledikten sonra demiş ki:
-___ Ama dağ nerede? Onu işitemiyorum...
Ardından 'El' konuşmuş:
-___ Onu duyumsamak için dokunmaya çalışıyorum, boş yere çabalıyorum, dağı bulamıyorum...
'Burun' seslenmiş:
-___ Dağ yok; kokusunu alamıyorum...
Göz başka bir yana dönmüş...
Ötekiler kendi aralarında 'Göz' ün tuhaf düşlemine ilişkin bir konuşmaya dalmışlar...
Sonra ağız birliğiyle demişler ki:
-___ 'Göz' ün bir sorunu olmalı!..''
:)
.25 Şubat 1998'de gazeteci Güneri Civaoğlu 'nun Kanal D'deki ''Durum Programı'' na konuk olan emekli Orgeneral Kemal Yavuz aynen şöyle demişti: ''Fethullah Gülen hangi sıfatla ve yetkiyle Papa 2. Jean Paul 'le buluşuyor, Vakitan'ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi onu resmi protokolle karşılayıp ağırlıyor, merak ettim...''İlkokul mezunu emekli bir vaiz, Papa ile neler konuştu, bugün kimse bilmiyor!... Bugün 5 milyar dolarlık bir sermaye gücüne sahip Fethullahçılara, Nakşi Dergâhı'nın ''Hakikat Dergisi'' şöyle seslenir: ''Bunlar Nurcu değil narcıdır...''Sakaryalı Nakşi şeyhi Öngüt Hoca 'nın tanısı da şudur: ''Fethullahçılar ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir.''

Amerika ile İngiltere gibi bizlerde buradan dünyadaki Müslümanların aymazlığına baktıkça insanın ünlü deyişi yinelemekten başka çaresi kalmıyor:
Bu çağda bu zekâ..
Akıllara seza!......

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil... __Fuzuli__
["OBJEKTİVİST"]


#9 Bedircan

Bedircan

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 19 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2006 - 22:36

Diyaloğun meyvesi belgeselinde ADL dende bahsettilermi?

Ya İstihbarat örgütleri ile ilişkileri? Türkçe öğrenmek marifetmi?

Bir çok üniversitede Türkoloji öğrencileri şakır şakır Türkçe konuşuyor, Türkçe öğrenmiş olmak neyi ifade ediyor? Ancak sizi kandırıyorlar bu masallarla.

Demek diyalog Mevlanadan başladı, sizde bu masalla uyutun kendinizi. Mevlananın hoş görüsü ile Gülen'i bir tutmaya kalkıyorsunuz aklınca

Önce Mevlanayı bir inceleyip öğrenin isterseniz.. Acaba Mevlanada gaita-i mubarek!!! i anlatıp ******** yerlerde ağlıyormuydu? Mevlana hangi Silah - Uyuşturucu - KaraPara - Cinayet işleri ile iştigal eden örgütlerle işbirliği yapıyordu.

Bunlara cevap vermeden önce FETULLAH GÜLEN HAREKETİ NEDİR diye bir başlık var orada yazılanları oku, Bilgiler Zaman Gazetesinden bir bakın bakalım Mevlana ile aynımı imiş..

http://www.turkish-m...showtopic=16440

Herkes bakar ama herkes göremez..!

Sevgili OBJEKTİVİST,
Öncelikle şunu söylemeliyim Kur'an ile İslam farklıdır. Neden farklı derseniz bunu ayrıca detaylıca ele almak gerekir. Kısaca farkı görebilmek için Kur'anı ve Müslümanları inceleyiniz, eminim çok açıkça görebilirsiniz.

Gülen öyle bir şeyi söyleyemez. En basiti söyleyecek olsa kalp krizinden ölür. Onun narin kalbi dayanamaz, ağalarına hizmet etmemeye :)

#10 gizem eylul

gizem eylul

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 9 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 10:48

Ya nasıl oluyoda bu halk hala fethullah gülenin neler yaptıgını göremeyecek kadar ona baglanıyor.hakikat dergisinin bütün söylediklerine katılıyorum ve içten inanıyorum ve o dergiyi tüm fethullah ve ekibine tavsiye ediyorum.ASIL MÜSLÜMAN KİMMİŞ GÖRSÜNLER...

#11 gizem eylul

gizem eylul

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 9 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 11:03

"ONLAR MÜ'MİNLERİ BIRAKIP KAFİRLERİ DOST EDİNİRLER.ONLARIN TARAFINDA BİR ŞEREF VE KUDRET Mİ ARIYORLAR?BİLSİNLER Kİ ŞEREF VE KUDRET TAMAMEN ALLAH'A MAHSUSTUR."
NİSA 139.AYET


"ONLARLA DOST OLAN ONLARDANDIR"
MAİDE SURE-İ ŞERİFİ 51.AYET


Papa ile dost olan FETTULLAH GÜLEN'e...

#12 berker18

berker18

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 11:48

Alıntı-barıştan...

