Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Askere Almazlar

Hi-aXi

Önerilen İletiler

• 3 hafta sonra...

bilader bağli olduğun büroya git aof bürosuna durumu anlat özür beyanında bulunuyorsun. tekrar kayıt yapıyorsun askerden hemen çağırmazlar. tahmini olarak kafadan bir 6 ay daha geçer son yoklaman gelse bile şubeye gider dersin ben tekrar okula gideceğim diye. tekrar erteletirsin. korkulacak bir durum yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Açıköğretim Sistemine göre eğitim gören öğrenciler;

4 Yıllık programlarda okuyor iseniz eğitim süreniz 7

2 yıllık programlar içinse eğitim süresi 4 yıldır.

Bu yıllar içersinde (askerlik yükümlüsü-1111 Sayılı Askerlik Kanunu'na göre) iseniz,teciliniz okulunuz tarafından Bağlı olduğunuz Askerlik şubesine öğrenci belgenizi yollayarak Tecil işleminizi gerçekleştirecektir.

Ancak,2 yıl üst-üste sınıfta kalan öğrenciler için tecil işlemi yapılmamakta ve en kısa zamanda silah altına alınmaktadırlar.

Açıköğretim sisteminde Kayıt yenileme ve/veya yeni kayıtlarda Resmi makamlardan alınmış mazeretinizi bildirir bir rapor vb. evrağa sahip olmanız halinde, yine kayıt klavuzunuzda bildirilmiş olan 2. bir tarih aralığına kadar kaydınızı yaparak öğrencilik haklarınızdan yararlanabilirsiniz.Aksi halde kaydınız yenilenmez

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygıdeğer Hakim Bey..

Saygılarımla size açiklama özgürlügümü kullanarak bazi seyleri bildirmek

istiyorum

Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz..

Su günlerde askerliğe çağırılacağım.

Yasım 24 ve 44 yasında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var

25 yasında.

Babam ise bu bahs etmis oldugum kizi ile evlendi.

Böylelikle Babam, karimin kizi ile evlendigi icin damadim olmus oldu.

Bunun üzerine kizim da üvey annem olmus oldu babamla evlendigi icin..

Hanimimin ve benim gecen sene bir oglumuz oldu.

Oglum hanimimin kizinin erkek kardesi oldu, ayni zamanda Babamin da enistesi.

Birde üveyannemin erkek kardesi oldugu icin dayi oldu.

Anliyacaginiz benim oglum benim dayim oldu..

Babamin esi sene sonunda dünyaya bir erkek cocugu getirdi.

O babamin oglu oldugu icin benimde erkek kardesim, vede kizimin oglu oldugu

icin de torunum.

Yani beni torunumun erkek kardesiyim.

Ayrica bir Annenin evladinin babasi esi olduguna göre bende Esimin Kizinin

babasiyim vede kizimin erkek cocugunun erkek kardesiyim.

Kisacasi kendimin büyükbabasiyim..

Sayin Savci bey sizden ricam beni Askerlik görevimden azl etmenizdir,

sizde biliyorsunuz ki kanunlarimizda Baba, Ogul ve Torun ayni zamanda

askerlik yapamazlar..

Saygilarimla..

Not: Pskolojik rahatsizliklardan ve (!)Ailedeki dengesizliklerden dolayi bu

genc adam askerlikten men edilmistir.. (Dosyasina bu sekilde islenmis..)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

vicdani red istiyorum bence insanin secimine birakilmali askere gidip yada gitmemek ben ispanyada yasiyorum tecil surem bittiginde turkiyeye gelip askerlik yaparsam oturum iznim iptal olabilir kisacasi yapma istemiyorum bu kadar basit ama illa yapicaksin bu askerligi diye sart kosuyor ordu nerede vicdani irfani hur nesiller hani????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizde "ordu" ve "askerlik" halen tabu olan kavramlar.. Bu da normaldir, çok sayıda şehit ve şehit ailemiz vardır.

Umarım gelecek nesiller, dediğin gibi, daha hür ve her konuda seçim hakkı bulacakları ortamlar bulurlar.

Umarım sende, kendin için iyi ve sağlıklı bir çözüm bulabilirsin. Orada konsolosluktan erteletmeyi dene.

Selamlar,

SaNTo...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

açıköğretimde 2 yıl üst üste kalınırsa muaneye çağırılıyor benim başımada geldi allahtan tecilim vardı yoksa hemen askere yolluyacaklardı açıköğretimde böyle saçma bri uygulama var eğer üst üste 2 yıl birisi kalırsa askerlik şubesi ne kağıt gidiyor ve askeriyede öğrencilik durumu kalkıyor ve eğer eşinizin tecili yoksa yada bu sene herhangi bri sınava girmiyecekse öss gibi gerekli işlemleri size askeriyede yönlendiererk yaparlar bu arada gerçekten tecili yoksa asker yolu bekliyeceksiniz gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben tecıl ıcın askerlık subesıne gııttgımde

odadan ıcerı ılk adım attıgımda sen duz tabansın dedıler

benı muayene etmedıler ayagıma baktılar duz tabanmısım

3 sene sonra tekrar gel gene bakacaz dedıler

ne olur gıdermıyım ben askere

iyide odstum böyle çok arkadaşım var benim bu arada yaşın kaç bilmiyorum ama eskiden düz tabanları askere almıyorlardı ama bu kanun değişti şimdi alıyorlar yani senin şefkini kırmak istemem ama alıyorlar çünkü düz taban arkadaşım alındı ama sanırsam sizleri belrili yerlerde konuçlandırıyorlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Arkadaşlar 2-3 yıl önce bir trafik kazası geçirdim. Bu kazada dalağım alındı. Bunun askerliğime bir etkisi olurmu acaba?. Bilgisi olanlar paylaşırsa sevineceğim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

İyi günler öncelikle tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi sunmak istiyoruz,biz trafik mağdurları yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak siz mağdur arkadaşlara,elimizden geldiği kadar hiç bir maddi karşılık almadan,maddi ve manevi yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz, yardım ve sorularınız için bizimle [email protected] adressinden irtibata geçebilirsiniz,tüm arkadaşlara acil şifalar diliyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.