Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Coca-Cola, alüminyum kutu ambalajında büyük değişiklik yapıyor: "Türünün ilk örneği"


Admin

Önerilen İletiler

  • Admin

Coca-Cola, alüminyum kutu ambalajında büyük değişiklik yapıyor: "Türünün ilk örneği"

Philadelphia merkezli bir şişeleme şirketi, çoğu soda kutusu paketinde bulunan sözde "altılı paket" plastik halkaları kaldırıyor.

Diet Coke ve Sprite'tan Powerade ve Monster Energy'ye kadar Coca-Cola ürünlerini şişeleyen yerel bir fabrika olan Liberty Coca-Cola Beverages, ilk olarak NBC Philadelphia tarafından bildirildiği üzere plastik halkalarını fiber bazlı bir kağıt ambalajla değiştirdi.

Plastik halkaların tehlikeleri, korumacılar ve deniz biyologları arasında uzun zamandır endişe konusu olmuştur.

Bu halkalar okyanusa karıştığında kuşları, memelileri, kaplumbağaları ve diğer deniz canlılarını, hayvanların burunlarına, ağızlarına ve vücutlarına takılma yetenekleri nedeniyle tehlikeye atabilirler. Plastik ürünlerin yılda yaklaşık 100.000 deniz hayvanını öldürdüğü tahmin ediliyor.

Bu halkalar aynı zamanda artan okyanus çöpü tehdidine de katkıda bulunuyor. 2021'de yapılan bir araştırma, her yıl yaklaşık 8 milyon metrik ton plastiğin okyanusa girdiğini buldu; bu, plastiğin biyolojik olarak parçalanmasının genellikle yüzlerce yıl sürebileceği gerçeğiyle daha da kötüleşen bir sorun.

Liberty, yeni politikasının her yıl 75.000 pound plastiği ortadan kaldırmaya yardımcı olacağını tahmin ediyor. Graphic Packaging International tarafından tasarlanan kağıt bazlı ambalaj küçük, kompakt ve geri dönüşümü kolaydır.

Şık tasarım zaten Avrupa'da altılı paketlerde kullanılıyordu, ancak Liberty, yeniliğin Amerika Birleşik Devletleri'nde "türünün ilk örneği" olduğunu söylüyor.

Liberty Coca-Cola Beverages'ın ortak sahibi Paul Mulligan, "Liberty, Amerika Birleşik Devletleri'nde bu yenilikçi paketleme sistemini uygulayan ilk şişeleyici olmaktan heyecan duyuyor" dedi.

Ambalaj, Liberty'nin ürünlerini gönderdiği eyaletler olan Pennsylvania, New Jersey ve New York'taki soda kutularında görülecektir. Şirket, plastik atığı azaltma misyonunda Coors Light, Corona ve PepsiCo gibi diğer içecek markalarına katılıyor.

Kaynak: The Cool Down

can-87995.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.