Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Masa örtüsü rekoru

Misafir birce

Önerilen İletiler

3209424rx0.jpgMasa örtüsü rekoru

Belçika’nın Gent Kentinde Sibel Kayralı, Sebahat Karanfil ve Ayşe Balcı tarafından hazırlanan 747 metre uzunluğundaki masa örtüsü rekor kırdı.

BELÇİKA’da 13 bin Türk'ün yaşadığı Gent’te Sibel Kayralı, Sebahat Karanfil ve Ayşe Balcı’nın hazırladığı 747 metre uzunluğundaki masa örtüsü, Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Tamamen Türk motifleri ile süslü masa örtüsünü ölçen Guiness Rekorlar Kitabı yetkilileri, 747 metre uzunluğundaki masa örtüsünü dünyanın en uzun masa örtüsü olarak tespit ettiler. Senatör ve Gent Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Pehlivan yapımı altı ay süren ve büyük emek sarf edilen masa örtüsünden dolayı Türk bayanları tebrik eti.

Damgasını vurdu

Pehlivan, "Böyle bir çalışmayı sabırla ve itina ile sonuçlandıran arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Tamamen Türk motiflerini taşıyan, el işi örgü masa örtüsü dünyanın en uzun masa örtüsü olarak tespit edildi.

Guiness Rekorlar Kitabı'na giren bu güzel ve anlamlı masa örtüsünü Gent Bahar Festivali çerçevesinde sergiledik. Gent’e damgasını vuran bu masa örtüsü Gent Belediyesi tarafından korumaya alındı.

Bu güzel eser, aynı zamanda Belçika Türk dostluğunun da bir başka güzel simgesi oldu" dedi.

Yusuf Cinal / Gent

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

''Belçika’nın Gent Kentinde Sibel Kayralı, Sebahat Karanfil ve Ayşe Balcı tarafından hazırlanan 747 metre uzunluğundaki masa örtüsü rekor kırdı. ''

Ben masaörtüsü kelimesine takıldım nedense daha ziyade asfalt örtüsü gibi duruyorda.Şaka bir yana teyzelerim ablalarım örgü olmuşlar zannımca hani bir espri vardır Hereke halısı için yapılır bunu yapan cocuk kör oldu gibilerinden (GORA da cocugun göz ameliyatı üzerinden de bir espri vardı Ping) hani ordan bir yorum yapacak olursak acaa diyebilir miyiz bu teyzeler bardak dibi gözlük kullanıyor olabilir mi?

Yaşasın Masa Örtüsü Borsası

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben masaörtüsü kelimesine takıldım nedense daha ziyade asfalt örtüsü gibi duruyorda.Şaka bir yana teyzelerim ablalarım örgü olmuşlar zannımca hani bir espri vardır Hereke halısı için yapılır bunu yapan cocuk kör oldu gibilerinden (GORA da cocugun göz ameliyatı üzerinden de bir espri vardı Ping) hani ordan bir yorum yapacak olursak acaa diyebilir miyiz bu teyzeler bardak dibi gözlük kullanıyor olabilir mi?

Yaşasın Masa Örtüsü Borsası

bakis acinizsi bilemem Sayin Sands, neyi nasil görüyor yada görmek istiyor..yada nasil gördügünüzü..görebildiginizsi.

Fakat espiri anlayisinisi hic anlayamadim , kusura bakmayin lütfen..

Digerine gelince........hayir........el emegi ve göz nuru ile yapilmisdir, bura da ne kullandiklari önemli degil..yapmis olduklari onca emekleri önemli birseyi var etmek istekleri.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakis acinizsi bilemem Sayin Sands, neyi nasil görüyor yada görmek istiyor..yada nasil gördügünüzü..görebildiginizsi.

Fakat espiri anlayisinisi hic anlayamadim , kusura bakmayin lütfen..

Digerine gelince........hayir........el emegi ve göz nuru ile yapilmisdir, bura da ne kullandiklari önemli degil..yapmis olduklari onca emekleri önemli birseyi var etmek istekleri.

Saygilar

Evet espri anlayısımı anlamadıgını görebiliyorum bunu görebilmek için de kullandığınız türkce kelimere özellikle baktım :).

Teyzelere birşey demedim efendim benim bahsim sadece ne kadar abartı birşey olduğudur.Yoksa güzel bir olay zatalileriniz bugun hem tersten kalkmıs hem aksama kadar ters ters bakmıs olmalı tekrar tekrar sizleri uyarıyorum wrong me olmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet espri anlayısımı anlamadıgını görebiliyorum bunu görebilmek için de kullandığınız türkce kelimere özellikle baktım :) .

Teyzelere birşey demedim efendim benim bahsim sadece ne kadar abartı birşey olduğudur.Yoksa güzel bir olay zatalileriniz bugun hem tersten kalkmıs hem aksama kadar ters ters bakmıs olmalı tekrar tekrar sizleri uyarıyorum wrong me olmayın

neden abartili birsey..?

ayrica uyarmaniza gerek yok :) uyarilacak birsey yazmadigimdan eminim

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden abartili birsey..?

ayrica uyarmaniza gerek yok :) uyarilacak birsey yazmadigimdan eminim

Saygilar

Şimdi efendim şöyle düşünelim bu abla ve teyze takımı bir ekip çalışması yapmış ve ortalığı cacık edecek bu örtüyü meydana cıkarmıslar şimdi bunu hangisi çeyizinde kullanacak diyelim kullandılar bu kadar büyük masayı nereden bulacak damat bey had idiyelim buldu hangi eve koyucak.Bu soruların cevabını bekliyorum lütfen her masa örtüsü çeyiz olucak diye bir kaide mi var deyiminin arkasına saklanmayın yapılan ve geleneklerimiz ortada.Kesmeyede kıyamayacaklarına göre abartmayalım :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Örtüler de güzelmiş.. :clover:

beyendigine sevindim Natalia :)

Şimdi efendim şöyle düşünelim bu abla ve teyze takımı bir ekip çalışması yapmış ve ortalığı cacık edecek bu örtüyü meydana cıkarmıslar şimdi bunu hangisi çeyizinde kullanacak diyelim kullandılar bu kadar büyük masayı nereden bulacak damat bey had idiyelim buldu hangi eve koyucak.Bu soruların cevabını bekliyorum lütfen her masa örtüsü çeyiz olucak diye bir kaide mi var deyiminin arkasına saklanmayın yapılan ve geleneklerimiz ortada.Kesmeyede kıyamayacaklarına göre abartmayalım :P

ceyiz olayi ..düsüncesi yok Sands

Saygilar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.