1- Hoca efendinin okulları ülkelerini temsilen yakın bir zamanda bilim olimpiyatlarına giriyor. (Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

2-Dinler arası diyalog faaliyetleri yeni bir şey mi? Yani ilk defa duyuyorsanız, tarih okumanızı tavsiye ederim. Eğer vatan hainliği buysa, Osmanlı en başta hatalıymış (Fatih'in Ortodoksları desteklediğini, Avrupada Protestanlığın yayılmasında Osmanlının etkinliğini, Osmanlı reayası içinde herkesin özgürce kendi dinini yaşadığını tarih kitaplarında bulabilirsiniz.)

3- Bir gün peygamberimizle görüşmeye gelen hristiyan din adamlarının görüşme esnasında ibadet etmek istemeleri üzerine Peygamberimizin onlar için yer hazırlatması örneği kitaplardan rahatlıkla bulunabilecek bir örnek. İslam peygamberinden daha iyi biliyorsanız, buyrun.

4-"Bir insanın müslüman olması üzerine güneşin doğup battığı herşeyden hayırlıdır" hadisini herkes bilir. Bu durumda diyalog faaliyetleriyle insanların islamla tanışmasının, islamın bir terör dini olmadığını insanların öğrenmesinin neresi yanlış...

Şu anda bütün dünyadaki müslüman olmayan insanlara "müslüman" kelimesini söylediğiniz anda akıllarına 4 tane kadınla evlenmek veya 9 yaşındaki kızı almak, terör olaylarına karışmak gibi şeyler gelir... bu görüşleri değiştirmenin tek yolu da dinlerarası diyalog değilmidir???

ha hatırlatayım dedim fethullahçı deilim...

ama ona fazla yüklenildiğini düşünüyorum..

:clover: :clover: :clover:

#13 gizem eylul

gizem eylul

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 9 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 12:26

Alıntı-barıştan...

1- Hoca efendinin okulları ülkelerini temsilen yakın bir zamanda bilim olimpiyatlarına giriyor. (Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

2-Dinler arası diyalog faaliyetleri yeni bir şey mi? Yani ilk defa duyuyorsanız, tarih okumanızı tavsiye ederim. Eğer vatan hainliği buysa, Osmanlı en başta hatalıymış (Fatih'in Ortodoksları desteklediğini, Avrupada Protestanlığın yayılmasında Osmanlının etkinliğini, Osmanlı reayası içinde herkesin özgürce kendi dinini yaşadığını tarih kitaplarında bulabilirsiniz.)

3- Bir gün peygamberimizle görüşmeye gelen hristiyan din adamlarının görüşme esnasında ibadet etmek istemeleri üzerine Peygamberimizin onlar için yer hazırlatması örneği kitaplardan rahatlıkla bulunabilecek bir örnek. İslam peygamberinden daha iyi biliyorsanız, buyrun.

4-"Bir insanın müslüman olması üzerine güneşin doğup battığı herşeyden hayırlıdır" hadisini herkes bilir. Bu durumda diyalog faaliyetleriyle insanların islamla tanışmasının, islamın bir terör dini olmadığını insanların öğrenmesinin neresi yanlış...

Şu anda bütün dünyadaki müslüman olmayan insanlara "müslüman" kelimesini söylediğiniz anda akıllarına 4 tane kadınla evlenmek veya 9 yaşındaki kızı almak, terör olaylarına karışmak gibi şeyler gelir... bu görüşleri değiştirmenin tek yolu da dinlerarası diyalog değilmidir???

ha hatırlatayım dedim fethullahçı deilim...

ama ona fazla yüklenildiğini düşünüyorum..

:clover: :clover: :clover:

Sen osmanlı devletinde hangi padişahın bir papanın elini öpdügünü ya da ona papa hz.dedigini duydun ve ya gördün...tabi ki bütün dünyanın müslüman olması çok güzel bunun için de çaba sarf etmeliyiz.ama sen benim oraya ne yazdıgımı anlamadın anladın ama anlamamazlıktan geldin.Onlara gerçek müslüman nasıl olur onu anlatarak ayetlerden hadislerden bahsederek başlamalıyız "LAİLAHE İLLALLAH de MUHAMMEDEN RESULULLAH demene gerek yok"diyen FETTULLAH GÜLENdir.islam demek te KELİMEYİ TEVHİDdir sen kiimsin ki böyle vaaz veriyosun FETHULLAH EFENDİİİİ.o kadar okul yaptırıyo bilim ögretiyo değil...O KADAR ÇOK ÖZEL OKUL YAPTIRIYO Kİ PARA KIRIYO DEMEN GEREKİR.ŞUNU DA EKLEMELİYİM Kİ ARTIK MÜSLÜMAN OLMAYAN HİÇ KİMSE İSLAMİYETİ 4 5 KADINLA EVLİLİK FELAN DİYE TANIMIYO EVET BU DÜŞÜNCEYİ FETHULLAH GÜLEN YIKTI AMA NASIL.... TESETTÜR TEFERRUATTIR KAPANMANA GEREK YOK DİYEREK VE DAHA BİR SÜRÜ MÜSLÜMANLIKLA ALAKASI OLMAYAN ŞEYLERLE.Sen fethullahcı degilsin çok güzel ama onu savunmadan önce bi araştır oku KENDİ KİTAPLARINDAN KENDİ YAYINLARINDAN BİLE ANLARSIN GERÇEK BİR MÜSLÜMANSAN...

