Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kadınları Çıldırtan ve Erkeklerin Yapmayı Bırakması Gereken 10 Şey

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Kadınları Çıldırtan ve Erkeklerin Yapmayı Bırakması Gereken 10 Şey

AA15I6Ve.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bir kadın olarak erkeklerin neyi yapmayı bırakmasını isterdiniz? Geçenlerde biri popüler bir internet forumunun kadınlarına bu soruyu sordu. Binlerce...

AA15V2xu.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Her Şeyi Regl Dönemimize bağlamak

Bir kadın, “Eğer hepimiz bir regl döneminden dolayı gülmüyorsak” dedi. Bir başkası, “Eskiden bütün erkeklerle çalışırdım. Biri her zaman 'Gülümsemiyorsun' diye sorardı. Ayın o zamanı mı?' Çıldırtıcıydı.

AA15VIU1.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Beceriksizliği Silah Gibi Kullanmak

Bir paylaşımda "Basit ev işlerini yapmayı öğrenemiyormuş gibi davranmak, hüsrana uğramış partneriniz tüm işleri devraldığında, ev işleriyle ilgili bazı savaşları kazanabilirsiniz" dedi. "Ama savaşı kaybedeceksin çünkü hiçbir şey onun libidosunu, eşi olarak somurtkan bir çocuğu varmış gibi hissetmekten daha fazla öldüremez."

"Son derece teknik becerilere sahip işlerde çalışan, ancak başka bir insanla yaşamak zorunda kaldıklarında, ayrıntılı talimatlara rağmen nasıl çırpılmış yumurta yapılacağını çözemeyen birçok erkek var. Ayrıca banyoda bıraktığınız çiş lekelerini lütfen temizleyiniz.”

AA15Vi9j.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

İstenmeyen Resimlerin Gönderilmesi

Pek çok kadın, istenmeyen fotoğrafların uygunsuz ve iğrenç olduğunu kabul ederek, onay istemeden kendilerini rahatsız hissetmelerine neden oldu. Biri, "Acaba bu herhangi bir erkek için işe yaradı mı?" diye sordu. Neyse ki, bazı erkekler bu zararlı zihniyet karşısında eşit derecede dehşete kapıldı ve erkeklerin bunu yapmaya cüret etmesi karşısında şok oldu.

AA15VGA7.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kadınlara Tamamen Farklı Bir Tür Gibi Davranmak

"Kadınlara sizinkinden farklı bir türmüş gibi davranmak," diye yanıtladı biri. “Biz bir yekpare değiliz. Biyolojimiz ve yetiştirilme tarzımız farklı olsa bile, tam olarak insani ihtiyaçlarınıza sahibiz. Kişiliklerimiz, ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz var. Hatalar yapıyoruz ve tüm insanların sahip olduğu aynı ahlaki kusurlara sahibiz. Bizler kırılması gereken şifreler değiliz.”

AA15VGAj.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

50/50 paylaş değil de Boyun Eğen Bir Ev Kadını Beklemek

Birisi cevap verdi, "Kadınların itaatkâr ev hanımı rolünü üstlenmesini beklemek, sonra geri dönüp 50/50 talep etmek. Gelenekçi bir zihniyetiniz varsa, öyle olun ve sağlayın, ancak pastanızı alıp onu da yiyemezsiniz.

AA15VrnF.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Cinsiyetçi Arkadaşları Savunmayı veya Desteklemeyi Durdurun

“Lütfen arkadaşlarınız kadınlar hakkında cinsiyetçi veya aşağılayıcı sözler sarf ettiklerinde onlarla aynı fikirde olmayı bırakın. Pek çoğunuz bunun yanlış olduğunu biliyor ama yine de buna gülün çünkü bunu söyleyen bir adama seslenmekten korkuyorsunuz.”

"Daha sonra bize özel olarak aynı fikirde olmadığını söylemen durumu daha iyi yapmaz. Aksine, seni bir korkak gibi gösteriyor," diye itiraf etti bir kadın.

AA15VrnK.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mentorluk Yapmaya veya Partnerinizden Daha Fazlasını Bilmeye İhtiyaç Duymak

Bir kadın, "Tabii ki bunu tüm erkekler yapmıyor, ancak bu olduğunda, ince bir şekilde iğrenç oluyor. Çoğu zaman, bir ilgi alanına katıldığınızda veya bir konuyla ilgilendiğinizi ifade ettiğinizde, size akıl hocalığı yapmak gibi tuhaf bir ihtiyaç duyarlar."

“Sanki seni evlat edinmeye ve kendilerini öğretmenin konumuna getirmeye çalışıyorlar ve kibar olduklarını düşünüyorlar ama sonunda seni aşağılıyorlar. Birine yardım etmeyi istemek doğası gereği yanlış değildir, ancak belki de yardıma ihtiyaç duyduklarına ve yardıma ihtiyaç duyduklarına dair bir işaret beklemek.

"Onlardan daha fazlasını bildiğini varsaymak için bir nedenin olduğundan ve ani bir yargıda bulunmadığından emin olmak için önce bunu kafanda düşün.

Bunu yapan kadınların da olması gerektiğini biliyorum, ancak anekdot deneyimlerime göre, genellikle erkekler ve bazen de garip bir şekilde sizden daha fazla uzman olma ihtiyacı hisseden erkekler.

Bir başkası, "Ya da bir erkeğe sporu sevdiğimi ve bu konuda sohbet edebileceğimi söylediğimde. Birdenbire hiçbir şey bilmez hale geldim çünkü 1992 sezonu X takımının koçunun kan grubunu belirleyemedim. Kendini aş.

AA15V2xW.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bana Gülümsememi Söylemek

"Bana gülümsememi söylüyor," dedi biri. Bir saniye ekledi, "Gülümsediğinde çok daha güzelsin. Sallanmaya başlamak istememe neden oluyor. Üçüncüsü, "Sana gülümsemeni söylüyorlar ve gülümsemezsen sana kaba diyorlar, ama gülümsersen bunun flört olduğunu düşünüyorlar ve onları 'yönlendirdiğin' için suçlanıyorsun."

AA16pdpm.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Hayır Deyince Kızmak

“Onları reddettiğinizde ya da hayır, bunu yapmak/buraya gitmek istemiyorum vb.

"Ah, 'havamda' veya stresli olduğum için biraz almam gerektiğini söyleyen adamlarım oldu. Hayır, hayır, teşekkür ederim. Buna katılmıyorum ve daha stresli bir şey düşünemiyorum, ”diye itiraf etti bir başkası.

AA15UUA1.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Catcalling (kaba, aşağılayıcı veya istenmeyen bir yorum, ıslık)

Bir kadın, "Sokakta yürürken bizi azarlıyor," diye yanıtladı. Bir başkası, "Ya da bize korna çalıyor. Çekici değil ve keşke dursalar.”

Kadınların erkeklerin yapmaktan vazgeçmesini dilediği bu Reddit listesini umarız beğenmişsinizdir. Bu makale internetten esinlenmiştir ve Annelik Yaşam Dengesi'nin görüş veya düşüncelerini yansıtması gerekmez.

Kaynak: Motherhood Life Balance

argument-4203671.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.