Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir Genç, Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek IQ puanı aldı

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bir Genç, Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek IQ puanı aldı

28 A seviyesi alan ve IQ'su Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek olan bir genç, devlet okullarındaki üstün yetenekli öğrencilerin daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu söylüyor. 33 GCSE sınavına giren Mahnoor Cheema, dokuz yaşındayken Pakistan'dan İngiltere'ye taşındı ve gittiği okulların birkaç yıldır potansiyeliyle ne yapacağını bilmediğini söyledi. Berkshire'daki İngiltere Kilisesi ilkokulundaki öğretmenlerin, sınıf ödevlerini her zaman hızlı ve kolay bir şekilde bitirmesine rağmen bir sınıf yukarı çıkmasına izin vermediğini iddia etti.

black-and-white-2941783.jpg

Bunun yerine ona fazladan matematik dersi veriyorlardı ki bunu da artık zorlayıcı bulmuyordu. Şu anda Slough'da yaşayan 17 yaşındaki genç, ortaokula geçtiğinde, IQ puanı 161 olmasına rağmen öğretmenlerin onu bu kadar çok GCSE sınavına girmekten vazgeçirmeye çalıştıklarını da söyledi.

Dedi ki: 'Sanırım okulu çoğu insandan daha kolay buluyorum, sadece tüm yeteneklerimi keşfetmek istiyorum. Ayrıca tüm konularımla gerçekten çok ilgileniyorum. Her zaman çok farklı bir düşünce yapısına sahip oldum. Küçük yaşlardan beri eğitim odaklıydım ve her zaman kendime meydan okumayı sevdim. Ortaokula başladığımda kendime tüm A* notlarını almayı hedefledim ve bunları almak muhteşemdi. Ama şimdi altıncı formda daha da fazlasını başarmak istiyorum'

Görünüşe göre Mahnoor'a aşırı yük bindiğini ve gözlerinin altında "koyu halkalar" olduğunu söylemişler. Ebeveynleri kızlarına destek olmak için müdahale ettiğinde 'saldırgan' olarak etiketlendiklerini söyledi. Üstün yetenekli öğrenci alışılmadık bir uyku rutini kullanarak her şeyi sığdırmayı başarır. Mahnoor şunları söyledi: 'Okuldan sonra üç saat uyuyorum çünkü çok yorgunum, o kadar üretken olamıyorum. Sonra akşam 7'de uyanıyorum ve gece 2'de tekrar yatıyorum. Günümün son saati piyano çalarak geçiyor. Ama bir günde yapacağım en fazla çalışma iki ila üç saattir; bu bana çok doğal geliyor'

Mahnoor, İngiliz okullarındaki matematiğin özellikle 'yavaş' olduğunu söyledi. The Times'a "Birleşik Krallık'ta çok fazla yeteneği boşa harcadığımızı hissediyorum" dedi. 'Bence bu kadar çok şey yapabilecek yeteneğe sahip çok sayıda çocuk var ama kimse onların potansiyelini fark etmediği veya onunla ne yapacağını bilmediği için bunlar boşa gitti'

Kendisi, Pakistan'da üçüncü sınıfa giden çocukların, Britanya'da 11 yaşındaki çocuklara uygulanan testleri tamamlayabileceklerini söyledi. Zeki öğrenci, okulda başkalarıyla ilişki kurmakta zorlanırken arkadaş edinmenin zorlandığını söyledi. Mahnoor, akranları Bir Çirkin Çocuğun Günlüğü'nü okurken Platon ve Sokrates gibi filozofların kitaplarına gömülecekti.

Kaynak: Metro

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.