#14 gizem eylul

gizem eylul

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 9 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 12:29

ŞUNU DA UNUTTUM BEN TARİH ÖGRETMENİYİM barış...

#15 berker18

berker18

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 13:37

kardeşim;

1- fethullah ın papanın elini öptüğünü ilk senden duyuyorum, doğruysa gerçekten kötü yapmış, bu konu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapmayacağım...doğru olabilirsin

2-yanımda alman arkadaşlarım var, kuranı en az 10 kere baştan sona okudular ben de incili okudum, onlarda da bende de bir değişiklik yok..Sonuç:müslüman olmayan insana ne kadar ayet hadis okursan oku bi fayda etmez...

3-LAİLAHE İLLALLAH de MUHAMMEDEN RESULULLAH demene gerek yok derken şu kastedilmiştir; ona buna tecavüz eden cinayet işleyen bi müslüman eninde sonunda nasıl cennetlik olacakken, ondan milyon kat kadar daha temiz kalpli bi hristiyana nasıl cehennemlik deriz... bu cümleden kasıt budur..

4-ben türkmenistanlıyım... ordaki fethullah okulları TÜRK OKULLARI diye geçiyor, ve türkmenistann en mükkemmel okulları olarak kayıtlarda.. eğitimde aşkabat falan değil TÜRKMENİSTAN BİRİNCİSİ!!...

5-o alman arkadaşlarım diyoki; bütün almanlar islamiyeti terör dini olarak biliyoduk, o yüzden türkleri dışlıyoduk diyor... SÖYLEDİĞİNİN TAM ZITTI: asıl şimdi herkes islamiyeti terör ve zevk-sefa dini olarak görüyor, bu konuda yüzde yüz yanlışsın..

6-ben de o okullarda okudum... bu konuda nekadar çok şey bildiğimi aklına hayaline sığdıramazsın arkadaşım...sırf kayseriden kadir has bile her yıl fethullaha 10 trilyon yolluyor, fethullahın üzerine bir kuruş bile kayıtlı deil, hepsi abiler de islamiyet adına feda ediliyor... Allah razı olsun hepsinden.. benim ve arkadaşlarımın adam gibi dinime bağlı olmamı sağlayan kişiler onlar... TEKRARDAN ALLAH RAZI OLSUN hepsinden...

7-dediğim gibi; fethullahçı deilim ama bir insana bu kadar kolay iftiralar atılmaz, fethullaha ithafen yazılan kötü yazılardan bir tanesi yalan çıkarsa direk kuk hakkıdır, ben böyle bir riski göze alamam..

8-arkadaşım tarih öğretmenisin ama asıl sen araştır örneğin türkmenistanı ve orda neler yapıldığını...

her zaman sevgilerimle.... :clover: :clover: :clover:

#16 gizem eylul

gizem eylul

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 9 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 14:15

kardeşim;

1- fethullah ın papanın elini öptüğünü ilk senden duyuyorum, doğruysa gerçekten kötü yapmış, bu konu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapmayacağım...doğru olabilirsin

2-yanımda alman arkadaşlarım var, kuranı en az 10 kere baştan sona okudular ben de incili okudum, onlarda da bende de bir değişiklik yok..Sonuç:müslüman olmayan insana ne kadar ayet hadis okursan oku bi fayda etmez...

3-LAİLAHE İLLALLAH de MUHAMMEDEN RESULULLAH demene gerek yok derken şu kastedilmiştir; ona buna tecavüz eden cinayet işleyen bi müslüman eninde sonunda nasıl cennetlik olacakken, ondan milyon kat kadar daha temiz kalpli bi hristiyana nasıl cehennemlik deriz... bu cümleden kasıt budur..

4-ben türkmenistanlıyım... ordaki fethullah okulları TÜRK OKULLARI diye geçiyor, ve türkmenistann en mükkemmel okulları olarak kayıtlarda.. eğitimde aşkabat falan değil TÜRKMENİSTAN BİRİNCİSİ!!...

5-o alman arkadaşlarım diyoki; bütün almanlar islamiyeti terör dini olarak biliyoduk, o yüzden türkleri dışlıyoduk diyor... SÖYLEDİĞİNİN TAM ZITTI: asıl şimdi herkes islamiyeti terör ve zevk-sefa dini olarak görüyor, bu konuda yüzde yüz yanlışsın..

6-ben de o okullarda okudum... bu konuda nekadar çok şey bildiğimi aklına hayaline sığdıramazsın arkadaşım...sırf kayseriden kadir has bile her yıl fethullaha 10 trilyon yolluyor, fethullahın üzerine bir kuruş bile kayıtlı deil, hepsi abiler de islamiyet adına feda ediliyor... Allah razı olsun hepsinden.. benim ve arkadaşlarımın adam gibi dinime bağlı olmamı sağlayan kişiler onlar... TEKRARDAN ALLAH RAZI OLSUN hepsinden...

