Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İğrenç bir dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

İğrenç bir dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir

Dizüstü bilgisayarınızı her gün kullanıyorsanız, muhtemelen bakteriler ve diğer kötü şeyler için bir üreme alanıdır. Yapışkan tuşlardan toz birikmesine kadar her şey gerçekten berbat hale gelebilir, bu nedenle dizüstü bilgisayarınızı düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Kocamın bağışıklık sistemi tehlikede, bu yüzden etrafta dolaşan olası virüsleri savuşturmak için dizüstü bilgisayarımı olabildiğince temiz tutmaya çalışıyorum. İster sağlıklı kalmaya çalışıyor olun ister toz tavşanların görüntüsüne dayanamıyor olun, size kendi cihazınızı nasıl güvenli bir şekilde temizleyeceğinizi göstereceğim. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

AA17Qqg3.img?w=768&h=432&m=6

Dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve fişini duvardan çekin

AA17Qbdm.img?w=768&h=512&m=6

Bu adım kendi kendini açıklayıcıdır, elbette, ancak yine de belirtilmesi gerekir. Dizüstü bilgisayarınızı kapattığınızdan ve fişini duvardan veya anahtarlı uzatma kablosundan çıkardığınızdan emin olun. Bu, daha sonra nemli bir bezle sileceğiniz için dizüstü bilgisayarınızın kızarma olasılığını ortadan kaldırmak içindir. Kendini zapt etmekten kaçınmaya çalış, dostum. Daha önce yanlışlıkla kendimi vurdum ve bu eğlencenin tam tersi.

2. Havalandırma deliklerinde, USB bağlantı noktalarında, anahtarlarda vb. basınçlı hava kullanın.

AA17QnYz.img?w=768&h=512&m=6

Ah, çok sevilen basınçlı hava kutusu. En sevdiğim temizlik araçlarından biridir. Dizüstü bilgisayarınızı temizlemenin ilk adımı, gevşek parçacıkları uzaklaştırmaktır. Kişisel olarak, dizüstü bilgisayarınızdan oldukça uzağa püskürtmenizi tavsiye ederim. Bu, suyu elektrikli matkaplarla karıştırmak istemediğiniz için yarıklarda yoğuşma birikmesini önlemek içindir. Dizüstü bilgisayarınızda oldukça büyük delikler varsa, başlığı oraya doğrultun ve üfleyin. Devasa toz tavşanları, havalandırma deliklerinde zamanla birikme eğilimindedir. Kısa hava patlamaları kullandığınızdan emin olun.

3. Her şeyi mikrofiber bir bezle silin

AA17Qqgj.img?w=768&h=512&m=6

Bir sonraki adım, tüm dizüstü bilgisayarı nemli bir bezle silmektir. Çabuk buharlaştığı için nemli bir beze birkaç damla tuvalet ispirtosu damlatmanı tavsiye ederim. Amonyak veya çamaşır suyu gibi temizlik ürünlerini asla doğrudan dizüstü bilgisayarınıza uygulamayın. Sıvı muhtemelen makinenizin çatlaklarına sızabilir. Ayrıca sert kimyasallar kesinlikle makinenize zarar verir. Yumuşak bir mikrofiber beze birkaç damla tuvalet ispirtosu damlatmanı öneririm. Bu aynı zamanda klavyenizi dezenfekte etmenin iyi bir yoludur.

4. Yarıkların arasına pamuklu çubukla girin

AA17Q8fN.img?w=768&h=512&m=6

Bir pamuklu çubuk alın, tuvalet ispirtosuna batırın ve klavyenizdeki tuşlar arasındaki boşlukları temizleyin. Bu, ulaşılması zor yerleri temizlemenin harika bir yoludur. Şahsen, klavyeyi dizüstü bilgisayarın en kirli kısmı olarak görüyorum. Parmak uçlarınızdaki yağ genellikle arkasında leke izleri bırakır. Kırıntılar ve saç da bu alana sıkışma eğilimindedir.

Kaynak: PC World

laptop-593673.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.