Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Google Bard sizin için e-tablolar oluşturabilir; işte böyle

Önerilen İletiler

• Admin

Google Bard sizin için e-tablolar oluşturabilir; işte böyle

Google yakın zamanda yapay zeka sohbet robotu Bard'ı güncelleyerek daha karmaşık istemleri anlama ve daha derin bir mantık ve muhakeme düzeyiyle daha doğru yanıtlar verme yeteneğine sahip hale getirdi. Bu güncellemenin yanı sıra, Bard artık e-tabloları ve tabloları Google E-Tablolar'a aktarabilir ve sizi bu sıkıcı görevin can sıkıntısından kurtarır.

Ayrıca bunu yapmak çok kolay ve inanılmaz derecede hızlı. Gününüzden birkaç dakika geri çekilmek ve Bard'ın sizin için ağır işleri yapmasına izin vermek istiyorsanız, Google Bard ile nasıl elektronik tablo oluşturacağınızla ilgili kılavuzumuza göz atın.

Google Bard ile e-tablolar nasıl oluşturulur?

1. Adım: Google Bard'a gidin

google-bard.jpg

Tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın ve bard.google.com'a gidin. Google Hesabınızda oturum açtıktan sonra, yukarıdakine benzer bir pencere görmelisiniz (veya karanlık modu etkinleştirmediyseniz beyaz renkte!)

2. Adım: İsteminizi yazın

Bu pencerenin alt kısmına yakın bir yerde bir metin kutusu bulunur, buraya isteminizi yazacağınız (veya sağdaki mikrofon simgesine tıklayarak konuşacağınız) yer alır.

Bir Geniş Dil Modeli (LLM) olarak, Bard'dan isteklerinizi doğal dil kullanarak yapabilirsiniz ve Bard'ın sizi oldukça iyi anlaması gerekir. Devam edin ve Bard'dan sizin için bir elektronik tablo veya tablo oluşturmasını isteyin.

Aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

"Hey Bard, bir elektronik tablo/tablo yapabilir misin...

... isimler ve doğum günleri?"
... dünyadaki saat dilimlerini karşılaştırmak mı?"
... güneş sistemimizdeki nesnelerin Dünya'dan uzaklığını mı gösteriyor?"
İşiniz bittiğinde, klavyenizde Geri Dön'e (veya Enter'a) basın veya metin kutusunun sağındaki oka tıklayın; Bard isteminizi işlemeye ve yanıtlamaya başlayacaktır.

3. Adım: Sonuçları kontrol edin

AA1ckb6E.img?w=768&h=574&m=6

Şimdi, Bard'ın isteğinizi gözden kaçırmadığından emin olmak için sonuçları okuyun. Yukarıdaki pencereye benzer görünmelidir (eğer değilse, bir sonraki adımda bunu düzeltmeye çalışacağız). İsteminizi ayarlamak veya değiştirmek isterseniz, bunu önceki adımda kullandığımız aynı kutuda yapabilirsiniz.

4. Adım: Gerekirse taslakları değiştirin

AA1cktWN.img?w=768&h=574&m=6

Sonuçlarınız resimlerimizdeki tabloyla eşleşmiyorsa veya Bard'ın isteminizi yorumladığı diğer yolları görmek istiyorsanız, sohbet kutusunun sağ üst tarafındaki "Diğer taslakları görüntüle"yi tıklayın ve şu ana kadar mevcut taslaklar arasında geçiş yapın. en uygun sonucu bulursunuz.

Taslaklardan hiçbiri tablo içermiyorsa, üçüncü istemden sonra "Taslakları yeniden oluştur" düğmesini tıklayın. Veya Bard isteğinizi hâlâ anlamadıysa, isteminizi daha net hale getirmek için yeniden ifade etmeyi deneyin.

5. Adım: E-Tablolara Dışa Aktar

AA1ckmER.img?w=768&h=574&m=6

İstediğiniz cevaba karar verdikten ve Bard sizin için bir sonuç tablosu oluşturduktan sonra, Bard'ın cevabını bir Google E-Tablolar dosyasına dönüştürmeye başlamak için tablonun altındaki "E-Tablolara Aktar"ı tıklayın.

6. Adım: Sayfalarda Açın

AA1ckb6T.img?w=768&h=574&m=6

Dosyanız hazır olduğunda, yeni oluşturulan E-Tablolar dosyasına gitmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır kutu göreceksiniz. Yeni belgenizi kontrol etmek için "E-Tabloları Aç"ı tıklayın.

Adım 7: Bitirdiniz!

AA1ck3xs.img?w=768&h=574&m=6

Bu kadar! Sen bittin! Artık E-Tablolar belgenizde değişiklikler yapabilir, yeniden adlandırabilir, daha fazla sonuçla doldurabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Artık temel bilgileri öğrendiğinize göre, neden biraz daha karmaşık bir şeyle Bard'a dönüp Google'ın yapay zeka destekli sohbet robotunun sizin için başka neler hazırlayabileceğini görmüyorsunuz?

Kaynak: Laptop Mag

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.