7-dediğim gibi; fethullahçı deilim ama bir insana bu kadar kolay iftiralar atılmaz, fethullaha ithafen yazılan kötü yazılardan bir tanesi yalan çıkarsa direk kuk hakkıdır, ben böyle bir riski göze alamam..

8-arkadaşım tarih öğretmenisin ama asıl sen araştır örneğin türkmenistanı ve orda neler yapıldığını...

her zaman sevgilerimle.... :clover: :clover: :clover:

OKULUMU 1.LİKLE BİTİRDİM VE MASTIRIMI AMERİKA DA YAPTIM. BENİM KADAR HİÇ BİRŞEY BİLEMEZSİN Kİ BİLMİYOSUN DA SENİN GÖZLERİN KÖR OLMUŞ BEYNİN YIKANMIŞ BELLİ Kİ SENİN ÖNÜNE AYET KOYUYORUM İNKAR EDİYOSUN BEN GÖREVİMİ YAPTIM BIRAK HRİSTİYANA MUSEVİYE YAHUDİYE ... İSLAMI ÖGRETMEYİ ÖNCE MÜSLÜMANA MÜSLÜMANLIGI ÖGRETMELİYİZ İÇİMİZDEKİLERE... MÜSLÜMANIM DİYE MÜSLÜMANLIGI YERLERE SERENLERE...HA BU ARADA ŞUNU DA HEP GÖRÜYORUM FETHULLAHCI OLAN BAZI İNSANLAR ONDAN OLDUGUNU KABUL ETMİYOLAR SEN İLK DEGİLSİN YANİ.NEYSE İNŞALLAH HAKİKİ İSLAMI ÖGRENİRSİN ALLAH YARDIMCIN OLSUN...
SAYGILARIMLA

#17 enkas

enkas

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 16:41

Neden kuranı bölük pörçük ediyorsunuz.bütünlüğü bozuyorsunuz.ehli kitapla ilgili olan onlarca ayete ne diyeceksiniz?bizzat hz.peygamberin necran hristiyanlarından dostları var.çok merak ediyorum hakikat hangisi?ümmeti binbir türlü fitneyle bölmeye ve yıkmaya çalışan sözde "hakikat"çi münafıklarmı?yoksa gece gündüz demeden insanlık için gözyaşı döken bir hak dostumu?birazcık uyanıp hakikati görmeye çalışın lütfen.ayetlerin siyak ve sibakı var.yani başı ve sonu.birbiriyle uyumu.nasılki bir insanın cümleleri içinde bir kelimeyle onu yargılayamazsan,kurandanda bir ayeti çıkarıp diğer ayetlerle uyumuna bakmadan işte hakikat budur diyemezsin.evrensel düşünün biraz.kendi küçük köycüğünüzden çıkın.eğer gerçekten samimiyseniz "hakikat"i bulursunuz.şu dünyada en son CIA ajanı olacak kişi Fethullah gülen hz.leridir.
Ben gülen cemaatine mensub biri değil
im.sadece insaflı bir mü'minim.DAR NOKTADA BOĞULMAYIP SONSUZLUĞA YELKEN AÇMANIZ TEMENNİSİYLE...
ALEMDE MEŞHUD OLAN BU DEVRAN,
TEKAMÜL İÇİNDİR KEMALE DOĞRU.
HER NOKTA CEVVAL HER ZERRE RAKSAN,
UÇUP GİDRLER VİSALE DOĞRU.
EKVAN İNSAN KOŞUP GİDERLER ,
TUTULMAZ KAPILMAZ HAYALE DOĞRU.
İNSAN İSEN GEL MATLUBU ANLA,
YORULMA GİTME CELALE DOĞRU.
UFK-I EZELDE DOĞAN BİR GÜNEŞ,
GİDER Mİ ACEP ZEVALE DOĞRU.
İFATE ETME KIYMETLİ VAKTİ,
ÇEVİR YÜZÜNÜ CEMALE DOĞRU
...

#18 Multi

Multi

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 158 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 16:49

"Okulumu 1.likle bitirdim, benim kadar hiçbirşey bilemezsin" gibi sözlerle nefsini tatmin edip büyüklük taslıyorsun, sonra da kalkmış hakiki İslamı öğren diyorsun

Ayet koydum diyorsun.. Öncelikle ayeti iyi oku..Ayette "Onlar müminleri bırakırlar..." diye başlıyor.. F.Gülen burada tarif edilen insan değildir..Müminleri mi bırakmıştır F.Gülen?
Ayeti iyi anla.. Ayrıca Peygamberimiz(SAV) de münafıkların kapısına giderdi.. İlk hicret de Hristriyan hristiyan Habeşistan a..

Ayrıca Kuran da kitap ehli kitap(Hristiyanlar, Yahudiler) ile ilgili de bir sürü ayet var.. onlara neden hiç bakmıyorsun da bu kadar sığ düşünüyorsun?
Bak sana birkaç ayet:

De ki: "Ey Kitap Ehli, bizimle sizin aranızda müşterek (olan) bir kelimeye (tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp bir kısmımız (diğer) bir kısmımızı Rabler edinmeyelim." Eğer yine yüz çevirirlerse, deyin ki: "Şahid olun, biz gerçekten müslümanlarız." (Al-i İmran Suresi, 64)

Bugün size temiz olan şeyler helal kılındı. (Kendilerine) Kitap verilenlerin yemeği size helal, sizin de yemeğiniz onlara helaldir. Mü'minlerden özgür ve iffetli kadınlar ile sizden önce (kendilerine) kitap verilenlerden özgür ve iffetli kadınlar da, namuslu, fuhuşta bulunmayan ve gizlice dostlar edinmemişler olarak -onlara ücretlerini (mehirlerini) ödediğiniz takdirde- size (helal kılındı.) Kim imanı tanımayıp küfre saparsa, elbette onun yaptığı boşa çıkmıştır. O ahirette hüsrana uğrayanlardandır. (Maide Suresi, 5)

Şüphesiz, Kitap Ehlinden, Allah'a; size indirilene ve kendilerine indirilene -Allah'a derin saygı gösterenler olarak- inananlar vardır. Onlar Allah'ın ayetlerine karşılık olarak az bir değeri satın almazlar. İşte bunların Rableri katında ecirleri vardır. Şüphesiz Allah, hesabı çok çabuk görendir. (Al-i İmran Suresi, 199)

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin yolundan sapanı bilendir ve hidayete ereni de bilendir. (Nahl Suresi, 125)

...Onlardan, iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Bu, onlardan (birtakım) papaz ve rahiplerin olması ve onların gerçekte büyüklük taslamamaları nedeniyledir. (Maide Suresi, 82)

İçlerinde zulmedenleri hariç olmak üzere, Kitap Ehliyle en güzel olan bir tarzın dışında mücadele etmeyin. Ve deyin ki: "Bize ve size indirilene iman ettik; bizim ilahımız da, sizin ilahınız da birdir ve biz O'na teslim olmuşuz." (Ankebut Suresi, 46)

...Kitap Ehli'nden bir topluluk vardır ki, gece vaktinde ayakta durup Allah'ın ayetlerini okuyarak secdeye kapanırlar. Bunlar, Allah'a ve ahiret gününe iman eder, maruf olanı emreder, münker olandan sakındırır ve hayırlarda yarışırlar. İşte bunlar salih olanlardandır. Onlar hayırdan her ne yaparlarsa, elbette ondan yoksun bırakılmazlar. Allah, muttakileri bilendir. (Al-i İmran Suresi, 113-115)

Gerçek şu ki, iman edenlerle yahudiler, sabiîler ve hıristiyanlardan Allah'a, ahiret gününe inanan ve salih amellerde bulunanlar; onlar için korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır. (Maide Suresi, 69)

Allah, sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever. (Mümtehine Suresi, 8)

Sen Kuranın bir kısmını okuyor(hatta yanlış anlıyor) diğer ksımını okumuyorsun anlaşılan..sonra da kalkmış hakiki İslamı öğren diyorsun

Ayrıca "önce müslümana müslümanlığı öğretmeliyiz" diyorsun.. Bunu F.Gülen için söylemiyorsun umarım.. Türkiye deki bu amaçla açılan okullara bazı din düşmanı ateist kesimce yapılan saldırılar ne için sanıyorsun?
Sen merak etme, bu hareket herşeyi düşünmüş.. Sen milleti hakiki İslam a davet edeceğine bence önce sen kendin öğren

Ayrıca şunu da unutma; iftira büyük günahlardandır ve vebalinin altından kalkamazsın

#19 Thebeliever

Thebeliever

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 67 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 17:20

Selamun Aleykum,

Bende, oncedende soyledigim kadariyla bende Amerikada'yim.

Ve gordugum kadariyla.. dinden tamamen uzaklasmis veya uzaklasmakta olan gencler buraya kucuk yasta gelmis olabilir burda dogmus olabilir.. bu gencler Muslumanliga yakinlasmis, 5 vakit nazmaini kilar olmus.. isyerinden , okullarda soranlara Islam hakkinda cevaplar verir olmus ve hatta ve hatta bu bazi hristiyan tanidiklari Musluman olmustur..

SAdece benim de su nu mantigim almiyor.. Medya'da durmadan Fethullah Gulenin eskiden beri hristiyanlaral calisitigi Islam'i yok etmeye calisitigi soylenir durur.. Bu yeni bir hikaye degil.. ama burda icraatlerini gordum.. Alakasi yok.. Adamlar Muslumanlik icin calisiyor Arada Insan olmakatan kaynaklanan hatalar oluyormudur oluyor olabilir hepimiz insaniz.. ama niyetleri Insanlari Muslumanliga yaklastirmak gencleri Islam'a kazandirmak..ve sadece bu degil siz inanmak istesenizde istemesenizde bu insanlar Turkluk icinde calisiyor.. Fethullah Gulen okullari bu isimle degil Turk okullari diye aniliyor.. Bazi Turkoloji univesitelrindeki ogrencilerde Turkce ogreniyormus ne guzel bu da cok guzel.. Ama bu kisi koleje kadar gelecek ve turkoloji okumak isteyecek ondan sonra Turkce ogreniyor.. Bakin Bu okullarda kucuk yaslarda Turkce ogrenmeye basliyorlar lisede de ogrenenler var, bu okullar gercekten basarili okullar ve talep goren okullar simdi burdan cikan ogrenciler sadece Turkolji bolumunu bitirmis ogrenciler olmayacak her mslekten her bolumden ogrenciler olacak ve bunlar Turkce Bilecek .. daha da onemlisi bu kucukler Turk dostu olarak yetisiyor..bunlar buyuyup ki iyi okullar oldugu icin iyi konumlarda calismalari olasi.. Bigun calismaya basladiklari zaman bu ulkenin Turklere baskis acisi degismeye Turkiye Dost ulkeler kazanmaya baslayacaktir.. Bu benim gorusum..Turizm Bakaninin yuklu bir parayla yapamiyacagimi tanitimi, bazi kisiler bunu kisisel cabalari ile gerceklestiriliyor.

Fethullahci yani sizin Murid olarak adlandirdigi kisiler.. Hoca efendiden fazla bahsetmezler ve hizmet icinde bulunan kisilerdir.. Oraya gidip faaliyetlerini ve icraatlerini goren kisileri hemen Fethullahci diye degerlendirmek dogru olmaz..

Ve sadece Medya'nin soylediklerine bakmayin derim.. Gelin gorun inceleyin.. Cunku Medyada soylenenden tamamen farkli bir tablo var ortada..

Selametle..

#20 berker18

berker18

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ağustos 2006 - 20:54

bi dakka gizem eylul ORDA DUR!

ben zamanında alevileri de savundum ama kimse bana alevi sıfatını yakıştırmadı!

ben zamanında faşist türklere karşı kürtleri de savundum, bu yüzden kimse bana kürt demedi!

sen kim oluyosun da ben hoca efendinin yaptıkları şeyle güzel deyince bana fethullahçı lakabını yapıştırıyosun! sen kimsin!!

ayrıca ben her konuda senden daha çok şey biliyorum demedim, o okullardan birinde okumuş biri olarak okullar hakkındaki konular hakkında benden daha çok şey bilemezsin dedim, nasıl Kuranı kendi çıkarlarına göre yorumluyosan bunu da öyle yorumlama!

sen aslında dediğimi çok iyi anladın ama anlamamış gibi davranıyosun..

benim bu sayfada yazmamın sebebi; benim gibi 17 arkadaşımın çok iyi birer insan olmasını sağlayan, müslümanlığın bütün esaslarını bize öğreten abilerime yardım eden fethullahı binbir iftirayla kınayan insanlara karşı olmak!!

daha 6 yıl öncesine kadar ben de senin gibi hoca efendiye sallar tutardım, medyanın desteğiyle gaza gelirdim, aynen senin şu anda yaptığın gibi...

okulunu birincilikle bitirmekle iyi bişey yapmışsın güzel,soruyosan bende söyleyim bende okulumu birincilikle bitirdim, burası övünme mekanı değil...

Aleyküm selam The Believer;

türkiye milyarlarca dolar harcasa yapamıcağı reklamı fethullah yaptı, türkmenistan türklere dolandırıcılar derken, hoca efendinin okulları sayesinde tüklere iyi insanlar demeye başladık, ayrıca ben türkiyeye gelene kadar o okulların fethullaha ait olduğunu bilmiodum TÜRK OKULU diye geçiyo her yerde...

oturduğu yerden ahkam kesenler çok kardeşim...

olaylara tarafsız bakan herkese bu çiçekler :clover: :clover: :clover:

#21 Thebeliever

Thebeliever

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 67 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ağustos 2006 - 00:16

Berker Kardes sadece sunu soyleyebilirm..

Meyve veren agaci taslarlar..

Birde Hoca efendi hakkinda salap sulap agliyor diye bir mesaj gondermisler..


Uzulunce aglamak kolaydir..
Ama ask ile Aglamak sevginin coklugundan dolayi aglamak bir baskadir.. Sozler yetmez anlatmaya, Anlatmaya calisirsin ama yetmez.. Iste o an suzulur gozlerden yaslar.. Tarifini bulamadigin duygularin tarifidir o gozyaslari..

Diyorum ki Hadi eger kalpleriniz katilasmadiysa, Gercek Musluman oldugunu savunanlar, Kur'ani Kerim'den bir ayet duyunca sizde aglayin, aglayabiliyorsaniz...


Selametle..

#22 Asfalt

Asfalt

  Genç Üye

 • Yasaklanmış
 • PipPip
 • 401 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ağustos 2006 - 00:42

.

Takke Düştü...

Fethullah Gülen 'in tek amacı, ABD desteğinde demokratik yollardan devlet kademelerinde kadrolaşarak ''dini esaslara'' dayalı devlet modelini yaşama geçirip Türk-İslam birliğini gerçekleştirmek değil midir?
Önceki akşam KanalTürk'teki ''Ceviz Kabuğu'' programını izlerken aklıma bu soru geldi...
Fethullahçıları çok iyi tanıyan, ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk , Hulki Cevizoğlu 'nun sorularını yanıtlarken ilginç bir noktaya değiniyordu:
''Ilımlı İslam, kitap ve peygamberi, her şeyi kendince hazırlayıp sömürgeciliğe direnç göstermeyecek yeni bir din yaratmaya çalışıyor...''
Elbet bunu yapan kişi Fethullah Gülen'di... Herkes biliyor ki Büyük Ortadoğu Projesi'nin ''İslamcı ayağını'' yıllardır ABD'de yaşayan Fethullah Gülen oluşturuyor, çağdaş bir giyim biçimiyle dikkatleri üzerine çeken, iyi eğitim görmüş, en az iki dil bilen 30-40 yaşlarındaki müritleri ''ideolojik destek'' sağlıyorlardı...
Fethullahçılar, eğitim kurumlarıyla Kara Afrika ülkelerinden Orta Asya cumhuriyetlerine , Rusya'dan Kuzey Avrupa ülkelerine dek yayılmışlardı... İran , Suriye, Libya gibi ülkelere giremeyen Fethullahçılar, Yunanistan 'da da pek fazla yüz bulamamıştı... Fethullahçılar, İslamı Hıristiyanlaştırmak, böylece AB ülkelerinde ve İngiltere'de de çalışma alanı bulmak için çok önceden çalışmaya başladılar...
25 Şubat 1998'de gazeteci Güneri Civaoğlu 'nun Kanal D'deki ''Durum Programı'' na konuk olan emekli Orgeneral Kemal Yavuz aynen şöyle demişti: ''Fethullah Gülen hangi sıfatla ve yetkiyle Papa 2. Jean Paul 'le buluşuyor, Vakitan'ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi onu resmi protokolle karşılayıp ağırlıyor, merak ettim...''İlkokul mezunu emekli bir vaiz, Papa ile neler konuştu, bugün kimse bilmiyor!... Bugün 5 milyar dolarlık bir sermaye gücüne sahip Fethullahçılara, Nakşi Dergâhı'nın ''Hakikat Dergisi'' şöyle seslenir: ''Bunlar Nurcu değil narcıdır...''Sakaryalı Nakşi şeyhi Öngüt Hoca 'nın tanısı da şudur: ''Fethullahçılar ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir.''

''Ilımlı İslam'' ın baş destekçisi Fethullah Gülen ve müritleri, çokuluslu şirketlerle de sıkı ilişki içinde bugün... Nakşi-Fethullahçı çatışmasının temelinde bu yatıyor... Fethullahçı Zaman gazetesi, ''Kuran'ın yazım biçiminin İncilleştirilmesi'' savını ortaya atan Yaşar Nuri Öztürk'e ''Doğru söylemiyor'' yanıtını veriyor ama hiçbir yazarı Hulki Cevizoğlu'nun ''Haydi gelin tartışalım'' çağrısına yanıt veremiyor... Olayın kahramanı Prof. Dr. Suat Yıldırım nerede? Niçin Cevizoğlu ve Öztürk'le tartışmayıp kaçıyor?

Maske düştü...
''Dinlerarası diyalog'' masalının ne olduğu, ''hoşgörü'' tezgâhının, Abant toplantılarının hangi amaçla yapıldığı anlaşıldı... Fethullah Gülen, Büyük Ortadoğu Projesi 'nin baş destekçisidir ve ABD 'nin denetimi altındadır... Geçmişte ABD 'yi durmadan kötüleyen Fethullah Gülen, bugün ABD'yi övüyor... Bakın, Fethullah Gülen, dil bilen, ABD'de iyi eğitim görmüş bir müridiyle ''The National Coordinated Effort Of Hellenes'' adlı Yunan lobisiyle ilişki kuruyor... Fethullahçı müride bu konuda yardım eden kim? Fener Rum Patriği Bartholomeos !..
Acaba, Heybeliada Ruhban Okulu 'nun açılmasına karşılık Yunanistan 'da Fethullahçı okulların açılması pazarlığı mı yapıldı Atina'da?.. Daha pek çok anlatacağımız konu var... Erbil'de 1994 yılında açılan iki okul bugün nasıl bir eğitim veriyor? Fethullahçılar Almanya , Hollanda, Belçika ve Avusturya 'da belediye meclislerine nasıl giriyor? Sağ ve sol partilere hangi amaçla sızıyor?
Yarını bekleyin!

.
.

Bu yazınızı yukarı taşıma ihtiyacı hissettim sayın objektivist.Ksurumuz varsa affola._________________________________________________________________
Cumhuriyet 24.02.2006 HİKMET ÇETİNKAYA#23 berker18

berker18

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ağustos 2006 - 03:37

Aynen katılıyorum Thebeliever;

bir insana iftira atmak o kadar kolay gelmiş ki bazı kardeşlerimize...hristiyan bi insanla alay etmek bile ayıpken bu arkadaşlar bi müslümanla alay ediyolar,sonra siz gerçek müslüman deilsiniz diye bize laf atıyolar

''Ilımlı İslam, kitap ve peygamberi, her şeyi kendince hazırlayıp sömürgeciliğe direnç göstermeyecek yeni bir din yaratmaya çalışıyor...'' denmiş..

wallahi objektivist kardeşim, bana öğrettikleri Kuranın- İslamiyetin ta kendisiydi, onlar olmasaydı şu an içkili sokak serserisinin teki olabilirdim,onlar sayesinde amerika düşmanı oldum onlar sayesinde milliyetçi oldum, beni ben yapan onlardı...

Ve ben şu konuda hala size inanamıyorum arkadaşlar;

ben kendi ailem kendi akrabalarım kendi devletim adına yazdım bunları...

biraz geriye bakın,12-13 yıl geriye

sovyetler dağıldıktan sonra kazakların türklere niye yaklaşmadığını, türkmenlerin niye türklere dolandırıcı dediğini, azeri türkmen ilişkilerini çıkmaza girmişken bu gün nasıl btc nin gerçekleşebildiğini, ama mesela özbekistanın şu an bile türklere nasıl temkinli yaklaştığına bir bakın, ama bunlara rağmen artık türkistanla türkiyenin nasıl ilişkilerin geliştiğine bakın, bu nasıl böyle bir anda değişebilir??sebep nedir??

şuanda bu ülkelerde o okullara giden herkes türkiyeyi çok seviyor,türkçe öğreniyor, türkçe konuşma yarışlarına katılıyor, o okullar sayesinde dünya dereceleri yapıyorlar...Koca türkistanın türklere karşı bakış açısı böyle 180 derece nasıl değişir??? sebeplerinden biri de hoca efendi saolsun...

asfalt kardeşim ne kusurun olacak boşver taşı, bizim istediğimiz sadece yalan yanlış bilgilerle iftiralar yapılmaması... bazı şeylere doğru olabilir diyoruz sesimizi çıkartmıyoruz, ama o kadar çok uydurma şeyler varki, 1 tanesi yanlış çıksa iftiraya girer ve vebali çok ağırdır,böyle bir riski göze almayalım arkadaşlar

önyargısız herkese yaklaşabilenlere :clover: :clover: :clover:

#24 Thebeliever

Thebeliever

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 67 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ağustos 2006 - 05:33

Bakin, Hizmet adamalri en iyi univesitelerde okuyorlar iyi derecelerde bitiriyorlar bu sadece Turkiye'de degil Diger ulkelerdede ayni, Sonunda ogretmen oluyorlar.. Bu insanlar cok iyi para kazanabilirler istedikleri guzel yerlerde yasayabilirler.. Ama Hizmet Adamalri ne yapiyor bellikide Turkiye'nin kucuk bir sehrinin nufusu kadar nufusu olan buzlarla kapli ismi duyulmamis dili bilinmiyen bir ulkeye okul acmaya gidiyor.. O ulkede ne bir tanidigi var ne de dili biliyor ama Allah yardim ediyor Olmazlar oluyor Okulalar aciliyor basarilar oduller kazaniliyor.. Ya da bu Afrika' da kucuk bir ulkede olabiliyor.. Sicagin kavurdugu fakir bir ulkede olabiliyor..

Sadece kendime sunu soruyorum Acaba bu isannlar gercekten menfaat icin mi ordalar yoksa Gercekten Allah rizasi kazanmak icin mi ordalar.. Bana 2. sik daha mantikli geliyor..

Bir de Turkiyede 3-5 kisi toplansa, hemen Tarikat murid filan diye adlandirilir.. hatta baskinlar falan yaptirilmaya calisilir.. Ama Bakin Sai Baba dernegi var Istanbul'un ortasinda tikir tikir islerini yurutuyor.. Adam Hindistanli Kendini Tanri olarak gosteriyor kerametleri oldugu soyleniyor bu arada kucuk erkek cocuklarina tecavuzleriyle de un yapmis biri.. Bu insana inananlar ve bu kisiye inana Turkler diledikleri gibi ayinler yapiyor, kimse buna bir sey soylemiyor .. Bu bir tehdit olarak gorulmuyor ama 3-5 kisi bir araya gelip sohbet etmeye kalkissa hemen baska anlamalara cekmeye calisiyorlar..Bu arada Avrupa ulkelrinden bazilari Sa Baba karsi tedbirler lmaya baslamislar bile Ozellikle Hinditana gidecek Turistleri uyariyorlar.. Biz Turklerde ise bu kisini kerametlerini mucizelerini yazip bu na inananlar var..
Bakin gelin bu kendini Tanri olarak gosterilen kisiye karsi bir seyler yapilsin.. Ben gercek Muslumanim Sen se degilsin tartismasi yapmak yerine..

Sevgiyle kalin Selametle..

#25 berker18

berker18

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 243 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ağustos 2006 - 07:48

Benim burda bi hocam vardı,hizmetin içerisinde, durmadan madagaskara gideceğini söylerdi, ve gitti de...burdaki aldığı maaşın 5 te 1 ini alıyo şu anda orda... 5 yıl sonra da bangladeşe gidicek.. bu adam bu sürgünü kendisi istiyor, ne için acaba??? Korkmayın söyleyin Allah rızası için..

:clover: :clover: :clover:Cevap ekle